KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+48
BabyBear
Blanka
dada88
libra35
Vanja80
Borbica
Zensko pero
Nataly17
Bekanicaa
alisa
Principessa
ivanicasale
Padobranka
Ivaana
mimi85
sunny.tp
aurora
NikolaMaja
zsuki75
Makija
micam
Strumfeta78
Sirijus
saska1
Jerapetra
Bobaue
Hobbes
mamadabudem
Mimi12
sanja 73
Lenaaa
ne gubim nadu
tuli
Tavita
ganedina
Elenaa
Nessi
noja
hany
Bobac
kobac robac
BiKsi :)
Dragana Gaga
PalcicaBg
MalaSaJuga
Ema Blanka
SladZana
Magnolie
52 posters

Strana 17 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ivaana 23/4/2018, 12:38

Evo današnjeg izveštaja. Dva dana nakon ET.
Zvala sam kliniku i dobila odgovor da je oskudno krvarenje nakon ET normalna pojava, kako ste mi i napisale.
Od siptoma jedino mi se čini da osećam blagi pritisak u stomaku.
U glavi nisam najbolje. Vreme sporo prolazi, ali za pola sata krećem na posao, gde neću moći puno da razmišljam, pa racunam da je ovaj dan već gotov.

Ivaana

Broj poruka : 31
Godina : 43
Datum upisa : 03.04.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 23/4/2018, 14:24

Ivaana nemoj d trazis simptome... gledaj sto vise da se opustis i da sto manje razmisljas... znam da je lakse reci nego uciniti ali potrudi se... zaokupi se nekim drugim stvarima, setaj, druzi se, citaj .... osmeh srce
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 23/4/2018, 14:54

I ja sam pila Pronizon (ne secam se da li 5 ili 10 mg) i to sam trazila ranije da mi ga uvedu u dogovoru sa hematologom. U Pragu ga uvode od transfera, a to je kasno.
Ja sam tip osobe koji je alergican na sve i svasta, od polena do kucne prasine. Meni je stalno imuni sistem u pripravnosti, i zbog toga i mislim da je u mom slucaju Pronizon bio vrlo bitan i koristan lek. Pritom sam se ja dobro osecala dok sam ga pila, nisam imala podocnjake (jer stalne iritacije mi deluju i na oci), dok se neki zale na njegovo dejstvo. Zato ne trazite generalno pravili ni za jedan lek, ni za jedan postupak. Pratite samo sebe. Ako je nekom nesto pomoglo, ne znaci da ce i vama i obrnuto.


Poslednji izmenio Mimi12 dana 23/4/2018, 15:22, izmenjeno ukupno 1 puta

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 23/4/2018, 14:57

Ivancice, srećno i ne razmišljaj mnogo. lol!
I mi smo bili na konsultacijama kod Hristosa i što kažu ljudi lepo nam je legao. Neko je već napisao da je on uvek za kraće protokole, a posebno mi se svidelo što nakon aspiracije ako nešto ne bude u redu, tipa nije endometrijum dovoljno porastao, neki rezultat ne valja, ili kako on reče primete nešto pri aspiraciji oni krioprezerviraju embrione i odlaže se transfer. Nisu za embrioglu, rade hečing , detaljno je pogledao sve rezultate, naravno odmah je rekao da dok ne sredim štitnu i insulinsku i da ne pomišljam na postupak. Skoro sam bila na laparaskopiji koja je bila potpuno ok i kako smo pričali u bolnici da bi mi možda na leto ponovo u postupak ,doktori su rekli nikako. I za to sam pitala Hristosa i on reče da to nema ama baš nikakve veze. Da leto čak i pogoduje jer je bolja cirkulacija, i svi smo tada raspoloženiji. Ne mogu sada ni svega da se setim šta smo sve ispričali, ali su naglasili da ako imamo bilo kakvo pitanje i nedoumicu da šaljemo mejl.
Drage moje, možda smo se i srele u hodniku dok smo čekale osmeh srce
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 23/4/2018, 15:01

E NikolaMaja bas mi je drago sto su vam se svideli... Jel se mozda razmisljate da probate kod njih ili imate jos smrzlica u Pragu?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 23/4/2018, 15:25

Nemamo više ništa u Pragu i baš zato smo odlučili da vidimo šta ostali nude. Iskreno, kada smo ušli u priču VTO, pojma nismo imali ni o čemu. Znali smo po nešto, nije baš da nismo, verovatno ne bismo tako ishitreo postupili da smo znali sve što sada znamo. Prag je preporučio muževljev urolog jer smo morali na donaciju. Kliniku smo odabrali jer je jedna poznanica već bila tamo i uspela. Mada, jeste da tri puta nije uspelo, ja ne mogu ništa loše da kažem o Pragu, kordinatorki, kao i svom osoblju u PFC. Dr Sonja je stvarno divna. Juče na konsultacijama sa Papasom sam osetila tu istu smirenost i premnost da se svakome pomogne, objasni, bez neke prisle ni bilo čega sličnog. Sada vgamo gde ići. Grci su bliže, što im je ogroman plus, što se tiče cene, tu su slični. Pošto ne možemo da se odlučimo, kada nam odgovore na mejlove i Prag i Solun tada ćemo vagati. Mada, Alisa, ti mi daješ takvu inspiraciju da izaberem Solun. osmeh srce
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 23/4/2018, 16:38

Znas kako, mislim da sam vec 100 puta pisala al aj da kazem opet... mene je Prag odbio svojim odgovorom vec na moj prvi mejl... pisala sam i u Prag i u Solun krajem jula 2017-te ... moj prvi mejl upucen njima... iz Praga sam dobila bukvalno odgovor to kosta toliko i toliko u postupak mozete uci u septembru Shocked Kakav bre postupak za mesec dana? hocete li mi prvo bre traziti neke analize, pitati me za zdravlje bilo sta? pazi kad je i moj muz bio zatecen... ko na pijaci... Solunci su delovali mnogo ozbiljnije i posvecenije mada nisam ni njih tako na keca izabrala lol! ja ne mogu tako na slepo da idem u neku kliniku samo na osnovu prepiske mejlom tako da samo mi u septembru otisli lepo u Grcku na more i zakazali konsultacije u Embriolabu... posle tih konsultacija su nas kupili skroz... ali smo se ipak vratili za BG i jos malo izvagali i tek u novembru otisli ponovo i ostavili kaparu i uzorak... epilog price je poznat smajli angel
Po meni je mnogo bitno da si u celom postupku opustena i da verujes dr i naravno da ti je komunikacija sa koordinatorkama ok... ja sam stvarno u ceo postupak usla skroz rasterecena i mirna... tako da NikolaMajo idi tamo gde te srce vuce i gde se osecas sigurno osmeh srce
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 24/4/2018, 02:30

Jbg, meni se nije desilo sto I Ani I bili smo jako zadovoljni Pragom I njihovim odnosom prema nama. Eto, individualno je...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 24/4/2018, 06:09

Ja koliko cujem Prag ti se ne udubljuje uopste u analize... oni racunaju da imas svog dr koji ce sve to da prati i sredi a oni odradjuju samo fizikaliju... pa koliko znam Prag ti pred sam postupak ne trazi ni hormone... sve dodatne analize moras sam da radis u Embryolabu toga nema... pogledaju bukvalno sve sto imas i kazu sta jos od dodatnih analiza da uradis i kontrolisu hormone pre nego sto udjes u postupak i nista ne prepustaju slucaju
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 24/4/2018, 08:41

Alisa, a ti si bila u Pragu u postupku, pa znaš da li kontrolišu iste pred postupak? 😂😂😂
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 24/4/2018, 08:43

Nisam al mi je vise njih reklo da u Pragu pred postupak ne traze nikakve hormone... pricam naravno kad ides na donaciju ili fet ne i kad ides ne stimulaciju...bili bi vrli ne ozbiljno da ne traze hormone pred stimulaciju
A izmedju ostalog napisah gore koliko znam samo ko hoce da cita lol!
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hobbes 24/4/2018, 09:24

Meni su u Pronatalu u Pragu dali stimulaciju u maju na osnovu hormona iz januara, i ni jedan jedini nalaz osim UZ nisu tražili...sad kad na to pomislim...uf...
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 24/4/2018, 09:50

Principesa,ja sam isla u Prag i bas sam zadovoljna. Ali sto Alisa kaze je potpuno tacno. Ja sam jos pitala da li treba da uradim hormone pred oba feta,oni nisu smatrali da je to potrebno. Takodje nisu sto kaze zeleli da se udube u problematiku. Samo ono sto je do njih. Sve ostalo kod svoga dr. A na konsultacijama Papas je pogledao sve analize detaljno,predocio sta bi valjalo uraditi. Za mene je Prag bio vrhunski,ali vidim da ima jos neko i taj neko kaze da je neophodno uraditi bas sve pred postupak i tek tada doci jer vto nije mala stvar.
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 24/4/2018, 11:32

Sad kad se setim, pa ja sam prvu vto radila u Pragu. I tacno je da nisam nikakve hormone radila u ciklusu kad sam radila stimulaciju, ni pre stimulacije ni za vreme stimulacije, apsolutno ni jedan jedini hormon. To je bilo davno i evo tek sam se sada toga setila. A ja budala tada sam mislila da je to normalno. U jbt, koje bezobzirne derikoze....
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 24/4/2018, 14:10

Generalno, Prag uradi sve vrhunski što je do njih. Verovatno misle da naš doktor treba da uradi sve te analize pre nego udjemo u postupak. Jer smatraju daje naše zdravstvo kao njihovo, a nije ni prići. Ja definitivno neću ući u novi postupak dok sve, ali ama baš sve ne sredim. Već sam dva meseca na Glukofažu, jurim tu histeroskopiju, treba da radim trombofilije, hormone, i sve redne rezultate, pa ćemo videti šta i kako. Opet ćemo pisati i ovima u Prag, a i u Solun, pa ćemo odlučiti kada i gde. Podeliću iskustva sa vama, i videćemo ko šta predlaže.
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hobbes 24/4/2018, 15:26

Totalno sam zbunjena...mi smo već neko vreme u prirodnjacima, ali je u međuvremenu FSH počeo da skače. Planiramo još 3-4 meseca da jurimo koji embrion, i onda probamo transfer. E sad šta mene buni...Endokrinolozi kažu da počnem sa ciklom, da bi se obuzdao FSH. Čak Vujovićka kaže da par meseci pre transfera mora FSH da bude u granicama 10-15 pa da tek onda smem na transfer, i da ću to postići ciklom.
Ginekolozi opet kažu ako ću da jurim prirodnjake da ne pijem ciklu, eventualno DHEA (25mgx2, jer mi je nalaz DHEA mislim oko 2, vrlo blizu donje granice). Njihova logika je ako pijem ciklu neću znati stvarno stanje FSH. A i činjenica je da pod ciklom ako se rade prirodnjaci, ona se prestaje piti čim se ustanovi da postoji valjan folikul i kad se krene planirati aspiracija. Što znači da bi eventualno pila ciklu samo prvih 6-7 dana i onda bi prestala kada imamo dobar folikul. I onda tako  nikako da pijem ciklu u kontinuitetu bar par meseci...
Nemam pojma šta da radim...htela bih još da probam koji mesec prirodnjake, ali ne znam šta da pijem/ne pijem.
Jel neko apsolvirao ovu problematiku? b
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 24/4/2018, 16:01

A sto bi se prestajalo sa ciklom kad se uoci dobar folikul ako ides na potpuni prirodnjak? Sta kazu ginekolozi zasto mora da se prestane? Cikla bi trebalo da imitira prirodan ciklus i ne bi trebalo nista da remeti... pod ciklom mozes i prirodno da ostanes u drugom stanju... bele tabletice cikle se piju i za pripremu enda za transfer u prvoj polovini ciklusa tako da ja ne razumem zasto ginekolozi imaju takav stav...
A mislim da je Vujovicka mislila da svakako pauziras par meseci da stabilizujes fsh jer postoji neka teorija da kad je fsh visok jc koje se i eventualno dobiju nisu dobrog kvaliteta...
Cikla ne maskira fsh... ja sam uredno radila hormone dok sam bila na terapiji ciklom...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 24/4/2018, 16:05

I visina fsh nema veze sa transferom tj. ne utice na trasfer... fsh utice na rast i razvoj folikula
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hobbes 24/4/2018, 16:45

Ne znam što se prestaje sa ciklom kada se uoči dobar folikul i planira aspiracija, ali tako je bilo i u Feroni i u Genesisu u prirodnjacima.
Znam da je pod ciklom moguća trudnoća i da se bele koriste za pripremu enda, ali ne znam kako misliš da cikla ne maskira FSH? Ciklu baš zato i pijemo da nam ispegla i sredi hormone, znači ko zna kakav bi nalaz bio da nismo pod ciklom. Nisam te to baš najbolje razumela.
Vujovićka nije tvrdila da FSH utiče na transfer, nego da je par meseci pre transfera prosto potrebno imati uravnoteženo stanje u organizmu, pa tako i FSH u normalnim granicama.
Bliži mi se 3dc, ne znam da li da krenem sa ciklom? Pije li neko DHEA? Mogu li ta dva leka zajedno?
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 24/4/2018, 17:13

Cikla, kao i svi veštački estrogeni koji se unose- blokiraju ovulaciju, eto zato. Ja sam primala nešto slično dermalni estrogen + progesteron vaginalno, sto je druga varijanta cikle i na isti način prati prirodni ciklus i za sve vreme dok sam to koristila nisam imala ovulaciju. Zašto? Vrlo prosto.Jer taj estrogen ne utiče na rast folikula, već samo na endo i na opšte poboljsanje rada hormona. Zato se i daje u pripremi za fet. Zašto žena ne proizvodi pod estrofemom ili belim tambleticama cikle folikule? Ustvari pardon, čak i ako ih proizvede nijedan ne sazri do kraja. Meni je tako Kopitovicka objasnila- da 90% žena sa ciklom (ili bilo kojim vidom unošenja estrogena spolja) nema ovulacije, i ja sam živi primer da je to istina. I ja sam u to vreme dok sam koristila tu kombinaciju lekova bila kod Vujovicke. Ona očigledno to ne zna, pa priča bez veze. Tako je i meni govorila: uzimajte to i za to vreme možete slobodno da radite prirodnjake, samo bez transfera. Glupaca, a ja ni o od ovulacije 4 meseca puna, dok nisam prestala sa tim.
I sve to je sasvim logično, jer nijedan ginekolog koji radi fet nije lud da rizikuje da se u ciklusu pripreme za fet pojave zaostali folikuli koji mogu da se pretvore u ciste.
Zaključak, ako hoćeš prirodnjake- nema cikle. Ili, primaj ciklu mesec dva, pa kad malo koriguješ hormone, onda izbaci ciklu i nastavi sa prirodnjacima. To ti je moj savet.
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 24/4/2018, 17:18

Mogu zajedno al ako ces da prestajes sa ciklom posle par dana onda bolje i da ne pocinjes da je pijes tako samo zbunjujes organizam...
Ja sam na cikli bila 10 godina i imala sam najrazlicitije rezultate hormona... na kraju mi je fsh bio cak 60... pa je padao pa rastao... i to sve pod ciklom u smislu da sam je pila iz meseca u mesec..... ti hormone radis 3dc a tada ne pijes ciklu... braon tabletice koje pijes pred dobijanje su progesteron a on ne utice na fsh i e2 i tableta koju popijes danas je doza za 24h... moze jedino da da lazan nalaz ako radis hormone tokom ciklusa

I cikla ne blokira ovulaciju... ja sam imala ovulacije pof ciklim
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 24/4/2018, 17:22

Na zadnjoj folikulometriji 2015 god dok mi je fsh jos i bio ok folikul je lepo narastao do 21mm i kasnije se lepo videlo zuto telo... tada jos uvek nismo znali da su mi zapuseni jajovodi pa smo gadjali prirodno...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 24/4/2018, 17:22

Nisam rekla 100% već 90% žena, možda si ti u tih 10%. Ja nisam imala ovulacije svih 6 meseci, tada 4 meseca u kontinuitetu i sada pre 3-4 meseca 2 meseca za redom, koliko sam primala lek.
Verujem Kopitovicki jer sigurno žena zna bolje i od tebe i od mene, a ona mi je to rekla.
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 24/4/2018, 18:17

Ne znam ... iskreno da ti kazem prvi put cujem da blokira ovulaciju... udarne doze estrogena da blokiraju jer e2 mnogo skoci i tako blokira fsh i nema nista od rasta folikula ... mozda sam ja imala ovulacije pod ciklom jer mi je e2 bio koliko toliko ok... nije divljao... kod pripreme enda za fet se ipak piju mnogo vece kolicine estrofema ili belih tabletica cikle...
U svakom slucaju Hobbes ako planiras prirodnjak ovaj ili sledeci mesec ja ne bih ni pocinjala sa ciklom jer mislim da to sto je pijes par dana pa prestanes samo moze da ti zbuni organizam... ja bih je il pila u kontinuitetu 3 meseca i za to vreme ne bih isla na prirodnjake ili je ne bih ni pila... koliki ti je FSH uopste?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 24/4/2018, 22:33

Zene drage na hrvatskoj Rodi sam nasla info za kliniku GENNET u Pragu da rade 2 postupka ako ne uspeju dobijes 3-ci besplatno.Isto vazi i za donacije.Oni hvale kliniku.Imaju na sajtu i cenovnik(deluje ok) samo sto je komunikacija na ceskom,engleskom i italijanskom.Pogledajte ako neku interesuje
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 17 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu