KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+61
Ancica 87
sanja 73
Principessa
Padobranka
Lilica
Elenaa
HappyGirl
Mimi12
NovaNada6
noja
srculence 84
Blanka
Zmajuška
Bobac
bobica83
MalaSaJuga
Bobaue
panda :)
Dora1
AriesMe
bebana81
saska1
Jerapetra
ne gubim nadu
PalcicaBg
aurora
ganedina
Vanja80
hany
zozoni
Makija
Vuchica
marina_82
micam
Nessi
SladZana
Toscana
Bekanicaa
Hobbes
Eve
bebko
Tavita
NikolaMaja
Mammy
BSNS
alisa
lilly13
zsuki75
Sirijus
Rada74
Lenaaa
Strumfeta78
BabyBear
Maki11132
dusica78
libra35
MIRKA85
AriesGirl
mimi85
BiKsi :)
Bozica
65 posters

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Toscana 7/12/2017, 20:34

Hvala na brzim i temeljnim odgovorima!
Mi smo vantelesnu radili u Jevremovoj, odabrana dr Elijana Garalejic, a u saradnji sa dr Biljanom Andric. Dobijeno 15 j.c, oplodjeno 8, dve vracene, od 6 preostalih samo jedna se delila do petog dana, zamrznuta.
Sa suprugom je u sustini sve ok, ja imam PCOS, blazi oblik IR, na terapiji inofolicom i glukofazom sam preko godinu dana, sto je malo popravilo odnos LH i FSH, a ranije povisen androstendion je poslednji put bio u ref. vrednostima. Retko ili nikada nemam ovulacije, menstruacije redovne, cak ni nakon terapije... Probali i stimulaciju klomifenom 4 meseca, ali bez uspeha.
Operisala i endometriozu prosle godine, na oba jajnika, jedan jajovod ok, drugi “podvezan”.
Npr, za trombofilije nam niko nije spominjao da ispitamo, koliko vidim na to te upucuju tek posle spontanih, ali cu se za sledeci put sigurno pripremiti...
Ono sto me je iznenadilo, ali sam bila resena da slusam doktore u celom postupku VTO je preporuka da se prestane sa svim terapijama za IR, ali to sam cula i od drugih doktora ranije, da se preporucuje samo korigovana ishrana i fizicka aktivnost. Mislila sam da, dok cekam betu a i nisam na terapiji, da uradim opet ogtt i insulinemije, da vidim ima li nekog pomaka, jer ih ni jednom nisam kontrolisala nakon regulisanja ishrane i koriscenja terapije...

Toscana

Broj poruka : 10
Datum upisa : 23.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 7/12/2017, 22:29

Pozdrav dragi koraci....Evo I ja da se oglasim ovde....ko sto mnoge of vas znaju, u oktobru sam imala tu nazovi biohemijsku trudnocu. To je inace druga,prva I ova treca....nakon sto Sam pprokrvarila od pada bete,proslo je dve needle ja opet dobila oskudan ciklus...zato Sam juce otisla kod svoje Dr. Pregledala I rekla da je ok sve u materici...kaze ver posledica primolut Nora I hormona...u razgovoru s njom uputila me da odradim obavezno trombofilije I kariotip I da bez toga ne ulazim opet u postupak....kaze dve biohemijske,pa krvarenja sa Vasom u trudnoci,njegova srcana mana mogu biti posledica trombofilija ...Jos kaze da bi u postupku tj pred postupak uvela aspirin....naravno sve to Sam znala I citala ovde,sada I u razgovoru sa njom....dok na klinici Niko o tome ne obraca paznju cak Sam I na svoju ruku uradila ogt....
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 8/12/2017, 08:30

Danas su sve lepe želje i misli usmerene na NikolaMaju sunny sunny sunny sunny
roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 8/12/2017, 08:42

Toscana ::Hvala na brzim i temeljnim odgovorima!
Mi smo vantelesnu radili u Jevremovoj, odabrana dr Elijana Garalejic, a u saradnji sa dr Biljanom Andric. Dobijeno 15 j.c, oplodjeno 8, dve vracene, od 6 preostalih samo jedna se delila do petog dana, zamrznuta.
Sa suprugom je u sustini sve ok, ja imam PCOS, blazi oblik IR, na terapiji inofolicom i glukofazom sam preko godinu dana, sto je malo popravilo odnos LH i FSH, a ranije povisen androstendion je poslednji put bio u ref. vrednostima. Retko ili nikada nemam ovulacije, menstruacije redovne, cak ni nakon terapije... Probali i stimulaciju klomifenom 4 meseca, ali bez uspeha.
Operisala i endometriozu prosle godine, na oba jajnika, jedan jajovod ok, drugi “podvezan”.
Npr, za trombofilije nam niko nije spominjao da ispitamo, koliko vidim na to te upucuju tek posle spontanih, ali cu se za sledeci put sigurno pripremiti...
Ono sto me je iznenadilo, ali sam bila resena da slusam doktore u celom postupku VTO je preporuka da se prestane sa svim terapijama za IR, ali to sam cula i od drugih doktora ranije, da se preporucuje samo korigovana ishrana i fizicka aktivnost. Mislila sam da, dok cekam betu a i nisam na terapiji, da uradim opet ogtt i insulinemije, da vidim ima li nekog pomaka, jer ih ni jednom nisam kontrolisala nakon regulisanja ishrane i koriscenja terapije...

Toscana, sa terapijom za IR prestaju žene koje imaju slab odziv u toku stimulacije da bi dobile više jajnih ćelija. Ali i one nastavljaju sa terapijom posle transfera. Regulisnje ishrane i fizička aktivnost se preporučuje u svakom slučaju i sa terapijom.
Nemoj da ponavljaš OGTT dok čekaš betu, sačekaj prvo nju možda te iznenadi lol! koji ti je dan od et-a?
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 8/12/2017, 08:43

mamadabudem ::Danas su sve lepe želje i misli usmerene na NikolaMaju   sunny  sunny  sunny  sunny
roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda
smiledraw potpisujem
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 8/12/2017, 08:44

Kako drzimo fige jakoooooo 🤞🏼💪🏼❤❤❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 8/12/2017, 08:57

Hvala drage moje. Evo pustili smo mali krvi, sada čekamo. molitva
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Makija 8/12/2017, 08:58

Majo usmeravamo pozitivne misli ka tebi i navijamo najjače da vam ovo bude jedan od najsrećnijih dana. igracice igracice igracice roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda b b b b b b b
Sa nestrpljenjem iščekujemo vesti

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 8/12/2017, 09:14

Maja, roda roda roda roda roda roda roda
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 8/12/2017, 09:16

Makija, cekamo lepe vesti!

Toscana, dobro nam dosla i da nas obradujes velikom betom!
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 8/12/2017, 09:34

Toscana, dobrodosla, da ipak sacekamo betu pa da nas sve iznenadis, nemoj odmah negativna da budes.
Majo, drzim fige i navijam svom snagom!!! wavecrowd wavecrowd wavecrowd
MalaSaJuga, meni su preporucili posle prvog spontanog da odradim trombofilije i kariotip, a par meseci pred postupak pocela sam da pijem cardiopirin 75mg, isto po preporuci dr, jer imam mutacije.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 8/12/2017, 09:35

NikolaMaja ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤ drzimo fige 😙
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 8/12/2017, 11:08

NikolaMaja, srecno danas!

Toskana, dobrodosla! Da se ipak sada radujemo!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 8/12/2017, 11:53

Žene moje drage, ni ovaj put ništa. Beta<2 tuga
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 8/12/2017, 12:00

NikolaMaja, jako mi je zao. Grlim te.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 8/12/2017, 12:04

NikolaMaja, zao mi je. zagrljaj zagrljaj zagrljaj
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 8/12/2017, 12:07

Majo cekamo teeeeee
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 8/12/2017, 12:08

Oooo ja nisam ni videla da si napisala...bas mi je zao Sad
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Makija 8/12/2017, 12:13

Majo, jako, jako mi je žao. A toliko si bila pozitivna da sam stvarno verovala u uspeh Crying or Very sad v

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 8/12/2017, 12:43

E kakav shit... Majo, veliki jaki zagrljaj, i ja sam tako bila ubedjena u vas uspeh, tako si mi mirno delovala, ma prosto ne mogu da verujem... zagrljaj
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 8/12/2017, 12:56

Hvala na podršci, mnogo znači. A stvarno sam bila mirna i odlučna i usresređena, ali sranja se dešavaju. Čudno, najmanje sam sada odplakala. Više sam ljuta nego tužna. Već sam u idućoj fazi šta dalje. Pusti strelac gura i nada se. Idemo sada skroz iz početka. Nemamo više smrzlića, tako da ćemo ovih dana videti da li da menjamo kliniku, ili ne, da odradimo još analiza, da možda još istražimo, ali nešto moram raditi. Definitivno u našem slučaju moramo u inostranstvo jer nam treba donacija sperme. Točkići u glavi mi rade 100 a čas. Makija, nadam se da će tebi decembar doneti pozitivnu betu!!! Ljubim vas sve
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 8/12/2017, 13:12

Jbm, bas bezveze, Majo draga, grlim te jako, nema druge nego dalje da guras, malo odmori pa u nove planove.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 8/12/2017, 13:23

NikolaMaja grlim te jako zagrljaj

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 8/12/2017, 14:12

E NikolaMajo miša mu poljubim baš smola zagrljaj veeeeliki za moga strelca.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 8/12/2017, 15:41

Majo zao mi je i ja sam bila ubjedjena da je ovaj puta dobitni bas si bila smirena ali sta da se radi sve znas moramo dalje.Drago mi je da vec imas plan.Grlim.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu