KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+47
mimi85
MalaSaJuga
aurora
libra35
NikolaMaja
mamadabudem
alisa
PalcicaBg
Blanka
Mimi12
Hobbes
panda :)
masato
TrebamNaDijetu
bebko
Nataly17
fight&faith
Bobaue
saska1
dusica78
lenjivica
Lenaaa
Elenaa
Mika
Simona
Pikseta
srculence 84
nina :)
Amna84
Bobac
ivanicasale
Zmajuška
Principessa
zsuki75
Sirijus
sanja 73
Jerapetra
BiKsi :)
Dora1
Tavita
valika77
sunny.tp
Eve
Anka13
danica87
dada88
Rada74
51 posters

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 25/7/2017, 20:25

Mimi dobro dosla.Eh muskarci muke sa njima al nasi su pa im oprastamo,moj savet na neke stvari zazmuri i dobro i njemu i tebi.Tako je kod nas na Balkanu, Rolling Eyes
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 25/7/2017, 22:01

Mimi welcome back !
Štrumfeta, Lela želim da Vam se što pre vide stomačići i da budete okruglice debelice 😊
Sutra mi je termin kod prof Elezovića. Priča se nastavlja.
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 25/7/2017, 22:37

Lela drzim fige da sve bude oki doki. Bas se najezih sva. Srecno!!!!

Strumfeta dobrodosli kuci svi. Bice to dobar znak. Obicno u takvim situacijama bude sve ok, bas kad mislis da je nesto osudjeno na propast, bar kod mene tako. Nema razloga za brigu. Svakako je za implantaciju najvaznije onih prvih 2 sata nakon ET. Srecnooo!!!

Mimi85 dobrodosla! A muzevi kad naprave haos... grrrrrr. Al zna ovaj moj i da sve sredi.
Uzivala si posteno, jedva cekam impresije i fotkice.

Aurora, srecno kod doce. Navijam za dobar pocetak.

Srecno zene
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 25/7/2017, 23:42

Blanka, da se ubacim odmah na tvoju konstataciju posto me to pitanje muci vec neko vreme. Kako je moguce da su za implantaciju najbitnija ta prva 2h kad se implantacija obicno desava tek par dana nakon et-a? Eto to mi nikako ne ide u glavu...zar taj embrioncic ne pluta tu u materici par dana pre nego sto se zakaci? Pa sto su onda vazna ta prva 2h? 🤔
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 25/7/2017, 23:58

Principessa ::Blanka, da se ubacim odmah na tvoju konstataciju posto me to pitanje muci vec neko vreme. Kako je moguce da su za implantaciju najbitnija ta prva 2h kad se implantacija obicno desava tek par dana nakon et-a? Eto to mi nikako ne ide u glavu...zar taj embrioncic ne pluta tu u materici par dana pre nego sto se zakaci? Pa sto su onda vazna ta prva 2h? 🤔

Sve si u pravu sto kazes. Jeste tako. Ali bas kad sam pricala sa timom Ferone na dan mog ET tada mi je Kopitovicka rekla a i Milatovic da po najnovim istrazivanjima a tada je to bilo 2015.godine upravo su se vratili sa nekog skupa iz Belgije cini mi se, da je ustanovljeno da su ta dva sata presudna. Kasnije, citajuci Kutak i iskustva cura sa drugih raznih klinika, vidim da su iste info dobijale od svojih ljekara. Dakle definitivno ima nesto u tome. A to sam ih pitala iz razloga jer je to bila moja 3 vto, a radila je u NS a ja iz CG da li se vratiti za CG ili ostati par dana i mirovati, jer sam prve dvije vto lezala i mirovala skoro sve do bete , I rekli su mi da bi mi slobodno dopustili da idem za CG posle ta dva sata lezanja kod njih. Eto to bi bilo to :-)
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 26/7/2017, 00:27

Hvala ti Blankic! 💋❤
Ipak cu ja njih da pitam da oni meni lepo objasne sta se zapravo desava sa embrioncicem/embrioncicima u ta prva 2h, bas me zanima iskreno..
Eto, kad ih vec smaram sa raznoraznim pitanjima, mogu i to da ih pitam da mi strucno objasne, pa da prenesem kutanjskom timu, mozda bude korisno jos nekom ovde ko je znatizeljan kao ja...🤓🙄😬
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 26/7/2017, 01:22

Principessa ::Hvala ti Blankic! 💋❤
Ipak cu ja njih da pitam da oni meni lepo objasne sta se zapravo desava sa embrioncicem/embrioncicima u ta prva 2h, bas me zanima iskreno..
Eto, kad ih vec smaram sa raznoraznim pitanjima, mogu i to da ih pitam da mi strucno objasne, pa da prenesem kutanjskom timu, mozda bude korisno jos nekom ovde ko je znatizeljan kao ja...🤓🙄😬

Pitaj nego sta!!! osmeh srce osmeh srce osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 26/7/2017, 12:47

Grozna sam znam ali moj odmor jos uvek nije gotov  lol!
Posle hladnijih krajeva sad cu da skoknem na par dana u toplije, da ne gledam more sa obale nego obalu iz mora! A onda kad se vratimo da odmorim od muza jer ide na mesec dana u Ukrajinu  lol! pisacu vam na temi putovanja danas... I slicice normalno
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 26/7/2017, 17:38

Pitaj Principessa pa nam javi. I mene interesuje. Posle ET sam se odsetala do sobe za odmor i da nisam morala da idem u wc nakon pola sata - nisu ni meni dali da mrdnem dva sata.
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 26/7/2017, 18:12

Uzivaj Mimi, disi punim plucima...
Aurora javi sta kaze Elezovic...bas me zanima njegovo misljenje...
Ja sam sad lezala celih 20 min...to mi bas bilo cudno...
Kod mene 5dpt nema simptoma, nema ni mirovanja...
Mada nemam ni vremena bas da razmisljam previse...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 26/7/2017, 18:31

Pa da Aurora, kod mene je bio isti slucaj...mene su cak na pokretnom krevetu vozili do sobe gde se lezi 2h, ali sam i ja morala da ustanem do wc-a posle pola sata jer sam mislila da ce mi besika puci... Pitacu ih svakako kad budem isla sl.put kod njih, sto ce biti u septembru posto u avgustu idem na odmor. Javljam svakako, bez brige 😉
Mada iskreno ljudi, ja mislim da ni tih 2h nema veze. Ako hoce da se primi, primice se i bez lezanja, u to sam uverena 😀
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 26/7/2017, 21:17

Prvo da napisem da konsultacije u Belmedicu, kod prof Elezovica vise nisu 6.400 nego 6.600. Para mi je izasla na usi jer vec 10-ti put idem i preterase ga.
Profa se iznenadio kada je video da mi je vrednost koag faktora pala ispod 30%. Konkretno iznosi 28% i nije hteo ni da cuje ni za aspirin a kamoli fraxi. Kaze Vama je vec razređena krv i mogu da Vam se dese fatalni problemi. Ni da čuje. Kaže da sam mu ja treca osoba u karijeri sa kojom se srece da ima nizak KF XI odnosno hemofiliju tipa c i da za to nema leka jer zbog retkog pojavljivanja u populaciji nijedna farmaceurska kuca se nije bavila istrazivanjem. Da je u pitanju fibrinogen ili KF VIII tu se daje nešto (postoji hemijski preparat) ali ovo moje ne.
Dakle posebna sam. Oduvek sam znala 😊
Problem bolje prokrvljenosti se resava brzim hodom dnevno jedan sat, plivanjem, akupunkturom odnosno svim alternativama. Kaze da ovo nije uzrok tome sto se embrion nije implementirao. Problemi bi bili kasnije ali je obavezan monitoring.
Ostavio mi folnak naravno.
Preporucio mi je da skinem miome i dao mi pripremu za veliku intervenciju (laparatomiju). To sad necu. Nemogu.
Za intralipidnu infuziju nema informacije kako utice na vto. On je upotrebljava u druge svrhe.
4g/5g heterozigot i PAI sto imam zajedno daju policisticne jajnike i stalno mi se prave ciste. Da se kontrolisem malo sa tim punkcijama cisti jer ce se iznova praviti. Moze kontracepcija ali kontrolisano, kratko. Pomenuo je i hipotireozu kao pecat na ciste 😈
Za prednizon nije nesto odreagovao - kaze pa pijte onako kako su Vam rekli - a rekli su mi 2x5mg od ET. Mislim da to nije u redu, mora postepeno da se uvodi.
I eto, dobih neke instrukcije, pa odo sad da malo optrcim po kraju.
E da, treba opet da uradim LA1/LA2 i ako je pozitivan da mu se javim.
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 26/7/2017, 22:03

Ovo tako strašno deluje na izvestaju:
St post IVF recur 8x 😢😢😢😢
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 26/7/2017, 22:09

Aurora, prednizon pijes 5mg od 1. dc, a na 10mg povecavas od ET
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 26/7/2017, 22:20

Aurora.. Ovako...malo da te utesim..moja drugarica je sa endometriozom pritodno ostala trudna...iako medicina tvrdi drugacije...znaci sve je moguce...
Ja iz tvog potpisa vidim da su neki postupci zaustavljani i da imas slab odgovor.
Da li si nekad pila koenzim Q10 ili nesto od tih suplemenata. Moja koleginica koja je isto operisala endometriozu i sad isla na vto i nije stigla do embriotransfera uopste, dobila je preporuku od Kopitovicke da pije neki lek koji ima te suplemente. Ja cu joj pustiti poruku i sutra ti javljam sta je to...rekla mi je da je skup ali da sadrzi svasta nesto da se poboljsa kvalitet j.c.
Pretpostavljam da nisi isla u Solun na donaciju...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 26/7/2017, 22:35

Štrufi 😙 jeste idem na donaciju.
Od suplementa pijem: folnak, mg, selen, vit d, koenzim q 10, omega.
Jedno vreme sam pila dhea. Nista nije bilo sa njim.

Od hemije eutirox, siofor tu i tamo uleti crestor i sideral forte. Inace imam visok holesterol. Genetika..

BB ljubim u tvoju mrvu ! Upravo štampam tvoja iskustva za prednizon i intralipidnu inf. Pa miša mu njegovog ako niko ne zna - ima ko zna !! Da se uci kao pred ispit.
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 27/7/2017, 00:25

Aurora, taj Belmedic dere opasno, svi pregledi su im 6.600, i ja sam platila pregled kod dr. Sumarac pre neki dan isto toliko. Sramota!
Dobro, sad bar znas sta moze, a sta ne moze.
Ono sto mene nervira je to sto mi kao odemo na konsultacije i kod endokrinologa i kod hematologa, oni su jelte strucnjaci svoje oblasti (mi ih pazljivo biramo da budu vrhunski), a onda se na sve to (da izvinete na izrazu) poseru ovi doktori koji nam rade vto. Meni se to desilo i sa savetom dr. Sumarac i sa savetom dr. Elezovica. Sve sto su oni rekli, ovi su izignorisali i uradili bas suprotno. Mene to bas bas nervira i ljuti...😔
I zasto onda uopste traze konsultaciju i misljenje drugog lekara kad svejedno rade po svom? Nama naprave samo konfuziju u glavi jer ne znamo kome da verujemo i ubace nas u trosak jos dodatno pored svih mogucih troskova koje imamo oko postupka, i opet na kraju teraju po svom...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 27/7/2017, 01:29

aurora ::
BB ljubim u tvoju mrvu ! Upravo štampam tvoja iskustva za prednizon i intralipidnu inf. Pa miša mu njegovog ako niko ne zna - ima ko zna !! Da se uci kao pred ispit.
osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 27/7/2017, 01:30

Strumfeta78 ::Aurora.. Ovako...malo da te utesim..moja drugarica je sa endometriozom pritodno ostala trudna...iako medicina tvrdi drugacije...znaci sve je moguce...
Ja iz tvog potpisa vidim da su neki postupci zaustavljani i da imas slab odgovor.
Da li si nekad pila koenzim Q10 ili nesto od tih suplemenata. Moja koleginica koja je isto operisala endometriozu i sad isla na vto i nije stigla do embriotransfera uopste, dobila je preporuku od Kopitovicke da pije neki lek koji ima te suplemente. Ja cu joj pustiti poruku i sutra ti javljam sta je to...rekla mi je da je skup ali da sadrzi svasta nesto da se poboljsa kvalitet j.c.
Pretpostavljam da nisi isla u Solun na donaciju...

Da nije u pitanju Proxeed? Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hobbes 27/7/2017, 09:22

Kopitovićka je meni dala za istu stvar Profertil female, a poklapa se i da je skup i svašta sadrži.
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 27/7/2017, 10:00

Principesa, ginekolozi imaju tu gadnu naviku da kad ne uspe vto sumnjaju na hematološki, odnosno endokrinološki problem. Sa sebe odbacuju svaku odgovornost. Kljukaju ljude fraksiparinom preventivno??? Eeeeej??? Pa nije to šala. Kad odeš kod dr za vto oni ti odmah daju metformin i eutiroks..po difoltu. To piju sve žene koje ne mogu da zatrudne.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 27/7/2017, 10:02

Tj. oni nikako neće da priznaju da ne znajud a procene folikule, endo i sl. Neće da priznaju da možda embriolozi nisu najstručniji...ne! Krivi su ostali, oni nisu. Oni su sve najbolje uradili.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 27/7/2017, 10:59

To za eutirox ne znam, ali da mi je Elezovic, tj konzilijum lekara na hematologiji rekao da mi ne treba fraxi, a da su sa druge strane i lekar u Pragu i Kopitovicka insistirali na njemu, to sam na svojoj kozi dozivela...
Moje je misljenje da je Kopitovicka odlican lekar, i ona i Milatovic su u vise situacija (bar kod mene) napravili ispravan izbor kad je procena u vezi rasta folikula u pitanju i trenutak aspiracije su svaki put savrseno potrefili, iako je cesto bilo igranje "na ivici zileta", ali po meni bingo potez. Tu im zaista dizem kapu.
Ali, da daju i sta treba i sta ne treba pod devizom "od viska glava ne boli", tu se vec ne slazem sa njima. Ali opet, da radim po svom i da to ne uzmem kad mi kazu da "mora", opet ne zelim ni da me progoni posle crv sumnje da bi bilo drugacije da sam ih poslusala...npr. Ivanovicka mi je svojevremeno pricala da mi fraxi ne treba, ali s druge strane njoj ni kao strucnjaku, a jos manje kao coveku- ne verujem ama bas nista!
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 27/7/2017, 11:24

Da, jeste, profertil femine...sad sam je pitala...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 27/7/2017, 11:43

mamadabudem ::Principesa, ginekolozi imaju tu gadnu naviku da kad ne uspe vto sumnjaju na hematološki, odnosno endokrinološki problem. Sa sebe odbacuju svaku odgovornost. Kljukaju ljude fraksiparinom preventivno??? Eeeeej??? Pa nije to šala.  Kad odeš kod dr za vto oni ti odmah daju metformin i eutiroks..po difoltu. To piju sve žene koje ne mogu da zatrudne.

Ne bih se slozila sa tobom. Meni niko nikad nije dao eutirox, a 4 vto sam imala. Metformin sam NARAVNO dobila sa onolikom homom i IR.
Po mom misljenju, najbitnije je naci lekara kome bezrezervno verujemo, a u mom slucaju ja sam od prve vto u potpunosti verovala dr Sonji I PFC timu lekara I znala sam da ce me jednog dana dovesti do uspeha.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 35 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu