KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
Ancica 87
Bekanicaa
Mimi12
Bobaue
ganedina
Hobbes
masato
bebana81
ivanicasale
Dora1
JocY
Principessa
ne gubim nadu
mamadabudem
BiKsi :)
Simona
Tavita
SoJa
Zmajuška
saska1
noja
nina :)
aurora
mimi85
srculence 84
Šašava
zsuki75
sanja 73
NikolaMaja
bobica83
Bobac
micam
BabyBear
Vanja80
Lija
MalaSaJuga
marina_82
SladZana
Vuchica
AriesGirl
Jerapetra
PalcicaBg
lenabeograd
Nessi
Strumfeta78
Sirijus
bebko
51 posters

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od libra35 20/12/2017, 10:43

Dora jako mi je zao
BB dobar izvestaj,znaci i tebi krenulo naticanje,nadam se da je to kolko tolko normalno u trudnoci,u izvesnoj meri,
strumfi super izvestaj.
Ja od pre dva dana imam neki svrab dole praceno sirkastim iscetkom.
Idem danas kod dr pa cu da vidim sta dr kaze ,imate li neki savet?
Ljubim vas
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 20/12/2017, 12:54

Libra ne brini. To je verovatno kandida. Hoce ona u trudnoci cesto da se pojavi ali smeju da se koriste kanesten vaginalete tako da ce ti vrv to dati kad ti stignu rezultati brisa. Dok ne stignu, a I kasnije dok se budes lecila, potpuno izbaci secer I mleko I mlecne proizvode. Kiss
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 20/12/2017, 14:17

Bb sutra cu dobiti info kad nam je dr tacno na odmoru, jer se meni bas tad pada da radim fetalnu ehokardiografiju.
Ne verujem da ce pustiti da te poradja neko drugi.

Ja danas bila kod hematologa. I tu je sve ok. Ostaje ista terapija i poslednja kontrola zakazana za 6. mart
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 20/12/2017, 20:39

BB, evo citam izvestaj i sve izgleda super, mala Gabi raste i sprema se za dolazak.

Sto se tice tih mera na ultrazvuku, sve se to meri u milimetrima i greske su vrlo moguce i ceste. Meni je doktorica rekla da su mere mnogo vaznije u prvih 20-ak nedelja, nego kasnije u trudnoci kad vec genetika preuzima i moze da utice da neko dete bude duzih nogu ili vece ili manje glave. Tako, bez brige.

Sto se tice pritiska, cuvaj se i sve redovno kontrolisi. Sigurna sam da ce lek da drzi stvari pod kontorlom. Da li su ti rekli da mozda prekontrolises mokracu i uradis proteine ili ti dali neki stapic da piskis preko njega dok si bila kod doktora?

Slazem se sa Mimi, doktor ce verovatno da posmatra kako budu stvari isle sa pritiskom i prema tome ce odrediti termin porodjaja. Nemoj da te brine nista u vezi porodjaja, samo opusteno, jer i ti stresovi uticu da ovaj dusman skace gore dole.

Dora sad sam procitala sta se desilo i mnogo mi je zao. Nadam se da se nosis sa svim i da ces uskoro da se oporavis od svakog bola. Ljubim i grlim jako.

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 21/12/2017, 02:15

Otkucah veliki post saI novim info I nestade, pih!
Elem, juce I danas 140/90. Od sinoc metildopa 2x500 po nalogu interniste.
Veceras se cula sa mojim dr. On kaze da mi pritisak nije dobar, da od sutra korigujem metildopu na 3x250, kako oni daju I da dodjem rano ujutru, pre 7:30, pred kraj njegovog dezurstva, da se dogovorimo I da mi zakaze da od ponedeljka legnem u bolnicu par dana na ispitivanje pre NG.

Strumfi, rekao mi je da sutra I prekosutra nece biti u Visegradskoj (ne znam gde ides sutra kod njega) I da posle NG do Bozica nece raditi (tada je valjda neki mini skolski raspust koliko znam). Tako da, ono sto mi je zakazao kontrolu 05.01., necu ici. Za februar ne znam kad nece raditi. Pitacu ga sutra, ali vidi I ti Strumfi molim te pa mi pisi.

Inace, rece mi od sad cemo se vidjati u bolnici...sta god to znacilo...

Bobac, koliko sam ukapirala, I mi se sad ne slazemo u starosti zbog dugacke butne kosti (to nije na tatu, mozda donatorka ima duge noge Very Happy ), I veceg obima glave (e to je na tatu  lol! )

Ljubim vas zene drage I pisem sutra izvestaj iz Visegradske
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 21/12/2017, 07:52

Strumfeta, BB, bravo za izvestaje!
Lena, divno za devojcicu, lepo ste ime smislili! osmeh srce

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 21/12/2017, 08:02

Bb on radi i privatno. A moja kuma radi sa njim. Ne idem, samo ce mi javiti kad je odsutan, jer moraju iz doma zdravlja da mi zakazu termin za uzv. 
Pratice te u bolnici tako sto ces verovatno cesce legati u bolnicu ili ce te hospitalizovati krajem januara i da budes tu do porodjaja...da ne rizikuje...i samim tim porodice te pre odlaska na g.o.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 21/12/2017, 08:13

Znam da radi I privatno ali nece da dolazim tamo.
Evo cekam ga vec neko vreme. Valjda je na nekom carskom rezu. Valjda ce biti tako kako kazes
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 21/12/2017, 08:29

Javljaj sta se desava
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 21/12/2017, 08:32

Jos cekam. A muz mi u kolima, cuva ih od pauka, konunalaca, itd. 'Bem ti Visegradsku I parking!
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 21/12/2017, 08:37

Jao znam, pakao...Ja sam juce isla jod hematologa i imali smo vise srece nego pameti, odmah smo nasli patking mesto...Treba da se vozika okolo, uvek neko izadje...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od libra35 21/12/2017, 09:08

Drugarice bila sam kod dr i dobila vaginalete bez vadjenja brisa gino daktanol.
Strumfi zanima me sta je eho kardiografija i da li cu i ja to raditi posto me u dz bas otaljavalju a u Ge tek idem posle nove godine.
Bb cekam da vidim sta ces javiti,eh taj pritisak mada meni tvoj bas i ne izgleda visok...
Meni i dalje malo stopala otecena sli pritisak je juce kkod dr bio ok.
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 21/12/2017, 09:35

BB, cekamo da se javis. Ako i budes morala da budes par dana u bolnici, ne sekiraj se, tamo ces im biti na oku, pratice te i svakako ces biti sigurnija. Jeste da je smor, ali je ipak bolje.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 21/12/2017, 09:36

Libra, 
Fetalna ehikardiografija podrazumeva uzv srca bebe. Radi se od 24.nedelje pa na dalje. Tada se radi kolor dopler krvnih sudova materice i pupcane vrpce. 
Mozda ce ti zakazati kad odes u Genezis...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mamadabudem 21/12/2017, 11:00

BB, pritisak taj koji imaš 140/90 je zapravo gornja granica za trudnice. Znači da hoće samo da te prate pošto je na gornjoj granici, što je normalno. trudnica trudnica cvet
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 21/12/2017, 11:40

Ne znam za druge bolnice, ali praksa y Visegradskoj je da sve zene koje imaju bilo kakav problem prate tako sto legnu 2-3 dana i idu kuci. Neke to rade od samog pocetka trudnoce (dijabetes, problemi sa pritiskom, stitnom....). Starije trudnice isto. Tako da, BB, nisam iznenadjena da ti je rekao da dodjes na koji dan lol! da se druzite. Ne brini, stvarno, nije tamo tako lose. Upoznas neke zene koje su u istoj ili slicnoj situaciji, dobijes nove "najbolje drugarice",...imate iste price, iste strahove,..a posle vam se deca druze.
U Visegraskoj je meni jedini problem bila hrana kad si duze tamo. Prosto nije za trudnice i mora stalno neko nesto da ti donosi. Ne mozes u 9.om mesecu jesti hleba, jabuka i jogurta po ceo dan.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobaue 21/12/2017, 14:09

BabyBear ::Jos cekam. A muz mi u kolima, cuva ih od pauka, konunalaca, itd. 'Bem ti Visegradsku I parking!
Letos mm i ja izlazimo iz Višegradske i trt nema auta ,odneo ga pauk affraid . E kada tad nisam poludela ,pa onda na 40 stepeni traži parking na kom je auto ,plus kazna ,uh kada se samo setim c

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 21/12/2017, 21:43

Evo me zene, izvinite sto tek sad. Nismo odmah dosli kuci, pa kad smo dosli isla sam odmah sa sveki kojekuda u soping. Zena je kraljica! Svasta je nakupovala za bebu I mene. Posle podne sam zaspala samo tako jer sam nocas spavala samo 3 sata.
Elem, zakazan mi je prijem u bolnicu za sledecu sredu I izaci cu u petak ako sve bude ok, a dace Bog da bude. Ne daj Boze neke preeklampsije pa da pstanem tamo I za NG Very Happy
Dao mi je papir sa nalazima koje treba da pripremim do srede. Ishrana potpuno neslana, tj bljutava, nista slatko, sto inace ne jedem. Metildopu mi je korigovao na 3x250 mg. Pritisak mi je I dalje 140/90, a ako krene da se povecava odmah da dodjem.
Nije meni bolnica nikakav problem niti mi je prvi put. Ako treba, treba, bolje da sam tamo.
Eto to je to za sad. Ljubim vas  srca1
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od marina_82 21/12/2017, 21:52

Tako je Baby..bitno da se prati sve sto treba i bice sve u redu. Trudnoca ti je do sada, hvala Bogu, lepo proticala i nadam se da ce tako biti i do kraja. Ljubim tebe i malenu bubicu Gabi srcasti poljupci
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 42
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 21/12/2017, 22:40

Ah, BB sad ces se upoznati sa čarima kuhinje u Visegradskoj...ako vec do sada nisi...
U prosloj trudnoci sam ja svaki mesec bila tamo na po jednu noc i nekako se gadjalo utorak na sredu i bio je pire od karfiola i riba i ja dodjem samo se okrenem i vratim u sobu...
Very Happy Very Happy
Elem, uvek sam imala super cimerke...i tako u jednom od lezanja... prosla sva vadjenja krvi, negde oko 5 popodne kaze jedna ovoj drugoj (a sve su lezale vec neko vreme tu) aj danas ti pisi spisak. Ja rekoh za sta spisak...kaze pa za klopu lol!
One su svakog dana kad prodje divna vecera koja je u 5, narucivale klopu. Naprave spisak, poruce klopu, dostava donese do vrata bolnice, jedna ode do portira, i preuzme klopu...ludilo... queen
Meni to nikad ne bi palo na pamet...ali sto kaze Mimi ko duze lezi tamo ta mu hrana na nos izadje...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 21/12/2017, 22:59

BB, neće tu biti nikakve preeklampsije, daleko bilo, Metildopa će srediti pritisak, kao i kod mene, samo malo vremena ti treba. Ja sam valjda isto imala tu maksimalnu dozu 3x250. Imala sam i pola Bensedina uveče, sećam se, ali sam ga samo jednom popila i srozao mi pritisak previše, pa mi je odmah ukinut. Ti to sve odlično nosiš, i fizički i psihički, i ja verujem da neće biti nikakvog izmicanja stvari kontroli i da ćete ti i Gabi sve po planu.
Strumfi, nasmejah se sad od srca za tvoje cimerke kraljice queen

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 21/12/2017, 23:56

Baby eto rekao je neslano i bljutavo. Ali izguraces ti to. Ne brigaj. Metildopa moze i da ide 6x 250 ako prigusti a tu su i drugi ljekovi ne brigaj. Bice to sve ok. I super sto ces ici u bolnicu.

Ljubim vas i svaka cast za sveki samo neka kupuje ima i kome osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 22/12/2017, 07:46

BB bitno da te prate i da se sve iskontrolise, ne sumnjam da ce biti sve ok, izguraces ti sve sto treba! osmeh srce

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobaue 22/12/2017, 21:34

Drage, maksimalna dnevna doza Methyl dope je čak do 3 grama ,tako da opušteno ima tu lufta za povećanje doze ,a u slučaju nužde postoje i još neki lekovi koji se mogu dati.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 23/12/2017, 01:31

Drage zene, imam pitanje.

Prvo da vam kazem da sam jutros vadila krv. Hemoglobin mi nizi nego 23.11. (pad sa 104 na 98), gvozdje bolje (sa 4,9 na 10,7 sto je sad u ref vrednostima), a feritin I dalje nizi ali bolji (sa 7 na 8,7) I za sad sam zadovoljna. Pijem I dalje GlobiFer forte 2x1 pa cemo videti kasnije (ne znam sto hemoglobin I dalje pada.

Ali ono sto me brine sad je secer koji je bio 3,9 a donja granica je 3,9! Sta sad to znaci? Jos sinoc nisam popila glukofaz I oko 17:30 sam pojela parce pite sa visnjama sa fruktozom. I dalje pijem glukofaz 3 gr dnevno, a Vuja mi je rekla da nakon punih 8 meseci pocnem da ga smanjujem za po 1 gr nedeljno. Sta mislite?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu