KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
Ancica 87
Bekanicaa
Mimi12
Bobaue
ganedina
Hobbes
masato
bebana81
ivanicasale
Dora1
JocY
Principessa
ne gubim nadu
mamadabudem
BiKsi :)
Simona
Tavita
SoJa
Zmajuška
saska1
noja
nina :)
aurora
mimi85
srculence 84
Šašava
zsuki75
sanja 73
NikolaMaja
bobica83
Bobac
micam
BabyBear
Vanja80
Lija
MalaSaJuga
marina_82
SladZana
Vuchica
AriesGirl
Jerapetra
PalcicaBg
lenabeograd
Nessi
Strumfeta78
Sirijus
bebko
51 posters

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 12/12/2017, 09:59

Libra, stavi ticker da te pratimo dokle si stigla sa trudnocom. U kojoj si nedelji sad?

Kao sto rece Biksi, utrogestan ti vise ne treba I to je ok.
Sto se tice UZV, I to je ok. Uzivaj! Da je imalo nesto rekao bi ti. Jesi li ti radila nesto od testova, ne secam se da si pisala?
Ako ti vec ne mere pritisak u DZ (ne mere ni meni ni pritisak ni kilazu) meri ih obavezno sama kod kuce.
Sto se oticanja tice, ne znam da li redovno vadis krv I proveravas krvnu sliku I biohemiju. Meni je moj dr iz Visegradske rekao da vadim na svakih 5 nedelja, u 20., 25., 30., 35. nedelji. Smanjeni su mi ukupni proteini I Vujovicka kad je to videla rekla mi je da jedem 4 belanca dnevno da ne bih oticala jer to je pokazatelj. E sad, ne znam kakva je situacija kod tebe sa tim... 
Naravno, jedi sve sto neslanije mozes da ti so ne bi vezivala I zadrzavala vodu u organizmu.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od marina_82 12/12/2017, 12:44

Palcice Nina je prava mala lepotica smajli angel osmeh srce
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 42
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od libra35 12/12/2017, 15:10

Hvala na odgovorima,moracu sama da merim pritisak.
Inace sad sam 25 nedelja i radila sam amniocintezu,preko tel sam saznala da su rezultati u redu ali nisam jos isla kod geneticara po njih.
Uzivam u mrdanju bebice ali strah je uvek prisutan ali gledam da budem cool i guram napred.
Hvala drage moje vi me uvek smirite.
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od libra35 12/12/2017, 15:59

BB nzm kako da stavim stiker,ako mozes da mi objasnis😄
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 13/12/2017, 00:26

Kliknes na npr moj ili bilo ciji ticker, pa na Pregnancy, pa na Weeks and days. Posle toga ces dobiti da otvoris account, to ti ne treba I ides dalje, biras manji ili veci ticker, itd. Na kraju kad dobijes link za tvoj ticker iskopiras ga u svoj potpis I to je to Wink
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 13/12/2017, 08:00

Libra, ovde ti je sve objasnjeno:

https://kutak.forumotion.com/t195-kako-postaviti-ticker

(mada ti je Baby vec sve napisala).
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 13/12/2017, 22:27

Joj zene, stoti put pitam, kako se bese zove obaj filmic o dojenju sto moze da se nadje na youtube-u...Mlecni sta? Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 13/12/2017, 23:33

Libra,obavezno da meris pritisak. Koliko sam shvatila taj dr.nije tvoj. Onaj ko ti vodi trudnocu,on treba da ti ukine utrice. Ja sam nekako bila sigurnija sa njima a i nisu ga ukidali do pred kraj.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 13/12/2017, 23:42

BB, izvoli https://kutak.forumotion.com/t200p150-dojenje

Libra, nema razloga za strah, amnio kaze sve ok, uz i dr potvrdili, sad uzivaj, jer zacas proleti trudnoca!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 14/12/2017, 00:02


Ne vidim tamo naziv filma, ali nasla sam ga u medjuvremenu. Hvala
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 14/12/2017, 00:33

Biksi, ovo sto Nika ima je ispod jezika i bele je boje... kao neki deblji konac, vezan na dva kraja...

Oticanje nogu je normalno u trudnoci, meni je postalo izrazenije u devetom mesecu i sve me carape stezale. Istina imala sam nizi hemoglobin, ali nista dramaticno... I jeste, sa vecim pritiskom vise su mi oticale.

Mlecni put ja mislim da se zove taj video.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 14/12/2017, 00:38

Šašava ::Mlecni put ja mislim da se zove taj video.

Mlecna staza. Nadjoh, hvala Sasavice osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 14/12/2017, 10:11

Evo i mene...
Kod mene pocela nedelja za vadjenje rezultata, kontrole i preglede...jedva se sastavljam...
Juce obicna laboratorija, danas uradjen ogtt Mad Mad bljak....
Rezultati su sutra...Ja sam inace dodala za sada 6 kg i ja sam zadovoljna...kako ne pazim skoro uopste...jedem sve a popijem jedan gluformin reda radi...
U ponedeljak ujutru d dimer i feritin...a onda uvece konacno expertni ultrazvuk...Nisam bila na uz 6 nedelja od amniocenteze...U utorak mi je slava ,a u sredu idem kod hematologa na Klinicki...u Cetvrtak u Dom dzdravlja po nalog za injekcije...
U sve to treba uklopiti injekcije svaki dan, vrtic, dete, ruckove...pripremu slave...
Ja se raspadam, ako mi verujete, prepesacim za jedan dan vise nego sto sam hodala ceo zivot...
Cini mi se bilo bi mi lakse da radim--
yes yes
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 14/12/2017, 10:57

Ooo Strumfi, ti si mu ga bas dala po tempu, uspori malo :)

A sto sad OGTT? Ko ti ga je trazio I gde si ga radila?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 14/12/2017, 11:06

Trazila mi moja dr u Domu zdravlja, jer zaboga beba ide 6 dana unapred...Radila sam u domu zdravlja...
Ja sam sama sebi uvela Gluformin mesec dana pred FET 2x500 a sad sam smanjila na 500mg, a trebalo je da ga izbacim posle 12.nedelje.
Prosli put sam radila u 27-28.nedelji i bilo je ok.
Sad mi je odgovaralo da sto pre to zavrsim i bas da vidim na cemu sam.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 14/12/2017, 11:11

Nista mi nije jasno...jel ti imas IR pa si ga sama uvela I sto sama?
I sto da ga izbacis posle 12. nedelje? Meni ga Vuja drzi do 9og meseca I to 3000 bez problema?
Ja pitala I nju I Nemanju jel treba da radim sad OGTT ponovo I oboje kazu da nema vajde sad kad sam pod terapijom
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 14/12/2017, 11:20

Ja imam IR. U prosloj trudnoci mi je ukinut u 12.nedelji i ja sam bila bez leka sve vreme, a u 27.nedelji mi je radjen kontrolni ogtt jer je meni i tada beba isla nedelju dana unapred. Nemanja je to tada trazio.
Posle porodjaja , znaci ove tri godine ja sam se ponasala kao da nemam IR.
Pred transfer sam sam sama sebi uvela terapiju jer me je mrzelo da idem kod endokrinologa...U prosloj trudnoci sam isla na VMa ali oni nemaju pojma a stvarno nisam imala zivaca da sad trazim endokrinologa, znaci nemam nekog mog da me vodi......pa sam po sopstvenom nahodjenju probala 3x500 , nije mi prijalo, probala 2x500 i bilo mi super.
Verovatno kad odem u ponedeljak kod Nemanje da ce on da se krsti sto mi je ova trazila sada da radim ali ja sam ga odradila i sto se mene tice zavrsena prica. Ja ne mogu bas uvek da pazim sta jedem, jedan posle rucka ne moze da mi skodi...
A za izbacivanje posle 12.nedelje su rekli ovi u Pragu...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 14/12/2017, 11:37

Strumfeta, bas imas tempo, katastrofa. I ja sledece nedelje idem kod hematologa, a za dve na drugi ekspertni. Sto se tice kilograma, ja sam dodala 7, takodje ne pazim sta i koliko jedem, nije pohvalno ali jednostavno ne mogu. Ti bar mnogo pesacis, ja ne toliko, osim kad setam sa detetom, ostalo sve sto imam da obavim idem autom. U prvoj grudnoci sam jako vodila racuna sta jedem, slatko sam samo jela povremeno i to minimalne kolicine, a sada samo mi se jedu slatkisi i testo, uzas. Dobro, jedem i kuvano za rucak i voce za uzinu, nije da zivim na ugljenim hidratima, ali kad prodjem pored pekare i poslasticarnice, samo sto ne zalepim nos za izlog Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 14/12/2017, 11:39

E to kad beba ide unapred, to ne znam, moguce.
Aj pisi u ponedeljak sta ti je Nemanja rekao, bas me zanima.
Sad gledam izvestaj iz Praga, meni za glukofaz nisu nista napisali kad se ukida. A I nema veze, bolje da mi ukine onaj ko mi ga je uveo
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 14/12/2017, 12:18

Meni je gluformin uveden pre svega zbog insulina koji je skakao preko 130 a glukoza padala tek posle 5 sati.
Definitivno je da ja bez njega nisam imala ovulacije i nisu bile dobre j.c. Sa njim sam i sada imala dobre folikule bez bilo kakve stimulacije.. Isla sam na fet, nisu mi trebali...ali definitvno moji folikuli iz prirodnih ciklusa ili nisu rasli ili nisu pucali...
Moja mama izmedju moje sestre i mene 7 godina nije mogla da zatrudni, verovatno je i ona to imala svojevremeno... samo to nisu znali...dodala je 30kg posle porodjaja i smrsala tek kad su joj ustanovili dijabetes...pre 10ak godina...
Ja za sada vodim racuna koliko mogu, ne preterujem ni sa cim ali sto kaze Aries mnogo mi se jede testo...Slatko manje vise ali jedem dosta voca i salate (tesim se...)... U prosloj trudnoci sam jela burek pa popijem gluformin lol!
Sad to ne radim...dok oni jedu te bezobrazne stvari
Laughing Laughing ja jedem kiflu i jogurt npr... Rolling Eyes
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od marina_82 14/12/2017, 12:32

Šašava ::Biksi, ovo sto Nika ima je ispod jezika i bele je boje... kao neki deblji konac, vezan na dva kraja...

Sasava to sto Nika ima ispod jezika bi moglo da bude isto sto je moj Stefan imao... frenulum linguae brevis. Resica ispod jezika, vezan jezik...kod njega je to patronazna primetila cim ga je prvi put videla kako place. Uglavnom, nije nista strasno. Nama je dr preporucila da bebu, kada napuni 6 meseci, odvedemo da mu to secnu. Nema cak ni lokalne anestezije..citava procedura traje 2 minuta. Samo secnu makazama tu resicu. Plakao je minut i to je to. Vise je bojkotovao to sto smo mu drzali i ruke i noge i glavu nego sam rez. Bolje je da se resi dok su mali. Ono sto moze biti ako ta resica ostane je da dete ne izgovara sva slova pravilno i da malo suska kada prica. Izguglaj i nadji slike pa vidi da li je to to.
Ljubac za Niku i njenu mamu srcasti poljupci
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 42
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 14/12/2017, 13:09

Joooooj samo mi ne pricaj o pekari Aries. Ja osim sto ne uzimam ni zrnce secera, ostalo nista ne pazim sta jedem. Za rucak jedem nesto normalno ali mi se zato, kao juce, desi da I za dorucak I za veceru jedem testo. Naravno, voce je obavezno za uzinu. Juce sam npr za rucak samo supu jela, nisam mogla nista drugo. I naravno, pojedem neki slatkis sa fruktozom ili stevijom ili napravim neku pitu ili sutliju sa fruktozom, cisto da me zelja mine za slatkisima.
Ali ja sam se ugojila samo 5 kg, a to je zato sto me 3000 mg glukofaza dnevno odrzava. Sta ce biti kad ga ukinem, cuce se Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 14/12/2017, 19:11

Sasava, to sto spominjes za Niku je verovatno kako kaze Marina vezan jezik. Videces sta kaze pedijatar. Od naseg prijatelja je sin imao i otkriveno mu tek u 5 godini. Njemu nije pravilo problem kod hranjenja, ali jeste kod izgovaranja nekih slova. Sto pre otkriju i secnu, ako treba, to manji stres za dete.

Poljubac!

osmeh srce

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 15/12/2017, 10:52

Strumfi i ja sam na 2x500 i taman mi je. I japazim ali pojeden ponekad tjesteninu i mrvicu neceg slatkog kad bas stisne.

Ja sam sinoc bila u DZ na UZ i zena mi odradi abdominalni uz te normalno nije vidjela nista sem mijeska od 20mm.
Ja jutros podjem privatno kod dr koga sam uspjela da nadjem,, mada veoma fin i detaljan, steta sto ne radi u kbc zbog porodjaja.
Vidjeli i crl od 4.7mm i culi otkucaje 118 bpm 😆😆😆
Imam kao i u prosloj trudnoci hematom i kontrakcije. Mirovanje i terapija.
Sad mi je lakse da kitim jelku ☺
Kazem Bixi da mi je jako cudam osjecaj sad ovo. Nije kao prvi put a opet je erupcija 😄
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 15/12/2017, 11:05

Bravo Sladzo! ! Miruj i otvaraj bolovanje!!! radost radost
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu