KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+39
tiramisu
Lija
srculence 84
panda :)
bebko
BabyBear
Blanka
Mimi12
PalcicaBg
kornjaca
Hobbes
sanja 73
winni
ivanicasale
Tavita
Bobac
valika77
Jerapetra
BiKsi :)
Šašava
Ancica 87
micam
zsuki75
marina_82
daduska
Anka13
Bobaue
alisa
bobica83
MalaSaJuga
mamadabudem
saska1
Zmajuška
nina :)
Sirijus
kolibri5
Niny
Tebi
makica1984
43 posters

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 30/5/2017, 19:41

Tavita jos malo izdrzite...A nezbam odkud mikoplazma kad je niste imali?Samo odmaraj i iguracete vi
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 30/5/2017, 19:42

Hvala, drage moje zagrljaj Poljubac za sve ljubav
Tavita, vi ste super i ja verujem da sve ide kako treba uprkos problemčićima koji se uvek nekako javljaju tj. da će grlić izdržati i da će sanirati infekciju. Te infekcije su čudo, mislim na to kako se tako odjednom pojave i niotkuda. Ako je već morala, bitno da su je otkrili i verujem da će je izlečiti bez problema, zaista, to je za njih rutina. Pitala si za Lukinu infekciju- logična pretpostavka je bila da je pokupio od mene u porođajnom kanalu, pa su uzeli bris, međutim, nalaz je bio dobar, kod mene nisu ništa našli. Ni bris u 8. mesecu nije ništa pokazao, a trebalo je da proveravam ponovo ali me je porođaj preduhitrio. Tako da je to ostalo nedorečeno, oni kažu dešava se, načelnica pedijatrije mi je rekla bukvalno 'tu je nešto bilo, sad više nema, i nemojte razmišljati o tome' a ona mi je rekla i da sepsa kod novorođenčadi, ako se otkrije u prvih 5 dana, uspešno je leče, samo traje 10-14 dana terapija antibioticima, ali ne daj Bože kad se ne otrkije na vreme...
Poljubac za tvog Bambija, Tavita, neće on nikud od tebe još ljubav

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 30/5/2017, 20:54

Jerapetra, to sam i ja pomislila - da je Luka pokupio infekciju od tebe. S druge strane, bilo mi čudno kako Sofija nije imala ništa... E sada, ja ne znam da li uključuju neki antibiotik pri porođju (ovde je to praksa) i da li je on mogao kod tebe da utiče na rezultat brisa. Sada stvarno nije ni važno, samo kad su anđelčići dobro. Meni je dr rekla da mikoplazma neće naškoditi bebi, pogotovu ne ako dočekamo 37. nedelju, a ona veruje da hoćemo. Ja mislim da ćemo makar i jednu više Very Happy
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 30/5/2017, 21:17

Hoćete, ja verujem da ćete 38. bez problema. Ne, nisam dobila antibiotik tokom porođaja, samo infuziju. Znam da ga nekad uključe, mojoj sestri na primer jesu, ali zato što joj je u brisu, koji je inače sve vreme trudnoće bio uredan, 7 dana pred porođaj nađena streptokoka. A kod mene je baš čudno ispalo.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 30/5/2017, 23:08

Drage moje, nije me bilo dva dana i vidim ovdje svasta nesto novo.
Prvo,Tavita mislim da nemas.razloga za brigu, antibiotici ce sve da rijese a i Bambi nam je veliki tako da ce sve biti ok. Izguracete vi jos dosta bez brige draga. Te infekcije su toliko ucestale i normalna pojava u trudnoci da to nije strasno. Bitno je da se na vrijeme otkrije kao i sve uostalom. Ljubim tebe i Bambija srcasti poljupci

Jerapetra, evo da kazem i ja da te potpuno razumijem. Sve sto radis , radis potpuno ispravno jer svaka majka najbolje zna i najbolje osjeca sta je dobro za svoje bebče. To sto davas AD i tvoje mlijeko nije najsrecnija opcija, tako sam i ja, ali te podrzavam u potpunosti ako su ti tako rekli. Zao mi je sto ce tvog mlekca biti sve manje i manje kao sto se i meni desilo. Ja sam izgurala tako nekih 3,5 mjeseca i onda je mlijeko potpuno stalo a bilo mi je neizmjerno zao. No , sta da se radi. Ti nastoj da ih sto vise drzis na siki pa vremenom kad dostignu kilazu izbaci AD, pokusaj. Ako ne uspije nije smak svijeta i da piju AD kao sto su moje. One su Bogu hvala napredovale fino. Budila sam ih svaku noc dok nisu presle 4,5 kg. Kasnije su se same budile a i sada se probude makar jednom da piju AD.
Sto se tice grcica imali ih puna 3,5 mjeseca, ne daj boze nikom. Cak smo i kapi iz Svajcarske nabavljali. Nista puno nije pomoglo. Najvise masaze, grijanje stomaka, i tvoja blizina, tijelo uz tijelo ih najvise smiruje tj sika. Izdrzi jos malo, jeste tesko ali prodje to sve. Ljubim te i saljem svu podraku ako sta treba tu sam.

Ostale debelice grlim srca
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 31/5/2017, 06:55

Tavita drago mi je sto je sve pod kontrolom,a te zgadije su nekako normalne u trudnoci,sto kazes pojave se niodkuda,al isto tako ce i da odu.Bitno da ste na vreme otkrili.
Bambi ce sacekati bar jos 3,4 nedelje,zna on da mu je za sada kod tebe najbolje.
Ljubim vas puno!

Jerapetra ja se jos uvek ne razumem u te mukice,ali zelim da sto pre prodju i da macici ojaknu,borci su to,a kazu da ta manja deca bolje napreduju,valjda samo dok udju u stos,i za njih je sve ovo stres.
Ljubim!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 31/5/2017, 07:39

Drage moje da li je tacno da nesmemo jagode u trudnoci da jedemo?Evo sad citam na fb da nesmemo,da li ste vi jele jagode?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 31/5/2017, 07:43

Ivanice ako je tacno tesko meni jer sam u poslednje vreme pojela na tone.Mislim da nije tacno.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 31/5/2017, 07:46

Pa i ja ih cepam,zato i pitam.Kazu da mogu deca da nam budu alergicna na jagode
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 31/5/2017, 07:51

Mislim da je to vise zbog majke,da majka da ne dobije alergiju posto su jagode veliki alergen.Ja sam citala da su jako zdrave i da se preporucuju u trudnoci,narocito za probavu jer su pune vlakana.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od valika77 31/5/2017, 08:55

Tavita super da si naišla ta takvu doktorku koja pazi na tebe,pošto definitivno tvoju trudnoću treba pomno pratiti,ali dobro da je sve u redu......još malo tvoj bambi da izdrži. ljubav
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 31/5/2017, 13:51

Velika i Ivanice, ne stigoh neki dan da kazem da ste i vi mene nasmejale. Prave ste trudnice!
Sto se tice Velika tvog predloga za kucnu radinost, mala sansa od toga. Ja vam zene moje jos nisam ni menstruaciju dobila, a evo prodje 9 meseci od porodjaja. Vise ne znam da li je to normalno ili ne, mrzi me da idem kod doktorice 'samo' za to. Drage moje kada se vama vratila redovna menstruacija? Da li je to zato sto jos dojim? Secam se da je doktorica pricala nesto o tome, ali ja nisam pazila na casu. Laughing
Nisam, i necu, da njuskam po guglu, jer znam da cu tamo da otprilike nadjem dijagnozu, da je vise necu nikada ni dobiti i istraumiracu se jos vise.


Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 31/5/2017, 13:58

Ivanice, sto se tice jagoda, ja mislim da je to ok. Vazno je da nisi nikada imala nikakvu reakciju na njih. Ja sam jela sve, s tim da sam se cuvala neke vrste hrane, naravno, u zavisnosti kako je spremljena - mleko, meso, sir, jaja, riba, suhomesnato - mislim da je to ono gde trebas da se cuvas, da pazis da je sveze, termicki obradjeno...
Pored toga, zacini i cajevi, to je uvek dobro proveriti kako utice na trudnocu.
A jagode, samo cepaj kao i dosada.

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 31/5/2017, 14:06

Super Tavita za divnu doktoricu. Koliko god oni stedeli, a to rade i ovde, jer je sve pokriveno socijalnom zastitom, pa verovatno nastoje da optimalno iskoriste te fondove, ipak oni to vrlo savesno procene kada je potrebno nekoga zadrzati i koliko dugo.

Bakterija ce se resiti, koja tabletica i to je to.

Sad uzivaj kod kuce, tu je ipak najlepse. Bas lepo videti u tvom potpisu 34+1, jos malo, jos malo.yes yes yes radost radost radost radost Odmaraj i uzivaj!
Ljubimo vas oboje.

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 31/5/2017, 14:09

Ja se bas raspisala. Dete jutros ustalo u 5 affraid affraid affraid affraid (to mu nije na mamu), pa sada iako je 8:10 vec mu je vreme za prvu dremku. A mama lofra po internetu i cita kutak.

Grlim sve nase lepe trudnice.

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 31/5/2017, 16:00

Bobac gde vi zivite kad je kod vas 8 i 10?
Jel ti imas dva deteta,jednom si napisala da si u prvoj trudnoci imala visok pritisak.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 31/5/2017, 16:33

Palcice, ja sam bas daleko, mi zivimo u Kanadi. Zato ja uglavnom kasnim da odreagujem na sva desavanja na kutku.

Mi imamo jednog decaka od devet meseci i koji dan. Pre njega sam bila trudna i izgubila sam sam bebu u 24 nedelji. Razlog su bili problemi sa placentom, a onda to utice na pritisak. Na kraju sam zavrsila sa preeklampsijom i ogromnim pritiskom. Nazalost, tako rano kada se to desi nema spasa. U drugoj trudnoci sve je bilo super, osim sto sam se ja dosta bojala zbog ranijeg iskustva. Eto, takav je do sada bio Boziji plan za mene. Very Happy Videcemo sta ce biti dalje.

Ljubim osmeh srce


Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 31/5/2017, 16:38

Bambi i ja smo sasvim dobro, naravno da nam je kod kuće najlepše. Kupili smo sve što je za bebana potrebno u porodilištu, upravo se stvarčice peru, a jedva čekam svečani čin peglanja pegla Svu opremu smo vrlo lako odabrali, osim kolica - e tu je bilo milion za i milion protiv. Ali smo na pragu da nađemo kompromisno rešenje.

Ivanice, jagode su sasvim bezbedne za sve buduće mame koje nisu pre trudnoće imale znake alegije. Meni su svakodnevna užina, ali, po savetu divne dr, potopim ih najpre 10-ak minuta u vodu sa malo sode bikarbone. Inače, tako tretiram sve sveže voće i povrće čija se kora ne skida.

Bobac, i ja se prisećam škole za trudnice - prva menstruacija je vrlo individualna star. Neke žene je dobiju nakon par mseci iako doje, dok kod drugih dolazi tek po završetku tog perioda. Nema razloga za brigu, ali ni za zanemarivanje prirodnih radova, nikad se ne zna lol!
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 31/5/2017, 17:34

Tavita a opremu sto ste odabrali kad cete da uzmete?Mislim da li cete da cekate da se porodis ili cete ranije?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 31/5/2017, 19:54

Jedem jagode, ali neprskane... ne zato sto pazim, nego zato sto imam :)
Jela sam i u prosloj trudnoci.

Bobac, menstruaciju sam dobila oko 10 meseci posle porodjaja. Pa sa kasnjenjem jos jednu. I posle sam zatrudnela Very Happy
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 31/5/2017, 21:43

Ivanice, sve mora biti spremno pre nego što bambi stigne. U porodilištu se ostaje svega 2 dana, i poželjno je da i tata provodi po par sati s mamom i bebom. Pošto više ne mogu da idem po prodavnicama, odabrala sam stvari u katalozima na internetu, i polako ću početi da ih naručujem. Garderobicu za početak smo već kupili. Srećom, jer je moj muž potpuno operisan od toga. Umesto čarapica kupio rukavice, a lagano letnje odelce za njega je isto što i bodi-benkica :)
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 31/5/2017, 21:59

Tavita muz ti je legenda :) Pitam zato sto ima dosta price oko toga kao ne kupujte ranije i sl
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 31/5/2017, 22:52

E moja Tavita, kao da ih je sve jedna majka rodila. Kako li su samo isti!

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 31/5/2017, 23:07

Moj muz se snalazi u kupovini, ali one oznake velicina mu bas i ne idu najbolje.
Takodje ne razaznaje bas sta je za decake, a sta za devojcice Very Happy
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od valika77 1/6/2017, 08:34

Što se mene tiče ja bih sve već sad pokupovala ali se suzdržavam,toliko su slatke te bebeće stvari.....uh. Wink Mi smo do sad tek komodu kupili,sad gledam kadicu na stalak i pult za povijanje ove nedelje da kupim.Ja nešto kontra počela od Tavite,počela sam od robusnijih stvari da uzimam a te sitnice od garderobice najverovatnije ću na samom kraju.Možda zato što sam od tih većih stvari nešto dobila pa popunjavam polako,imamo već kolevku,krevetac,jaje za kola.Kolica ćemo isto skroz na kraj ostaviti.
A moj muž opšte ne voli da šopinguje,pa mu kažem da za svoju devojčicu kupuje,kako te ne zanima?a on što pre da pobegne iz radnje,inače je takav kad i sebi kupuje u prvoj radnji šta nađe to je to ne gleda dalje king
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu