KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+61
Ancica 87
sanja 73
Principessa
Padobranka
Lilica
Elenaa
HappyGirl
Mimi12
NovaNada6
noja
srculence 84
Blanka
Zmajuška
Bobac
bobica83
MalaSaJuga
Bobaue
panda :)
Dora1
AriesMe
bebana81
saska1
Jerapetra
ne gubim nadu
PalcicaBg
aurora
ganedina
Vanja80
hany
zozoni
Makija
Vuchica
marina_82
micam
Nessi
SladZana
Toscana
Bekanicaa
Hobbes
Eve
bebko
Tavita
NikolaMaja
Mammy
BSNS
alisa
lilly13
zsuki75
Sirijus
Rada74
Lenaaa
Strumfeta78
BabyBear
Maki11132
dusica78
libra35
MIRKA85
AriesGirl
mimi85
BiKsi :)
Bozica
65 posters

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 20/11/2017, 14:43

Dora, ljubim ja tebe i to tvoje maleno cudance sto nosis ispod svog srca .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 20/11/2017, 15:54

Drage moje, treba mi pomoć. Tsh mi je pre mesec dana bila 1.05. danas uradim rezultat cisto radi mene kada ona 4,1. Može li da se vrednost poveca od dipherelina, estrofema ili nekog leka? Treba da krenem na transfer i sada ne znam sta da radim. affraid affraid affraid
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Makija 20/11/2017, 16:10

Najbolje da odmah pozoveš kliniku i pitaš?

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 20/11/2017, 16:13

Najgore sto rade do tri. Pa nema ni mesec dana da je bilo 1.05, isla kod endokrinologa rekla da nastavim sa terapijom. Sasvim slucajno daj danas da ponovim kada eto. Samo ne znam da nisu u labaratoriji nesto zeznuli.
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 20/11/2017, 16:17

Majo povecaj terapiju a u medjuvremenu se cuj s dr.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Makija 20/11/2017, 16:21

Pa ne znam, jedino da sačekaš do ujutru i pozoveš ih? A sta da nisi ponovila na svoju ruku? Da li to moze da utice na uspešnost?

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 20/11/2017, 16:23

Majo moj ti je savet da proveris prvo sa laboratorijom, mozda da izvadis u drugoj. A ako jeste stvarno 4, proveri pre sa svojim endokrinologom sto ti je ciniti, pre nego kontaktiras PFC (kod njih ides?). Koliko ih ja poznajem, reci ce da nema veze. A naravno da ima. Mozda terapija moze da se namesti da se sve resi do transfera.
U celoj prici, najsumnjivija mi je laboratorija. Taj skok stvarno nije mali. Od estrofema nije sigurno, a za drugo ne znam.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 20/11/2017, 16:38

Majo Dipherelin podiže TSH , ja bih na tvom mestu povećala terapiju kao što Saska reče i u međuvremenu se čula sa endokrinologom . Meni je uvek TSH bio dobar ispod 2 ,tako da sam bila bez terapije ali sam isto kao i ti posle supresije pred transfer uradila TSH i Suprefakt ga je podigao na 2,2 tako da mi je tada endokrinolog uvela Eutirox 25 mcg i posle toga je bio ok.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 20/11/2017, 16:58

Ja ne bih nista radila sa terapijom itd vec bih otisla odmah u drugu lab I ponovo uradila. Ne znam gde si radila ali treba uvek da radis u Konzilijumu ili Biomedici.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 20/11/2017, 17:41

Beby. ja sam iz malog mesta, Ivanjice. Sada i da hoću da dam krv ne mogu. Zovem endokrinologa, nedostupna. Muz na poslu. E, pa stvarno nisam pametna. Poslala sam mejl u PFC . Pokusavacu i dalje da dobijem endokrinologa i to je to. Ne znam šta da radim, sve sam rezervisala, sve dogovorila, isplanirala...videćemo. Da nije vas, ja ne znam kome bi se drugo izjadala ovako.
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 20/11/2017, 18:05

Nikola Majo povecaj dozu i meni se to desilo Kopitovicka mi odmah povecala i kad se vratis sa transfera meri cim budes mogla.Pozovi endokrinologa ako mozes.Ili pokusaj da nazoves Feronu telefonom i ispricaj situaciju da kreces u Prag i imas problem mislim da ce ti pomoci.
Ne sekiraj se spusti se on brzo terapijom.
Kontaktiraj nasu Biksi ona ti se dosta razume koliko treba povecati dozu.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 20/11/2017, 18:07

Majo, povecaj dozu za 50mg da brze spadne tsh. Je l' ti vec pijes euyirox?
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 20/11/2017, 18:18

NikolaMaja ::Beby. ja sam iz malog mesta, Ivanjice. Sada i da hoću da dam krv ne mogu. Zovem endokrinologa, nedostupna. Muz na poslu. E, pa stvarno nisam pametna. Poslala sam mejl u PFC . Pokusavacu i dalje da dobijem endokrinologa i to je to. Ne znam šta da radim, sve sam rezervisala, sve dogovorila, isplanirala...videćemo. Da nije vas, ja ne znam kome bi se drugo izjadala ovako.
Jaooooo daaaaaa! Zaboravila sam, a htela sam da te pitam da li si iz Ivanjice jer sam tako nesto protumacila iz tvog dosadasnjeg pisanja. Jednom si je pomenula Very Happy
E pa slusaj da ti kazem nesto, mozda jesi iz malog mesta ali si definitivno iz najlepseg mesta na svetu! Ja sam se rodila u Ivanjici! Nikad zivela tamo ali dosta vremena u svom zivotu provela tamo kod bake I deke jer mi je mama odatle.

Kontaktirala sam ja Biksi I zamolila je sto pre da dodje ovde. Verovatno je u guzvi ali doci ce cim bude mogla.

Kad krecete sutra u Prag I cime?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 20/11/2017, 18:30

Žene divne ste. Bebi, pa ti si mi delimično sugrađanka. Divno! I ja volim mnogo ovaj moj mali grad, ali kada se ovako namesti, čovek poželi da je negde gde ima više mogućnosti. Elem, endokrinološkinje nema, poslala sam maje u PFC, ja ću lepo da popenjem moju dozu za 50mg, trenutno pijem naizmenično jedan dan 25mg, drugi dan 50mg. Sutra krećemo, kolima, tako da će se ujutru javiti i endokrinolog i ovio iz PFC pa ćemo videti. Javljam vam da li smo nastavili ili prekinuli. Ali ja sve mislim da je ovo dobro i da ako iskorigujem dozu da sve može još i super da ispadne. Hvala svima na neizmernoj podršci. Ljubim vas
osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 20/11/2017, 18:35

Majo, pasce tsh ne brini. Ja sam vec 20 godina na levotiroksin natrijumu i povecanje doze za 50mkg je sasvim dovoljno. Ja pijem125 Wink
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 20/11/2017, 18:45

Hvala, Mamadabudem, od ujutru povećavam. osmeh srce
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dora1 20/11/2017, 19:02

NikolaMajo, treba da podigneš dozu ali ja ne bih na svoju ruku u smislu doziranja. Sad kad sam pozvala endokrinologa nakon saznanja da sam trudna me je pitao ko mi je povećao doze Eutiroxa a ustvari sama sam povećala a trebalo je da samo pozovem i da se konsultujem sa dr.
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 20/11/2017, 20:28

Majo, evo poruke od dr Biksi, posto ona trenutno ne moze da dodje na Kutak:

"Meni je estrofem dizao tsh redovno, to je vestacki skok,  ako joj je FT4 dobar,  slobodno moze da ide. Moze svakako da podigne dozu za 0,25. Ako ce biti mirnija radi sebe, kad dodje nek ponovi tsh i ft4. Bez brige, malo je ona i pod stresom zbog samog odlaska. Posebno sto je njoj tsh bio skoro dobar. Imam drugaricu koja je prirodno ostala trudna sa tsh od 11. I tek joj oko osme devete nedelje otkrili i dali terapiju."

Jesi li radila I FT4 danas? Koji je njegov rezultat?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 20/11/2017, 20:42

BB, zahvali se Biksi u moje ime!!! Spao mi kamen sa srca. Verovatno je od estrofema, ranije ga nisam koristila pred ET pa zato i nisam znala da podiže nivo. Ft4 je ok. tako da pravac Prag i moje male bebice da vrate kod mene gde im je i mesto.Ljubim vas saborke moje, divne ste!!!
love love love love love love
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 20/11/2017, 20:50

Majo srecan put i da se vratite vas duplo vise.Ne sekiraj se bude to sve ok.samo cesce kontrolisi posle transfera,ili ako imas sanse kad podjes sutra u nekom labu uradi nalaz i naravno povecaj dozu.Meni Kopitovicka povecala sad zadnji put i srusila sa 3,6 na 0,9 kaze ako mi ne smeta bolje sto je manji.
Zelim vam sve najbolje
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 20/11/2017, 21:38

Majo srećan put i da nas obradujes uskoro velikom beturinom! 💪🏼👍🏼🤞🏼❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sanja 73 20/11/2017, 22:14

Srećan put Majo,bebe te čekaju srca srca srca srca srca srca srca srca ljubav
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mammy 20/11/2017, 22:16

Svima,hvala puno na dobrodoslici,puno znaci,jer ja nemam sa kim da razgovaram vezano za vto.Mm puno radi,on mi je naravno podrska i moj oslonac,a trudim se da ga ne opterecujem sa mojim simptomima kojih ima ,pa nema,mislima da nije uspelo,pa onda malo kasnije ipak mislim da je to to....ma sve znate.
Preko dana imam dosta obaveza oko klinca i njegovih aktivnosti,a kad dodje vece psiha cini cudo!
Familija i prijatelji ne znaju nista...tako mi je lakse.
NikolaMajo drzim pesnice da se Tsh spusti i da nastavljate onako kako ste i planirali Very Happy

Hvala zenske jos jednom srca1

Mammy

Broj poruka : 59
Datum upisa : 19.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mammy 20/11/2017, 22:23

BabyB,vidim u potpisu da si primala intralipid.Ja sam ga dobila na dan Pregnil-a,na dan transfera,ali nemam info da li treba da se dobije i nakon toga?

Mammy

Broj poruka : 59
Datum upisa : 19.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 20/11/2017, 23:30

Hvala svima,divne ste. Uh,sto ja volim ovaj Kutak i sve vas u njemu😙😙😙😙😙
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu