KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+39
Bekanicaa
Blanka
Dora1
bebana81
BiKsi :)
SladZana
Šašava
BabyBear
zsuki75
Vanja80
sanja 73
mamadabudem
micam
Tavita
NikolaMaja
Mimi12
ivanicasale
Bobac
Jerapetra
libra35
PalcicaBg
Zmajuška
MalaSaJuga
Nessi
OKacica
saska1
noja
Hobbes
tiramisu
Lija
marelica
Bobaue
fight&faith
mimi85
Principessa
Ancica 87
makica1984
Sirijus
Eve
43 posters

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 22/10/2017, 15:00

Blankic, prosli put sam izasla 3.5 dana posle CR. Sad ne znam. Nadam se sto pre.

Hvala Ivanice i Aries.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sanja 73 22/10/2017, 15:19

Šašava čestitam i veliki poljubac osmeh srce osmeh srce osmeh srce srca srca srca srca srca srca srca srca srca
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 22/10/2017, 18:28

Jel zna neko kako ide za epidural u frontu?Gde se javiti,koliko unapred?
Razmisljam o njemu,mada su sanse minimalne jer od fraxija mora da prodje 24h.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 22/10/2017, 18:49

Ja sam to ugovarala sa izabranim lekarom.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 22/10/2017, 18:57

Hvala Sasava,mislila sam da moram da jurim anesteziologa.
Kako je?Ljubac za tebe i Niku!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 22/10/2017, 20:22

moja dr je gledala ko je u smeni kad je ona dezurna, ko je ok.

Bolje sam. Jedino sad me ubi beki slajm i iskasljavanje. Beba je na suncanju, trebalo bi sutra da mi je daju na cokanje ako ona bude bolje.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od marina_82 22/10/2017, 21:58

Šašava čestitam ti osmeh srce love beba
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 42
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 22/10/2017, 23:58

Šašavice, čestitam! Nika, dobro nam došla! srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 23/10/2017, 00:20

A jel epidural I spinal isto? I ako nije, u cemu je razlika?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 23/10/2017, 04:12

Hvala, Marina i Jera.

BB, nije isto. Obe se daju u kicmu, ali u drugacije mesto po poprecnom preseku kicmenog stuba Razz Kontam da ji supstanca koja se daje nije ista. Imas na sajtu Narodnog fronta varijante aneetezije za carski rez ispisane. CR moze da se radi sa kombinacijom spinal-epidural, to cu ja sledeci put Razz
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 23/10/2017, 07:29

Imas BB i na yt, bas anesteziolog iz NF objasnjava. Mislim da je bilo kod Jovane i Srdjana u Jutarnjem programu. Zanimljiv video, koga zanima.
Moja drugarica je u NF imala spinal-epidural i slazem se Sasavice da se za svaki sledeci put za to odlucis. lol! .

Kad ti tako lako ide to sve, i treba da imas puno dece. Znas li kad izlazis? Kako je bebana? Navikla letos na sunce, pa hoce da se sunca i dalje? sunny

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 23/10/2017, 07:51

Mimi, ide lalo sve dok ne stignes kuci pa krenu sve one akcije... Onda ce biti nervoze malo... narednih godina Very Happy
Nadam se da u sredu izlazimo. Ako bude dobro beba, donose mi je danas na cuvanje. Ako tako bude, imacemo 3 bebe u sobi i nema vise spavanja ijaoo.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 23/10/2017, 08:26

Cestitam Sasavice, da je Nika uvek zdrava i nasmejana, zelim ti brz oporavak! osmeh srce

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 23/10/2017, 08:50

Palcice, pretpostavljam sve mozes dogovoriti sa izabranim doktorom.
Ja sam se u samoj sali odlucila za epidural, ali prethodno vece sam dobila dozu fraksija pa su anesteziolozi odustali, ali su mi predlozili da mi kroz venu daju anelgetike, kazu da je to bolja varijanta i da se lakse podnosi od epidruala, nekih pola sata pred sam porodjaj ukinuli su mi anelgetike.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 23/10/2017, 09:05

Sasava, cestitam! Da je ziva i zdrava malecka sto godina! Ja sam isto tako posle porodjaja iskasljavala neki slajm, a i moja cimerka... a ne mozes se nakasljati ko covek vec sve nesto pomalo. Ali proslo je mislim za dan dva. Mada sam ja razumela da je to od totalne anestezije, ne znam odakle tebi...
Bas je sad puno beba na kutku :) palcice, ti si sledeca? Jesi smislila, hoces prirodno ili carski?
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 23/10/2017, 09:20

Pa I ja koliko znam Sasavice slajm je od toralne anestezije. Ne znam odakle tebi Sad
Boli li te rana puno? Kako izdrzavas? I ti si bas jedna hrabra zena. Nadam se da cu upola biti kao Blanka I ti.
Ljubi malenu Niku kad ti je donesu od tetaka sa Kutka
poljubci poljubci poljubci
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 23/10/2017, 09:35

Hvala Vanja, Lijo,Bejbi :)

Slajm kazu imam jer sam pusac. Nije bilo nista prosli put, a imala sam neki suvi kasalj pre porodjaja :/
Sad me rana vise od tog kasljanja pece, ali je mnogo lakse. Uopste, 24h posle operacije si drugi covek. A meni je sad vec drugi dan. Sporo hodam, sve me nesto zateze...ali funkcionisem. Nije tako jak bol kao pre.

Baby, bices i ti hrabra, videces,,iznenadices se.
Ljubicu Niku, samo da mi je daju konacno. A sliku saljem nekom da okaci :)
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 23/10/2017, 09:57

Lijo ja sledeca,jooj,preseca me nesto po sred stomaka kad pomislim :-) Sto se porodjaja tice ne mogu da biram,dr kaze da je za carski zbog silnih vto,ali to kao to nije indikacija za carski,a drugih nemam za sad.
Posto ce verovatno biti prirodni bar bih epidural uzela,ali ista fora kao kod Vanje,ne verujem da ce proci 24 h od poslednjeg fraxija.
Ne znam za te anelgetike kroz venu,dal daju u frontu na zahtev.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 23/10/2017, 10:56

Palcice, pokusaj da se raspitas. Nisam ni znala da postoji ta varijanta, meni je to anesteziolog predlozio, kad bih mogla da biram ja bih to opet uzela. Dozirali su mi anelgetike kroz bocu od infuzije ili indukcije, bila sam u sali od 8 ujutru do 20 i 35, a tamo negde od 15 casova davali su mi anelgetike.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 23/10/2017, 11:03

Palcice, ja sam se sa mojim dr dogovarala o prirodnom porodjaju sa epiduralom. I sve se pogodilo taj dan moj dr dezuran, anesteziolog dezuran i babica moja drugarica u smeni. Medjutim, dolazi dr koja je dezurna u porodilistu i pocinje da vice kakav prirrodni porodjaj posle 3 vto, zakazujte salu...i tako se ja porodih na carski i to je bila jedina indikacija...Sad kad razmislim hvala joj na tome...jako sam se sporo otvarala ko zna kako bi se zavrsilo do kraja...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 23/10/2017, 14:57

Kod nas pocele kontrakcije kod donje bebe.Dali nam pripreme za porodiliste.Sad cekamo uz u petak.I sledece nedelje da pocnemo da se pripremamo.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 23/10/2017, 15:54

Ivanice kad si primetila kontrakcije?Drzim fige da izdrzite sto duze!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 23/10/2017, 16:27

Ooo Ivanice, da ne preteknes ti Palcicu? Zene, gde ste sve pozurile? jumping

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 23/10/2017, 16:40

Jos prosle nedelje sam.videla da se nesto desava ali dr mi je bila na odmor pa sam cekala do sada.
Inace isla sam opet da merim secer i ok je posle dorucka 5.2
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 23/10/2017, 16:56

Sad vidim da si pisala u dnevniku da ides da lezis na pracenje,ja se uplasi kako odmah u porodiliste.Miruj,noge u vis,hehe.Jel su bolne kontrakcije,?Ako nisu ne brini se,te nisu opasne,vec sam ti rekla da ih ja imam dugo,dugo
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu