Korak po korak na putu do bete +

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 taj 27/7/2017, 20:30

Slažem se da si ti ( buduca majka) na prvom mestu jwr ona treba zdrava svom detetu. Moj stav je bio kad sam krenula u 3. vto pricu ja sam rekla ne pocinjem dok sve ne ispitam. Ali takodje sam rekla da je to poslednji pokusaj. Vrlo dobro znam koje su posledice pre svega hormonske stimulacije i svega propratnog i zdravlje je bio razlog zbog cega bi odustala da 3.put nije uspelo. Opet cu pomenuti tu drugaricu koja je bila u fazonu ja ne odustajem dok ne dobijem dete. I sada kad ga je dobila ona i dalje ima isti stav. Svi smo mi razliciti i imamo razlicita misljenja i iskustva...
Strumfeta78

Broj poruka : 807
Godina : 39
Datum upisa : 08.11.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Principessa taj 27/7/2017, 21:43

Slazem se sa tobom Strumfeta, to i jeste razlog sto ja idem na kolekciju prirodnjaka. Rekla sam sebi posle druge stimulacije, koja mi je ponovo donela samo 1 embrion- da ne idem vise na stimulacije ni za zivu glavu. Ako budem sposobna da skupum 2-3 embriona iz prirodnjaka ok, ako ne onda cu videti sta i kako dalje, ali znam da na stimulaciju od 20-30 menopura ne idem ni u ludilu vise...
Ja sam takodje stava kao i mamadabudem i strumfeta da nama nase zdravlje treba da bude na prvom mestu. Posebno mi koje smo veteranke imamo odgovornost prema nasoj deci, jer cemo sutra kad to dete zavrsi osnovnu skolu biti blizu 50-te godine zivota. Poslednje sto zelim je da rodim dete i da ono ostane siroce pre 20. godine zivota. Iz tog razloga smatram da je nasa odgovornost da ostanemo tom detetu sto duze zdravi i upotrebljivi za zivot, mnogo veca od bilo koje druge osobe nasih godina koja vec u ovim godinama ima dete izmedju 15 i 20 godina starosti...ja verujte mi, o tome stalno razmisljam...
Principessa

Broj poruka : 616
Godina : 44
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od micam taj 27/7/2017, 21:57

Evo opet ja da me ne shvatite pogresno.Naravno ja sam sebi na prvom mestu ali to sto zelim da budem majka daje mi za pravo da malo odstupim od nekih prioriteta i ne mislim da je to lose.A sto se tice duzine zivota i ostalog ko ce biti siroce a ko ne ima tu jos mnogo faktora koji uticu na to.Ima zena koje umiru mlade bez ikakvih terapija dobijaju ozbiljna obolenja,a opet i onih koje primaju neke hormone ceo zivot pa su dugovecne.Tu pravila nema.Jedino znam cega se bojis i od cega strepis to te snadje.Zato zivot treba ziveti opusteno i bez nekih dubokih istrazivanja sta i kako ako bude.
Zivim na selu i bavim se poljoprivredom,zavrsila sam tehnoloski fakultet vezan za prehrambenu tehnologiju, trudim se da jedem i zivim zdravo al samo da vam kazem da organska hrana ne postoji i ko god vam kaze suprotno vara vas debelo.Tako isto i zivot ima neki svoj put i nije bas sve istina sto nam serviraju pojedini naucni radnici.Lekovi i hemija i pomazu i odmazu zavisi kako ko gleda.
Nije sve crno a naravno ni belo,ima i sive boje.
Znam mnogi se nece sloziti sa mnom al ja tako mislim.Ako bi previse razmisljali mnoge stvari u zivotu bi propustili.
micam

Broj poruka : 449
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strumfeta78 taj 27/7/2017, 22:17

Prosao i 6 dpt. Simptomi- s vremena na vreme neki menstrualni bol, nema ziganja, probadanja i sl.
Danas sam bila na aerodromu i videla emotivan susret tetke i sestricina...ja sam plakala kao kisa...muz me gleda, umire od smeha...kaze a da ne drmaju tebe malo trudnicki hormoni...
Inace, pre 3 i po godine kad smo cekali betu ja sam se jedno vece osecala kose i bezveze izmerila temp. Ona je bila tada 36.8 , sutradan 36.9...i tako nadjem neli clanak da ako posle 25.dana ciklusa ostane takva temp. to je znak trudnoce.
Inace moja telesna temperatura je izmedju 36.0 i 36.2 pogotovo ujutru...
I tako ja iz zezanja sinoc izmerim 36.5...a veceras 36.6...danas je 23.dan ciklusa...ako nastavi da raste mozda cu i potvrditi tu teoriju...definitivno pratimo sta se desava...
Strumfeta78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strumfeta78 taj 27/7/2017, 22:32

Ja sam za to da treba pokusati, ali ne do poslednjeg atoma snage, poslednjeg dinara, poljuljanog zdravlja... sve u granicama normalnog i prihvatljivog. Iskreno, mozda ce mi neko zameriti ali meni je onaj slucaj radjanja deteta u 60. godini jako sebicno i nenormalno pogotovo kad ne mozes da tom detetu obezbedis dostojanstven zivot. Isto mi je ludost sto sam pre neki dan procitala da se zenica obesila posle neuspele vto...mnogo sam se potresla. Mislim da uvek neko resenje moze da se nadje ili usvajanje ili donacije...zavisi ko sta zeli i moze...ali mislim da granica treba da postoji...zdravlje, godine, uslovi zivota...
Strumfeta78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od micam taj 27/7/2017, 23:04

Naravno resenja uvek postoje.Nisam ni ja za to da se ide po svaku cenu ali kad sanse postoje i postoji mogucnost zasto ne.Mnogo je faktora koji uslovljavaju i uticu na nas put ne samo u ovoj prici nego u celom zivotu.Sustina je u tome da netreba ni sa cim biti previse opterecen ni opsednut vec da se u svemu nadje mera.svima nama je put slican i lici jedan na drugi a opet razlike su ogromne.
Svako gazi svoju stazu bez straha i strepnje.
micam

Broj poruka : 449
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strumfeta78 taj 27/7/2017, 23:07

Upravo to - umeren.
Slazem se!!!
Strumfeta78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mimi12 taj 28/7/2017, 00:10

Strumfeta78 ::Ja sam za to da treba pokusati, ali ne do poslednjeg atoma snage, poslednjeg dinara, poljuljanog zdravlja... sve u granicama normalnog i prihvatljivog. Iskreno, mozda ce mi neko zameriti ali meni je onaj slucaj radjanja deteta u 60. godini jako sebicno i nenormalno pogotovo kad ne mozes da tom detetu obezbedis dostojanstven zivot. Isto mi je ludost sto sam pre neki dan procitala da se zenica obesila posle neuspele vto...mnogo sam se potresla. Mislim da uvek neko resenje moze da se nadje ili usvajanje ili donacije...zavisi ko sta zeli i moze...ali mislim da granica treba da postoji...zdravlje, godine, uslovi zivota...
smiledraw
U potpunosti se slazem sa tobom. I zivot bez dece moze da se osmisli i zivi lepo. Nista po svaku cenu. Posebno ne po cenu zdravlja. Oko godina vec....moram da priznam da sam stalno dizala tu granicu, jer vreme u ovoj prici leti. Jos pre 10 god sam govorila da je gornja granica 40 god za radjanje i da u slucaju da do tad ne dobijem dete-odustajem. E to sam malo pomerala. Ali ne bih ni ja da mi dete u skoli pitaju jesam li mu baba.

Mimi12

Broj poruka : 1680
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Principessa taj 28/7/2017, 00:46

Zenske, nemojte pogresno da me shvatite, nije poenta u tome koliko cu ja ili bilo koja od nas imati godina kad nam dete zavrsi osnovnu (primer koji sam navela). Poenta je u tome da je strasno izgubiti roditelje kad si mlad, jer sam ih ja izgubila (oca sa 31, a majku sa 37) i meni je to strasno tesko palo jer sam jedinica.
Slazem se i da umiru mladi ljudi isto koliko i stariji, ali ipak odgovornost koju imas kad radjas dete sa 40+ ili oko 30-te godine ili ranije uopste nije ista. Primera radi- meni su i majka i otac umrli sa 63 godine. To cu ja imati, ako ove godine zatrudnim i rodim dete sa 45- kad mi dete bude napunilo 18! Zar to nije strasno? Zaista ne mislim da bi to bilo fer prema tom buducem bicu. Zato smatram da je jako vazno odrzati zdravlje, zbog njega prvo, pa onda zbog sebe. Malo ljudi tako razmislja, a verujte mi da je mene na to navelo samo to sto sam ostala bez oba roditelja relativno mlada i sto zaista ne zelim isti scenario i svom detetu...
Principessa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BabyBear taj 28/7/2017, 01:21

Citam samo I necu nista da pricam o godinama

19.08.2014.-PFC - FET+klasicni heching+EG, 2 3-dnevna embrio, beta<1
11.09.2014.-Genesis/Kopitovic: Cikloproginova, DHEA, Co Q10, vit D
03.12.2014.-Genesis/Kopitovic-1 folikul, nije stigao do aspiracije
2015.-Betanija&Ferona/Kopitovic-2 aspiracije/0 jc+nekoliko puta nezreli folikuli
13.04.2016.-PFC - FET+LAZT+EG, 2 morule, beta<1
25.05.2017.-PFC nova donacija - ET+LAZT+EGlue+Intralipidna infuzija+Akupunktura+Aviva vezbe, 1 3-dnevni embrio
09.06.2017.-nase jedince ostalo BETA 1049
Ne postoji nemoguce! Hvala Ti Boze!
Lilypie Pregnancy tickers
BabyBear

Broj poruka : 3651
Godina : 48
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Blanka taj 28/7/2017, 01:27

Ma svi smo mi razliciti. Mogli bi sad o ovome jos mjesec dana. Najvaznije je naci doktora kome vjerujes. Pa zamisli da jos boljoglavim je li prava terapija ili ne, pa dje bi mi.kraj bio. Ja vam zelim da se sto prije ostvarite kao majke i da uzivatr u svojim bebironima zdrave, spokojne i srecne.

Mala s juga sa srecom novi pokusaj. Jedva cekam start.
Ljubi mi zvrka. osmeh srce
Blanka

Broj poruka : 3702
Godina : 36
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Principessa taj 28/7/2017, 02:15

Jes vala bas Blankic u pravu si, dokone smo pa ne znamo sta cemo, nego samo filozofiramo...😂😂
BB nisam aludirala na to koliko ko ima godina, jer ja nisam daleko od tebe sto se godina tice. Aludirala sam na to da treba paziti na to da se sacuva zdravlje, a ti svoje jesi sacuvala jer se nisi previse izlagala hormonima. Kad si shvatila da ne ide ovako, nasla si resenje koje ti najmanje steti zdravlju, a ispunjava tvoj san i to je super! Sad gledaj da nastavis da zivis zdravo i posle porodjaja, kako bi sto duze uzivala i ti sa detetom i ono sa tobom 😉😘❤
Principessa

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od libra35 taj 28/7/2017, 08:51

Samo da sapnem,moja beta je 12 dt 187 g 14dt 355,sta kazete?
U pitanju je treci stimulasani ciklus sa klomifenom i fostimonom.
Dobili 2 jc i vratili 3 dan,a dva moja eskimcica ce malo sacekati.
Sta reci osim da smo presrecni.
Posle prvog uz cu detaljno napistati ceo postupak.
Jel ste imale nocno preznojavanje posle poz bete i dijareju,blagu.
To su i jedini simptomi💕
libra35

Broj poruka : 310
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od libra35 taj 28/7/2017, 08:52

Samo da sapnem,moja beta je 12 dt 187 g 14dt 355,sta kazete?
U pitanju je treci stimulasani ciklus sa klomifenom i fostimonom.
Dobili 2 jc i vratili 3 dan,a dva moja eskimcica ce malo sacekati.
Sta reci osim da smo presrecni.
Posle prvog uz cu detaljno napistati ceo postupak.
Jel ste imale nocno preznojavanje posle poz bete i dijareju,blagu.
To su i jedini simptomi💕
libra35

Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Strumfeta78 taj 28/7/2017, 08:55

Bravo Libra, cestitam.. Ne moras tako stidljivo...super su ti bete...

Poslednji izmenio Strumfeta78 dana 28/7/2017, 10:03, izmenjeno ukupno 1 puta
Strumfeta78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mimi12 taj 28/7/2017, 08:55

Libra cestitaaaam! igra igra igra
To je to!

Mimi12

Broj poruka : 1680
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Blanka taj 28/7/2017, 08:57

Libra beta ti je sjajnaaaaaa!!!!! osmeh srce srca igracice usne ljubav smiledraw
ČESTITAM!!!!!
Blanka

Broj poruka : 3702
Godina : 36
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PalcicaBg taj 28/7/2017, 09:09

Libra,kakve divne vesti!Cestitam draga,divna beta!
Bas si me obradovala,ljubim puno
PalcicaBg

Broj poruka : 4044
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BabyBear taj 28/7/2017, 09:11

Bravo Libra! Odlicna je beta I mislimo da si trudna, sto I sama znas Very Happy

Sto se tice dijareje, ja sam je imala u periodu do bete I meni je drugarica odmah rekla da sam trudna, jer je I ona imala, a imam je I dan danas.
A preznojavanje sam takodje imala I jos uvek imam. Kad sam tekla dr za to, ona mi je rekla da jr drugo stanje slicno menopauzi, tako da nista ne brini, samo uzivaj Wink

I brzo dopuni potpis Very Happy

19.08.2014.-PFC - FET+klasicni heching+EG, 2 3-dnevna embrio, beta<1
11.09.2014.-Genesis/Kopitovic: Cikloproginova, DHEA, Co Q10, vit D
03.12.2014.-Genesis/Kopitovic-1 folikul, nije stigao do aspiracije
2015.-Betanija&Ferona/Kopitovic-2 aspiracije/0 jc+nekoliko puta nezreli folikuli
13.04.2016.-PFC - FET+LAZT+EG, 2 morule, beta<1
25.05.2017.-PFC nova donacija - ET+LAZT+EGlue+Intralipidna infuzija+Akupunktura+Aviva vezbe, 1 3-dnevni embrio
09.06.2017.-nase jedince ostalo BETA 1049
Ne postoji nemoguce! Hvala Ti Boze!
Lilypie Pregnancy tickers
BabyBear

Broj poruka : 3651
Godina : 48
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od alisa taj 28/7/2017, 09:25

Nema me na Kutku u zadnje vreme jer sam u nekom haosu od posla... sad sam morala da svratim jer mi je jedna pticica dosapnula za nasu nam dragu LIBRU Very Happy  e pa mila moja zelim ti laganu i skolsku trudnocu, da uzivas sto vise u predstojecim trudnickim danima! Grlim te i ljubim jako! CESTITAM DRAGA, zasluzili ste! osmeh srce

Ostale novopecene trudnice nemojte da mislite da se ne radujem i vasim betama! CESTITAM svim buducim mamama od srca!

Ovo je divan , predivan jul!

i malo da poskocim za sve trudnice d d d d d d d d d d d d vv vv vv vv vv bb bb bb bb bb bb vv vv vv vv vv jumping jumping jumping jumping

bravo zenice!!!! ljubim vas sve!!!

Koracaljke SRECNO I BEBICETNO.... krenulo je pozitivno i samo nek se nastavi tako! osmeh srce
alisa

Broj poruka : 1343
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sirijus taj 28/7/2017, 09:39

Libra, draga čestitam od srca osmeh srce osmeh srce osmeh srce
kakva divna godina na Kutku
Baby bum i samo tako neka se nastavi igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice

1postupak, kratka šema-2 četvoroćeliska -april 2016-Ferona, beta-3,46
2postupak, čist prirodnjak- jedan 10-oćeliski treći dan-jun 2016- beta<1

Mi smo bar imali one snove koji se tesko ostvare...
A snovi najcesce vrede tek kad s tobom osede... Kad s tobom ostare...
Sirijus

Broj poruka : 1646
Godina : 43
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NikolaMaja taj 28/7/2017, 09:40

Libra, cestitam od srca!!!
NikolaMaja

Broj poruka : 248
Godina : 33
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mamadabudem taj 28/7/2017, 09:53

Libra, čestitaaam sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny
mamadabudem

Broj poruka : 2030
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od NikolaMaja taj 28/7/2017, 10:15

A sada čitam sve postove i vidim da se komentarišu godine, želim svima da kažem da ne mislim da žena treba da odustane od svoje borbe da postane majka nakon četrdesete, pa sve do tamo pedesete, život je kratak, na putu ima toliko lepih i ružnih stvari. To da li će dete ostati siroče samo zavisi od Boga, niko od nas ne zna koliko će dugo biti ovde. Imam primer, meni je dobra drugarica umrla par dana nakon porodjaja u 25-toj godini( nisu znali da ima rak debelog creva). Tako da , svako treba da se upravlja po tome kako se oseća i koliko može da izgura u ovoj našoj bitki. Takođe imam drugaricu koja je odustala, nije mogla vise , što ne znači da će se možda u međuvremenu predomisliti. Poštujem i one žene koje odluče da je dosta i da ne mogu više jer su i psihički i fizički umorne. Nakon prve neuspele VTO ja sam bila rasulo, kao i mnogi, oporavila sam se i krenula dalje. Nekim ženama je mnogo teže, mnogo više im treba podrške i snage.
Meni lično ,ste drage moje vi moja ogromna podrška i snaga da se ide dalje. Ljubim vas sve!
NikolaMaja

Broj poruka : 248
Godina : 33
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od libra35 taj 28/7/2017, 10:23

Hvala drage💋💋💋💗💕
Ljubim vas
libra35