KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+48
BabyBear
Blanka
dada88
libra35
Vanja80
Borbica
Zensko pero
Nataly17
Bekanicaa
alisa
Principessa
ivanicasale
Padobranka
Ivaana
mimi85
sunny.tp
aurora
NikolaMaja
zsuki75
Makija
micam
Strumfeta78
Sirijus
saska1
Jerapetra
Bobaue
Hobbes
mamadabudem
Mimi12
sanja 73
Lenaaa
ne gubim nadu
tuli
Tavita
ganedina
Elenaa
Nessi
noja
hany
Bobac
kobac robac
BiKsi :)
Dragana Gaga
PalcicaBg
MalaSaJuga
Ema Blanka
SladZana
Magnolie
52 posters

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 28/5/2018, 21:35

Jao ljudi pa ja ne verujem šta ste ovde sve ispisali, a ja ni jednu jedinu objavu da dobijem...
Ništa gore u životu od tog čekanja bete nema, verujem da je teško i uz dočekati posle, ali bar možete da pratite betu da li pravilno raste posle, pa bar to uliva neku sigurnost i nadu, a ovo, ovo je baš jako teško...i što si bliže toj beti to sve više imaš utisak da nikako da je dočekaš, strpljenje se tanji, nervoza raste, a opet nada vas nekako održi. Sve znam kako vam je i sve sam prošla i iako drugi put nisam uspela da izdržim, pa sam radila test 2 dana pre bete, mislim da ću naredni put ipak sačekati tu betu i ne petljati ništa pre toga. Ona jeste najmerodavnija i zaista je najbolje raditi je kad vam kažu- 10. dan za blastu, 12. dan za trodnevni, 14. dan za dvodnevni embrion.
Držim vam fige cure jako najjače i duboko se nadam da kad dođje vreme da uradite betu, da ćete nas sve ovde obradovati najlepšim mogućim vestima! 💪🏼🤞🏼❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 28/5/2018, 21:40

Cure ajde glave gore,bilo je i gorih vremena.Tesko je al moramo dalje,razumem vas sve i kako se osecate,i kako vam je.Samo da vas utesim nije najgore cekati betu(mada vam se cini da jeste) gore je cekati prvi UZ da se vidi i prebroji.Tih 10-tak dana posle pozitivne bete mi je bilo najteze u zivotu.
Cekalice pozelim velike bete i ostvarenje sna,a cure koje imaju negativnu betu kujte odma planove za dalje lakse se prebrodi i sledeci postupak nek je dobitni.
Razumem sve vas i grlim jako
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nataly17 28/5/2018, 21:51

Principessa ::Jao ljudi pa ja ne verujem šta ste ovde sve ispisali, a ja ni jednu jedinu objavu da dobijem...
Ništa gore u životu od tog čekanja bete nema, verujem da je teško i uz dočekati posle, ali bar možete da pratite betu da li pravilno raste posle, pa bar to uliva neku sigurnost i nadu, a ovo, ovo je baš jako teško...i što si bliže toj beti to sve više imaš utisak da nikako da je dočekaš, strpljenje se tanji, nervoza raste, a opet nada vas nekako održi. Sve znam kako vam je i sve sam prošla i iako drugi put nisam uspela da izdržim, pa sam radila test 2 dana pre bete, mislim da ću naredni put ipak sačekati tu betu i ne petljati ništa pre toga. Ona jeste najmerodavnija i zaista je najbolje raditi je kad vam kažu- 10. dan za blastu, 12. dan za trodnevni, 14. dan za dvodnevni embrion.
Držim vam fige cure jako najjače i duboko se nadam da kad dođje vreme da uradite betu, da ćete nas sve ovde obradovati najlepšim mogućim vestima! 💪🏼🤞🏼❤
Principesa, super si za ovo vadjenje bete ma 12-ti dan za trodnevni embrion.
Ozari me zeno:aa8:
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 28/5/2018, 21:54

Normalno, ‘ajde glavu gore i istrpi još ta 2 dana, jes’ da su k’o 2 godine, ali dočekaćeš ih 😩😂...Držim fige jako! 🤞🏼🤞🏼🤞🏼🤞🏼🤞🏼
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malisha Plavisha 28/5/2018, 22:13

Principessa ::Jao ljudi pa ja ne verujem šta ste ovde sve ispisali, a ja ni jednu jedinu objavu da dobijem...
Ništa gore u životu od tog čekanja bete nema, verujem da je teško i uz dočekati posle, ali bar možete da pratite betu da li pravilno raste posle, pa bar to uliva neku sigurnost i nadu, a ovo, ovo je baš jako teško...i što si bliže toj beti to sve više imaš utisak da nikako da je dočekaš, strpljenje se tanji, nervoza raste, a opet nada vas nekako održi. Sve znam kako vam je i sve sam prošla i iako drugi put nisam uspela da izdržim, pa sam radila test 2 dana pre bete, mislim da ću naredni put ipak sačekati tu betu i ne petljati ništa pre toga. Ona jeste najmerodavnija i zaista je najbolje raditi je kad vam kažu- 10. dan za blastu, 12. dan za trodnevni, 14. dan za dvodnevni embrion.
Držim vam fige cure jako najjače i duboko se nadam da kad dođje vreme da uradite betu, da ćete nas sve ovde obradovati najlepšim mogućim vestima! 💪🏼🤞🏼❤

Hvala puno principessa! ljubav
I ja sam prva dva puta radila test pre bete... i to vec nakon 8 dana... tada test sigurno nista i ne moze pokazati nakon vracanja dvodnevnog embriona. I onda se uvek smorim i dignem ruke od svega a betu uradim posle cisto da ispostujem proceduru. Ne kazem da bi to mozda nesto promenilo ali necu ovaj put da se nerviram unapred. Posle mi taj ostatak vremena do bete bude pakao. Ovaj put cekam do 2. Juna kako su mi rekli i cooliram Very Happy Very Happy Very Happy
Mada meni su vratili trodnevni embrion a ipak mi rekli tek posle 2 nedelje da uradim betu ali strpecu se, nije toliko daleko subota Wink
Malisha Plavisha
Malisha Plavisha

Broj poruka : 72
Godina : 40
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 19.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malisha Plavisha 28/5/2018, 22:20

micam ::Cure ajde glave gore,bilo je i gorih vremena.Tesko je al moramo dalje,razumem vas sve i kako se osecate,i kako vam je.Samo da vas utesim nije najgore cekati betu(mada vam se cini da jeste) gore je cekati prvi UZ da se vidi i prebroji.Tih 10-tak dana posle pozitivne bete mi je bilo najteze u zivotu.
Cekalice pozelim velike bete i ostvarenje sna,a cure koje imaju negativnu betu kujte odma planove za dalje lakse se prebrodi i sledeci postupak nek je dobitni.
Razumem sve vas i grlim jako

Hvala micam mnooogoo osmeh srce
Daj Boze da osetim i to kako je tih 10 dana cekanja na ultrazvuk b iz ovog ugla mislim da mi ne bi to toliko tesko palo :) mada nisam to dozivela pa ne mogu da tvrdim... ma samo da vidim tu pozitivnu betu i sve ce biti super :) a kod mene nema sta za prebrojavanje, jedan ali vredan embrioncic je tu Wink
Malisha Plavisha
Malisha Plavisha

Broj poruka : 72
Godina : 40
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 19.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Borbica 28/5/2018, 22:31

Nataly budi jaka,bice sve ok.nemoj da brines.Koji ti je dan transfera.I ja planiram sutra da radim test ako nedodje menga!

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nataly17 28/5/2018, 22:43

Treci dan transfera tri embriona. Dva odmrznuta i jedan svjezi desrocelijski, osmocelijski i sestocelijski.
A sjutra ce biti 11-ti dan od transfera
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 28/5/2018, 22:45

Malisha i ja sam tako mislila,al septembra sam imala betu 11-ti dan 64 a 13-ti 204(test nije pokazao dve crte ni jedan dan,toliko o testovima).Nisam verovala da meni moze to da se desi.Prvi UZ cekanje ludilo za neverovati,tek onda preispitujes simptome i pitas se sto ih nema.
Oces osetices nego sta samo positivno misli.Zene lepo je vreme u setnju idite sto vise u prirodu okupirajte se nekim stvarima koje volite a niste imale vremena za njih da ne mislite na nalaze i vreme.
Ajde malo roda da vam posaljem roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 28/5/2018, 22:52

I jos ako vam nesto znaci vracene su 2 morule.Zamrznut je bio embrion 3-ci dan i odmrzli ga on porastao do morule koja vec prelazi u blastu(u Pragu odmrzavaju dan ranije za FET)
I jos nesto kad se radi ICSI oplodnja onda su bete malo nize samo da znate
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 28/5/2018, 23:05

Au šta sve naučismo sad od tebe Micam! 👏🏼👏🏼👏🏼
A zašto je niža beta ako je ICSI, to mi baš nikako nije jasno?
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 28/5/2018, 23:14

Drage moje, Micam je u pravu, ako je moguće pravac napolje i život "bez misli" sunny ..
A za lepše snove prelistajte "Smešna strana trudničkih dana"  b  b
Dugo dugo se nisam ovoliko smejala ovim sjajnim devojkama!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 28/5/2018, 23:17

Kod mene je bila beta 24, 14-i dan dvodnevnog 1 embriona. Rađena ICSI i kada sam pitala da li je mala, rekli su mi da je u redu jer je rađen ICSI. Mislim da je Micam u pravu!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malisha Plavisha 28/5/2018, 23:35

Znaci da se ne brinem ako mi beta bude niza posto je i meni radjen ICSI zbog suprugovog loseg spermograma. Svasta nesto saznam ovde, hvala Micam na informacijama ljubav
Malisha Plavisha
Malisha Plavisha

Broj poruka : 72
Godina : 40
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 19.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 28/5/2018, 23:40

Ne brini Malisha,neka bude samo pozitivna i da se pravilno dupla.Nisu ni kod svih zena iste bete.
Ja ne znam zasto su nama tada prvi put radili ICSI,imali smo 6 embriona.Da li je tada njegov nalaz bio los u tom momentu ili sta,ne razumem sada?!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 28/5/2018, 23:43

Boze moj,kako sam se ja prepustila,nista niti sam pitala,niti sam znala.😯 Od kada citam ovaj forum ja tek počinjem da obraćam pažnju i saznajem

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 28/5/2018, 23:53

Zamolila bih neku od vas,Micam,Principessa da mi objasnite zašto bi se radio u mom slučaju ICSI,sada sam potpuno zbunjena! Da li je to neki detalj propušten da nam se kaže? Sledeći put je bio klasičan vto

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malisha Plavisha 28/5/2018, 23:55

Ja i da hocu nemam koga da pitam... doktorka bas nije raspolozena za objasnjavanje... a ni nemam njen broj vec samo broj medicinske sestre iz klinike... Ja znam da nama rade ICSI jer mi to pise na izvestaju iz klinike, nije mi doktorka rekla, a ja sama predpostavljam da je to zbog loseg spermograma da ne kazem katastrofalnog spermograma gde u malom broju jedva nadju 1% normalnih pa onda drugacije ni ne bi mogli da oplode jajnu celiju...
Malisha Plavisha
Malisha Plavisha

Broj poruka : 72
Godina : 40
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 19.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malisha Plavisha 28/5/2018, 23:58

Zensko pero ::Zamolila bih neku od vas,Micam,Principessa da mi objasnite zašto bi se radio u mom slučaju ICSI,sada sam potpuno zbunjena! Da li je to neki detalj propušten da nam se kaže? Sledeći put je bio klasičan vto

Ja mislim da neke klinike uvek rade ICSI za svaki slucaj i da bi imali vise embriona jer je tako mnogo veca sansa da se oplodi jajna celija... Ali ne mogu to da tvrdim...
Malisha Plavisha
Malisha Plavisha

Broj poruka : 72
Godina : 40
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 19.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 28/5/2018, 23:59

Da Malisha i ja sam čitala o tome kada se radi ICSI,ali sada mi nije jasno zašto su u tom momentu to izabrali da rade kod nas? Ja nisam postavljala pitanja,nisam to čak u tom momentu ni znala šta je šta. Delovalo je sve optimistično,ali ja nisam uspela,to je krajnji rezultat

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 29/5/2018, 00:05

Sve mi sa ove distance izgleda kao jedna obična "muljka" sada,izvlačenje para bez jasnog motiva i želje da se uspe! Zato ja ponavljam stalno,dajte poverenje pravim ljudima,ne doktorima nego ljudima i ne puštajte ih dok ne uspe! Zaboraviću ja sve to i radim na tome da uskoro zaboravim

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 29/5/2018, 00:05

Svi mi nažalost propustima, neuspesima i sveukupno ogromnim iskustvom polako dolazimo do saznanja koja su ovde ispisana. Nas je ovde puno, pa je ovo jedno veliko blago svih živih mogućih informacija do kojih bi pojedinačno užasno dugo i mukotrpno morali da tragamo i pitanje je da li bi nam jedan reproduktivni ženski vek bio dovoljan da sve te info prikupimo. Srećom imamo ovaj Kutak i da sve to saznamo i da se isplačemo i da dobijemo podršku jedne od drugih jer smo sve u sličnom “sosu” i osećamo i razumemo se medjusobno, za razliku od mnogih nama bliskih ljudi (rodbine, kumova, prijatelja), koji se u ovoj priči nikad nisu našli, pa će ostati zauvek miljama udaljeni od nas kad je ova tema u pitanju...
Sto se ICSI tiče, mislim da ga sada mahom rade svima jer je prosto veća sigurica da će muški materijal probrati bolji. Verovatno ga samo ne rade u slučaju mladjih parova sa dobrim spermogramom. Evo npr. spermogram mog dečka je odličan, ali on već ima 43 godine, pa verovatno zbog godina i u njegovom slučaju rade ICSI metodu...a možda to ima veze i sa tim da ako proberu bolje spermatozoide, takodje postoji veći procenat šansi da od moje, npr. ne tako kvalitetne jć, ispadne malo kvalitetniji embrion...nisam sigurna u ovo naravno, samo razmisljam naglas. Možda se ukljuci neka od cura koja je bolje informisana od mene u vezi sa ovom temom...😃


Poslednji izmenio Principessa dana 29/5/2018, 00:12, izmenjeno ukupno 1 puta
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 29/5/2018, 00:09

Upravo tako Principessa! Ja sam zavolela ovaj Kutak,mnogo mi je pomogao i vi divne devojke na njemu koje ste nažalost teškim iskustvima dolazile do brojnih saznanja. Idemo dalje,bez straha,ostvarićemo!😊

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 29/5/2018, 00:14

Hvala Principessa,ja tada 34,mm 35. Izabrali smo vto ne zato što smo "morali", već moja želja pošto živimo poslednjih godina u različitim zemljama i mogućnosti da "pravimo" bebu nemamo. A ja je želim! Intimno zameram puno stvari koje su mi se dogodile u ovim postupcima,ali se trudim da to sve ostavim u prošlosti i raširim ruke i prigrlim ono lepo što duboko verujem da dolazi!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 29/5/2018, 00:19

ICSI se radi kad ima mali broj celija ili mali broj spematozoida da bi bili sigurni da ce do oplodnje doci.Isto tako kad je morfologija sperme losa.Ne opterecujte se sta i kako rade,oni znaju valjda kako treba.Mi treba da verujemo u njih i u sebe.
Kutak je tu da pomogne.I ja sam ovde naucila mnoge stvari divne zene su me bodrile i pomagale.Sad je nesto manji broj zena da se javlja i komentarise valjda je dosta na fejsu.A meni je ovde i dalje nekako najdraze.Primecujem da se u poslednje vreme zene slabo i javljaju i prijavljuju postupke i trudnoce.
Steta je sto je tako ovaj forum treba da zivi i da pomazemo jedni drugima,jer mi smo ovde svi u istoj prici i razumemo jedni druge najbolje,a isto tako iskreno se radujemo uspehu svake od nas
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu