KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

+78
Kamilica
LaFolie
Cupava
buby
Biki89
cerise
Mali Princ
*AIDA*
KoMetaK
agata
lolipop
noja
cicsa80
emilija.
viktorija
bubili2
iwa79
~Ken~~
7-patuljaka
MAAKKI
mika81
Slavka
qwerty
anna
tuli
bebko
Struzzo
elijana70
Filippa
anak
bule74
bak
Shizika
mala parizanka
Bitter Sweet
heart84
ciklama
sneguljica
Ness88
vašar
racili
Tinche
cupricanka35
Deni
cici
velle
BiKsi :)
touch_master
djole42
dunjala
Zaneta
Zoka83
bobica83
Daki_82
maca
Republica
lena
iris_983
laKole
kristina33
dr mali pariz
manela
brinbili
olja
mubera
caja
Simona
borka
jelkica4
bebana
logona
Orline
nena beba
_luna_
nabla
HappyGirl
natalija
Sami
82 posters

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Orline 14/8/2011, 21:40

Mali Princ ::

Ne brini se, bice sve kako treba. I ponesi joj sve moguce rezultate koje imas, voli sve da pregleda, cak i ginekoloski uz. TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 490909
Hvala, mali princ, takva mi i treba. Hahaha, biće joj muka kad nadoknadim ovu nemuštu komunikaciju sa MB Laughing

dr mali pariz :: luda je Šumarac,i čupava ko Ajnštajn,ali ja takve volim Very Happy
Hihihi, i ja...Zaludjenici...Nemaju vremena da se počešljaju...Imam ja jednu takvu rodjaku, isto je dr nauka...Vrhunska u svojoj struci, a od šiški i čupica na čelu ništa ne vidi Razz

Biksi :) ::Imala je Bobica tsh 232, da, da, dobro čitaš, i sada ima Dimitrija! Very Happy

Vidiš, nisam znala za taj podatak. Hvala biksi

bobica83 ::jeste imala sam a znas i sam koliki je bio pred postupak da se ne ponavljam! a sad ne smem ni da ga radim bio je nizak 40dana posle porodjaja smanjila sam sama terapiju jer dr ne mogu da nadjem pa cu ga izvaditi tamo negde za mesec dana al tacno sam osetila da mi je nizak sve simptome sam imala hiper dok hipo nikad nisam ni osetila zato je i otisao toliko!

Evo je i bobica. Hvala što si se javila...Nadam se da ću i ja imati takav happy-and dogodine
P.S. Koliko ti je trebalo da ga dovedeš u normalu do postupka?
Ako stigneš od Dimitrija, napiši... Ljub
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Orline 14/8/2011, 21:59

Još jedno pitanje, ako neko vidi večeras.

Šta dr Š. traži od analiza.
TSH, FT4, AntiTG, Anti TPO.

Treba li još nešto, kad već idem sutra da mi isišu krv Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od bobica83 14/8/2011, 22:10

hipo sam otkrila novembar 2009god.negde junu 2010god.sam ga spustila ispod 4 medjutim pocela sam sa suprefaktom krajem avgusta2010 i tada mi skoci preko 5 promenim terapiju i posle dve nedelje oko 2 nesto uradjen embriotransfer ostala trudna i celu trudnocu se kretao oko 0.7 do 2.1 i porodila se juna 2011god sada je ispod normale al mozda i bolje da mi malo ubrza metabolizam!
orline nema da bude drugacije vec trudnica i jedna slatka beba
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 14/8/2011, 22:51

Orline, traži i uz štitne, al to verovatno ne možeš sutra odraditi, traži i lipidni status, traži i uz jajnika, i ogtt. Ma ponesi sve što imaš. Very Happy
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Orline 14/8/2011, 22:56

Hvala bobice, hvala za info, biksi. Možda tami ima aparat za UZ, pa ona uradi.
Poneću sve...I kreditnu karticu Laughing
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 14/8/2011, 22:58

Blesačo. Možda ima, viš slabo kontam večeras. Bilo bi super da to sve u cugu otaljaš. Ali eto računaj jedno 3 do 6 meseci da se to sredi. I znaš onu našu, ko zna zbog čega je to dobro.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Orline 14/8/2011, 23:16

Ma sve znam...A baš nisam žurila ni u ovaj postupak, više od godinu dana prošlo. Taman ću da rodim u 41 ako zatrudnim za 6meseci Rolling Eyes Razz
Al ne začatavam više.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Mali Princ 15/8/2011, 01:37

Sumarac tamo radi i uz ako hoces. Inace, aparati su im vrhunski.A sto je najbitnije ima ko ljudski da rastumaci rezultate!
Ne znam sta sve trazi, ja sam joj odnela sve sto su trazili u Jevremovoj i sto sam pokupila od vas ovde da bi potencijalno trebalo, i otisla prvo kod nje po misljenje a tek onda kod Ljubica.

Znam da generalno preporucuje da bi trebalo da bar 2 meseca budu stabilni rezultati pre vto.
Ori, nije bitno koliko ces imati godina, bitno je da ces biti jedna divna mama, c sa sredjenim tsh(ovaj dodatak da bih ostala u temi zagrljaj )
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 15/8/2011, 11:05

Orle,nisi odradila T3?
Bilo bi lepo zbog sebe UZ,a ostali nalazi-lipidni status,hormoni-više vezuje za OGTT,mada će te sigurno i za to pitati da li si radila.
Da,ponesi platinastu karticu Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od noja 15/8/2011, 12:33

orline ::Vidiš da sam fenomen Rolling Eyes
Imam hipo bez simptoma. I to kliničku, a ne subkliničku. Snižen mi je i Ft4.
sad stigli rezultati iz Konzilijuma. TSH 59 a Ft4 7 (ref od 12-22).

Zakazala sam kod dr Šumarac u utorak i sad šaljem mail u MB. Šaise Rolling Eyes
Sreća te uradih, čoveče...Zbog dobrih nalaza ranije niko mi nije ni tražio da ponavljam.



sredices ga ti nesunjam TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 413209 eutirux cini cuda malo jaca doza pa doziranje cak vec moze sl. merenje da se dovede u normalu nebrini TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 490909

ja sam moj ponovo proverila sad je tsh 0,7 i dalje sam na dozi od pola od 50mg, moje oscilacije su se sredile u roku od 7 dana redovnog ispijanja cim otvorim ociTSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 75087
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od KoMetaK 15/8/2011, 15:10

Orli, ma bice tvoj TSH ko bombonica za 5 nedelja, za koliko se realno vidi prvi pomak, i onda kreces dalje. I ja sam se ubacivala sa godinama, ali me sad bas briga za sve. Kad god da postanemo mame, vano je da postanemo! Very Happy
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od natalija 15/8/2011, 17:27

I postaćete, samo pozitivne misli i osmeh na lica, znam da ćete postati!
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od MAAKKI 15/8/2011, 21:33

Devojke ujutro treba da odem po uput za vadjenje hormona htela bih sve da proverim, ako neko ima zivaca neka mi napise sta sve da trazim, jer ovaj dr u dispanzeru nije mi bas od poverenja pa da nesto ne izostavi. Very Happy
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od heart84 15/8/2011, 22:52

Evo mene bila na kontroli kod dr Sumarac, sto se tice nalaza TSH koji je o,4 ona je prezadovoljna i nista ne bi menjala od terapije, kaze posto sad ulazim u postupak i treba da bude sto nizi, tako da nastavljam sa euthyroxom od 50 i vikendom od 75 mcg.

Posle sat vremena moje molbe konacno mi je dala da pijem glucoaphge 1x500 mcg ujutru i 1x1000 mcg uvece, posto prosli put se dvoumula, kaze nema na osnovu cega da mi prepise taj lek, a ja joj izvadim nalaz sa UZ, kazem pa vidite kakvi su mi izbuseni jajnici , a ona se smeje, kaze ako verujete da ce vam to pomoci onda se i ja slazem. Ne znam zasto ali ja sam sebe ubedila da taj lek stvarno deluje i da moze mnogo da pomogne, a da neskodi.

Pari pitala sam je da li se tokom koriscenja kontracepcije povecava i TSH, rekla mi je u nekim slucajevima da, sta god joj to znacilo i da sto se mene tice ne brinem, ja sam joj rekla da ne pitam zbog sebe, ona je samo rekla zavisi od slucaja do slucaja. Jos me je pitala koju kontracepciju kosristim, kad sam joj rekla Microgynom, samo je rekla pa sto taj za devojcice, ja kako mislite za devojcice, kaze da je slab da je bolji Yasmin.
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Orline 15/8/2011, 23:28

Meta, nato, hvala Very Happy
Heart, bravo...Sad se sve skockalo Very Happy

Jutros sam bila u Konzilijumu,i evo analiza.
Anti TPO 30 (ref. <10)
Anti Tg 615 (ref.<25)
TSH 51
FT4 8 (ref. 12-22)
FT3 3.24 (ref. 3.1-6.8)

Ova anti tg su baš odskočila šampionski, i to za godinu dana.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od heart84 15/8/2011, 23:38

Orline ti bese sutra ides kod dr. Sumarac, sve ce ona to lepo srediti,mislim da se za povisena anti tela daje pronizon.
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Orline 15/8/2011, 23:40

Videćemo, samo mi još pronizon fali, da se malo "popravim" u struku lol!
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od heart84 15/8/2011, 23:43

Ako, ako da ima zasta da se uhvati, bolje da ljulja nego da zulja:D
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Mali Princ 16/8/2011, 00:57

Da, kao sto rece heart, i ja sam pitala dr Sumarac za TSH i kontracepciju, kaze da sigurno utice, ali kako, koliko i sl. nije sigurno- sve to utice na sve, ali su nam potpuno tacni mehanizmi jos uvek nejasni i ne mozemo sa sigurnoscu da tvrdimo sta je okidac za nesto.
Sve je vrlo individualno. I sva IVF terapija utice na sve ali kako ne znamo bas precizno sta na sta i kod koga kako - vrlooo individualno.

Nadam se da smo bile od pomoci.

Inace, meni je povecala dozu na 50, pa dokle izdrzim, ako bas postane neizdrzljivo - posto mi je verovatno to prevelika doza, da pijem 25-50/dan-dan, ali taman se 6 nedelja poklapa sa IVF, pa posle toga mogu opet 25...

Mnogo mi se svidja dr....
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 16/8/2011, 11:40

Maakki,prvo da ti ovde odgovorim,mada svuda imaš odgovor na tvoje pitanje.
prolaktin
kortizol
E2
Lh
Fsh
Progesteron
testosteron
Ft3
Ft4
TSH
Orli,hvala Bogu da nisu značajno povišena.Problem samo prave natiTPO,a ona ti nisu mnogo povišena,ova AntiTg,koliko kontam govore da nešto ne štima-ko što i jeste usled tolikog TSH.Čekamo i tvoj izveštaj.
Hart,Prinče, hvala vam najlepše!
kao što sam i pretpostavila...utiče sigurno,čim je spomenula.
Zato me i nervira što ću nalaz da dajem posle 10 popijenih,a pojačane doze...koliki će biti,videćemo,mada su mi vidno nokti i kosa porasli za taj period pijenja jače doze eutyroxa.
Hvala cure!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Orline 16/8/2011, 11:56

Pariz, kolika su bila tvoja anti TG kad si ih otkrila? Koliko se sjećam, i ti imš samo ta povišena
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od noja 16/8/2011, 11:58

pari proveravaces ga cesce i to je to TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 561840

orli selen pijuckaj, cekamo izvestaj TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 490909

srce i prince lepo ste pokriveni terapijama i no sikirikiki TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 75087

makki i tvoje rezultAte cekamo TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 32796
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 16/8/2011, 12:29

Orli,ne sećam se prethodnih,a imam negde te papirčine,a evo ih iz Konzilijuma od 21.juna:
AntiTg 390 ( manje od 25)
AntiTPO 44 (manje od 10)
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od MAAKKI 16/8/2011, 13:01

Pari hvala povadila sam sve to ali sam se bojala da mi nesto ne promakne Very Happy
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od LaFolie 16/8/2011, 17:34

Moj muz ima hipotireozu, dok nije poceo da leci i doveo u referentne vrednosti svi spermici su bili defektni....
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 36 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu