Korak po korak na putu do bete +

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear taj 5/12/2017, 11:34

Biksi je vec dala link na ovoj strani iznad u nekom od njenih komentara

19.08.2014.-PFC - FET+klasicni heching+EG, 2 3-dnevna embrio, beta<1
11.09.2014.-Genesis/Kopitovic: Cikla, DHEA, Co Q10, vit D
03.12.2014.-Genesis/Kopitovic-1 folikul, bez aspiracije
2015.-Betanija&Ferona/Kopitovic-2 aspiracije/0 jc+vise puta nezreli folikuli
13.04.2016.-PFC - FET+LAZT+EG, 2 morule, beta<1
25.05.2017.-PFC nova donacija - ET+LAZT+EGlue+Intralipidna infuzija+Akupunktura+Aviva vezbe, 1 3-dnevni embrio
09.06.2017. Beta 1049
Ne postoji nemoguce! Hvala Ti Boze!
26.01.2018. Rodila se Gabrijela
Lilypie First Birthday tickers
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4256
Godina : 50
Datum upisa : 19.06.2014

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus taj 5/12/2017, 14:02

2postupak, čist prirodnjak- jedan 10-oćeliski treći dan-jun 2016- beta<1
3postupak, Ferona februar 2017, 7jc, 5 zrelih, 4 se oplodilo, dve nastavile sa razvojem-april2018 beta<1

"...Zabranjeno je ne smejati se problemima, ne boriti se za ono što želiš, odustati od svega zbog sopstvenog straha da ostvariš svoje snove..."
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1874
Godina : 45
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dora1 taj 5/12/2017, 21:05

Eve ::Drage zene, moze li savet?

Ako se secate, mi smo isli na nasu prvu VTO u junu i desilo se sta se desilo (imate u potpisu). Nekako sam prezivela ono 5-nedeljno cekanje pobacaja i sam pobacaj i prethodna dva meseca nisam mislila ni o cemu... Po savetu lekara pijem samo Siofor (2x1000) i Inofolic (sada ce puna dva meseca) medjutim, ono sto mislim da ce kod nas biti dodatni problem je moja nemogucnost da se opustim. Imam uzasan, paralisuci strah od toga da ce se sve ponoviti. Kako ste se vi borile sa takvim strahom? Da li postoje neke tehnike opustanja, bilo sta sto mogu da uradim da pomognem sebi i smanjim adrenalin koji me slupa kako pomislim na novu VTO i trudnocu?

Draga moja, nedostaješ ovde, prvo to da ti kažem za početak.
Drago mi je da koristiš Inofolic, verujem da će ti pomoći. Što se tiče opuštanja, ja ću ti reći šta je meni puunooo pomoglo posle mog prvog procesa i vanmaterične... znaš sve o tom  mom periodu.. Uglavnom, ja sam dugo oporavljala o tog straha koji ti imaš. U prvom periodu sam se trudila iz sve snage da ne mislim na sve to u čemu mi je posao mnogo pomogao. U medjuvremenu sam počela da meditiram i slušam Anu Bučević na youtube-u. Možda neko ne voli te motivacione govornike ali meni je tako prijalo. Slušalice na uši i pred spavanje skoro svako veče. I iskreno, veruj mi, pomoglo mi je da prihvatim situaciju i da ne živim u prošlosti. Jer meni samo pomen na Prag stvarao mi je neki čudan a i tužan osećaj neuspeha. Ali eto izborila sam se sa tim tako što sam slušala meditacije i tako se "družila sama sa sobom". I eto, nakon tih godinu ipo dana, skoro dve, videla svoj prvi pozitivan test, iz prirodnih radova.
Tako da, draga moja, i tebi to preporučujem ako si takav tip ličnosti i ako ti to odgovara. I slažem se da neka vrsta sporta je vrlo pametna stvar, oslobadjaš se negativne energije a ujedno zdravo je.
Mislim da je jako bitno skupiti snage i volje krenuti dalje. Ali i prihvatiti neuspehe da bismo mogli uspeti. Ovo vrlo lako zvuči ali ni malo nije, znam. Ali nije ni nemoguće.
Dora1
Dora1

Broj poruka : 897
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 6/12/2017, 09:51

NikolaMaja, kako proticu dani?

2) Spebo V 2010.FET, 2 blaste-beta 463-biohemijska,
3) Spebo V 2013.ICSI, 3 cetvorocelijska-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
4) Spebo, IV 2016.ICSI,1 osmocelijski i 1 blasta-beta 4,
5) Spebo, V 2017. FET, 2 blaste-beta 2,
6) Spebo, VI 2018. FET, 3 blaste-beta 214 🐥, 29.10.2018. videli ❤ 6.6.2019. stigla Rodjena
Lilypie Kids Birthday tickersLilypie First Birthday tickers
BiKsi :)

Broj poruka : 22528
Godina : 38
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NikolaMaja taj 6/12/2017, 10:42

Biksi, evo prilično dobro. Ušemila sam se, pa lepo popunjavam vreme. Malo odmaram, malo čitam, svakodnevno šetam, trudim se da budem opuštena i da se ne nerviram i ne razmišljam previše. trudim se da se okružim pozitivnim ljudima. Ponekada mi smetaju mirisi, ponekada bole grudi, ali sve je to normalno i desi mi se da zaspim tipa na 15 minuta i da se odjednom probudim i da pitam mm šta se desilo između.U petak vadim betu, pa ćemo videti. Trebalo bi da bude tocifrena, što i očekujem. Ljubim te puno! ljubav
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 406
Godina : 35
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Makija taj 6/12/2017, 11:10

Majo, približilo se. Navijam iz sve snage da bude baš tako kako očekuješ i iskreno verujem u to igracice

Makija

Broj poruka : 107
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BabyBear taj 6/12/2017, 11:21

Majo, kako si opisala sve ukazuje na to da ce beta biti trocifrena. Jedva cekam petaaaak  navijači2 navijači2 navijači2

25.05.2017.-PFC nova donacija - ET+LAZT+EGlue+Intralipidna infuzija+Akupunktura+Aviva vezbe, 1 3-dnevni embrio
09.06.2017. Beta 1049
BabyBear
BabyBear

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Eve taj 6/12/2017, 11:24

Dora1 - hvala mila, znam da razumes i iskreno se nadam da ce i nas ogrejati sunce, pre ili kasnije. Probacu i sa meditacijom - nisam bas tip za motivacione govornike, ali sam otvorena da i to probam, bilo sta - samo da se izvucem iz ovoga. Kako ti guras?

NikolaMaja, drzim palceve za debelu betu :) Ovo sve zvuci veoma obecavajuce!
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dora1 taj 6/12/2017, 11:25

NikolaMaja ::Biksi, evo prilično dobro. Ušemila sam se, pa lepo popunjavam vreme. Malo odmaram, malo čitam, svakodnevno šetam, trudim se da budem opuštena i da se ne nerviram i ne razmišljam previše. trudim se da se okružim pozitivnim ljudima. Ponekada mi smetaju mirisi, ponekada bole grudi, ali sve je to normalno i desi mi se da zaspim tipa na 15 minuta i da se odjednom probudim i da pitam mm šta se desilo između.U petak vadim betu, pa ćemo videti. Trebalo bi da bude tocifrena, što i očekujem. Ljubim te puno! ljubav

Ovo sve miriše na trudnoću osmeh srce  navijam za tebe i čekamo taj svečani dan! sunny

Eve, probaj sve moguće što može da ti pomogne i na tom putu ćeš sigurno pronaći ono što te najviše opušta. Inače, ja sam dobro generalno, imam u poslednjih nedelju dana glavobolje i mučnine, naizmenično, ali verujem da će izlaskom iz prvog timestra i to proći. Ali ne žalim se, to sam htela zar ne? Razz
Još malo pa i neću moći da oblačim dosadašnje donje delove odeće jer već sam dobila stomačić (iako je rano, ali tako je).
Dora1
Dora1

Broj poruka : 897
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NikolaMaja taj 6/12/2017, 14:08

Hvala vam drage moje. Eve, okruži se pozitivnim stvarima, meni je pomaglao što sam mnogo više radila i što nisam pričala o tome, pa je i okolina pričala o drugim temama tako da mi je sve to odvraćalo pažnju i donelo potreban mir. Samo napred,ljubim te.
Dora, neka ti je porastao stomačić, samo neka raste, mislim da me ne bi zanimalo i slon da budem da imam moj zamotuljak. A pravim ja vas na vasoj temi za trudnice i mnogo ste mi slatke smajli angel
NikolaMaja
NikolaMaja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Padobranka taj 6/12/2017, 14:30

Devojke, ima li neko iskustva sa zavaljenom matericom? Da li polozaj materice moze uticati
na uspeh vto?
Padobranka
Padobranka

Broj poruka : 158
Datum upisa : 25.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od alisa taj 6/12/2017, 14:33

Mislim da ne moze... kazu da zavaljena materica moze da utice na otezano ostajanje u drugom stanji al kad je spontana trudnoca u pitanju i koliko znam zavaljena materica nije indikacija za vto
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 40
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Eve taj 6/12/2017, 14:35

Ne moze. Ja imam zavaljenu matericu i VTO je uspela iz prve (ono sto se desilo nema veze sa procesom vantelesne). Moja baba po majci ima zavaljenu matericu a tri deteta je rodila bez ikakvog problema. Pitala sam i ja lekare u vezi sa tim, svi do jednog su rekli da ne brinem jer zavaljena materica ne moze da predstavlja problem.
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 6/12/2017, 22:09

NikolaMaja ::Biksi, evo prilično dobro. Ušemila sam se, pa lepo popunjavam vreme. Malo odmaram, malo čitam, svakodnevno šetam, trudim se da budem opuštena i da se ne nerviram i ne razmišljam previše. trudim se da se okružim pozitivnim ljudima. Ponekada mi smetaju mirisi, ponekada bole grudi, ali sve je to normalno i desi mi se da zaspim tipa na 15 minuta i da se odjednom probudim i da pitam mm šta se desilo između.U petak vadim betu, pa ćemo videti. Trebalo bi da bude tocifrena, što i očekujem. Ljubim te puno! ljubav

Mirise,mirise trudnica igracice igracice igracice igracice igracice igracice

Makija, sta bi s tobom?

Eve, pokusaj razne stvari, cak i one za koje mislis da ti mozda nece prijati, jer ponekad nas iznenadi i klikne nam bas nesto sto ne ocekujemo!

Sto se tice zavaljene materice kod vto, ne bi trebalo da bude problema, samo na uz vrate embrione tamo gde treba po polozaju kako prate. Kod zavaljene materice cesto budu veci bolovi na pocetku trudnoce, kad materica krene da se siri. Bar tako je bilo mojoj koleginici.

3) Spebo V 2013.ICSI, 3 cetvorocelijska-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
6) Spebo, VI 2018. FET, 3 blaste-beta 214 🐥, 29.10.2018. videli ❤ 6.6.2019. stigla Rodjena

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vanja80 taj 7/12/2017, 07:50

Majo, mirises na trudnicu, drzim fige! igracice igracice igracice
Padobranko, meni je jedan dr rekao da imam zavaljenu matericu, drugi da nemam...kod nas u domu zdravlja cesto se menjaju ginekolozi pa sam cula razna misljenja. Kod Trninicke ( iz Ferone) sam privatno vodila trudnocu, ona kaze da nemam.
Pretpostavljam da nema uticaj na uspeh vto, u slucaju da imam zavaljenu matericu, ostala sam i sa takvom prirodno trudna.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Makija taj 7/12/2017, 08:04

Biksi, sad smo na čekanju. Pisala sam već da sam bila na uz, na desnom imam žuto telo, potvrdjena je ovulacija. Na levom kolabirani folikul. Mada mi još uvek nije najjasnije šta znači kolabirani....negde nadjem da se izduvao kao balon, negde da je usnimljen u pucanju, negde piše da nije pukao prilikom ispuštanja jć već se sparušio. Tako da ne znam. Bitno mi je da je bila ovulacija i da smo bili vredni za vikend. Ostaje da čekamo.
Majo jedva čekam sutra da se javiš sa pozitivnom trocifrenom betom.

Makija

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mamadabudem taj 7/12/2017, 09:02

Kolabirani folikul je folikul koji nije pukao u ovulaciji i sad je u regresiji. U jednom trenutku se samo apsorbuje.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2237
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od AriesGirl taj 7/12/2017, 09:09

NikolaMaja, jako navijam za veliku betu!
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Makija taj 7/12/2017, 09:26

Mamadabudem tako sam i pretpostavljala, to mi je najlogičnije. Hvalaaa

Makija

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 7/12/2017, 14:45

Makija, evo MDB ti je rekla, bas tako, krenuo da raste i umro lol! . Ali neka njega, nek je ovaj pravi izbacio jc i nek su se sreli jc i spermic! Pa da se radujemo jos malo!

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NikolaMaja taj 7/12/2017, 15:04

Makija, samo opušteno i očekujemo lepe vesti~!
Aries, Vanja, Biksi, približava se i sutrašnja beta. Prosto mi je ovo vreme proletelo. Sutra javljam, nadam se, divne vesti!
NikolaMaja
NikolaMaja

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od marina_82 taj 7/12/2017, 15:32

Majo navijamo da to sutra bude to! Cekamo vesti o veeeeelikoj beti igracice igracice igracice
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 37
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Toscana taj 7/12/2017, 19:13

Pozdrav svima, nova sam na ovoj temi, a imam par pitanja ako neko moze da pomogne.
Imala sam prvu VTO, jos uvek sam u cekanju bete, ali mislim da pocinje ciklus polako (braon iscedak koji se meni skoro uvek prvo i javlja kao predmenstrualno krvarenje), ubedjuju me iz klinike da je to normalno, ali nisam bas optimisticna... Vracena su mi dva embriona, ostala jedna smrznuta blasta.
Mene zanima kod kojih ste vi doktora nastavljale lecenje nakon neuspelih VTO, da li kod doktora koji su vam radili ceo proces, ili kod ginekologa kod kojih ste se prethodno lecile? To me buni jer mi npr moj ginekolog recimo daje jednu terapiju (inofolic za IR i PCOS), endokrinolog dodaje i glukofaz, dok npr dr kod koje sam radila VTO govori da prestanem sa svim terapijama u toku stimulacije i celig procesa...malo me onda sve zbunjuje... Htela bih da poradim i na kvalitetu jajnih celija u sledecem pistupku, a ne znam da li vas doktori u slucaju neuspeha upucuju na neke dodatne analize i pretrage, menjaju terapije ili sl... i koji doktori!?
A cula sam da u Frontu ima dr Vasiljevic, koji je generalno strucnjak za sterilitet, a tu bi htela da poradim (ako je ikako moguce da izmedju dva procesa probamo da maksimizujemo sanse i za prirodnu ili stimulisanu trudnocu), pa me zanima da li neka od vas ima iskustva sa njim?
Hvala unapred, izvinite na dugom postu!

Toscana

Broj poruka : 10
Datum upisa : 23.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tavita taj 7/12/2017, 19:41

Toscana, dobro doèla na ove strane, i još se brže preselila na trudničke! Da mi ipak sačekamo betu, može biti i iznenađenja. Dosta je žena imalo to braonkasto mrljanje, pa im je ipak vto uspjela. Mislim da ako kreneš u vto priču, treba da ideš kod stručnjaka za to, jer nažalost ginekolozi u našim domovima zdravlja često ne mogu na pravi način da te upute. Srećno!!! srca srca srca

NikolaMaja, srećno sutra! roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BabyBear taj 7/12/2017, 19:53

Toscana, dobro nam dosla. Na pravom si mestu za sva pitanja.

Prvo, zaista to braon mrljanje moze biti od implantacije embriona I to jeste normalna stvar otprilike 8-9. dana od ET, I ja ti zelim da je to u pitanju a ne pocetak ciklusa.
Nisi nam nista rekla o sebi, odakle si, koliko godina imas, kad I gde si radila vto I nesto o sebi, pa bi mogla malo da nam napises I tome.

Drugo, nema generalnog odgovora kod kog dr je koja zena nastavila da se leci, iskustva su razlicita ali javice se vec zene I napisati. Najbitnije je da te u celij prici vodi dobar, ali bas dobar reproduktivni ginekolog, a ne ginekolog iz doma zdravlja jer njihova osnovna delatnost nije reprodukcija. Takodje je bitno da imas I endokrinologa koji se bavi reprodukcijom I koji je odlican u domenu IR (ako je vec imas) I stitne zlezde (ako imas problem eventualno I sa njom). Dakle, ako su I ginekolog I endokrinolog dobri I bave se reprodukcijom onda ce uglavnom imati isto misljenje I savete.

Sto se tice dodatnih analiza, niko, ili skoro niko, ti od dr nece reci koje sve moras da uradis, a MORAS sve da ih uradis da bi bila sigurna da si uradila sve sto je do tebe pred neku vto. E zato pistojimo mi I nas Kutak. Na Kutku ces naci puno tema koje bi trebalo da procitas, a savetujem ti da prvo procitas temu Dodatne analize, vidis sta sve od njih nisi uradila I odradis sve sto nisi. Ali ti ja zelim da ti ovo bude dobitni postupak I da nemas potrebe za bas svim analizama.

Ja sam npr izmedju 2 vto (sve mozes videti u mom potpisu) isla na pripremu kod prof Kopitovic u Novi Sad (pre poslednje uspesne vto nisam nigde isla jer mi tad vise niko nije ni trebao jer sam do tada vec sve odradila I sve znala I sama, samo sam isla u dom zdravlja da mi moja dr izmeri endometrijum I za papirologiju, oni zato I sluze), endokrinolog mi je prof Vujovic, a hematolog dr Antic. Ja sam mojom ekipom lekara bila jako zadovoljna I imala 100% poverenja u njih. Uglavnom sve zene hvale one kod kojih su uspeli, ali najveci procenat zena sa Kutka je islo kod prof Kopitovic I najzadovoljniji je njom.

Jos jednom srecno I navijam za veliku trocifrenu betu.

09.06.2017. Beta 1049
BabyBear
BabyBear

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu