KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

+43
Hobbes
OKacica
aurora
vakic
libra35
insomnia
ganedina
mimi85
Jerapetra
Bobaue
BiKsi :)
Shizika
bokica
Sirijus
Bekanicaa
KoMetaK
nina :)
Ambra
Dora1
Principessa
Vanja80
Sofija Veks
lola1980
Tavita
NikolaMaja
Nessi
micam
MalaSaJuga
caci
HappyGirl
Zensko pero
Tangerine
ivanicasale
Lakisa
hany
Borbica
missile
Blanka
saska1
srculence 84
snedra
winni
sanja 73
47 posters

Strana 3 od 13 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Sledeći

Ići dole

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa - Page 3 Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od BiKsi :) 15/12/2018, 17:16

Mala, kiss. Bice i slicica.

Shizo, jeste, juce mu je bio rodjendan. Hvala. Ljubac za Zrno i tebe! 💜

Juce sam zavrsila kod moje predivne dr endokrinologa. Koliko mi se ta dr svidja, reci nemam. Eutiroks nastavljam 150mg svaki dan a glukofaz mi je takodje ostavila, ne bi da rizikuje zbog moje visoke insulinemije. Mozda kasnije smanji dozu na 1500, za sada ostajem na 2000 glukofaza. I ja sam tako mirnija, iako vodim racuna sta jedem. U ovu trudnocu sam usla pet godina starija i pet kg teza nego prosli put.
U ponedeljak jos ginekolog pa da se odmorim do 27.12.
Od lekova sad imam eutiroks, ogestan, utrogestan, folnu, 2 bevipleksa, heferol, pronizon od 5mg i glukofaz. Rekli su mi iz Le da mogu da ukinem jednu folnu i bevipleks. Tako da cu i to uskoro da izbacim. Za utrogestan da vidim sa mojom dr u dz,a planiram i dr na 4d da pitam da li je vreme da se utro izbacuje. cini mi se da ga vise sad izbacim nego ranije iako odlezim preko sat vremena. Verovatno je sad vec bespotreban.
Stisak za moje cure.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa - Page 3 Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od BiKsi :) 15/12/2018, 17:21

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa - Page 3 20181210
Jutrosnja 13+1

Isto kao sa Arsom. Stomak visoko i napred, tolicna sam da drugo i nema gde. Jako sam kratka od kuka do rebra zbog moje operisane kicme pa stomak mora napred.
P.S. Mrzelo me brus da oblacim.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa - Page 3 Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od lola1980 15/12/2018, 22:30


P.S. Mrzelo me brus da oblacim. hahahhahhaahha placem ahhahahahhah lol! lol! lol! lol!

lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa - Page 3 Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od Zensko pero 16/12/2018, 00:01

Biksi,predivno i lepo mestašce za tvoje pilence,apsolutno dovoljno! 😊 Ti si prva trudnica koju ovde pratim od samog početka,prva osoba koja mi se obratila na ovom forumu kada sam se uključila i radost mi je učestvovati sa tobom u ovom najdivnijem putovanju. Ljubim te i samo se pusti da teče!!!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa - Page 3 Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od MalaSaJuga 16/12/2018, 11:43

Slicica jeeeeee.
Divna SI I bez brusa😍...I ja ga ne volim tj nemam ni sta da metnem u njega😂
Cestitam Arsi rodjendan
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa - Page 3 Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od Hobbes 17/12/2018, 11:04

Divnooo osmeh srce
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa - Page 3 Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od ivanicasale 17/12/2018, 15:14

Joj Biksi pa ti si mi trudna😊😊😊Pa divnooo,čestitam. Moram prelistati sve. Mnogo kasnim. Ljubim vas
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa - Page 3 Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od Tangerine 17/12/2018, 16:40

Biksi, nek je sa srećom ova nova trudnoća. Nisam dugo ulazila na forum, a tek sad s kompa vidim da si trudna. Vidim da nam se dobar deo trudnoće poklapa, kao i s prvom decom.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 38
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa - Page 3 Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od BiKsi :) 18/12/2018, 10:42

Zdravo društvo.

Prvo da vam se zahvalim svima. I ja sam još uvek iznenadjena trudnoćom, pa se ponekad prenem da li sanjam, hahahhaahha. Tangerine, opet se pratimo! Brus nosim jedino kad krenem kod dr. Inace su mi grudi splasle, pa mi brus i ne treba, samo bi mi stvarao nervozu.

Danas sam trudna 13+4.

Juče sam bila na redovnoj kontroli kod ginekologa. Doktorka mi je ostavila utrogestan, i rekla je da ću ga koristiti do 20. ili 22. nedelje sigurno u ovoj dozi 3x200 zbog onog početnog krvarenja. Merili su mi pritisak, koji je standardno nizak 110 sa 65. Ali bolje nego da je visok. Već sam navikla na taj pritisak,pa se ne žalim. Dobila sam uput za kks, urin za sledeći mesec, dobila sam utrogestan i glukofaž, savet oko amniocenteze. Rekla sam doktorci ako se na 4d na nešto posumnja, svakako bih privatila amnio. Videla je sve moje rezultate i zakazala mi sledeću kontrolu za 15.1.2019.
I dalje vodim računa o ishrani, mislim da se nisam vise ugojila, da sam još uvek na 64kg. Mada nemam vagu,samo pretpostavljam. Kao da sam splasla, vise nisam nimalo ni natečena, otkad izbacih estrofem i dva bevipleksa, baš mi je puno lakše. Generalno se dobro osećam. Brzo se umaram, i često sam gladna. Kad se umorim zabole me krsta. Pijem i magnezijum u kesicama. Često piškim, redovna sam sa stolicom. Ništa mi se ne traži od hrane u odnosu na pre, sve je isto. Ponekad stvarno zaboravim da sam trudna. Mislim da ću biti svesnija nakon 4d. Tako mi je bilo i prošli put. Sada me samo muči nesanica, pa dugo uveče ne mogu da zaspim. Tako mi je bilo i sa Arsom. Odbrojavam dane do tog ultrazvuka, da mi dr potvrdi da je sve uredu i da čujemo je li bato ili seka. Dani mi brzo prolaze, a još ne idem na posao. Ali Arsa ne ide u vrtić, pa se družimo po ceo dan. Mnogo je poslušan i sve mi pomogne šta mu kažem. A najbitnije mi je da je zdrav, a kad ne ide u vrtić, onda jeste. To mi je najveće olakšanje.

Ljubim vas, i sad odbrojavamo dane do 4d uz. srca
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa - Page 3 Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od Zensko pero 18/12/2018, 11:50

Za početak i sa malim zakašnjenjem da čestitam malom Arsi,velikoj radosti rođendančić! sunny
Navijam,molim se,držim fige,šaljem vibre da se ovaj lepi i mirni period nastavi i dalje!! srca1

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa - Page 3 Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od BiKsi :) 18/12/2018, 12:00

Hvala Zensko pero. osmeh srce
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa - Page 3 Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od Tavita 18/12/2018, 15:23

Bravo, Biksi, ti već u drugom trimestru! osmeh srce Pilencetova kućica je prekrasna, a mama koka izgleda odlicno. Sviđa mi se koliko si disciplinovana, sve pohvale. Baš imaš puno terapije i puno kontrola, ali najvažnije je da se stigne do cilja, koji izbriše sve napore. Ne mogu uvijek da pišem, ali te redovno pratim. Grlim tebe, Arsicu i pilence srcasti poljupci
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa - Page 3 Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od BiKsi :) 22/12/2018, 22:59

Hvala Tavita, veliki pozdrav za tebe i Luku. 💙

Prolaze dani, udjoh u 15. nedelju. Dakle 14+1.

Juče i danas me gorušica baš smorila. Stara boljka, samo ovaj put krenula mesec dana ranije. Doduše, valjda i očekivano. Mišići popustili, imala sam i dijastazu, imam i želudačnu kilu, beba raste, materica raste, ja metar i pokušaj i eto pritiska na želudac. No, boriću se, nema mi druge. Vodim računa oko hrane ali očito ni to nije dovoljno. Ponovo ću nabaviti tums tablete, one su mi jedino pomagale u prosloj trudnoći. A probala sam bila sve što mi je ko predložio.
Osim gorušice, manje više sve je isto. Osećam ponekad blagu napetost u materici, ponovo su grudi malo punije. Gladna sam često. Al zbog gorušice se pritrpim. Bolje da trpim glad nego gorušicu. Pijem puno tečnosti, uglavnom vode. Pila sam crno i kupinovo vino u par navrata al me i ono mučilo. Nema više uživanja uz čašicu vinca. Nakon dužeg sedenja zaboli me donji deo ledja. A opet kad legnem krene gorušica i podrigivanje do besvesti. Onda tražim pozu na levom boku da mogu da odležim. Na desnom nema šanse. Gorušica spali. A srce se uzlupa.

Sve u svemu, ništa novo, odbrojavam dane do 4d i povremeno pomazim stomak, još uvek nesvesna da je tu jedno pilence.

Sve vas stiskam!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa - Page 3 Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od Zensko pero 23/12/2018, 13:08

Lepo,lepo to ide Biksi as
Za gorušicu nemam šta pametno da ti savetujem, ali valjda mora malo negde da žulja Very Happy Drago mi je videti da je jedino to "boljka".. trudnica ljubav

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa - Page 3 Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od Shizika 25/12/2018, 00:09

Brava Biksi, tako si odlichno organizirana, sjecam se i iz trudnoce sa Arsom. Te tvoje terapije djeluju odlichno izbalansirane. I ti si tako predana, bash za divljenje. Naravno, sve je lakshe uz Arsinu pomoc. srca1
Kod umjerene gorushice zna pomoci grickanje badema, al' to je bash individualno. Nishta mi drugo ne pada napamet, izvini. Embarassed
Ljubim te tako skladnu i kompaktnu, mnogo si mi slatka. ljubav
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa - Page 3 Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od micam 25/12/2018, 11:17

Biksi draga meni kod gorusice(a imam je cesto jer imam problema sa jednjakom)pomazu kokice najvise.Pojedem saku dve onih domacih bez dodataka
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa - Page 3 Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od BiKsi :) 26/12/2018, 00:48

Ljubim ja moje svracalice i pomagacice protiv gorusice. Pratim ishranu pa jedem ono sto mi najvise prija, a sto me najmanje muci.
Danas sam ponovo morala kod hematologa. U nabavci nema cexlana pa mi je dr pisala fraksiparin od 0.4. On je za nijansu blazi od clexana 0.4. Kleksan je 4000 j a fraksi 3800 j. D dimer i anti x a su mi ok. Sutra idem do ginekologa za nalog za injekcije. Cisto da mi nije dosadno. Odlazak do lekara mi je skoro jedini izlazak. Pomazem koleginici nesto s posla ovih dana. Jos dve noci spavam pa 4d.

Shizo, samo o kontrolama brinem. Mora se radi svih dijagnoza. Ljubim Zrno njeznosti! 💜
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa - Page 3 Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od Zensko pero 27/12/2018, 09:14

Bravo bravo Biksi,svaki tvoj izveštaj me ispuni toplinom. sunny Hoće beba kod mame koja je lepo organizovana,a bezbrižna i puna ljubavi poljubac
Vezano za gorušicu,mene inače ne muči osim ako preteram sa kafom,pa možda da probaš da je potpuno izbaciš bar na 3,4 dana,bar probaj..
Joooj gledaćeš se sa bebicom pobliže,uskoro Very Happy

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa - Page 3 Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od Zensko pero 27/12/2018, 14:05

Odakle nam oči?
- Rodila ih majka!
Odakle nam uši?
- Rodila ih majka!
Odakle nam ruke?
- Rodila ih majka!
Sve na svetu rodila je majka!
Leti pesma oko sveta,
lepa, lepša nego bajka,
nema deteta ni cveta,
nema dok ne rodi majka.
U svom životu ja sam srela
mnoge mnoge dobre žene,
al' je samo jedna majka,
htela da rodi baš MENE.
Dobra mama!
Lepa mama!
Samo jedna,
naša mama!
Blago nama!
blago vama!
Blago svima
sa mamama!

osmeh srce osmeh srce osmeh srce

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa - Page 3 Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od BiKsi :) 27/12/2018, 15:55

Hvala Zensko pero. Bas tako!

Bili smo na 4d. Sve je uredu. Imamo 8.3 cm i uredni su svi organi, kao i ruke, noge, posteljica je na zadnjem zidu, grlic je 28mm, ima dovoljno plodove vode, sve sto je doktor gledao rekao je da je sve uredu.
Ali kad je rekao da je dovojcica 💜❤💜❤💜, ljudi moji, ja sam pocela da placem od srece, srce mi se uzlupalo, ne umem da objasnim taj vid srece! I moj suprug je poceo da place! Toliko smo se od srece izgubili da smo izasli iz ordinacije i seli da se sredimo! 💖💖💖💖💖💖💖💖💖
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa - Page 3 Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od Nessi 27/12/2018, 16:44

Divno Biksi! Bas sam se obradovala od srca navijacica

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa - Page 3 Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od micam 27/12/2018, 16:49

Joj draga Koko i ja bi sad plakala od srece.Divota mala princeza dolazi. klizanje klizanje klizanje klizanje klizanje klizanje klizanje klizanje klizanje klizanje klizanje klizanje klizanje klizanje klizanje
A jos lepse sto je sve ok,sad uzivajte porodicno.

A tate su posebno osetljive na curice...
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa - Page 3 Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od Dora1 28/12/2018, 00:42

Biksi, divno!! A baš si želela devojčicu!Koja sreća.

Ljubimo vas!   ljubav
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa - Page 3 Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od lola1980 28/12/2018, 09:39

divno Biksi,cestitam i ja sam se rasplakala od srece i od hormona lol! lol! lol!

lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa - Page 3 Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od MalaSaJuga 28/12/2018, 10:22

Divno,divno,divno srca srca srca
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa - Page 3 Empty Re: BIKSI :) - Ponovo kvoca vesela KvočKa

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 13 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu