KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
Ancica 87
Bekanicaa
Mimi12
Bobaue
ganedina
Hobbes
masato
bebana81
ivanicasale
Dora1
JocY
Principessa
ne gubim nadu
mamadabudem
BiKsi :)
Simona
Tavita
SoJa
Zmajuška
saska1
noja
nina :)
aurora
mimi85
srculence 84
Šašava
zsuki75
sanja 73
NikolaMaja
bobica83
Bobac
micam
BabyBear
Vanja80
Lija
MalaSaJuga
marina_82
SladZana
Vuchica
AriesGirl
Jerapetra
PalcicaBg
lenabeograd
Nessi
Strumfeta78
Sirijus
bebko
51 posters

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 23/12/2017, 07:58

Bb ja mislim da je to ok, jer je proslo sigurno vise od 12 sati od poslednjeg jela. Insulin je preko noci odradio svoje a posto nisi jela nista kaloricno secer je dosao na nivo hipoglikemije. Da si pojela parce pizze bila bi ti veca glukoza... Very Happy
Probaj to gvozdje sto pijes da pijes uz limunadu i da ne jedes nista mlecno 2 sata po uzimanju gvozdja jer je tada manja apsorpcija gvozdja.
Sad kad budes legla oni ce ti raditi profil glukoze , bockace te posle svakog obroka pa ce videti , mozda ce ti vec smanjivati i glukofaz...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 23/12/2017, 11:49

Strumfi hvala ti.
Ja gledam da gvozdje I ne pijem odmah pre ili posle mlecnih proizvoda. Ne cekam 2, ali sacekam 1 sat posle obroka, ako sam jela npr kiselo mleko. A nisam pila uz limunadu, limunadu popijem inako ali picu sad sa limunadom  osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 24/12/2017, 08:15

BB moras da cekas minimum 2h izmedju mlecnih proizvoda i gvozdja (bolje i vise). U suprotnom, dzabe pijes. Hg ti je pao jer ti pada feritin. To je pravo stanje. Meni zabranio hematolog da vadim gvozdje jer taj nalaz nista ne znaci bez jos neka druga dva indikatora (ne secam se koja, jer ih ne vadim). Ako u laboratoriji odmah ne urade analizu, gvozdje vec (lazno) pocinje da raste u uzorku.... Ovo ja laicki prenosim, da ne misli neko da mi je hematolog na ovom nivou lol! . Ali to je to u sustini. Moooooliiiim te, poradi na tom gvozdju jos ovo malo sto imas. Udri po prirodnim stvarima koliko mozes dodatno. Beba 6 meseci nosi to sto joj sad  das sto se tice krvne slike. Od toga zavisi njen imunitet. A pedijatar mi je rekla da se imunutet za ceo zivot formira bas u tim prvim mesecima. Ako se dete razboleva stalno tada, bice bolesno celog zivota. KS u trudnoci je mnogo vazna, molim te se potrudi oko nje. Ginekolozi mnogo ne obracaju paznju na to. Njihovo je samo da porodjaj protekne u redu. Roknu ti koju flasu krvi i posalju kuci. Tu se njihova uloga zavrsava. Nemojte slusati ginekologe vezano za krvnu sliku. I moji su mislili da moj hematolog preteruje jer po njemu optimalan feritin pre porodjaja je 50. A ja sam se posle uverila da je sve bio u pravu. Beba mi je imala savrsenu krvnu sliku i ima, hvala Bogu, jos uvek.
Za secer i ja mislim kao Strumfeta, to ti je od nejela. Joooj, izmaltretirace te u Visegradskoj. Spremi se psihicki i ne obracaj mnogo paznju na to. Ima da ti vade secer na 2 sata posle jela. Koja glupost! Kao da ce nesto uraditi za par dana. Meni su se na glavu popeli bili. A nemas tamo normalne hrane, daju ti tone hleba i mere secer posle?!?!? Ali oko toga se glupo nervirati. "Sistem je sistem" lol! .
Ajde opusti se za tu glukozu i udari po borovnicama, cvekli sa sargarepom i jabukom,...

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alisa 24/12/2017, 09:28

Ja moram samo da kazem za deciji imunitet da Mimi nisi u pravu... ja sam ceo svoj zivot bila malokrvna i naravno i u trudnoci... zadnja 2 meseca sam primala inekcije gvozdja i na kraju sam i na porodjaj otisla malokrvna... naravno i moja N je na prvoj kontroli krvne slike sa 6 meseci bila malokrvna jer je do tada samo dojila... kako je pocela da jede tako joj se i krvna slika popravila... a sto se tice imuniteta ona je od godinu dana pa do 5 godine bila gotovo non stop bolesna... bukvalno na mesec dana i non stop pila antibiotike... puste je 2,3 dana da proba sama da se izbori medjutim nije vredelo i na kraju je uvek zavrsavala na ab...ja sam sizela od toga... bila sam na ivici nervnog sloma a njen pedijatar mi je samo ponavljala da se strpim jos malo... da je to period kad gradi imunitet... i stvarno... kako je napunila 5 godina sve je bilo kao rukom odneseno... posle toga ne znam dal se razboli jednom u 3 godine... i to obicno traje 2,3 dana i prodje uz samo propolis i nesto tipa fervexa... kad su najjace epidemije gripa ona prodje bez da se razboli koliko joj je jak imunitet... a pritom i da napomenem da to kad je bila mala imala je konstantno upale grla i specijalisti nisu bili slozni dal da se vade krajnici ili ne... jedni predlagali sva 3 krajnika napolje... drugi samo treci da se vadi... treci da se ne dira nista jer su oni ipak bili barijera i cuvali joj pluca a nije imala gnojave angine... na kraju njen pedijatar presekao i ostavio krajnike i apsolutno nikakve probleme nema i ne znam osobu sa jacim imunitetom od nje... stvarno je jako retko bolesna a i kad se razboli to jako kratko traje i organizam se sam izbori
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 24/12/2017, 10:12

Evo sad mog iskustva vezano za gvozdje.. Meni je gvozdje 20 a feritin ispod donje granice. Moj dr mi je rekao da ne uzimam nista za gvozdje, jer je ok. Kaze kada gvozdje nije ok, onda se hvatamo za feritin. Dva dana posle toga sam isla kog hematologa na klinicki...niko nije pomenuo gvozdje ni krvnu sliku...Vise su bacili kacenat na trombocite koji su u padanju...
A za imunitet se slazem sa Alisom...Nevena je za 3 godine 3 puta pila antibiotik. Pri tom je beba koja je bila "dojena" 2 meseca...znaci sisanje uz dohranu svaki obrok... Prva godina polaska u vrtic je bila paklena, ali je kod nje to bilo vezano za izbijanje zuba...jer su joj paralelno izlazile trojke i cetvorke... kad je to pregrmela, bila je poptpuno drugo dete. Mislim da je prosle godine bila najredovnija u vrticu..mozda 10 dana izostanka za celu godinu!!!
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 25/12/2017, 00:35

Kad ste vec y prici oko vrtica. Meni to nije jasno,cesto cujem "grade imunitet". To znaci da deca koja ne idu u vrtic nece izgraditi imunitet.
Ako to traje do 5 god. Izdrzacemo valjda finansijski da ne radim jos 4 godine. Ili kad krenu sa 5 god.sve ce ih stici. Mnogo se plasim vrtica a vreme je da razmisljam o tome.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 25/12/2017, 01:09

Mimi12 ::BB moras da cekas minimum 2h izmedju mlecnih proizvoda i gvozdja (bolje i vise). U suprotnom, dzabe pijes. Hg ti je pao jer ti pada feritin. To je pravo stanje. Meni zabranio hematolog da vadim gvozdje jer taj nalaz nista ne znaci bez jos neka druga dva indikatora (ne secam se koja, jer ih ne vadim). Ako u laboratoriji odmah ne urade analizu, gvozdje vec (lazno) pocinje da raste u uzorku.... 
Mimice, HGB mi nije pao jer mi je pao feritin. Kao sto napisah, feritin mi jeste I dalje ispod donje granice ali je porastao sa 7 na 8,7 Very Happy

A tvoj hematolog ne znam na koja druga 2 indikatora je mislio. Jedan od njih jeste feritin, a za drugi ne znam koji je, jer je meni I moj ginekolog rekao da rezultat gvozdja nista ne znaci sa HGB, samo feritin sa HGB, a znam I da prof Novakov iz NS, koja je babaroga od ginekologa, trazi od svojih trudnica da vade samo HGB I feritin, gvozdje uopste ne
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 25/12/2017, 08:59

Bb ja Sam vec pisla svoje iskustvo u trudnoci I hemoglobin. Inace of Kako zn za sebe Sam anemicna,ciklusi su mi obilnito dodatno pogorsava stvar. Pijem terapiju pa pravim pauzu I tako godinama...u 6 om mesecu trudnoce je meni moja gin ukinula terapiju gvozdja da. Bi par Dana pred porodjaj hg bio samo 86 pa Sam primila bocu krvi. She je bill ispox vred osti I gvozdje I eritrociti,sve...Vasa mi se rodio anemican I do skoro je I on pio sirup. On je dojen punih 8 meseci...cini mi se I kad je poceo da unosi hranu tipa meso,xumanac,cveklu,dzigericu,stanje je bolje.
Ne mogu se sloziti to za imunitet. Jer I Vasa I iako smo anemicni retko kad smo prehladjeni do sada Vasilije je samo jednom ispio antibiotik,a bocke nikada....A Evo Marko,covek gromada,krvna slika idealna,sportista a prehladi se svaki mesec...pa proceni sama...ljubim vas
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 25/12/2017, 13:36

[quote="BabyBear"]
Mimi12 ::

A tvoj hematolog ne znam na koja druga 2 indikatora je mislio.

Ne secam se, iskreno. Neke 2 skracenice mi je rekao, nisam videla da iko to pominje, verovatno se u praksi i ne radi. Nego sam ga ja gnjavila da mi objasnjava detalno, s obzirom da su ginekolozi mislili da mi je ok gvozdje 26 u trudnoci, a on da nije jer je feritin bio 18 i da treba da pijem suplemente. Danas sam mu neizmerno zahvalna, jer sam po prirodi anemicna, i da me nije "nabildovao" toliko, ne znam kako bih prosla ceo period posle porodjaja sama sa bebom. A krvarila sam skoro 2 meseca.
Sad sam opet na granici anemije, jer ne pazim sto i kako jedem.


Poslednji put izmenio Mimi12 dana 25/12/2017, 13:50, izmenio ukupno 3 puta

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 25/12/2017, 13:46

tiramisu ::Kad ste vec y prici oko vrtica. Meni to nije jasno,cesto cujem "grade imunitet".

Ja u ovo "gradjenje imuniteta" kroz bolest ne verujem. Prosto ne verujem da je za njihovo dobro da budu bolesni. Tako se tesimo mi roditelji koji nemamo izbor nego da ih od ranih meseci (ne godina) damo u vrtic.
Svaka cast Tiramisu ako se odlucite i uspete da ne radis jos neko vreme.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 25/12/2017, 17:05

Slažem se sa Mimi, mnogo je važno da beba na rođenju ima dobre rezerve gvožđa. A to može dobiti samo od mame. Pedijatri su mi potvrdili da je to i te kako važno za imunitet. Ja nisam imala problem sa anemijom u trudnoći, iako meso uopšte ne jedem. Ali zato sam jela sočivo dvaa puta nedjeljno (ovo preporučujem svima koji imaju nisko gvožđe), dosta zelenog povrća, cveklu crveno voće. Uz obroke koji koji sadrže gvožđe pila sam limunadu, a nikada, ali baš nikada uz takve obroke nisam konzumirala mliječne proizvode. Mom bambiju je na rođenju hemoglobin bio 180, i ta rezerva mu je bila dovoljna do navršenih 5 mjeseci, kad sam mu počela uvoditi čvrstu hranu.
Znam da sve ide mnogo teže kod žena koje su i inače sklone anemiji, ali vrijedi sve pokušati.
BB, držim fige da taj pritisak miruje. Što se tiče odreivanja sedmica i kilaže beba, to je samo proračun koji se vrši na osnovu obima glave, stomaka i dužine butne kosti, i uglavnom ne znači puno. Na primjer, moj bebac je na ultrazvuku nedjelju dana pred porođaj imao 2400 g, a rođen je sa 3150. Sve vrijeme je ili kasnio ili bio knap sedmica u odnosu na posljednji ciklus, a stvar je bila u tome što beban ima tanušan strukić Laughing
Čestitam novim trudnicama na ovim stranama i želim im laganu trudnoću.
Veliki poljubac od mene i mog sada već velikog šestomjesečnog dječaka srcasti poljupci
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 25/12/2017, 21:56

Zene, jedno pitanjce...kad perete ves bebama, koji prasak I omeksivac koristite I u kojoj kolicini stavljate?
Neko mi rece pola kolicine praska, neko kaze normalno...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 25/12/2017, 22:14

Ja sam prala Arielom, stavljala malo manje nego kad perem nas ves...i koristila sam Chicco omeksivac do njene druge godine.
Nikada nisam nista duplo ispirala i vracala programe na masini...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 25/12/2017, 22:19

Ja Sam za vasine stvari koristila persil sensitive za bebe...a omeksivac ornel isto za bebe...nisam puno stavljala prasak...a isto tako nisam ni po vise puta ispirala,samo jednom tj kako to masina obavi;)
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 25/12/2017, 22:22

Ja koristim prasak iz dm-a za osetljivu kozu, tecni za sareni ves, a praskasti u kesi za beli. Na oba ima slika bebe. Nemaju nikakav miris, a dobro peru, skroz sam zadovoljna. Omeksivac ne koristim, stavim dodatno ispiranje. Na masinu belog vesa stavim 50ml praska, to je manje nego sto je preporuceno na pakovanju ali nikad se nije desilo da se ne opere dobro. A za sareni stavim 1-2 cepa, zavisi koliko je vesa i koliko je prljav. Ali moje dete ima bas suvu kozu, kad se rodila ljustila se po celom telu i pojavi joj se i ekcem pa moramo da pazimo sta joj je u dodiru s kozom.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 25/12/2017, 22:38

Bb draga kad ides u bolnicu na ispitivanje? Polako ulazis u foto finish ☺
Sto se praska tice stavljala Duel i ne stavljam omeksivace nikakve jer smo mi svi asmaticari i atopicari pa nam smeta. Jedno vrijeme sam ponavljala ispiranje.

Ja sam u trudnoci sa Ksenijom bila ok sa hemoglobinom. I ona nema problem. Ali zato smo redovni sa zdravstvenim problemima iako je dojila dugo i sad jede bas fino. Nisam sigurna sta ima veze s vezom.

Veceras bili na kontroli. Crl porasao na 1.61cm 😃 malo je nize ali nadamo se da ce to biti bolje kasnije. I Ksenija je bila dosta nisko.
Od simptoma nemam mnogo osim pospanosti i zaboravnosti.
Sa Ksenijom sam bas imala mucnine videcemo ovaj put...
E da po UZ VTP je 6/8/18.

Ljubimo vas.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 25/12/2017, 23:04

Omeksivac NE pre 12 meseci. Ne vidim potrebu da beba mirise na omeksivac a ne na bebu, jer bebe prelepo mirisu. Osim toga,koza im je osetljiva,sto manje hemije koristi. Takodje koristim iz dm,kao i lija,ispirala dodatno do skoro.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 25/12/2017, 23:36

Dobro vece trudnice , dobro vece mamice,

Da potvrdim i ja da se slazem sve za hgb. Mora se jacati tj dizati. Ja sam ranije nedje pisala vezano za moj hgb sa skocicama. Citavu trudnocu sve zivo jela od hrane bogato gvozdjem samo je falilo jos da probam konjsko meso😨 Pila udarnu dozu totheme i heferola sa c vitamonom. Skocice na rodjenju imale preko 190 hgb. Ali posle 3 mjeseca pad. Do godine dana stalno na sirupima koji su inace uzasni za bebin zeludac. I sada skoro svaki3-4 mjeseca pijemo sirup za gvozdje. Meni je doktorica rekla da bebe zive od fetalnog hemoglobina tj nasledjuju ga od majke i sa njim zive do 3.mjeseca. Ako je majka imala problem imace ga i beba sigurno. Nama se to zaista i desilo sve kako je ona rekla.
Sto se tice imuniteta on jaca svakom prehladom i virusom. Prosla godina nam je bila katastrofa sa virusima ne ponovila se. Od novembra do januara ne znam jesmo li spojili 5 dana iz cuga da su obje zdrave. Uzas! Mogu samo da zamislim sta ce biti kad krenu u vrtic, a planiram ih u septembru. E sad jedna jako bitna stvar. Ukoliko je dijete sa kontaktom sa djecom predskolskog uzrasta, sa djecom koja idu u vrtic neminovno je da ce prehladhivati. Jer ta djeca ne moraju biti virusna i prehladjena ali su nosioci tog virusa. Mi imamo u porodici dosta takve djece zato su i one znale da prehladjuju jako cesto. Kako se ove godine redje gledamo sa familijom one su hvala Bogu mnogo zdravije. Vjerujte mi da sam prosle godine znala da kad podjemo u posjetu nedje i kad je djeciji rodjendan evo nam ga virus stize. I svaki put tako. Onda sam rekla nema vise okupljanja pa nek se ljuti ko god hoce.

Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 26/12/2017, 00:24

Drage moje, hvala vam na odgovorima.

Sladzo, u Visegradsku idem u sredu tj (preko)sutra I dace Bog u petak idem kuci.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 26/12/2017, 15:17

Bravo BB taman da mirna udjes u NG ☺
Kad je termin? Bice bebuska moj drugar po horoskopu, vodolija?

Blankic joj ja sam potpuno izolovala i Kseniju i mene. Posle njenog napada astme u oktobru nisam normalna.
I dalje ludim od zaovine male i komsinica koje dodju kod svekrve dok je K tamo jer sad je dosta kod njih da bih uspjela fa odmorim.
Oni svi kaslju i cuda rade a ja poluluda kad cujem. Bas me to opterecuje. Jer na kraju ja joj mjerim kiseonik i trcim u hitnu kad je stisne. A okidac je najobicnija upala grla pa na dalje.

Oprostite na kuknjavi dodju mi dani 😳
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 26/12/2017, 20:17

Bb jedan topli savet...u Visegradskoj je pakleno vruce...pogotovo ako imas cimerke kojima duva od prozora (jer je po 6 zena u sobi), pa ne daju da se otvori prozor ...ponesi stvari kratkog rukava...ne treba ti ni bade mantil osim ako nisi zimogrozljiva...Ja sam tamo uvek bila u mini spavacici kratkih rukava i umirala od vrucine...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 26/12/2017, 20:39

Koristim isključivo ciccho deterdzent za bebinu garderobu i pelene, i to bez omekšivača. Stavljam manju količinu i obavezno uključim dodatno ispiranje. Umjesto omekšivača, da bi roba bila mekša, ponekad ubacim malo sode bikarbone i sirće. Što kaže Tiramisu, beba miriše na bebu Very Happy
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 26/12/2017, 23:09

Jao Sladzo ista stvar dok nisam poludjela i rekla muzu. Stvarno da popizdis od toga. Ma uzas!

E da, da se nadovezem na deterzent. Koristim chicco od pocetka do dan danas. Nikakve omeksivace ne koristim jer smatram da za tim nema potrebe apsolutno. Ne shvatam uopste korist omeksivaca. Vazno je da je cisto i sto kaze Tiramisu bebvi iaonko predivno mirisu.

Baby, srecno u bolnici i javljaj se

Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 27/12/2017, 01:09

Hvala vam drage moje.
Znam Strumfi da je vruce. Nosim I pidzamu I spavacicu, a I bademantil vise zbog setnje po bolnici I eventualnog izlaska malo napolje.
Pisem vam sutra. Ljubim vas  osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bebana81 27/12/2017, 11:27

Bb trebalo bi da su te primili sad vec... kako si? sta kazu doktori? Mislimo na tebe osmeh srce
bebana81
bebana81

Broj poruka : 285
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 9 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu