KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+44
Šašava
Simona
Sirijus
lolipop
makica1984
Smrdica
micam
kiki5
Sofija Veks
ganedina
HappyGirl
Ancica 87
Niny
Vanilla
sanja 73
alisa
tiramisu
marina_82
Bobaue
saska1
winni
Zmajuška
dusica78
bak
daduska
MalaSaJuga
Tavita
mamadabudem
BabyBear
Jerapetra
mimi85
Tebi
bobica83
Mimi12
kornjaca
Lija
Blanka
branka86
kolibri5
zumbulcic
jelena.kuburic
masato
BiKsi :)
nina :)
48 posters

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 8/1/2017, 20:41

Ma znam kako ti je. brines dok ostanes trudna, pa brines dok si trudna, pa brines posle kad se rodi, al sta ces to je zivot. tek te ceka uloga majke zato sad skupljaj snagu. e prosto se pita kako sam jos normalna lol! . za ove moje godine a tolike muke, nego Boze moj da zivimo moramo idemo samo napred i nadamo se bice sve kako treba
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 9/1/2017, 10:20

Kornjaco, tesko da ces na ovoj temi naci nekog ko ce ti reci kako da se ne brines. Mislim da smo sve brinule vise nego sto treba, pa zato i ova tema jeste velika pomoc za sve trudnice i njihove brige (realne ili izmisljene Very Happy ). Manje vise, sve smo teze nego uobicajeno dosle do trudnoce, i normalno je da je briga prisutna. Pisi samo o cemu god imas potrebu, bice ti lakse. Sve koje smo prosle kroz isto, u potpunosti razumemo.
Moja beba ima grceve bukvalno od dolaska iz porodilista. Nista nam ne pomaze. Nasla sam negde, i mislim da ima logike, da to moze biti posledica prevelikih stresova i briga majke u trudnoci. Sad mi je mnogo zao zbog nje, ali prosto sam brinula oko neceg celu trudnocu i to nisam mogla da promenim iako sam mnogo zelela.
I samo da ti kazem isto sto i Sanja, brige ne prestaju rodjenjem, tako da navikavaj se Wink .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 9/1/2017, 14:42

ja propustila da cestitm TeBi i Tiramisu.... Uzivajte mame...zdravi i veseli bili...
Trudnice vidim ja bice i decaka i devojcica ovde,neka je sa srecom... uzivajte...

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 10/1/2017, 08:43

Ja cu nacisto da poludim ni jedan dan bez nekog stresa i neke nove komplikacije, prvo me je mučio zatvor on je vise manje i dalje prisutan ali suve šljive pomažu hemeroidi su tu ali juče mi se pojavila i sluz sa stolicom affraid No neznam vise majke mi dokle affraid
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 10/1/2017, 15:38

Kornjačo, dobro ti je Mimi napisala, sve smo mi manje-više nakon dugog iščekivanja i više pokušaja ostvarile trudnoće, i teško je odagnati strepnje. Osim toga, neke od nas nisu baš u idealnim godinma za rađanje (ja sam jedna od takvih lol! ), pa sve ide mnogo teže. Nego, iskustva sa Kutka nas uče da većina priča ima srećan krraj, pa treba misliti pozitivno i radovati se najlepšem susteru na svetu.
Što se tiče zatvora i tvrde stolice, znate da sam se više puta žalila, pa je sada red da napišem i šta je meni pomoglo da regulišem probavu. Kad ustanem (ne mogu da kažem da je to "ujutru", pošto se budim nakon 11 Very Happy ), pre ičega popijem dve čase mlake vode, a nakon toga pojedem dva kivija. To mi je preporučila jedna med. setra koja radi sa trudnicama, i kod mene je bilo zaista delotvorno.

Inače, i dalje sam na strogom režimu mirovanja, pošto je grlić iziritiran i iz njega i dalje izlazi rze sekrecija. Čekam rezultate briseva, pa će se videti šta dalje. Dr kaže da je grlić dovoljno dug, ali da je mekaniji nego što bi trebalo da bude i da će najbolje biti da stavimo serklaž. Ja sam bila malo protiv poddvezivanja, ali sada, kad bolje razmislim - stvarno je bolje nego preležati celu trudnoću u strahu od prevremenog porođaja, Vidim da na Kutku ima tema i o tome, pa ću se informisati Very Happy
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 10/1/2017, 16:29

Mimi12 imas pp od mene.

Tavita samo naprijed sa serklazom, bices mirnija sigurno. To je intervencija koja traje 3 min a spasava. Kasnije ces morati briseve vaditi cesce ali nista strasno.

Tiramisu, nadam se da ces nam kad ugrabis vremena pisati o iskustvu sa dvije bebe, sigurno ce znaciti ovim buducim mamama twinsa. A ja sam tu za sve sto mogu da pomognem.

Pozz za sve
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 10/1/2017, 20:00

Pitanje za one koje piju Gluckofage ili Gluformin u trudnoci. Do kada se on sme piti u trudnoci?

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 10/1/2017, 20:05

Nesto sam pocela da razmisljam o njemu, ja ga jos uvek pijem, a uvela mi je jos profesorka u postupku. Drugi doktori nesmeju da mi kazu sta treba sa radim u vezi leka. Kazu da bi trebalo sa profesorkom da vidim za to. Ja sam vec puna 13. nedelja.Mozda neka od vas ima iskustva sa tim?

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 10/1/2017, 20:20

Kolibri, moraces ipak da vidis sa dr koja ti je lek prepisala. Razlicito su zene ovde pile. Neke celu trudnocu, neke (kao i ja) punu dozu tri meseca i pola jos jedan mesec. Zavisi od slucaja do slucaja. Tu bas nema nikakvog pravila.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 10/1/2017, 20:29

Kolibri, upravo ovo sto je napisala Mimi. Skroz se razlikuje. Ja i dalje pijem 2x500 i verovatno cu celu trudnocu, iako sam mislila da se ukida u 13. nedelji, a nemam pojma od cega to zavisi. Npr. meni su ga ostavili iako je moja IR blaga, glukoza mi je uvek oko 4.2 i pazim sta jedem tj. pazim na glikemijske indekse namirnica pa sam samo 2,5 kg dobila do sada. A i ne lupam glavu, pratim sta mi kaze dr u kog imam poverenja, tako da ti vidi sa profesorkom i ne brini, razlicito je za svakoga.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 10/1/2017, 21:12

Hvala vam drage moje. Ja sam mislila da sve trudnice prekidaju sa upotrebom do neke 13 nedelje maksimalno.

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 10/1/2017, 21:29

Meni je ukinut u 16 nedelji po endokrinologu a miković se sa tim složio
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 10/1/2017, 21:32

Sa tim sto mi je endokrinolog rekao da ukinem slatkiše i pa mogu povremeno krompir i bananu ne da izbegavam i da nejedem beli hleb i sve gluposti iz pekare evo ka ulazim u 5 mesec jos nisam vratila kilazu pre trudnoće posto sam zbog povracanja izgubila 6 kg
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 10/1/2017, 23:49

Ja tek za tri nedelje imam opet ekspertni uz, vise je kontrolni zbog redukcije. Mislila sam tad da se vidim i sa profesorkom, bicu vec 16. nedelja. Razmisljala sam da mi je mozda to kasno, da dotle pijem Glukofage. Odnosno dok se ne vidim sa njom. Stigli su mi rezultati dabl testa 1:10000 Trisomy 1:10000 i Age risk 1:303 Biochem risk+NT 1:10000

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zumbulcic 11/1/2017, 07:40

Dobro jutro kutanjke, imal zime kod vas? Jao kod nas je napadalo malo, minus dere vec 15-tak dana, sve poledilo...uzasno.

Ako sam dobro upratila i tiramisu se porodila, cestitam draga. Zelim brz oporavak a bebici duug i sretan zivot ljubav

kornjaca ne brini se zbog kilaze, sad ce krenuti da raste. Sto se tice iri, kod mene je bila povecanja nakon 120 min prije trudnoce kad sam provjeravala i data mi je terapija siofor 2x500, i danas dan sam na istoj a evo treba da udem u 6 mjesec.
A kad god sam provjeravala secer sa kks bio je tako izmedu 4-5. Moja dr je kategoricna da se pije cijelu trudnocu, njen stav je da je beba osjetjiva i moze sebi navuci dijabetes. Mene je recimo mucio nesto zeludac u 13 sedmici i prestala sam piti siofor, kad na narednom pregledu u 16-oj sedmici ja dobila 2,50kg, a nisam nesto pretjerivala sa slatkisima i tjesteninom. Cim sam ga ukljucila kilaza se stabilizovala, tak da mjesecno dobijem 1kg u prosjeku. Sad sam 21+2 i imam 70kg a zatrudnila sam sa 65.
Kod mene jedna drugarica evo nosi 2 bebe i na svoju ruku je prestala piti jos u 12-oj i sve je ok s bebama.

Ierapetra kako si mi ti, kako napredujes? Jesul se poceli osjecati pokreti bebica?

tavita nemoj biti protiv serklaza, sreca pa postoji a znas da ces biti rahat. Nazalost vise u horizontali ali sve se istrpi za bebaca. Gora je briga kad nesto zaboli pa ne znas sta da radis.

Ja sam jucer provjerila kks.urin, stitnu i d-dimer svi su ok osim urina, po obicaju uvijek nekih bakterija ima. Danas treba da se narucim za iducu sedmicu na 4d i ekspertni, jedva cekam da vidim bebicu.

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 12/1/2017, 11:05

U ponedeljak radim amino Shocked
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kolibri5 12/1/2017, 14:15

Kornjaco jel to po savetu doktora radis? Izvini sto pitam.

kolibri5

Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 12/1/2017, 16:05

Devojkeeeee samo da vas ljubnemo moj mali bekac I ja osmeh srce
Jos uvek ne mogu da verujem da je nas. Sve ga zagledam, pa se budim tokom noci I gledam u krevetac da mi ga neko nije odneo lol!
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 12/1/2017, 16:35

Pa ja sam radila embrioredukciju zbog ploda koji se mije dobro razvio zbog godina to su neke od indikacija zbog čeka mi je predložena amino
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 12/1/2017, 21:24

Kornjacice, da sve dobro i brzo prodje na amnio, a ubedjena sam da hoce i da ti je bebac super!
Tebi, mnogo ste slatki srca srca srca srca srca srca
Zumbulcicu, pitas me za pokete bebica. Ja vec dosta dugo osecam pokrete, s tim sto ih ja vise vidim nego osetim, jer mi se jednostavno stomak na tom mestu gde sam i zapamtila da su oni (sa kontrola, bas tu stavlja ultrazvuk) malo kao stegne i skroz izboci, lepo se vidi 'budza' i to dosta smesno izgleda jer mi se stomak izoblici, ode u desnu stranu. Ja sam prvo malo tripovala da nisu kontrakcije jer sam mislila da je rano da bi se osetile bebe, ali mi je dr potvrdio da nisu. Ali ne osecam onako kako sam citala da cesto opisuju na netu, kao neke leptirice ili golicanje, niti kao prave udarce, to valjda kasnije kad jos porastu.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mamadabudem 13/1/2017, 08:34

Kornjačice, ne brini, nije to ništa strašno. Proći će i to, pa ide mirniji period!
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 13/1/2017, 11:15

Ooo devojke moje samo vi meni budite dobre i debele.
Kornjacice gde radis amnio da neces u frontu?
Ja sam danas pustila krv za sve zivo sto je moglo da se uradi. Sad cekam rezultate u ponedeljak u front da li ce me ostaviti nemam pojma,rekao profesor pregled i brisevi mi slede. Jedva cekam prodje cetiri nedelje nesto mi se oduzilo.
Mi smo ovako manje vise ok,povracam manje,cak se desilo da tri dana nismo uopste pa se prosto i zabrinuh. Vadila sam danas i TSH jer mi se desva da mi se srce tako uzlupa jako da bas bude neprijatno,mozda smo se malo i predozirali,bas cu da vidim. Ovako nista novo.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mamadabudem 13/1/2017, 11:37

O Bobice, spasiteljko moja sunny
Biće i sa tobom sve ok, mirniji period sledi.... I vreme je... :* :* :* I za Dimitrija :*
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 13/1/2017, 11:42

Bobice, ide sad mirniji period, polako ce te sve tegobe popuštati. Ljubac za tebe i Dimitrija.

Kornjaca srecno na amnio.

Poz debelice :-***
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 13/1/2017, 13:50

Radim amino kod profesora privatno prvi rezultati za dva dana oni osnovni a ostatak za 10, naravno strah je prisutan ne od same intervencije već od onog posle
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 14 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu