KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+44
Šašava
Simona
Sirijus
lolipop
makica1984
Smrdica
micam
kiki5
Sofija Veks
ganedina
HappyGirl
Ancica 87
Niny
Vanilla
sanja 73
alisa
tiramisu
marina_82
Bobaue
saska1
winni
Zmajuška
dusica78
bak
daduska
MalaSaJuga
Tavita
mamadabudem
BabyBear
Jerapetra
mimi85
Tebi
bobica83
Mimi12
kornjaca
Lija
Blanka
branka86
kolibri5
zumbulcic
jelena.kuburic
masato
BiKsi :)
nina :)
48 posters

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od branka86 13/12/2016, 16:30

kornjaca ::E drage moje ja zaglavih u narodnom frontu za vikend u petak mi se pojavile neke izbocine u mislim stomaku tu imam Inace miome i ja trk u frontu i mikovic me ostaviti za vikend naravno tek sam ga u ponedeljak videla i danas izasla nedaj boze da moras lezati u bolnici sve je izdrzljivo osim wc-a!!! Sve je ok tako je rekao ma da ja idem  kod njega u cetvrtak na redovnu kontrolu pa cu sve natenane! Nego se iznervirah nasoj su mi dosta bakterija u mokraci radili su mi urinokulturu to je tek u petak da li je to za veeeeliku brigu?!?!?!?
To nista ne mora da znaci, ja ceo zivot u obicnoj analizi urina uvek imam mnogo bakterija a urinokultura sterilana uvek hvala Bogu, sto je to tako ne znam.. Tako da ne brini, videces u petak, ako i ne valja tu su antibiotici i bice sve ok. Ne znam ni jednu trudnicu da tokom trudnoće nije imala problem sa bakterijom ili kandidom 😕bice to sve ok zagrljaj
branka86
branka86

Broj poruka : 328
Datum upisa : 25.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 13/12/2016, 17:00

Ooo kornjaco neka te on ostavi pa makar i bez veze. I samo kad je sve dobro. Sto se bakterija tice ne mora da znaci nista,i koliko znam ne mora da bude nista strasno. E sad da li si se oprala pre davanja urina i da li stavljas utrogestan sve ima veze. Samo unosi dosta vode da to isperes ako ih ima. A wc na patologiji je strasnooooo bolji je tamo gde je mali uz,koliko toliko.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od masato 13/12/2016, 19:19

Kornjaca, uzmi Josif Pancic caj br.85, za decu i trudnice, bice sve to ok
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 13/12/2016, 23:03

Kornjačo, i ja mislim da to nije za brigu, posebno ako urinokultura bude dobra, a čak i ako ne bude sterilna, opet se da rešiti. Svi kažu za ovaj čaj koji je navela Masato da je odličan. Bitno je i ovo što kaže Bobica, uzimanje uzorka.
Tebi, diivnoooo! Odbrojavanje može da počne!radost radost radost
Branka, ne mogu da pomognem jer se slabo razumem, ali sigurna sam da ce ti doktor sve objasniti i da je to sve u redu.
Što se mene tiče, ja juče i danas primih infuziju. U noći nedelja na ponedeljak mi krene najpre jaka gorušica. Ja ništa, znam da je prilično uobičajena u trudnoći, pa  pokušavam da se namestim u krevetu i čekam da prođe, ali ne lezi vraže, počnem da povraćam, i povraćam, na svakih pola sata do sat vremena, sve do jutra, a onda se nastavi i tokom prepodneva. Povratila sam desetak puta za nekih desetak sati. I čaj, i vodu, sve, sve. Počela sam da umirem od žeđi, a ne mogu sebi da pomognem. Nazovem izabranog lekara opšte prakse u DZ da vidim šta da radim, rekao da odmah dođem. I da to nije od trudnoće, već stomačni virus koji hara, kaže svaki drugi pacijent mu sa stomačnim virusom dođe, tamo sam merila i t, bila je 37.2. Dobijem dve infuzije, samo fiziološki rastvor, bez klometola i odmah nakon prve, jučerašnje, bilo mi je mnogo bolje, odmah prestalo povraćanje. Živela infuzija! Danas sam već kao nova, vraća se i apetit polako sunny Ali juče beše baš gadno.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 14/12/2016, 09:54

Jaooo petra pa samo da nisi miran. Ja sam nastavila sa povracanjem naravno ujutro obavezno a preko dana,kako koji dan. Jedan dan po ceo dan jedan dan po par puta.
Jutros mi se desilo da sam povratila krv,cista krv ne puno. Nisam na fraxiju a verovatno je neki krvni sud,kapilar verovatno od naprezanja.Videcu ako se ponovi da odem do dr. Ja sam se merila smrsala sam jok 1kg,ukupno 4kg od pocetka trudnoce. U ponedeljak u front pa cu sve i dr da prijavim. Prekljuce sam za ceo dan pojela dve jabuke,juce dve kifle i tako je vec danima. Ne osecam ni glad bi zedj a teram se bar vodu da pijem. Moja agonija sa povracanjem se nastavlja
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 14/12/2016, 11:05

Kornjaco bez brige bakterije su potpuno normalne u trudnoci. Caj Josif Pancic zakon. Meni je dr davala neke tablete na biljnoj bazi ubi me ako se sjecam kako su se zvale. Pisala sam o tome dok sam bila trudna, a sad mozak stao, izlapjela skroz.

Jao Bobice bas se namuci. Ne mogu da vjerujem kako se patis majku mu. Dako brzo prodje. A sto se tice krvi vjerovatno kailar ali ti podji svakako da budes mirna.

Ljubim vas bebelice osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 14/12/2016, 11:29

Verovatno Palisept tabletice takodje drJosif Pancic
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 14/12/2016, 11:55

Bobi, sto posto neki kapilar, od naprezanja verovatno, posto skoro svaki dan povracas i veliko je to naprezanje. Uzas. Ja sam samo prekjuce i ne smem da zamislim kako je kad potraje. Bas sam se bila setila tebe, i drugih zenica koje se muce  sa povracanjem i heroji ste, majke mi, treba to izdrzati danima i nedeljama. Mene je juce bolelo iza grudne kosti prilikom disanja, bas od tog naprezanja zeluca. Da je vise da te prodju te muke, sad bi stvarno trebalo, drugi trimestar odmice polako. Super sto ides kod dr u front za koji dan, sve prijavi i pitaj, nego sta. I ja imam sledece nedelje UZ. A zvala sam  da pitam u vezi sa ovim stomacnim virusom sto mi je protutnjao, kazu nije opasan za bebe, hvala Bogu, i da one to nista nisu osetile. Ali jedva cekam da odem da ih vidimo.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 14/12/2016, 23:35

Da pozdravim drage trudnice.
ni ja nisam uzivala u trudnoci, al zato sad uzivam, nosamo se po ceo dan, igramo, skacemo, spavkamo,ma videcete, ljubav za ceo zivot.
Tebi, o odbrojavanje osmeh srce
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 15/12/2016, 09:22

Da li je neko imao kontrakcije u ranoj trudnoci bezbolne i kako su izgledale?!?! Ja cu luda da postavim od trudnoce jedno prodje drugo dodje idem kod dr pa javljam!!!
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 15/12/2016, 09:24

E sto se tice povracanja i ja sam po nekad kad vise nemam sta znala povratiti malo sukrvice kada su prestale mucnine onda me uhvatio gastritis bio mi zeludac kao upaljen bolan pila sam ranisan
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 15/12/2016, 10:57

Kornjaco kakve kontrakcije? Kako si ih osetila? Videla na uz? Javljaj se
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 15/12/2016, 11:33

Kornjaco, ja imam kontrakcije, koje su se vidjela na prethodnom uzv, Ali su do kraja pregleda nestale. Dr je rekla da vise mirujem, i da je to cesta pojava. Taj dan sam bas prehodala i dizala kekinu curu od godinu dana,tako da je moguce da sam se malo preforsirala. Od tada ne usisavam, ne kecim zavjese, niti ves..... Samo lagano poslovi, A ovi u horizontali su mi postali omiljeni! 😂
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zumbulcic 15/12/2016, 12:06

Cao zene, evo i mene malo
Kako ste mi?
Da li vam se desavalo da osjetite naku napetostu stomaku, da hoce da eksplodira? Desilo mi se par puta, pa sam mislila da je od mozda hrane, ali sinoc pojela samo supu i kad nisam pukla...jedva sam disala, popila mg donat i legla pa se umirilo,,,,doduse jucer sam dosta vremena provela na stolici.
Sinoc sam se probudila oko 3 da piskim (a niiikad ne ustajem na wc) i onda do 6 nisam mogla zaspat.Al ne smijem da se zalim, poslije wc legla na lijevi bok, stavila ruku na stomak i umirila se da zaspim kad bebac pode lupkat ispod ruke i sat vremena nije prestajo. g i naravno nema sna na oci hehehehe sad ga nema, ocigledno mamina nocna ptica spava

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 15/12/2016, 12:23

Bobice, petra, ja sam se bas ponadala da je svemu dosao kraj! Bas mi je zao sto se toliko namuciste! 
Branka, to je sve puka statistika,koja nas Samo brine dok dr ne kaze zavrsnu rijec! 
Tebi, pa gdje ce ljepsi novogodisnji poklon! 😘 
Vanilla, nadje li nalaz krvne grupe? 
Tiramisu, sretno! Ako budes u prilice, javi nam se sa svjezim izvjestajem! 😘
Zumbulcicu, za razliku od tebe, ova moja cura je na mamu! Jedino poslije obroka se javi! 😁😁😁😁😁
Pokusavam da sve "pohvatam" jer su mi i laptop i tab zavrsili na servisu u subotu! Tab stigao u zeljno iscekivane ruke 😁
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 15/12/2016, 13:11

Našla sam nalaz, jedva.
Juče bila na komisiji za CR, uputio me dr, a oni me odbili jer nema indikacija. Sudeći po njihovom stavu prema meni sigurno su mislili da sa ja to sama tražila.. Beba je sad 3kg 😊 Bliži se polako dan upoznavanja, a ja opušteno kao da imam još dosta vremena 😁 A imam još gomilu stvari da završim 😊 i samo bih ležala.. trudim se da se krećem što više i to svaki dan.
Ženske drage, kad postoji neki problem vreme jako sporo ide, ali videćete čim vam bude bolje vreme će proleteti za čas.
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 15/12/2016, 13:27

Uputio te dr,a ovi te dobili? Sta su za njih indikacije za CR? Pa valjda Zna dr koji ti vodi cijelu trudnocu! Kod nas ima ta mogucnost da se plati CR, tako sam cula. I to nije bas bezazlena suma od 400 evra!?!?
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 15/12/2016, 13:30

VTO nije indikacija za cr. A sve ostalo je u redu. Jedino što mi je plodova voda 110, valjda je malo smanjeno, ali ništa mi nisu rekli, to sam posle videla na izveštaju.
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 15/12/2016, 13:41

Bila na pregledu nije videlo kontrakcije mirovanje i to je to!!! kaze da je normalno da se maternica stegne ja jos imam miome. Grlic zarvoren dugacak.i da sve dok neboli i nekrvaris sve ok !
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 15/12/2016, 14:20

Super, Kornjaco, bravo!
Vanilla, znaci ides na prirodni porodjaj, tako je ostao dogovor?

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 15/12/2016, 14:22

Tako je Petra 😊 sad mi je dr objasnio da mi nije smanjena plodova voda, sve je u granicama normale.
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 15/12/2016, 14:41

Super, Vanilla, zelim ti lak i brz porodjaj kad za njega dodje vreme i ne sumnjam da oni to sve pomno prate i da si u dobrim rukama! osmeh srce

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jelena.kuburic 15/12/2016, 14:49

e ovako meni rekli da dodjem u Dragise Misovic i da polezim par dana na kontroli trudnoce svasta mi nesto radise za ova dva dana uz brisevi krvna slika urino kultura dbevni profil glukoze i da uveli mi deksametazon na svaka 4 sata cisto preventive radi primacu 24 sata pa dolazim opet za 3 nedelje da i mere proteine u urinu 24 sata ostavljam mokracu u flase ma odusevljena tretmanom osobljem higijenom malo je lose gvozdje cerviks dobar uinokulturu briseve cwkamo dnevni prif secera dobar bebe dobro i to je to

jelena.kuburic

Broj poruka : 603
Godina : 44
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kornjaca 15/12/2016, 14:50

Stigla urinokutura saprofitne bakterije vise vrsta!?!? Pomoc sta je to i kako se leciti??? Pijem caj za trudnice
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 15/12/2016, 15:45

Hvala Petra, ja se jesam spremala za prirodni, ali sam mislila možda bude cr pa da se beba ne muči 😯 Znam Daduska da može i tako, ali ne bih da učestvujem u takvim radnjama...
Kornjacice, čaj i što više vode dok ne odeš kod dr sa nalazom.
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu