KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

+78
Kamilica
LaFolie
Cupava
buby
Biki89
cerise
Mali Princ
*AIDA*
KoMetaK
agata
lolipop
noja
cicsa80
emilija.
viktorija
bubili2
iwa79
~Ken~~
7-patuljaka
MAAKKI
mika81
Slavka
qwerty
anna
tuli
bebko
Struzzo
elijana70
Filippa
anak
bule74
bak
Shizika
mala parizanka
Bitter Sweet
heart84
ciklama
sneguljica
Ness88
vašar
racili
Tinche
cupricanka35
Deni
cici
velle
BiKsi :)
touch_master
djole42
dunjala
Zaneta
Zoka83
bobica83
Daki_82
maca
Republica
lena
iris_983
laKole
kristina33
dr mali pariz
manela
brinbili
olja
mubera
caja
Simona
borka
jelkica4
bebana
logona
Orline
nena beba
_luna_
nabla
HappyGirl
natalija
Sami
82 posters

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 2 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od natalija 30/4/2009, 19:14

selen snižava antitela, a pronizon pijem od početka stimulacije fostimonom, a pre toga sam bila 14 dana na superfaktu
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 2 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Orline 30/4/2009, 22:40

Mislim da Pronizon snizava antitela, a selen bi trebalo da je jak antioksidans Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 2 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od natalija 28/5/2009, 14:36

Vantelesna mi je uspela, beta je bila 16,9 13. dana transfera, ali sam prokrvarila, beta je porasla na 25,4 a zatim se smanjila na 13,5

Inače izbacila sam nešto nalik plodu pa sam odnela odmah na patologiju da se ispita.
ATtgat 478
Attpo 218

Sa dr Gocom se nisam čula samo su mi rekle sestre da se javim u septembru. Izgleda da su antitela odradila svoje i plod je otišao. Sad krećem u istraživanja.
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 2 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od logona 29/5/2009, 14:05

Zao mi je Nataly, bas mi je zao. Tesko je reci bilo sta za utehu u ovom momentu ali stvarno mislim da puno znaci sto si mlada i da ces sigurno ostvariti tvoj cilj king

Da ostane zapisano, ako budes imala snage napisi sta je pokazao PH nalaz. Ljubac i drzi se.
logona
logona

Broj poruka : 206
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 2 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od nabla 30/5/2009, 09:47

Natalija tuga

Mozda nije problem do antitela, a plasim se da se ne opteretis literaturom. Mislim, ja ti pricam, a isto sam radila. Ali sad posle svega iscitanog, shvatam da stvarno nema nekog pravila. Dobra stvar jeste sto je uopste doslo do povisenja bete- znaci desila se implantacija! Ali, postoji gomila razloga zasto se nije odrzalo. Vecinom su oni medicini nepoznati.
Ja verujem da je tvoja biohemisjka dobar znak i da je samo pitanje trenutka kad ces ostati trudna.
Odmori preko leta, pa od jeseni ponovo u akciju!
poljubac
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 2 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od natalija 8/6/2009, 17:59

Čitala i čitala, i sve što sam pročitala vodi tome da je reproduktivna imunologija vrlo mlada i da na sve sumnja a nema mnogo dokaza. Usvakom slučaju antitela oni daju heparin ili aspirin, ili kortikosteroide (pronizon), u krajnjem slučaju IVIg ili najzad što kod nas još ne rade terapiju leukocitima muža. Pa ako pomogne super, ako ne opet isto. To nam je što nam je, trpi i ćuti. Treba se održatizdravim i normalnim kod svega ovoga i naravno treba održati brak i gurati dalje.
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 2 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od bebana 22/6/2009, 00:39

moj nalaz tsh je bio 5,6 a sada je stalno u poslednje vreme 0,018.da li neko zna šta to znači?

bebana

Broj poruka : 14
Datum upisa : 21.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 2 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od natalija 22/6/2009, 16:16

Ako si koristila lekove za Štitastu onda si predozirana, a ako nisi onda je prešla i hipertireozu i trebaš se javiti lekaru na kontrolu
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 2 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od bebana 22/6/2009, 18:38

hvala na odgovoru,verovatno sam se predozirala pošto mi je doktorka dala jaču dozu.a pošto imam problema sa štitnom žlezdom da li može da dođe do trudnoće sa ovakvim nalazom ili ne!

bebana

Broj poruka : 14
Datum upisa : 21.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 2 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Sami 22/6/2009, 19:53

Bebana moze da dode do trudnoce ali je velika mogucnost da ostanes bez bebe,
ja ti savjetujem da potrazis endokrinologa i da stitnu vratis u normalan rad
nadam se da ces uspjti.
Puno srece......
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 2 Empty problem sa stitnom zlezdom

Počalji od jelkica4 14/7/2009, 23:56

radila sam analizu hormona posto me ginekolog poslao to da radim ali ustanovili smo da je problem hormon tsh evo ja cu vam ispisati ceo nalaz sto smo uradili a da mi objasnite kao strucno lice sta tu nije bas kako treba
FSH 4,4
LH 4.8
PROLAKTIN 187
PROGESTERON 30,4
ESTRADIOL 260
TESTESTERON 0,8
TSH 0,005
T4 134
HVALA VAM UNAPRED

jelkica4

Broj poruka : 2
Datum upisa : 14.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 2 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Sami 19/7/2009, 22:31

Jelkice dobro nam dosla TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 2 490909
A ostali hormoni nisi pisala njihovu referntnu vrednost?
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 2 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od bebana 29/7/2009, 00:46

evo mene opet sa mojim nalazima dakle rezultat poslednja tri meseca mi je bio 0,018 iz meseca u mesec pre toga bez lekova mi je bio 5,6 da bi mi doktorka rekla da sam se predozirala i da mesec dana nepijem lekove pa da onda uradim nalaze pa da vidimo rezultate i sada sam jako zabrinuta i prosto pomislim da li je to moguće?
tsh 75,0 a t4 18,0 dali neko možda zna šta to znači ? i da li je neko imao slična iskustva a prethodno sam pila 25mg eytirox pa sam imala tako nizak rezultat predozirana da bi za samo mesec dana skočio na 75 da li je to moguće sobzirom da mi nikad nije bio tolki ,najviši bez lekova mi je bio 5,6 . a brine me i t4 pošto je baš nizak a uvek mi je bio dobar.,šta to znači?referentne vrednosti tsh 0,4-4,0
t4 58,0-161,0
molim vas pomagajte baš sam uplašena.

bebana

Broj poruka : 14
Datum upisa : 21.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 2 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od natalija 29/7/2009, 13:20

da nije 7,5 možda su pogrešili u ispisivanju rezultata tsh
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 2 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od bebana 1/8/2009, 01:32

i ja sam sve mislila da su pogrešili i da je možda 7,5 i odmah sam zvala laboratoriju da proverim da nisu možda pogrešili međutim oni su ponovili još jednom i to je to tsh je ipak 75,0 mislila sam da ću da se onesvestim kad sam videla rezultat samo mi to nije jasno kako je to moguće?da li je neko imao sličnu situaciju ili sam ja jedini slučaj?prosto neverovatno,ja još uvek nemogu da verujem,ovo što mi je bilo malo povišeno nisu mogli da mi vrate u normalu već šest meseci kako će tek ovo uspeti?Ako bilo ko zna šta to znači i ako neko može da pomogne sa svojim iskustvom neka se javi,a da nekažem da mi je jako bitno i zbog vantelesne da se to dotera u red a ono nikako baš sam jako zabrinuta i očajna.POMAGAJTE.

bebana

Broj poruka : 14
Datum upisa : 21.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 2 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Sami 6/8/2009, 22:37

Nebih da te plasim ali mislim da je to neka greska u labaratoriju tolika vrednost to mi je ne pojmljivo, jesi radila Anti -tjela i UZ stitne u kakvom je stanju?
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 2 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od bebana 12/8/2009, 00:53

radila mi je doktorka ultrazvuk i kaže da je štitna žlezda jako mala jedva da se vidi,i još je konstatovala da nije greška u rezultatu jer t4 isto nije dobar suviše je nizak a onda je logično da je tsh visok.
t4 je 18 a referentne vrednosti su 58,0-161,0.njoj se to sve slaže,ja nemam reči neznam šta da mislim sve nešto sumnjam u laboratoriju da nisu namerno pogrešili?
da li je moguće da bez lekova mesec dana štitna može toliko da ode?
antitela sam ranije radila nisam sad,ali je rekla da su anti tela napala štitnu žlezdu.
da li neko može da se javi i prokomentariše bilo šta ako zna nešto o tome ili ako je bilo ko imao nešto slično ko ja,jako bi me to obradovalo.
i ako neko zna šta to znači kada antitela napadnu štitnu žlezdu,jel to opasno?
i ako je nekom isto tako antitela napala štitnu nek se javi da ispriča svoja iskustva.
a što je najveća ironija ja sam se osećala sve vreme super nikakve tegobe nisam imala,valjda bi nešto osetila sa takvim rezultatom,bila sam potpuno smirena ranije sam bila nervoznija,nemam komentar stvarno.

bebana

Broj poruka : 14
Datum upisa : 21.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 2 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od natalija 12/8/2009, 16:43

Pa kada je hipotireoza u pitanju TSH raste, a rastu i antitela na štitnu žlezdu jer je telo ne prepoznaje i pokušava da je uništi. To je normalno kod problema sa štitnom žlezdom. Nemoj da paničiš i plašiš se, od ove bolesti se ne umire, sa njom se umire. Ja imam već 10-ak godina i uz terapiju Letroksom sam sve postavila na svoje mesto.

Prvo što ti treba da postaviš na svoje mesto je stres, od njega sve kreće. Nauči da se ne stresaš za svašta.

Drugo, šta znači to da je štitna žlezda jako mala i jedva se vidi. To su gluposti. Neka tvoj dr napiše tačne mere oba lobusa štitnjače.

Da li si radila FT4?

T4 jeste nizak i on se kreće u suprotnom pravcu od TSH.

kad TSH raste T4 pada i to je normalno, treba da ti daju lekove i biće sve ok.

Simptomi sa ovakvim TSH mogu da budu : lomljivi nokti, suva kosa, nizak pritisak, stalno ti je zima, hladna stopala, niska telesna temperatura, Povećanje kilaže, zadržavanje vode u organizmu, zaboravnost....

Sa dozom leka koja tebi odgovara postići ćeš potpuno normalan rad štitne žlezde i nećeš osećati sve ove simptome ako ih uopšte sada imaš.

Što se laboratorija tiče ja posle ovoliko godina pouzdano tvrdim da su Konzilijum, INEP Zemun, laboratorija na Zlatiboru i u Vrnjačkoj banji u hotelu "Merkur" potpuno jednake i ispravne za rezultate štitne žlezde, sve ostale su mi davale drugačije rezultate.

Znači: raspitaj se prvo za laboratoriju u kojoj najbolje rade ove hormone. Dok mi je udržavnoj laboratoriji TSH bio 10, u jednoj buđavoj privatnoj mi je bio 18, a u konzilijumu i V. banji mi je bilo 2,5

IOspostavilo se da je i dalje sve ok kao što jeste.

Veliki problem sa štitnom žlezdm nastaje ako nije homogene građe i raste pa nastane gušavost, e onda se razmatra o operaciji i hiruškom lečenju, a ovako samo lekići svaki dan i sve je ok. osmeh srce
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 2 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od bebana 13/8/2009, 01:18

Puno sam ti zahvalna na odgovoru ,mnogo mi znači, baš si mi pomogla ,sve mi je puno jasnije.
A što se tiče simptoma imala sam :konstantno znojenje preznojavanje,opadanje kose,pritisak idealan pošto mi je doktorka merila 120 sa 80,puls 72,povećanje kilaže ,zaboravnost i ništa više od ovih navedenih simptoma.Prosto neznam da li je to moguće takav rezultat a ja sam imala samo ove simptome koje sam navela,a one ostale što si ti navela ništa od toga.Nemam ni gušavost ni malo ništa se ne primeti samo rezultati nevaljaju.
Da li možda znaš u novom sadu koje su laboratorije najbolje za štitnu?
Ili ako neko zna nek odgovori.
Mnogo ti se zahvaljujem na odgovoru zaista mi puno znači.
Da li možda znaš dali ima neki prirodan lek koji pomaže za rad štitne žlezde ?

bebana

Broj poruka : 14
Datum upisa : 21.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 2 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od natalija 13/8/2009, 15:46

Nemoj ništa da preduzimaš prirodno jer sve zavisi od toga koja ti je dijagnoza. Znam da svi preporučuju Aloju ali mi sa hipotireozom ne smemo da priđemo Aloji, Isto tako znam da neki preporučuju orahovaču ali to je samo u slučaju da ti zafali jod.

Najbolje je da sebi priuštiš Da odeš na Zlatibor i tamo se neverovatno ali istinito puno oporavi štitna žlezda, da li od vazduha ili već čega ne znam ali znam da deluje.
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 2 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od bebana 15/8/2009, 01:06

Hvala ti na savetima,ali još bi imala jedno pitanje pošto imam problema inače što se toče trudnoće pa me interesuje dali znaš da li sa ovim mojim rezultatom može doći do trudnoće?da li to može da pravi probleme da nikako nedodje do trudnoće?ako neko zna nek mi odgovori. igracice

bebana

Broj poruka : 14
Datum upisa : 21.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 2 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od natalija 15/8/2009, 07:33

Ne znam, kažu da može kad se štitna dovede u red. Ja sam u maju radila VTO i uspela je ali je otišlo brzo. Pila sam Pronison zbog antitela štitne.
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 2 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od bebana 17/8/2009, 23:48

a šta su ti rekli zbog čega je otišlo zbog štitnte žlezde,ili nečeg drugog?da li su ti ostali rezultati bili dobri,hormoni recimo?Jako me interesuje pošto sam ja bila na vantelesnoj i nije mi uspelo.gde si ti radila vantelesnu i kolko si platila?a za čega je Pronison prvi put čujem meni to niko nije ni spominjao kakvo dejstvo ima?da li imaju veze antitela kod štitne žlezde za neuspeh vantelesne ili gubitak ploda? srca

bebana

Broj poruka : 14
Datum upisa : 21.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 2 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od jelkica4 16/9/2009, 20:56

"kod pacijentkinje je Eho verifikovan nodus u desnom reznju promera 35mm scintigrafski hiperfunkcijski suprimouje ostalo tkivo.Tsh predhodni potpuno suprimovan,poslednji niskonormalan uz uredan t4.Misljenja sam da je indikovana konsultacija endokrinog hirurga u smislu operativnog lecenja.pre toga uraditi rtg traheje i nivo kalcitonina."

to je izvestajj specijaliste poslednji zanima me vase misljenje dali je potrebno uraditi operaciju i u slucaju toga dali ostraniti celu stitnu zlezdu ili samo cvoprice.posto su mi pronasli cvor velicine 3.5cm i manji 2 mm...hvala unapred zelim brzo i iskreno vase misljenje....

jelkica4

Broj poruka : 2
Datum upisa : 14.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 2 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od natalija 17/9/2009, 08:31

Oni sami procene da li će odstraniti celu štitnu žlezdu ili samojedan deo u toku operacije. Moja mama je operisala i odstranila celu žlezdu. Ona se sada oseća bolje nego ja sa bolesnom štitnom žlezdom
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 2 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu