KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+39
tiramisu
Lija
srculence 84
panda :)
bebko
BabyBear
Blanka
Mimi12
PalcicaBg
kornjaca
Hobbes
sanja 73
winni
ivanicasale
Tavita
Bobac
valika77
Jerapetra
BiKsi :)
Šašava
Ancica 87
micam
zsuki75
marina_82
daduska
Anka13
Bobaue
alisa
bobica83
MalaSaJuga
mamadabudem
saska1
Zmajuška
nina :)
Sirijus
kolibri5
Niny
Tebi
makica1984
43 posters

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od valika77 1/6/2017, 08:42

Inače nisam ništa unela u kuću nego mi sve stoji u dvorišnoj nus prostoriji...tako nekako počelo kako sam dobijala stvari tamo sam odlagala da mi ne smeta u kući....a podsvesno ima tu malo i sujeverja i bojazni.
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 1/6/2017, 10:12

Jeste, Ivanice i Valika, bombarduju sa svih strana - ne unosite ranije u kuću, NE VALJA SE, pa iako nisam ama baš nimalo sujeverna, nije mi ipak svejedno kad to čujem. Mi naprosto tako moramo - sami smo ovde, i što više srvari pripremimo, to će biti lakše kasnije. Doći će moj dever sa svojom takođe trudnom ženom (inače, bambi će imati bratića samo 6 meseci mlađeg Very Happy), a moguće i svekrva, ali ne mogu se osloniti na njih za nabavku bebi opreme. Valika, i mi bismo rado pozajmili garderobicu i ostalo, samo da imamo od koga Very Happy Ovako, sve moramo kupiti i prilagoditi našem kratkom boravku u malom stanu, potom putovanju na jug kod muževe porodice, a onda i povratku u Srbiju. Ne samo da će krevetac biti na rasllapanje nego i banjica Very Happy Tako i kolica moraju biti praktična da zauzmu malo prostora u gepeku, a da bambiju opet budu udobna.
Eh, ja se raspisala, zaboravila da u 12 imam kontrolu Wink
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od valika77 1/6/2017, 11:27

Srećno na kontroli.
naočare
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 1/6/2017, 11:41

Bobac nisam znala.Bas mi je zao,ali hvala Bogu nagradio vas je tim divnim decakom.
Pojubac od nas!

I mi imamo gomilu garderobe,sto za devojcicu sto za decaka,od 0 do 4,5god.Sve je to spakovano u kutijama na potkrovlju,cekamo potvrdu pola pa da prerovarim i odvojim sta mi se svidja.
Krevetac cemo naslediti od sekine cerkice i svasta jos nesto.Sta god ponude uzimamo :-)
Nisam ni ja sujeverna,sve sto mogu spremicu pre nego sto odem u porodiliste.

Tavita srecno,cekamo te.


Poslednji izmenio PalcicaBg dana 1/6/2017, 11:42, izmenjeno ukupno 1 puta
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od valika77 1/6/2017, 11:42

Mi smo juče bili,dr me smirila da je sve u redu.Ne nosim nisko kao što sam utripovala,pritisak što osećamnisko je zbog toga što se sad okrenula,nogice su jojj dole kod moje bešike.Sad me je pogledala i vaginalnom sondom,izmerila grlić,rekla da je sve u redu,mada sam primetila da je to uradila zbog mene eto da me smiri.Već je 1125g queen
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 1/6/2017, 11:44

Valika super,sad si mirna.Ljubim tu zabu od 1125 :-)
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 1/6/2017, 13:05

Valika super za bebce.
Tavita jer si stigla na kontrolu?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 1/6/2017, 14:32

Valika bravo, neka si se smirila,sad uzivaj osmeh srce
E pa zene moje, ja ne vjerujem u te gluposti ne unosi u kucu i sl. Treba olaksati sebi na svaki moguci nacin. Sta treba, kad se porodim da mi neko to slaze , pere, pegla, bira i sl. Ili u najgorem slucaju ja kad dodjem iz bolnice, ma nema se vremena za to. Ja sam sve pripremila sa skocicama na vrijeme, a i ranije se porodila pa zamislite da nisam. Pa ne bih znala dje mi je glava dje dupe. Tako ce biti sve sa guzonjom, sve cemo spremiti ranije, kupiti sta treba. Posloziti i neka nas ceka. Ja sam bas puno robice razdjelila prije ove trudnoce , pelena, flasica, voljela bih da mi je neka od vas bila blize mogla sam njoj. Bilo je masu stvarcica za djevojcice koje bukvalno nisu ni obukle.
Uglavnom, sve je to slatko kad se pripremate za dolazak novog bica,ali valja sve pripremiti na vrijeme jer porodjaj moze da iznenadi yes
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 1/6/2017, 16:25

Stigla na kontrilu, i joś čekala. Sve je u redu, grlić stabilan, protoci dobri, bambi aktivan,kao i uvek. Pošto nije bilo moje dr,na diskretan način sam tražila da sledeća kontrola bude kod nje, tako da idem ponovo u ponedeljak.

Valika, super za izveštaj, i za prvi napunjeni kiogram. Kad su bebici noge okrenute prema grliću ima se taj utisak da je nisko. Kako moj bambi voli da šutira, nekad sam imala utisak da će mu nogica izviriti Very Happy Ideš li i dalje na jogu?
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 1/6/2017, 17:39

Valika, Tavita, bravo za odlicne izvestaje!
Ja sam, kao i Blanka, za to da se olaksa sebi i da sve bude sto jednostavnije, tako da smo i mi skoro sve spremili na vreme. Priznajem da sam i ja u jednom trenutku, iako inace pet para ne dajem na bapske price i sujeverje, imala neki otpor i mislila da mozda ipak sacekamo sa pripremama, ali sam onda rekla sebi, ma dodjavola, onoliko se namucismo da dodje do  trudnoce, pa da sve bude ok, i sad jos umesto da radim kako mi odgovara treba da samu sebe maltretiram kao da ce to stvarno nesto lose spreciti ili nesto dobro izazvati. Eto, tako je bilo u nasem slucaju i znacilo mi je, jer sto rece Blanka, prvih par dana nisam znala gde mi je dupe a gde glava sa ova dva moja prasenceta. U stvari, jos uvek ne znam lol!

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 1/6/2017, 19:02

Mislim da je to sujeverje oko stvari poteklo od toga da ako se nesto desi lose,
posle mozes samo nad tim stvarim da places. Meni to tako deluje, da je jedini razlog.
Opet ima i toga, da se ne zalecemo, dok nas ne strefi beba - ne znamo sta nam paše, i sta zaista treba ili ne (puno roditelja nakupuje svacega sot posle ne koriste). Evo npr, od mog zeta brat dobio bebca, krupnog, nesto oko 4,5 kg. Ispalo je da mu nista od garderobice koju su kupili ne odgovara :)
A svakako, zena nakon porodjaja, nije bas neki lik za soping i izlaske iz kuce, moze samo preko neta. Na tate tu manej moze da se racuna, to sad apsolvirasmo.

U mom slucaju, posto koristimo platnene pelene, vec dokupljujem nesto za new born, kad nadjem povoljno i snizeno, jer se to ne propusta :)
I jos kontam falice mi zekica i tako ponecega, za Jucu smo imali pozajmljenih tih stvarcica, ali sada i ta porodica u slicno vreme dobija malu bebu. Pa to cu uzeti kasnije, kad soba bude spremna i sve krupnije stvari razresene. Jer treba nekako spakovati deciji krevet u vec napakovanu sobu, i smestiti i neki novi prakticniji plakar, da ima mesta i za stvari nove bebe. Pa posle cemo videti sta fali od krpica. E jesu preslatke, svaki put u radnji bacim pogled na te sicusne krpice i istopim se.

Evo, jednom i ja da se raspisem :)
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od valika77 1/6/2017, 21:33

Ja nisam mislila da ostavim sve za zadnji momenat nego ja sve krupne stvari imam pa mi to još ne treba da stoji u spavaćoj da mi ne pravi krš.Plan mi je da do kraja jula početka avgusta sredim taj kutak spavaće gde će biti beba,termin mi je krajem avgusta tako da će sve biti sređeno mesec dana ranije ili dve tri nedelje ranije Very Happy zavisi kad će princeza hteti da izađe.A dotle polako kupujem i nek mi stoji u toj nus prostoriji.
Tavita nažalost više ne idem na jogu,jako bi volela da nastavim ali mi leđa ne dopuštaju.Ukočila sam se ,bukvalno sam pala u krevet od bolova.Dva dana sam ležala,nisam mogla da ustanem,muž me nosio do wc,sa wc me podizao...mislim užas je bilo.Ja sam valjda jedina kome je joga odmogla a ne pomogla,čak mi se i doktrorica začudila.Ne znam šta se desilo,instruktorka kaže da se možda neki živac priklještio.Bila sam čak i kod fizijatra sem pregleda nije mogla da mi uradi ništa zbog trudnoće,samo je predložila da odmaram i da mažem nekim melemom.Eto tako od moje joge ništa... a u početku mi je baš prijala.

valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od valika77 1/6/2017, 22:12

E šašava dobro me podseti za te platnene pelene i ja sam mislila par kom da nabavim za rezervu ali nisam još stigla da istražim na netu gde ima da se nabavi,da li su dobre ili ne.
Kad bideš imala vremena napiši ukratko tvoje mišljenje o njima i gde i po kojoj ceni si ih nabavila.
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 1/6/2017, 22:39

E meni te platnene nikako nisu bile dobre. Nabavila sam i one Daj Daj i neke preko neta, ali to mi je sve propustalo. Jesu zdravije i 100 puta ekonomicnije ali nam nisu odgovarale. Ostavila sam ih za kasnije kad budemo u fazi skidanja pelena, da probam.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 1/6/2017, 22:54

Valika, jesi li u Srbiji bese?
Od toga zavisi gde narucujes :))
Ja ih imam raznih, od puno proizvođača i "šivalica" ponešto.
Ali sve to zavisi od građe bebe, da li je bucmastija ili mršavija.
Nama što se kroja tiče uglavnom sve odgovaraju,
ali na puno njih imam primedbe.
Najviše su mi se svidele Coki Loki (imam od njih MPP od bambusa, velura i pamuka, AI2, tetre od bambusa, i sve mi je to ok), i volim od šivalice Molly iz Hrvatske, od koje može i iz Srbije da se naruči (njene imam neke AI3, gumirani prekrivač za krevetac, i čekam noćnu MPP koju sam naručila).
Imaš jeftiniju varijantu, tetre sa nekim dodatnim upijačima (ulošcima) i neki cover sa džepovima u koji se strpa to... ili te razne platnene.
Cene imaš da pogledaš na
cokiloki.rs
mamazna.rs
Molly Arijana ima profil tog imena na fejsbuku.
Ima dve grupe na fejsu za to, Moderne platnene pelene (Srbija) i Moderne platnene pelene. U ovoj drugoj je velikim delom ekipa iz Hrvatske, a ima i nasih, uglavnom veci broj clanova...
Daj Daj pelene od bambusa su pocele da mi se cepaju nakon godinu dana upotrebe, i bambus je tvrdji nego kod Coki Loki.
Eto, to je ukratko, ali to ti je citava filozofija, meni zanimljivo i sarenoooo :)
(Mada malo i gadno kad treba kakica da se spere :) )
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 1/6/2017, 22:56

Blankic, moze biti da ti je dojenacka kakica izbijala eventualno sa strane, ako ne namestis dobro... Ja nisam kod male bebe koristila, tek kasnije kad sam se malo uhodala sa svim. Kad su bas mali, te pelene i deluju glomazno na njima, i bilo mi nekako tuznjikavo da guram dete u to, samo sam ih nocu koristila, da kad je najduze u peleni, bude prirodna, a ne ona hemijetina.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 1/6/2017, 23:20

Moguce Sasavice, mada su one bucke bas pa imam osjecaj da je i zbog toga curelo. Ne znam, probacu pa cu vidjeti. Mada vidim ti si sve to usavrsila do maximuma. Ja sam narucivala preko fb te dah daj i preko e bay-a. Nisu se dobre pokazale. Sad cu procackati ove profile po fb sto si dala da vidim bas sta ima.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od valika77 1/6/2017, 23:22

Hvala vam.
Šašava pogledaću te sajtove.
Još me bolu leđa ,dosta ležim,tako da sad imam vremena za istraživanje.
lol!
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zsuki75 2/6/2017, 10:12

Valika ja ti sve znam o platnenim, znaš da je Luca bila u njima :)
sve ću da ti ispričam, možeš doći na obuku ahhahaha

zsuki75

Broj poruka : 873
Godina : 48
Location : NS
Datum upisa : 05.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od valika77 2/6/2017, 11:59

Važi...mogli bi jednom na štrand,ti da sunčaš tvoje embrione a ja svoju "princezu" uz neki voćni koktelćić+obuka sunny
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 2/6/2017, 14:22

Evo i nas...Da znate kako smo lepi....mmmmmm ....topim se... .Mrdamo i veliki smo oko 40mm tj jedna beba je 39mm a druga 41mm.E sad bebe mi beze po terminima ovi moji veci nego trudnoca.Stoji da je prva beba 10+6 a druga 11+0 a ja sam 10+2😊😊😊Skroz se mimoilazimo...Ljubimo vas nas troje
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od valika77 2/6/2017, 14:40

Ivanice super za izveštaj,sad si mirna par dana...haha
lol!
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 2/6/2017, 16:06

Valika hahaha bas tako
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 2/6/2017, 17:18

Devojke, i mene je vaša preiska inspirisala, pa odoh na temu o platnenim pelenama, iščitah sve - i na kraju odlučih da pokušam. Već sam na amazonu ošmekala 2 tipa bambus pelena sa odličnim recenzijama, naručiću od oba po 6 (toliko ih je u pakovanju), pa ćemo videti.

Zsuki, Šašava, baš bi nam značilo da napišete svoja iskustva na temi. Šašava je već pisala u fazi pripreme...
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 2/6/2017, 21:20

Te tzv. "kineskice" nisam uzimala. Na ovim grupama zene znaju koje su dobre od njih i koje koriste. Ali kazem, sve ispadne individualno. Svakako nije lose intervjuisati ih :)

Gde bese ta tema...?
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu