KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+44
Šašava
Simona
Sirijus
lolipop
makica1984
Smrdica
micam
kiki5
Sofija Veks
ganedina
HappyGirl
Ancica 87
Niny
Vanilla
sanja 73
alisa
tiramisu
marina_82
Bobaue
saska1
winni
Zmajuška
dusica78
bak
daduska
MalaSaJuga
Tavita
mamadabudem
BabyBear
Jerapetra
mimi85
Tebi
bobica83
Mimi12
kornjaca
Lija
Blanka
branka86
kolibri5
zumbulcic
jelena.kuburic
masato
BiKsi :)
nina :)
48 posters

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zumbulcic 5/1/2017, 12:44

Caooo kutanjke kako ste mi? Evo i mene nakon duze vremena.
Prvo da vam cestitam NG i zazelim ugodne i sretne trudnoce kao i brze i lagane porode.
Vidim tiramisu nam se porodila, cestitam draga i zelim brz oporavak a bebicama duuug i zdrav zivot.

Mi smo dobro, evo guramo. Malac mi se svakodnevno javlja, znate i same osjecaj je preedivan. Doduse bio je lopovcic pred NG nije mi se javio 3 dana pa sam ludila i na kraju otisla na pregled a on spava, dusa mamina. Tad sam bila 19+4 a mjere su odgovarale za 20+3 :) Sad ovih dana trebam se ponovo narucit za onaj veliki uz. Jedva cekam da ga ponovo vidim.

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 5/1/2017, 14:00

Mi smo danas odradili ekspetni uz i odmah sa tim merama odradili i dabl test. Evo i izvestaja
I gem:
CRL 61mm
BPD 13mm
NT 1mm
Srcana radnja se registruje. Svi organu vidljivi.
II Gem:
CRL 66mm
BPD 22mm
NT 2.4mm
Srcana radnja se registruje i svi organi vidljivi.
Ja sam po PM: 12+1
A po UZ: I gem : 12 +4
II gem: 13+0
Sve je opsirnije navedeno ali sam ga ja malo sazetije napisala. Jos nam je rekao da je druga beba sa merama vrata blizu granicne vrednosti, ali da nema potrebe za brigom. Sta vi mislite?
Kod mene stalno neka briga? Rezultati za dabl u ponedeljak!

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 5/1/2017, 14:36

Lerapetra, dobra ti je dužina grlića, verovatno neće biti potrebe za serklažom. Znaš i sama - što više ležanja, nema nošenja tereta, savijanja... I mene sledeće nedelje čeka pregled na kome će dr koja me prati u KG odlučiti da li je potreban serklaž. Šteta što ne mogu da dođem do Mikovića, pošto je na odmoru od 25. januara, a pre toga, kako mi juče reče sestra u Femme medical, nema mesta (iako je on tražio da dođem posle 20. januara!). Ostaje mi da molim Boga da grlić bude u redu, inače ću umreti od straha ako budem morala ovde da stavljam serklaž.

Kornjačo, ne znam ništa o nekrozi mioma, ali sigurno te ne bi Miković pustio da ideš kući da je nešto ozbiljno.

Kolibri, jeste kod druge bebe vratni nabor veći, ali još uvek to ne znači ništa. Nemoj ni da se uplašiš od rezultata dabl-testa, jer se verovatnoća za pojavu neke hromozomske anomalije, izračunava, između ostalog, i na osnovu dimenzija NT. To je samo statistika. Ako budeš razmišljala o neinvezivnim prenatalnim testovima, da znaš da ima laboratorija koje daju mogućnost plaćanja na 10 rata.

Mimi 12, hvala na podeljenom iskustvu sa pg depo. I ja sam mislila prošlog puta da ne može škoditi, pa sam na svoju ruku primila injekciju u 14. nedelji (imala sam roze krvarenje), i dobila sam tako strašnu kritiku. Zbog toga sam i imala dilemu. Ali ću ga, svakako, primiti i sutra, a za dalje ću videti...

Biksi, počela sam da pijem elevit, koji sadrži i neku količinu magnezijuma, pa sad magnezijum direkt uzimam svaki drugi dan. To sam ja osmislia, ali ću sledeće nedelje svakako pitati dr. Moj je problem, kako možete i videti, što imam 3 ginekologa, a ne bih rekla da imaju baš usaglašena mišljenja. Nravano, potpuno poverenje imam samo u dr Mikovića. Ali do njega, čak i kad bi me primio, moram da putujem 2 sata...

Blanka, nadam se da su slatke zubeće muke minule. Znam da su moje snahe deci stavljale neke ogrlice, kupljene u apoteci. Meni je to delovalo kao neka naučna fantastika, ali nicanje zubića nisu osetili.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 5/1/2017, 15:18

Mi smo prosle nedelje radili ekspertni uz i tad sam bila puna 11 nedelja po ultrazvuku. Radili smo ga kao uz pred embriorekukciju.
I gem je pokaziovao CRL 48mm a NT 1mm i vidljive sve organe., gestacijska nedrlja 11+4 a drugi II gem CRL 50mm a NT 1mm takodje vidljive dve organe gestacijska nedelja 11+5 pisala sam o bebama koje su ostale.

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 5/1/2017, 15:35

Kolibri, deluje mi nemoguće da se za nedelju dana tako drastično promene dimenzije NT kod druge bebe. A da li si radila oba uz kod istog dr i na istom aparatu?
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 5/1/2017, 15:44

Da kod istog doktora isti aparat.

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 5/1/2017, 15:46

Kolibri, taman sam posla da napisem isto sto i Tavita, i meni to cudno delovalo, ali sad vidim da si napisala i odgovor.
Tavita, drzim fige da ti serklaz uopste ne zatreba. Razumem u potpunosti problem 3 doktora, ja imam srece da se moji poklapaju u misljenjima, ali zazirala sam od toga jer je generalno pravilo sto doktora, sto misljenja. Mozes li, molim te, da napises imena tih laboratorija u kojima se prenatalni neinvazivni testovi mogu platiti na rate, kad si vec pomenula? Posto imam drugaricu koja bi da uradi neki od njih, zeli da zaobidje amnio ako bude moglo, a problem joj je da isfinansira celu sumu odjednom, bas juce mi je pominjala.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 5/1/2017, 16:22

Lerapetra, kod nas u KG se može platiti na rate u DNK labu. Rade NIFTY test. Verujem da oni imaju predstavništva i u drugim gradovima. Verovatno postoje i druge laboratorije koje omogućavaju plaćanje u ratama, ipak je suma pozamašna.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 5/1/2017, 16:26

Hvala puno, Tavita, evo prosledila sam joj info, pa ce ona sad izguglati i kontaktirati taj lab za dalje.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 5/1/2017, 16:39

Evo nađoh i ovu laboratoriju - plaćanje bankovnim karticama na rate

http://www.dialab.rs/nifty-test/
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 5/1/2017, 17:08

O devojcice evo i nas.
I kod nas jedna beba ima NT oko 2 a posto se dr Mikovic ne sekira ja jos manje. Pregledao i izmerio sve organe i kaze sve dobro. 
Tavita hvala za info godisnjem odmoru dr,mi idemo 16.01 u front na kontrolu,uz a rekao je i pregled i brisevi mada mozda me i ostavi par dana na obradi,ume on to da budemo svi mirni. Ovih dana idem da vadim krv i da vidim i koliki mi Tsh. Ja povracam i dalje.
E da petra da znas sto se tice ovog testa koji je po prilicno skup ako i najmanja stavka me valja mora amnio. Moja sestra je u 22god radila amnio i kaze nije strasno ni malo. E sad sve nosi svoj rizik.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 5/1/2017, 17:17

Da, da, hvala Bobice i tebi, upoznata je drugarica sa tom cinjenicom, ali se nada da ce taj test pokazati da je sve ok, pa da ce tu stati sva prica, tim pre sto joj je UZ ok, a savetovana je amnio jer joj dabl nije bio dobar i to nisam uspela ni da ukapiram sta tacno na dabl testu joj nije dobro, ali eto, nesto nije, iako UZ jeste i onda dr ovde u Sapcu kaze da on mora da joj to savetuje i da je posalje kod geneticara, itd. Ona se jadna uznemirila, naravno. Ja sam joj prenela sva pozitivna iskustva koja znam gde je dabl bio los, a beba zdrava, a znam ih dosta, a i za amnio je cula sve sama ok iskustva, ali, eto, ona se bas plasi, pa bi ipak ovo. Ja sam ubedjena da je sve ok sa njenom bebom. Hvala u njeno ime! osmeh srce

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od masato 5/1/2017, 17:58

Ne plasite se zato sto vam doktori predlazu da radite amnio i kada je po uz-u sve ok. Desio se slucaj, msm pre dve tri godine, da dr, koji je vodio trudnocu, nije predlagao amnio i rodilo se dete sa Daunovim, roditelji su tuzili itd. Zato sada svi dr imaju obavezu da predlazu amnio i tako prenesu odgovornost na roditelje. Ukoliko je uz dobar, nema razloga za strah. To je info od moje dr.
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 5/1/2017, 20:29

Tavita draga hvala što misliš na nas. Zubići su još uvijek aktuelni, imamo ogrlice od ćilibara razne gelove i homeopatske tabletice za zubiće sve koristimo, ali dok ne prođe .. uh. Vala su ih grčići namučili, a sad zubići, sve u krug, prođe jedno evo drugo dok ne odrastu. Kad si mama nikad mira, i stvarno je tako. Teško i slatko sreca

Neko je gore pomenuo ne invazivne testove, uvijek sam za njih, . Ako postoji jedan mali procenat rizika nikad se ne bih igrala sa tim, jeste skupo kao i ova naša borba a tek koliko je skup jedan mali život... Uvijek će doktori predlagati amnio, tako skinu odgovornost sa sebe.

Tiramisu javljaj se jedva čekam tvoj izvještaj.

Lerapetra prati grlić stalno, to je bitno, nemoj ništa da nosiš teško, da se savijaš, radiš neke poslove, samo uživaj i odmaraj. Meni su sestre sa odjeljenja znale pred kraj da kažu da izbjegavam stepenice, ali ja sam stvila serklaž u 13- oj nedelji pa je mene se dolje boljelo i zatezalo, prepone od 4. mjeseca ubijale, išla kao pingvin.. eh kako mi sve to nedostaje žene moje, vidjećete kad se porodite sreca

Ljubac za sveee :-++++

Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 5/1/2017, 22:46

Tiramisu javlja!!! Kuci smo. Moja mama pomaze. Pazimo na kaku,pupcice itd
Saljemo vam ogromne poljupce
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mamadabudem 6/1/2017, 09:07

Moja sestra je u obe trudnoce radila amniocintezu i sve je lepo proslo. Samo treba da se lezi dva-tri dana posle. Radila je u IMD i doktor joj je rekao sledece: Amniocinteza moze da dovede u pitanje trudnocu samo ako sam plod nije dobar. Ako je plod zdrav nema bojazni of AC.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 6/1/2017, 12:46

Drage moje zelim da vam cestitam Novu godinu , da ste mi zive i zdrave i nasmejane a i nasa decica.
Zelim da ove trudnicke strane budu prepune.
Nadam se da cu na jesen i ja pisati ovde kao trudnica po drugi put osmeh srce
Tiramisu zelim ti sve najbolje nek su maleni zivi i zdravi.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 6/1/2017, 15:07

Pitanje pre vantelesne mi je radjen ogtt test glukoza ok ali insulin je rastao posle 60min 41,3 120min 34,1 . Prestala sam da pijem glukofaz jos tamo negde u 15 nedelji! Kad vadim krv šećer mi je uvek negde 4,4 e sad da li treba da striktno kontrolišem ishranu izbegavam slatkiše inače ali ponekad pojedem hleb i pekmez i da li smem suve šljive one me spasavaju zbog stolice vise nisam pametna sta smem a sta ne! Inače jedem umereno sve i nemam neki apetit! Savet molim vas!
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 6/1/2017, 22:19

kornjaca ::Pitanje pre vantelesne mi je radjen ogtt test glukoza ok ali insulin je rastao posle 60min 41,3 120min 34,1 . Prestala sam da pijem glukofaz jos tamo negde u 15 nedelji! Kad vadim krv šećer mi je uvek negde 4,4 e sad da li treba da striktno kontrolišem ishranu izbegavam slatkiše inače ali ponekad pojedem hleb i pekmez i da li smem suve šljive one me spasavaju zbog stolice vise nisam pametna sta smem a sta ne! Inače jedem umereno sve i nemam neki apetit! Savet molim vas!

Draga, suve sljive imaju bas mali glikemijski index, mislim oko 29-30. Tako da slobodno mozes da ih njupas. Ali moras pripaziti na ishranu svakako. Bijeli hleb nikako, prosti seceri, slatkisi, ugljeni hidrati , sva peciva, bureci i sl. Bila si pod terapijom kao i ja, jos su me isprepadali zbog dvije bebe da moram da pazim jer imam vecu mogucnost da dobijem gestacisjki dijabetes.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 7/1/2017, 21:46

Drage moje, nam ovaj blagi praznik donese mir i radost u naša srca i naše domove.

Tiramisu, sigurno je sve lepše kod kuće, a super je što imate pomoć.

Ja sam juče prokrvarila Sad Jeste da je bilo oskudno, ali dovoljno da me uznemiri. Bila sam u GAK-u, pogledala me ultrazvučno dr koja me i inače prati - beba je dobro, a nije mogla da utvrdi zbog čega krvarim. Uvela mi je progesteron depo na treći dan. Kontrolu imam u ponedeljak, kad će mi uraditi i ginekološki pregled. Srećom, krvarenje mi je još juče stalo, ali strah nikako da prođe...
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 7/1/2017, 22:23

Tavita, odlicno sto je beba dobro i sto je bilo oskudno i sto je stalo, a mogu misliti za strah i bas mi je zao, ali proci ce to uskoro sve. Progesteron je pojacan, jos samo malo da preguras i onda si u onoj mirnijoj zoni tj. periodu. Drzim palceve za dobru, umirujucu kontrolu prekosutra  osmeh srce
Tiramisu, uzivajte kod kuce! Kad stignes, prenesi nam malo iskustva kako izgledaju prvi dani sa dve bebice... osmeh srce
Hristos se rodi, srecan praznik svima!

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 8/1/2017, 15:56

Drage moje da li je neka cula za sirup Laktuloza protiv zatvora u trudnoci. Imam zatvor nekoliko dana sve sam probala i nista??

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 8/1/2017, 18:32

Možda misliš na portalak jesam ja meni je bio težak za želudac ali dok sam bila u bolnici doktor je rekao da uzmem laksomucil i odmah sam resila problem!!
Devojke kako se bi borite sa strahovima u trudnoći ili ce mi ovako biti do kraja mnogo sam naplasena ovim grcevima koji me izmedju ostalog nebole samo su neprijatni miković nista na to nije specijalno rekao ali se ja o dalje mnooogo plašim i ona bolnica za novcu godinu me naprosto istresirala
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 8/1/2017, 19:30

kornjaca draga, ja sam imala jako rizicnu i stresnu trudnocu. krvarila dva puta i ostajala u bolnicu na patologiiji. izgubila dva ploda, ali hvala Bogu jedan je ostao. Imala tokom cele trudnoce bolove, grceve, sekret ma svasta nesto. Samo sam brigala, zvala dr i precesto isla na kontrole. u osmom mesecu dobijem kontrakcije i pocinje grlic da popusta, onda mesec dana opet u bolnici, na tokolizi. hvala dragom Bogu uspeli smo i rodila sam Vasu. Moras da mislis pozitivno, raduj se svom stomaku kako raste, raduj se pokretima koje ces uskoro osetiti, raduj se lepom vremenu i to kako ces izaci i prosetati taj divan stomak. kako ce svi videti da si trudnica a uskoro i mama. misli na stvarcice koje ces kupovati za svoje dete, misli na sve lepo. kad zigne stomak, kazi sebi ma opusteno , beba, raste, siri se materica. redovno idi na kontrole i porodjaj ceza cas doci. ljubim te puno
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 8/1/2017, 20:13

Hvala malasajuga na podršci osmeh srce
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 13 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu