KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+47
mimi85
MalaSaJuga
aurora
libra35
NikolaMaja
mamadabudem
alisa
PalcicaBg
Blanka
Mimi12
Hobbes
panda :)
masato
TrebamNaDijetu
bebko
Nataly17
fight&faith
Bobaue
saska1
dusica78
lenjivica
Lenaaa
Elenaa
Mika
Simona
Pikseta
srculence 84
nina :)
Amna84
Bobac
ivanicasale
Zmajuška
Principessa
zsuki75
Sirijus
sanja 73
Jerapetra
BiKsi :)
Dora1
Tavita
valika77
sunny.tp
Eve
Anka13
danica87
dada88
Rada74
51 posters

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 27/7/2017, 14:08

Eto zene, I Natasa nam je trudna. Kazem ja da je ova 2017. bas plodna I jako navijam za sve vas koje ste vec u postupku ili ga planirate.

Puca Kutak od trudnica I pozitivnih beta ove godine.

I osmeh srce KUTAK
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 27/7/2017, 14:33

Ma BB, to se odnosi na domaće ginekologe. Vrlo je neodgovorno i totalno neprofesionalno da daš nekom fraksiparin/heparin a taj neko nema mutaciju. Čak se i ne koristi kod svih mutacija.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hobbes 27/7/2017, 14:59

Ovih dana baš razmišljam o tim različitim porukama konkretno ginekologa i endokrinologa. Kada sam uradila OGTT test, endokrinologica mi je rekla da nemam IR. Ginekolog mi kaže ma ipak vi uzimajte 500mg Glukofaža, to je zanemarljivo ali eto ipak...Ok, tako i pijem. Odem skoro kod endokrinologa, kaže ma vama ne treba ništa s moje tačke gledišta vi ste potpuno zdravi...ali...Kad su vam već ginekolozi rekli da pijete 500mg, pijte onda 1.000mg da to ima nekog smisla. I, uzmite ipak Eutirox najmanju dozu...
Neću da pijem Eutirox jer ću u prirodnjake, a Glukofaž bih da vratim na 500 ili bar na onaj 750 XR što daje Kopitovićka, jer mi se užasno jede slatko od kada pijem 1.000mg.
Možda je sve to zaista neko "fino podešavanje" i nema nikakvog škodljivog efekta, ali ja stalno imam utisak da se udaljavam od neke svoje ravnoteže i gušim organizam sa silnim tabletama...S druge strane, oni su lekari i ja sam im se obratila s razlogom. I tako u krug Very Happy


Poslednji put izmenio Hobbes dana 28/7/2017, 09:24, izmenio ukupno 2 puta
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 27/7/2017, 15:01

Evo i ja da se ukljucim: u Pragu se ne mesaju u nalaze koje nosimo od hematologa i ginekologa, vec to prepisu u njihovu listu terapija. Pa zasto idemo onda kod njih ako posle to ne primenjujemo? A ta "zabava" nije bas jeftina. Meni se zaista niko od doktora-ginekologa ni ovde nikada u to nije mesao niti menjao terapiju. I u Visegradskoj su se drzali procedure koju mi je napisao prof.Elezovic.

Principessa, prof.Sumarac radi i kod Dr Zutica, a manje kosta pregled.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 27/7/2017, 15:10

Hej ,hej evo i mene...uskoro krecemo...radila hormone sve ok osim malo povecanog amh. Kaxlze doca takobilio i pre.ajd sad...idemo dalje. Trebamnalaze prikupiti. Od 18.8 pijem prmolut nor za odlaganje ciklusa pa kad dobijem videcemo. U avgustu je kontrolni uz.
Planiram da odradim ogtt. Nisu mi rekli al cu to sama uraditi...eto toliko od nas za sada. Pozitiva je tu,opustencija n nivou pa bice kako treba da bude, blizanci naravno;).
Ljubac za sve
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 27/7/2017, 15:23

Mimi, moj je slucaj bas da su se prvo ovi iz Praga mesali u to sto mi je rekao Elezovic (da mi ne treba fraxi) i insistirali da ga uzmem pod obavezno. Ja sam prvu vto radila bas u Pragu...
Sto se dr. Sumarac tice, ona mi je rekla da ja nisam pacijent za nju i da se vidimo kad zatrudnim, tako da mi bar u pripremi vise nije potrebna, ali hvala na informaciji. ❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 27/7/2017, 15:52

mamadabudem ::Ma BB, to se odnosi na domaće ginekologe. Vrlo je neodgovorno i totalno neprofesionalno da daš nekom fraksiparin/heparin a taj neko nema mutaciju. Čak se i ne koristi kod svih mutacija.

Znam sta pricas. Ali vidi, ja iako imam PAI 4g/4g, Antic mi je rekao da ja nemam trombofiliju (mutaciju, zovi kako hoces) I da mi ne treba fraxi pre utvrdjene trudnoce. Medjutim, svojevremeno I Kopitovicka, a onda I Vujovicka I Sonja su mi rekle da, bez obzira sta kaze Antic, OBAVEZNO treba da primenjujem fraxi, I to zbog mojih godina I konstitucije (viska kg).

Kad sam posle utvrdjene trudnoce otisla sa d dimerom kod Antica na kontrolu, mislila sam da ce, kad bude cuo da koristim fraxi, da mi kaze minimum da me dolazim vise kod njega, ili da ce da mi j... m... Ja nisam znala kako to da mu kazem, a da mu ne povredim sujetu, posto je njihova sujeta kao kuca, I danima sam pripremala govor.
Kad sam otisla kod njega, videla sam da sam se dzabe plasila njegove reakcije jer je covek rekao da iako PAI 4g/4g nije trombofilija I da iako ja nemam trombofiliju, kad su mi vec uveli fraxi on ga nece ukidati, jer iako ja nemam rizik od trombofilije imam 3 ostala rizika, a to su godine, kilogrami I ne znam sta bese trece (da li vise neuspelih vto ili nesto drugo rece, ne znam). Videla sam da mu je do Vujovickinig misljenja najvise bilo stalo.

Tako da znaju dobri reproduktivni ginekolozi I endokrinolozi sta rade, ne brini/te Very Happy

Uostalom, konkretno taj fraxi ne moze da skodi (osim ako je Aurora u pitanju I njen slucaj koji je vrlo redak), tako da ne znam, da li pre ne bi ste poslusali njihovo misljenje ili sebi oprostili spontani, NE DAJ BOZE NIKOME!
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 27/7/2017, 15:56

Dobro, Antić je išao linijom manjeg otpora. A je l ti objasnio šta može da se dogodi ako bude kontraindikacija? Naravno da nije, daleko bilo.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 27/7/2017, 15:58

Mimi12 ::Evo i ja da se ukljucim: u Pragu se ne mesaju u nalaze koje nosimo od hematologa i ginekologa, vec to prepisu u njihovu listu terapija. Pa zasto idemo onda kod njih ako posle to ne primenjujemo? A ta "zabava" nije bas jeftina. Meni se zaista niko od doktora-ginekologa ni ovde nikada u to nije mesao niti menjao terapiju. I u Visegradskoj su se drzali procedure koju mi je napisao prof.Elezovic.

Principessa, prof.Sumarac radi i kod Dr Zutica, a manje kosta pregled.

Ni meni niko od njih nije sam rekao nego tek nakon mog pitanja su mi rekli ono sto sam odgovorila na komentar MDB.
Ljubim te Mimiceeeee :***
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 27/7/2017, 16:01

mamadabudem ::Dobro, Antić je išao linijom manjeg otpora. A je l ti objasnio šta može da se dogodi ako bude kontraindikacija? Naravno da nije, daleko bilo.

Antic moze da bude sve isim covek tipa "linija manjeg otpora". Ne znam da li treba da kazem da su mi svi dr rekli da je on nas najbolji hematolog...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 27/7/2017, 16:10

Nema kontraindikacija ako se prate parametri antiX, trombociti, ddimer.... Provereno.

Principessa, mozda je nase iskustvo sa Pragom razlicito jer sam ja isla na donaciju, a oni se tu bas nesto ne ukljucuju u nalaze generalno (sto je bilo moje veliko razocarenje). Ja sam kod nasih dr dozivljavala samo da prokomentarisu neki nalaz od drugih specijalista da im je cudno da su nesto napisali ili tako nesto....ali apsolutno niko nije planirao da promeni nista u tome. Jer ipak ako ides kod nekog ko je u samom vrhu svoje specijalizacije, valjda zna sta radi bolje od ginekologa.
I ovo sto BB kaze: najvaznije je da vi verujete tim lekarima. Ako vi sumnjate i stalno im nalazite slabe tacke....nece to dobro biti. Onda menjajte lekara i to radite dokgod ne nadjete onog koji vam odgovara. Nekad to i ne mora da je neko od ovih poznatijih, vazno da vam "legne", da se osecate sigurno uz njega.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 27/7/2017, 16:16

Mala, drzim fige jako da se I ti sa blizancima upises u ovu plodonosnu 2017. godinu osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 27/7/2017, 16:23

Meni Kopita lezi savrseno, ja sto se nje kao strucnjaka tice, a ispred svega kao coveka, nemam nista lose ni da pomislim a kamoli da kazem. Nego sam generalno protiv hemije, pa se uvek vise radujem onom ko mi ne prepise istu ako nije nuzno...
No, sto BB kaze, kod nas veteranki svasta nesto osim same mutacije moze da bude indikacija i za fraxi i za glukofaz, tako da sam se ipak odlucila da slusam Kopitovicku. 😊
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 27/7/2017, 17:07

Drage moje mi imamo cilj da ostanemo trudne i da tu trudnocu iznesemo do kraja i da budemo mame ,pa prema tome cilj ne bira sredstva samo da se ostvari.Da li hemija ili ne samo nek pomogne a posle kako ko zeli i hoce.To nije neki dug period pod terapijom tako da verujem da nemoze nista drasticno da se desi i skodi.
Samo znam sto vise se opterecujemo i pametujemo sve su nam sanse manje,kad se opustimo i ne mislimo nekako se kockice sloze.
Moje misljenje nemorate misliti isto
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 27/7/2017, 17:14

Potpisujem Micam 100%
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 27/7/2017, 17:28

Koliko vidim, ako nema mutacija svakako prepisu aspirin. Znaci kako trudnoca raste krv postaje sve gusca i postoji mogucnost da se napravi tromb. Ne mora da postoji mutacija da bi nastao tromb. Ovo sto mi primamo je niskomolekularni heparin...
E sad opasnost postoji ako npr.postoji neka povreda da ne moze da se krv zaustavi jer je razredjena...zato se i prate trombociti pre svega. 
Meni je Antic davao uputstvo za porodjaj npr i razlikuje se primena kod prirodnog porodjaja i CR jer ako krene po zlu zena moze da iskrvari. Zbog necega sto se desilo na mom porodjaju...a ja ne znam tacno sta je bilo sem da se secan da se materica nesto nije vracala kako treba...meni su fraxi uboli tek posle vise od 12h od porodjaja ako ne i vise sati...A ja sam stalno pitala kad ce da mi daju da me ne zaborave jer sam ja stalno tripovala da ce da mi se napravi tromb od lezanja...
Tako da nije bas bezazlen, ali ne moze ni da skodi ako se pravilno dozira i primenjuje...
A sad pred ovaj FET Antic mi ga je jedva prepisao...
Moja drugarica koja je iz 8.vto dobila cerkicu ima Leiden mutaciju i recimo tu je stvar vrlo ozbiljna...nije uvodjena u obicnu anesteziju, ne sme da pije komtracepciju i sl...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 27/7/2017, 18:40

BB, naravno da je Antić najbolji, to znam od 2010. godine...Nego, koliko sam ja razumela on je tebi rekao da ti ne treba fraxiparin, a ginekolozi i endokrinolozi su rekli da treba?! E, pa on se ogradio čovek. I ja bih isto tako. Ne daj bože nekih komplikacija reći će:"to su prepisali drugi lekari a ja ne mogu da obustavljam jer nisam ni uveo.
Inače, hematolozi imaju stav koji se zasniva na medicinskim ispitivanjima da trombofilije ne utiču na začeće. Tako da kad žena zatrudni treba odmah da uradi KKS i D dimer. Ako ima potrebe, i ako je on povišen onda se uvodi antitrombotik. I to je razumljivo. Hematolozi smatraju da trombofilija može da dovede do spontanog u 3 mesecu ukoliko se ne kontroliše D dimer a bude značajno povećan. Znači trombofilija ne utiče na začeće. Jedino je korisno i nije riskantno koristiti u procesu vto aspirin 100. To je sasvim dovoljno, a vidim da u Pragu njega daju preventivno, što je u redu. Ne igraju se sa antitromboticima ako žena nema trombofiliju. Antitrombotici su jako ozbiljni lekovi i nisu za olako prepisivanje...
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 27/7/2017, 18:45

MDB, meni je prof.Elezovic prepeisao fraxiparin posle 2 iui i 2neuspele vto i rekao da trombofilijla moze da bude razlog zasto nije doslo do implatacije. Rekao je da je prva ne bih vam dao, ali posle 2 neuspele moguce da je to razlog.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 27/7/2017, 19:13

Štrumfeta, ako sam te razumela Elezovic Ti je rekao da trombofilija moze da bude uzrok da nije doslo do implementacije ? Meni je upravo rekao potpuno suprotno i to i napisao na izvestaju.
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 27/7/2017, 19:22

Ne secam se doslovce, ali mi je rekao da se ta mutacija nalazi na istom hromozomu gde i gen za IR i PCOS i da ce mi prepisati fraxiparin jer moguce da zbog toga nije doslo do implantacije. 
Ja sam uz terapiju gluformin 3×500, fraxiparin, pronison, folnak ostala trudna...da li je zbog fraxija ili ne ne znam...h prethodnim pokusajima nista nisam imala osim utrogestana...
Svakako meni se svidja sto posle ET budemo pokriveni svime tako da embrioni budu zasticeni od svega sto moze da im naskodi u telu...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 27/7/2017, 19:40

Štrumfeta, nemam ništa protiv ako je nužno da se primenjuju određeni lekovi da bi došlo do začeća, ali "preventivno" uvoditi je nedopustivo zbog posledica kojih često nismo svesni već uvek razmišljamo "ma neće mene". Po sistemu "po tuđoj koži i 300 šamara je malo"...
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 27/7/2017, 19:43

Mamadabudem, bas to je i meni konzilijum lekara rekao i napisao. Bila sam kod Antica privatno, a on je onda insistirao da sazove konzilijum i pita prof. Elezovica (koji je tada jos uvek radio na klinickom) da li je potreban fraxi. Lepo su mi napisali bas to sto si ti rekla: kontrola odmah po konstatovanju trudnoce d dimera, i po potrebi fraxi. Jbm li ga, izludecemo od ovoh lekara...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 27/7/2017, 20:01

Moj stav je da pre nego sto zena udje u proces treba da ispita sve moguce parametre koji mogu da sprecavaju trudnocu. I da se onda krece u proces. Naravno da nece davati zeni koja nema problem sa stitno m zlezdom lekove preventivno ali ako ona ima Tsh >2 dobice minimalnu doz9i da joj odrzava tsh na nivou potrebmom za vto tj. trudnocu. Moja drugarica je imala 8 vto i pred svaku joj je nesto nadjeno...tek kad je bila pokrivena celokupnom terapijom rodila je devojcicu...
Takodje smatram da ako do trudnoce ne dodje te 2 nedelje dok se uzima terapija ne moze toliko da naskodi...
S druge strane ako ima trudnoce sve se ukida u 12.nedelji tako da opet ne moze da skodi a pomoglo je da se dodje do bebedne zone
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 27/7/2017, 20:15

Mislim, žene nemojte pogrešno da me shvatite ali ja imam malo drugačije razmišljanje. Većina žena ovde razmišlja po sistemu "ma samo da rodim a meni kako bude". Ja razmišljam da meni bude dobro, JA sam na prvom mestu , pa trudnoća, pa beba, Bože zdravlja...Žene zanemarujete sebe a ne shvatate da ste vi najbitnije u priči. Pa sve oostalo.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 27/7/2017, 20:18

Principessa, tako je, cim žena proverava duplanje bete treba da radi kks i d dimer i onda na osnovu toga se razmišlja šta dalje ako nešto nije u ref.vrednostima.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 36 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu