KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

+12
Sirijus
mamadabudem
Blanka
HappyGirl
alisa
Mimi12
Vanilla
Amna84
mimi85
andjeo77
Simona
Dragan 1
16 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

kako - Kako do deteta po Draganovoj metodi :) - Page 3 Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Erata 2/10/2016, 18:55

E vala Dragane svaka cast. Ja kada sam videla da je u mom zivotu djavo odneo salu, uzela sam stvar u svoje ruke. Ti si odlican provodadzija. Ja nazalost nisam imala takve. Ali hvala Bogu upoznala sam svoju ljubav preko interneta, dopisivali se par dana, upoznali, na drugom susretu smuvali i posle 4 meseca krenuli da pravimo bebu. Zato zene koje ovo citate shvatite Dragana ozbiljno, a mozete i same da probate. Internet je cudo. Internet i kutak su nam posle pomogli da dobijemo i bebu. Srecno dragi ljudi na svim putevima kojima ste posli. Navijam iz sveg srca za sve vas, a posebno za nase single dame. Da uskoro dobiju i muza i detence Wink
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako do deteta po Draganovoj metodi :) - Page 3 Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Dragan 1 3/10/2016, 22:58

Bravo Erata, tako se to radi, kratko ali efikasno. Imam ja jos kandidata za zenidbu, nego cekam da vidim ima li ozbiljno zainteresovanih dama. Kad citam postove mnoge kukaju i zale se na "NESPOSOBNE MUSKARCE", evo sad prilike i konkretnih ponuda, nemojte posle da bude "trebala sam, ali nisam", pa da se kajete. Skupite malo hrabrosti, nije to nista strasno.Ako neko zaista zeli brak i decu, to ce i dobiti. Ako trazi izgovore zato sto ne zeli takav nacin zivota i jos uvek uziva u samoci dok godine lete, onda ovo nije za njih. Ova ponuda je samo za ozbiljne dame, a kutanjke su ozbiljne. Zato samo napred, nista to ne boli, verovale ili ne igra

Dragan 1

Broj poruka : 46
Datum upisa : 18.01.2016

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako do deteta po Draganovoj metodi :) - Page 3 Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od nina :) 4/10/2016, 00:01

nasu pricu slabo ko zna sem nas 4-5 ljudi a evo ovde cu je izneti
mm sam upoznala na moru kad sam otisla da radim preko jedne agencije a i on sam je iso preko iste te agencije,nas 4 smo krenule iz mog mesta.kad smo dole tamo njega sam upoznala posle dan dva i lepo smo se druzili mislim druzili salili.posle mesec dana nas razdvojili i za to vreme smo se cesto culi telefonom ali to su bili obicni razgovori.svi su govoril ida smo zajubljeni jedno u drugog do usilju a ni jedno nije telo priznati.dasmo se posle 3 meseca vratili kucama i culi se preko sms cesto.znaci ni jedan poljubac nije pao a kamoli nesto drugo.drugarica koju smo upo0znale na poslu je imala seosku slavu i zvala nas 5 da dodjemo kod nje,jedva smo se nas 3 odlucile da krenmo jer nikad nismo cule za to mesto cak se moja kuma nasalila kad je stigla do mene kuci da se jedna od nas nece vratiti kuci nego ce se udati sto je moj tata prekomentariso da neveruje da sam to ja jer zna da nemam momka a i da sam jako povucena a kuma kontra bez dlake na jeziku.
verujte da sam celo vreme sedela ko na iglama i cekala da on dodje kod drugarice a imo da prodje samo 8 km a mi presle 60 i dosle na potpuno nepoznatu teritoriju nikad cule za oba mesta jedva nale opste gde treba da sednemo u bus.kad je stigo normalno se pozdravili.posle rucka otisli da setamo i obidzemo slavu nas dvoje isli zajedno i pricali o obicnim stvarima nevezano za nas dvoje.seli u jedan kafic da popijemo po jedan sok jer smo sve fine sto smo idanas i kolega sto je bio sa nama znaci nas 4 zenske i njih dvojica samo reko mm da mu da nesto njegov mobilni i on dao i video da pise kuca i covek zovno njegove i pito dali je vas sin taj i taj sadasnja se svekrva javila i rekla jeste sta je bilo on kaze da pravite veselje veceras sin vam se zeni,mi sve u cudu otkud to i sa kim.spustio kolegta slusalicu i kaze eto vas dvoje sve je spremno za vas brak poljubite se .mi oboje u cdudu ko tinejdzeri a on 30 a ja 28 g,kazemo dali si ti lud pa missno u vezi i nista nije bilo izmedju nas a on nemogu vas vise gledati tako ko golupcice kak ose gledate a zan ako vas sad nespojim da se nikad necete vise videti,sam osm ose pogledali i poceli se smejati a kuma moja odma eto ja pogodila ko baba vanga ali kakao cu kumu na oci ja se zezala a nakraju ce se stvarno to desitimsad neznam ko je od njih reko ajde pitaj je vise dali ce se udati za tebe da krenemo da slavimo,mm se poceo neckati kaze kakao mozemo kad nismo u vezi da se iz vedra neba uzmemo a nismo ni momak i devojka ,onako u sali reko jer tako da se neces udati ja rekla da necu ali oni eto cestitamo i poceli da cestitaju,odlucili smo da se vencamo posle godinu dana zivljenja zajedno odnosno teli smo odma ali smo u momentu rekli da ocemo sami da skupimo pare za svadbu da kasnije nebude ja sam platio od strane nasih roditelja i ko je vise dao.21.9 smo proslavili 13 godina zajednickog zivota a 25.9 12 g braka i imam osecaj da ga i dalje volim cak i vise nego tad,sto smo se nedavno sal;ili da smo bili ludi i da smo nekom rekli da se nismo ni zabavljali ni minut a uzeli se svi bi nam rekli da smo ludi.cak i dan daans roditelji od obadvoje neznaju tu nasu pricu nego su ubedjeni da smo se smuvali na moru jer tako svima i dalje pricaju a mi se smejemo ko pubertlije kad nas neko pita koliko smo bili u vezi,cak sam se zezala da sam trebala otvoriti kladionicu da vidim dali bi iko pogodio jer je to bilo jedno 5 g vruce pitanje i nagadjanje od njih par a mi dosledni da necemo nikom reci
zato i podrzavam dragtanov predlog krenuvsi od mene same i mog zivota za ovo vreme i zivota u zajednici celo vreme,prvo vto kasnije u procesu usvajanja i dobijanja oboje dece.
da sm ose mi u pocetku mislim prvih godina braka zezali ako nebudem oimali nase da cemo usvojiti sto je i bilo posle 6 g i 2 meseca braka i dolazska marije
ala sam udavila sigurno sa ovim velikim postom.izvinite ali mi se otovrila dusa i prvi put ovako javno pisem o svemu,a izbegla jako puno detalja da bi celu knjigu mogla napisati oko ovoga
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako do deteta po Draganovoj metodi :) - Page 3 Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Simona 4/10/2016, 14:27

Nina,
baš je zanimljiva vaša priča. Puna obrta... I kasnije isto kada stigoste do usvajanja što ipak nije kod svih, pa onda usvajanja drugog deteta. Ja najviše volim onaj deo kad ste vi još premišljali za drugo dete a vaša ćerka se borila onako mala, u uzrastu kad ne pretpostavljamo da deca išta znaju da joj brat dodje. Ostalo mi je u sećanju kako postavlja još jedan tanjir za njenog batu, meni je to jedna od najfascinantnijih i najpotresnijih stvari koje sam ikad pročitala na netu. I mačići mali kako su slatki, više i ne tako mali, a tako slični i lepi, divna ste porodica i uživam kad gledam vaše slike family

A htedoh i ja da doprinesem jednim primerom koji znam. Jedna moja poznanica imala je dugogodišnjeg najboljeg druga ali ništa više nikad nisu bili iako su se družili od školskih dana. I sad prošle su godine, ni on ni ona nisu imali dece, ni stalne partnere. I ona njemu predloži da imaju zajedničko dete ali samo to, u tom trenutku oboma je bilo nezamislivo nešto više, nisu planirali ni da se venčavaju. I onda se oni zaljube jedno u drugo, venčaju se, sad je to dete i tinejdžer a njihov brak stabilan i uspešan.

A opet... ne bi bilo dobro da ova tema uguši onu o singl majkama. Svi smo mi posebne/i i što kod nekog može kod drugog ne može... Meni je ovaj primer koji sam navela jako simpatičan, ti ljudi kad sam ih vidjala baš dragi ali ne verujem da bih ja uradila nešto slično. Pisala sam već da sam ja razmišljala da usvojim kao singl osoba ali to zakonski tada nije moguće. No nisam imala neke sasvim kritične godine da previše razmišljam na tu temu (mog sadašnjeg supruga upoznala sam kad sam imala 36 godina). No da nisam srela njega i zaljubila se mislim da ne bih pravila takve kompromise sa prijateljima iako kažem to mi je i simpatično i podržavam (čak i da se ne razvije ljubav kao u ovom primeru). Ali to sam ja, moramo poznavati sebe i šta je najbolje za nas da bismo i sa ostalima bili u najboljim odnosima. Tako da je meni sasvim u redu da neće svakom ova Draganova tema odgovarati i podržavam devojke da pišu na onoj temi o singl roditeljstvu i dalje... a naravno i ovaj put je sasvim u redu takodje, Dragan se lepo setio. Možda tema donese sreću, javite nam! :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako do deteta po Draganovoj metodi :) - Page 3 Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od nina :) 4/10/2016, 14:33

hvala simona bas me nahvali.te price oko borbe za mikija znaju samo stare forumasice novije neznaju jer nemogu citati nase dnevnike ,u jednu ruku mi zao sto smo ih zakljucali otad svi jedva i pisemo tamo a u drugu ruku makar imace neku privatnost.mariji ce sad u novembru biti 7 g kako je sa nama a u januaru puni8 godina a miki napunio 9 a sa nama 4.5 g znaci sad je vec koliko je bio odsutan od nas
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako do deteta po Draganovoj metodi :) - Page 3 Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Simona 4/10/2016, 15:13

Nina,
poslala sam ti pp pa pogledaj...

Jeste, vreme leti... Naš sin je napunio osam godina a sada je i četiri godine i pet meseci kako je sa nama... Nekad se pitam otkud se naredjaše te sve godine, znam kad sam čitala Saru ili tebe pa mi se činilo mi nikad nećemo doći ni do dve, tri godine zajedničkog života... kad ono, sve to dodje i prodje i samo lete dani, meseci, godine. Čak i naš mališan zna da konstatuje kako je sve to brzo proletelo. A opet toliko smo toga doživeli za to vreme...

Sada Draganu offtopicarimo na temi ali pošto je i on iz dela usvajanja, ko zna možda i neki budući parovi sa ove teme krenu našim putevima Very Happy
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako do deteta po Draganovoj metodi :) - Page 3 Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Erata 4/10/2016, 19:09

Ja samo da dodam vezano za temu da mislim da je kum sudeci po Draganovoj prici i slikama dobra prilika. Lepo i pristojno izgleda, deluje zanimljivo i da zna da uziva u zivotu. E ja da sam sama nista ne bi kostalo da razmenimo poruke i poricamo. Pa ako nista drugo mozda bih obogatila svoj zivot sa jednom kvalitetnom osobom, mozda stekla prijatelja, mozda zivotnog saputnika, a mozda i nista od navedenog. Ali ko ne proba i ne dobija. A vezano za selo, toliko me je smorio i umorio ovaj gradski zivot da bih mozda rado prihvatila i beg na selo. Pa da radim i zivim na cistom vazduhu i uvece se privijem uz svog zdravog rumenog seljaka i zbogom gradska dzunglo. Treba se ponekad i poigrati sa zivotom. Nekada ne treba mnogo ni razmisljati. Uhvati se u kolo i igraj.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako do deteta po Draganovoj metodi :) - Page 3 Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Dragan 1 11/10/2016, 01:29

Nadam se da sad svi vidimo zasto je Srbija u problemu i nestajanju. Suvise smo obuzeti sobom da bi se  bavili bilo cime, pa i sopstvenom buducnoscu i srecom. Hocemo brak, a ustvari ga ne zelimo, prebacuje se lopta i svi su krivci zasto smo sami. Hocemo decu, a ustvari ne zelimo da se odreknemo konformizma u kome smo ususkani. Ne zelimo bilo kakve kompromise, uzivamo u sopstvenom propadanju. OVe lepe postove iznad su napisale zene koje su udate, na zalost neudate se ne javljaju. Voleo bih da saznam koji faktor blokade je kod njih prisutan, mozda mozemo da ga otklonimo, niko od nas ovde ne ujeda. Opustite se  i dopustite da vam pomognemo. Ako je covek sam posle tridesetih, ocigledno je da ce tesko pomoci sebi i nesto samostalno promeniti. Mozda prijatelji mogu da rese problem, bar nam dajte sansu da nesto pokusamo. Ne treba ovaj svet da se zavrsi sa nama, neko treba da ostane iza nas, toliko dugujemo i Bogu i sebi.


Poslednji izmenio Dragan 1 dana 11/10/2016, 21:45, izmenjeno ukupno 1 puta

Dragan 1

Broj poruka : 46
Datum upisa : 18.01.2016

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako do deteta po Draganovoj metodi :) - Page 3 Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od mamadabudem 11/10/2016, 08:15

Šteta što se ne javljaju. Dobra je zamisao i sa dobrom namerom. Ali s druge strane ovde je većina žena udata, možda nije najbolje mesto za provodadžisanje, no vredi probati. Ili su stidljive žene....Čekaćemo....
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako do deteta po Draganovoj metodi :) - Page 3 Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od BabyBear 11/10/2016, 10:03

Sta mislite koliko uopste neudatih zena ima na Kutku, ili da preformulisem, koliko takvih uopste cita Kutak?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako do deteta po Draganovoj metodi :) - Page 3 Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od mamadabudem 11/10/2016, 10:24

Pa realno, mislim da ovde neudate žene ne zaviruju, ali dobro...nikad se ne zna.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako do deteta po Draganovoj metodi :) - Page 3 Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od BabyBear 11/10/2016, 10:28

Pa to I ja mislim da je razlog zasto se ne javljaju, a ne zato sto nece
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako do deteta po Draganovoj metodi :) - Page 3 Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od alisa 11/10/2016, 12:26

Tema je nastala zbog par clanica koje se spremaju na postupak sa doniranom spermom jer nemaju partnere... Dragan se javio jer je imao nameru njih da udomi Very Happy
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako do deteta po Draganovoj metodi :) - Page 3 Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Sofija Veks 11/10/2016, 13:58

Ja samo da potpisem Eratu, dragu moju prijateljicu, svaka joj je na mestu! Dragane, srecno u provodadzisanju! Very Happy Very Happy
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako do deteta po Draganovoj metodi :) - Page 3 Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od HappyGirl 11/10/2016, 17:03

alisa je lepo objasnila zašto je tema nastala. Ova tema i nije za one kojeimaju partnere Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako do deteta po Draganovoj metodi :) - Page 3 Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Gost 11/10/2016, 23:50

Evo da se javim ja, pominjali ste me u ovom kontekstu i na ovoj temi :)
Dragane, shvatam da imas dobre namere, ali ne sudi prestrogo i ne donosi uopstene zakljucke.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako do deteta po Draganovoj metodi :) - Page 3 Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Simona 12/10/2016, 08:17

Zumbuli_ca :: ...
Dragane, shvatam da imas dobre namere, ali ne sudi prestrogo i ne donosi uopstene zakljucke.

Slažem se. Pogotovo što se ovi zaključci koje je Dragan navodio uglavnom mogu primeniti i na nas iz usvajanja... Ništa nismo uradili da povećamo broj stanovnika Srbije, nismo nastavili sopstvenu genetiku itd...

Svako zna svoj put i ono šta mu je (ne)važno... Ako se neko nadje u temi lepo je, ako ne, opet lepo. Neće Srbija propasti ni zbog jednog razloga Very Happy
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako do deteta po Draganovoj metodi :) - Page 3 Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Dragan 1 12/10/2016, 11:48

Nisam siguran da smo se razumeli najbolje. Naravno da nisam mislio ni na koga licno, ovo je moj generalni stav o stanju nacije, nije lako gledati kako propadamo i nestajemo. Posto sam i sam u istoj prici sa usvajanjem, mislim da i time doprinosimo natalitetu i zbrinjavanju dece. Da budem radostan sto ima malo dece, a mnogo abortusa ne mogu. Nadam se da ce se i to jednom promeniti, ali za sada su cinjenice na zalost takve kakve su i ne treba ih gurati pod tepih. Svake godine Srbija gubi 40 000 zivih dusa. Sto pre kao nacija otvorimo oci, pre cemo se izvuci iz ovog corsokaka u koji smo zapali. Svako neka uradi ono sto moze, kao sto mnoge dame to rade na ovom forumu i sigurno ce biti pomaka. Ne treba biti pratilac zivota, vec aktivni ucesnik :)

Dragan 1

Broj poruka : 46
Datum upisa : 18.01.2016

Nazad na vrh Ići dole

kako - Kako do deteta po Draganovoj metodi :) - Page 3 Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu