KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

plan i program uvodjenja cvrste hrane

+67
Tavita
BiKsi :)
Bobac
Lija
micam
Vanja80
Mimi12
nina :)
Tangerine
mimi85
lolipop
masato
bobica83
alisa
Deni
Ema78
d77
Vuchica
Stenli
zvoncica36
zoxa
veki1
fight&faith
jagodica
heart84
lilly13
mijaki
dr mali pariz
dacans
dragmilk
Botox
Orline
Marie
Mali Princ
agata
Marija86
noja
Mrvica
makababy
cici
plavaptica
cufta
Tanja83
penelope
Mirjana
Zoka83
lena
key
Tinche
buby
nesalela
catherine290505
Sneza
brinbili
Milijana
Lily
Pakki
Anuska
MARA
Jelence
Cherry
Gala
Kata
duga76
Hitron-Luka
maus
era
71 posters

Strana 18 od 29 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23 ... 29  Sledeći

Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 18 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od heart84 11/7/2013, 16:49

Bravo Anci za klopicu, mi danas mrka kapa opet nista nece da jede, mada se vise nenerviram, ponudim jedanput,dvaput i ako nece vise nenudim
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 18 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 14/7/2013, 22:22

Pitanje - da li je rano za luk i praziluk? Ja joj sa lukom vec spremala...i stavim ga kad kuvam meso...
danas nisno lose prisli...nije joj se svideo krompir sa blitvom pa sam dodala juvitaninu muskatnu tikvu i onda je ruckila...ocigledno joj se tikva svidja:-))) ni jabuka u parku nije liae prosla...da bih je animirala izmrvila sam cely kiflu da bi celo jato golubova doslo, i onda je ona gledala golubove koje obozava (ja ih se grozim) i jela:-)))

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 18 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 14/7/2013, 22:23

Vidim polako napredak ali se plasim da glasno izgovorim da ne izmalerisem:-)

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 18 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od heart84 15/7/2013, 10:24

Ja sam juce dala Rasi kiselu povlaku, umutila sa tikvicama sargarepom i malo brokolija i bas je lepo jeo, da li mogu svaki dan da mu dajem ili ipak moram da pravim pauzu. I od kada mogu da mu dajem palentu (kacamak)
Danas idemo kod Komnenovicke Very Happy
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 18 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od lilly13 15/7/2013, 13:49

Srce može palenta od 5. mj Ja imam neki recept na 200ml vode 4 kafene kaišike (one srednje) palente i kad se skuha u to mu umutiš formule koliko inače praviš za 200 ml. Ja u početku pravila 50 ml, pa polako povećavala. Sad trenutno jede oko 150 ml
Mijaki, samo polako, uhodaće te se vi polako

Pitanje: poslije kolko davanja žumanjka se može smatrati da je uvedeno? ono daje se 1/4 2x sedmično pa se povećava. Pa koliko puta treba dati da b se smatralo da je uvedeno?
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 18 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 15/7/2013, 14:45

Srce super za pavlaku deca je uglavnom vole...i svasta prihvate sa pavlakom...ja cu opet probati sledece nedelje jer mi se bila osula...dal.od nje ili...
pusi sta he tebi rekla komnenovicka, bas me interesuje da li ce isto kazati...
Ako hoce da jede slobodno mu daj svaki dan ne moze skoditi...
palentu mozes bez problema...
Za zumance nisam expert, ja cu ga uvoditi kao botox, mesec dana dva puta nedeljno....pocevsi od sledece nedelje...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 18 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 15/7/2013, 14:46

Ostalo mi je da u 7 mesecu uvedem krusku, gluten, karfiol i kelerabu, avokado, jagnjetinu i piletinu tj curetinu, zumance i fermentisane mlecne

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 18 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od heart84 15/7/2013, 14:54

U super sto moze kacamak onda je to sutra za dorucak na meniju, posto one kasice uopste nece da jede, slatko nikako samo okrece glavu i stegne usta. Danas ponovo dala pavlaku i vidim da mu bas prija, valjda nece imati nikakve reakcije. A sto se tice zumanceta mi smo ovako uvodili:
1. nedelja - 1/8 žumanceta (dva puta u toku nedelje, sa razmakom od 3 dana)

2. nedelja – 1/4 žumanceta (dva puta u toku nedelje, sa razmakom od 3 dana)

3. nedelja – 1/2 žumanceta (dva puta u toku nedelje, sa razmakom od 3 dana)

4. nedelja – celo žumance (dva puta u toku nedelje, sa razmakom od 3 dana)

Danas smo dosli do pola zumanceta, kad zavrsimo sa tim, prelazimo na meso
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 18 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 15/7/2013, 20:45

Cekamo izvestaj od Komnenovicke...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 18 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od heart84 15/7/2013, 22:19

mijaki ::Cekamo izvestaj od Komnenovicke...

Napisala u dnevniku Very Happy 
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 18 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od noja 15/7/2013, 23:25

Hrtic jel mozes da copy pastujes iz dnevnika i bas me interesuje,
Mi imamo njenu knjigu dosta je "prosta" sto se meni i svidja Very Happy 
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 18 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Botox 16/7/2013, 00:15

a opet od mama koje ja poznajem nisam cula neke pohvale za nju, msm ima neke cudne savete ponekad, plazma, so i tako to...
. pa i ovde sto procitah, no normalno nit svakom detetu odgovara isto nit nama mamama... eto samo meni nesto ona ne lezi...
cujem opet da su mnoge mame zadovoljne s dr u razvojnom u nehruovoj cini mi se...
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 18 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od noja 16/7/2013, 00:34

a kod koje dr u nehr ?
Mi imamo naseg dr koji nam je uvodio i opet cemo tako
Ni ja nisam za so plazmu mi to jos nejedemo
a inace nema u knjizi
A mozda deli savete tako usmeno
Kao sto druge dele cokolino bombone i ostala s r ..nja da ugoje bebupa posle dijabetes tipa dva
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 18 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od heart84 16/7/2013, 15:50

Evo kopiram iz dnevnika sto mi je rekla dr. Komnenovic

Bili smo danas kod Komnenovicke, super zena pregledala ga ima 7350 gr, 69 cm. merila mu neke kozne nabore i sve je ok. Ja joj se zalim kako nece da jede, a ona mi kaze da joj Rasa uopste nedeluje ko neko ko nece da jede nego mu verovatno nedajem ono sto treba. Kaze da one kasice je odavno prerastao i da je on decko da mu treba nesto konkretno, tipa, kacamak, sa kajmakom ili sirom, kiselim mlekom jogurtom, popara takoce na puteru pa sa dodatkom mlecnih proizvoda u sve da stavljam kasicicu maslinovog ulja. Od sutra da pocnem da mu uvodim meso. Da mu pravim corbu sa puno povrca sto gusce pa da udrobim hlem u to idt.. za uzinu voce,moze i plazma pa da ubacim neko voce unutra i slobodno sveze da mu dajem da nekuvam..Eto to je kratak izvestaj od sutra krecemo tako da se hranimo, rekla mi je jos dve nedelje da sacekamo sa uvodjenjem dorucka, a rucak i vecera podobavezno.
Jos mi je rekla da mogu slobodno da mu dajem parmezan, i da za veceru isto tako mogu da mu dajem mesano povrce sa nekim od mlecnih povrca, posto Rasa nece slatko da jede, ponekad pojede keks i bananu, pisala sam vec kupujem mu neki Nestle od 6 meseci, ja mu jos ne bih davala plazmu.


Danas smo jeli teletinu sa sargarepom, krompirom i kiselom pavlakom smazao je celu ciniju Very Happy 

heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 18 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Botox 16/7/2013, 15:59

zbog gvozdja gledaj da razdvojis ml. proizvode od rucka tj mesa i zumanceta.... i ja nekad stavim u rucak pavlaku al retko, najcesce mas. ulje....
mleko tj kalcijum onemogucava da se gvozdje resorbuje....

noja nisam upamtila ime doktorke....

mi danas ruckali i papriku :)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 18 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 16/7/2013, 20:40

E tek sad vidim ovo za parmezan...:-)))
Ja imam svakakvih ideja za klopicu i nekoliko kuvara i iskreno se nadam da cu imati prilike da princezi sve to spremim...
danas hokaido bundeva i teletina... kombinacija joj se nije bas svidelavoa je pojela svoju dozu bundeve sa mesnim bujonom:-))) bundeva je inace mljaccccc

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 18 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 16/7/2013, 20:41

E da kipih i ja taj mestle keks...sutra cu da ga tutnem u neko voce....

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 18 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 16/7/2013, 20:42

Pitanje gde imaju da se kupe i ako imaju gotove kasice sunval....?

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 18 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od heart84 16/7/2013, 21:55

Mame kako pravite poparu za bebe Very Happy 
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 18 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 16/7/2013, 22:30

Ja cu je praviti ovako: u kljucalu vodu cu izdrobiti bajatu kiflu to krckati malo i dodati malo maslaca ili pavlake na kraju ili mladog sira...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 18 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 16/7/2013, 22:36

Mozes u skuvanu kiflu ili hleb da dodas i formulu pa da bude popara sa mlekom....to sam isto negde procitala...mada menu deluje ukusnije sa kiselomlecnim proizvodima

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 18 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od heart84 16/7/2013, 22:43

Sutra pravim pa javljam kako je proslo Very Happy 
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 18 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od lilly13 17/7/2013, 21:31

moje dijete neće više da jede pačentu i rižolino za večeru No ja nisam pametna šta da joj dajem. Mi zbog porodične anamneze treba da izbjegavamo mliječne proizvode do 1. godine i ove ostale stvari malo kasnije uvodimo. Imate li kakvih prijedloga?

Ja sam eventualno razmišljala da zamjenim pa da joj žitno-mliječnu dajem ujutro a ovu žitno-voćnu (koju super klopa ujutro) da joj dam naveče. Vidjećemo
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 18 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Botox 19/7/2013, 15:39

posto sam slatko sebi zabranila :mrgreen:
napravih bar bebcu nesto lepo
bebi keksici
super stvar ako zelite svojim malisanima napraviti brze kesice, ukusne i zdrave pre svega
kontah da mu dam ponekad da gricne, i da mu dajem s mlecnim proizvodima i vocem, izdrobljen :)
nek vezba dete svoja dva zubica :)
bez secera su Wink kontam da je zdravo i za nas sto kao fol stalno pazimo na kilazu :mrgreen:

elem

napravih i ove a napravih okrugle i kao stapice deblje, onako ko plazmu sekla

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 18 56a4c1a0bae7252a07ef2b25cc67878e_view_l

jedna banana se iznjeci ko pire, ja gnjecila viljuskom
maslac (100gr) izradite mikserom, pa dodate pire od banane i 200gr kukuruznog brasna
zamesite i rastanjite i vadite oblike po zelji
pecete na 200 stepeni, oko 15 minuta....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 18 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od mijaki 19/7/2013, 19:10

Super recepat:-)))
Kad vec pomenu keksice, jel zna neko gde kod nas imaju da se nadju hipp bebi keksici?

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 18 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 29 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23 ... 29  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu