KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+39
tiramisu
Lija
srculence 84
panda :)
bebko
BabyBear
Blanka
Mimi12
PalcicaBg
kornjaca
Hobbes
sanja 73
winni
ivanicasale
Tavita
Bobac
valika77
Jerapetra
BiKsi :)
Šašava
Ancica 87
micam
zsuki75
marina_82
daduska
Anka13
Bobaue
alisa
bobica83
MalaSaJuga
mamadabudem
saska1
Zmajuška
nina :)
Sirijus
kolibri5
Niny
Tebi
makica1984
43 posters

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 19/7/2017, 14:24

Naravno Srculence. Ja sam sto posto sigurna u tebe.
Ljubim te puno osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od srculence 84 19/7/2017, 14:26

Hvala vam drage moje.  sreca
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 19/7/2017, 14:42

Zao mi je srculence. I ja sam imala hematom koji je odneo jednog blizanca on je bio negde izmedju njih,tako da se moj Vasica izborio...zelim ti sve najbolje i da uskoro cujemo radosne vesti .pozdrav
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od srculence 84 19/7/2017, 14:47

Hvala MalaSaJuga,ja se nadam i nekako sam sada jaca i vec bih radela na bebi,hahahaha mora da sam malo prolupala  b  b ... joj najgore sto sam morala na kiretazu. Jel je plod bio veliki i nije mogao sam da ode jel jednostavno hematom nije hteo ds curi. Al idemo dalje. Ko zna zasto je to dobro.
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od OKacica 19/7/2017, 17:51

Srculence, bas mi je zao. Budi jaka,kao sto vec jesi, i korak po korak u dalju borbu...

Ivanicasale, ja nosim pojas od cetvrog meseca, preporucili su mi ga jer su obe bebe nisko, a jedna bukvalno lezi na drugoj. Navikla sam na njega i prija mi. Nekad kad imam bolove nodim ga i po kuci dok nesto radim, a napolje ne izlazim bez njega.

Imam jedno pitanjce za sve, mozda nije za ovu temu ali da ne otvaram novu. U vexi komisije u Vladetinoj. Prosli put umalo nisam umrla tamo, cetiri sata stajanja, uzas. E sad sam nacula da su opet vratili komisije u beogradske opstine, Lazarevac, Mladenovac... To znaci da sad ne bi trebalo da je tamo guzva. Da li neko od vas ima info da li je ovo tacno? Muka me hvata, treba opet da idem, ili saljem mm-a... Ono prosli put je bilo da ne komentarisem.

Hvala vam i ljubim vas sve!
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 19/7/2017, 20:44

Kacice, moja kuma radi u RFZO. Sad sam je pitala I kaze da su I dalje u Vladetinoj. Dakle, nekome ne gine cekanje Sad
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od OKacica 19/7/2017, 21:02

Hvala BB!!! Znaci moja sreca je kratko trajala... tuga Prosli put dam bas zaglavila, uhvatio me period posle uskrsnjih i prvomajskih praznika, prvivradni dan, mada kako okrenes cekas..
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 19/7/2017, 23:53

Srculence bas mi je zao. Hrabra si i jaka i bravo ti ga. Imas ti eskimcica koji ceka pravo vrijeme. Ljubim te srcasti poljupci
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 20/7/2017, 10:31

Okakice mora da smo se srele tad jer sam i ja dosla prvi radni dan posle praznika :-)
Meni je juce bila komisija,trebao muz da ide,ali se povredio na intervenciji pa je njegov sef to sredio.Tako da ne brini,ne moras ti,posalji muza ili nekog drugog vec.Meni pise da je produzeno do 19.10. kada treba otvoriti porodiljsko bolovanje.Da li to znaci da 19.10.idem opet tamo ili je to to?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od OKacica 20/7/2017, 11:42

Moguce Palcice 😀, bilo je 100 trudnica, i sve su bile fine i strpljive, jos samo fali da smo se nervirale i svadjale...

Mislim da se trudnicko otvara u domu zdravlja, ne treba ponovo na komisiju, tako mi rece drugarica, ali mozda od zenica ovde neko bolje zna.

Cmokic za sve zenice ❤.
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 20/7/2017, 15:22

Koliko ja znam, porodiljsko se, kao I trudnicko, otvara u DZ I posle 30 dana I za njega mora da se ide na Komisiju. Mozda gresim, volela bih da se javi neka zena koja je otvarala bolovanja, ipak sam ja sveza trudnica Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 20/7/2017, 15:44

Srculence, bas mi je zao sto ste morali da prodjete kroz sve to. Zelim ti brz fizicki i psihicki oporavak, mada vidim da si jaka i da se ne das.
Ima puno zena koje su prosle kroz to i uspele na kaju, ja sam jedna od njih. Zato samo napred.

Zelim ti svu srecu i da tvoji eskimcici prvi sledeci put ostanu sa mamom 9 meseci.

Ljubim.

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 20/7/2017, 15:45

BabyBear,

pitala si pre par dana za q test i ja ti napisah sta znam. Da li si pricala sa doktorom u vezi toga, da li je to to.

Ljubim

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od srculence 84 20/7/2017, 15:52

Hvala Bobac osmeh srce da psihicki sam super,mislila sam da cu pasti al ovo je cudo. Ustvari mi zene smo cudo. Nadam se da ce me iznenaditi eskimko ZIMA3
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 20/7/2017, 16:16

Palcice, ne ides vise na komisiju, to je to. Odes 19.10 u DZ i oni ti otvore porodiljsko, odneses papire u firmu i godinu dana si mirna.

Srculence, bas mi je zao Sad
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od OKacica 20/7/2017, 16:23

OKacica ::

Mislim da se trudnicko otvara u domu zdravlja, ne treba ponovo na komisiju, tako mi rece drugarica, ali mozda od zenica ovde neko bolje zna.
.

Mislila sam na porodiljsko lol! , meni to zasad isto...

Hcala lijo!
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 20/7/2017, 16:37

Okacice i meni su bebe jedna iznad druge.Sutra idem na uz pa videcu sa dr sta ce reci
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od OKacica 20/7/2017, 16:39

Da, bebe su nam se upakovale kao u dabl dekeru 😀.

Javljaj sta dr kaze ❤.
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micam 20/7/2017, 16:39

Srculence zagrljaj zagrljaj zagrljaj
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 20/7/2017, 18:23

Bobac ::BabyBear,

pitala si pre par dana za q test i ja ti napisah sta znam. Da li si pricala sa doktorom u vezi toga, da li je to to.

Ljubim

Nisam jos. Idem 02.08. na dabl test pa tek posle toga sa rezultatima kod doktora I onda cu da pricam sa njim. osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 20/7/2017, 18:28

Nego zene, jeste li vi radile kompletan skrining prvog, pa posle I drugog trimestra I sta je to?
Danas sam bila kod nekog drugog dr u DZ po doznake jer je moja dr na odmoru, I on mi rece da mi, bez obzira sto je donacija u pitanju, preporucuje da uradim to I da uradim harmony ili neki drugi test (da li hint ili kako rece da se zove) jer ipak imam 48 godina.
Sta mislite?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 20/7/2017, 19:11

Baby, ne znam bas mnogo koliko su pouzdani testovi iz krvi majke kada je donacija u pitanju. Moje shvatanje je da nisu, ali javice se vec zene koje znaju vise.
A za tu drugu doktoricu i njen predlog da radis harmony ili neki drugi test - mozda sacekaj svoju doktoricu i popricaj sa njom pa vidi.

Sto se tice skrininga na kraju prvog i drugog trimestra - to je, koliko ja znam, kombinacija testova o kojima smo vec pricale i ultrazvuka. Na kraju prvog trimestra, na uz se gleda da li je kod bebe prisutna nosna kost, koliko je debljina nuhalnog nabora i jos nesto. Ti podaci, kombinovani sa dabl testom daju podatke koliki je rizik da se dete rodi sa odredjenim genetskim poremecajima.

Negde oko 20-e nedelje se radi opet detaljan uz i jos jedan test iz krvi. Na tom ultrazvuku se gleda, ako se dobro secam, nekih 90-ak parametara. Od roznjace oka, bubrezi, dijafragma bebe, komore i pretkomore srca...svasta, svasta - jako je lep taj pregled. Ja sam bas uzivala.

Ja sam radila oba i ovoga se secam. Dodace jos zene svoj iskustva.

ljubav

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 20/7/2017, 23:27

Baby, ovo ko reklama za naddusek :)))
E neka si se resila bolova!

Srculence, samo napred... Mozda i pristedis Eskimka za nekad kasnije, kad si sad tako raspolozena, svasta moze da ispadne :) ♡
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 20/7/2017, 23:28

Pricamo mi tu o pregledima i testovima raznoraznim, a nasa morsma komsinica, Ruskinja, ni jednom na UZ nije isla sa dvoje dece, krv nijw konteolisala, deca dobro i sve vozi ok. Nisu ih ni vakcinisali uopste. "Malo" cudno, ali ima i toga.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od OKacica 21/7/2017, 07:32

Draga BB, Bobac ti je lepo objasnila sta se regularno radi. S tim da meni nisu radili dabl i tripl zbog blizanacke trudnoce. Radila sam Nifty, cini mi se u 10-11 nedelji. Sacuvala sam sve i cini mi se da sam tad dok sam se raspitivala procitala da je pogodan i za donirane jc. Sad sam pogledala prospektic i pise da jeste. E sad opet, trebalo bi se konsultovati sa nekim ko ima vise iskustva. Mozda tamo gde si radila vto? Ili tvoja dr zna... U svakom slucaju iz Nifty-ija tvrde da se takve trudnoce mogu testirati kod njih.
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 36 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 36 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu