KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

+12
Sirijus
mamadabudem
Blanka
HappyGirl
alisa
Mimi12
Vanilla
Amna84
mimi85
andjeo77
Simona
Dragan 1
16 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Kako do deteta po Draganovoj metodi :) Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Dragan 1 27/9/2016, 01:22

Toliko muskaraca, a vi trazite donore u inostranstvu, pa jos i placate ogromne pare. Bolje taj novac sacuvati za bebu:). Nisu mi jasne neke stvari ovde, verovatno zato sto sam jedini muskarac :)


Poslednji izmenio Dragan 1 dana 28/9/2016, 04:51, izmenjeno ukupno 1 puta

Dragan 1

Broj poruka : 46
Datum upisa : 18.01.2016

Nazad na vrh Ići dole

Kako do deteta po Draganovoj metodi :) Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Simona 27/9/2016, 15:28

Dragane,
sličan argument bi se mogao koristiti i za nas sve ostale (bar dok smo bili u vto pokušajima). Toliki muškarci i žene oko nas a mi se držimo tog jednog/jedne i plaćamo. Bez obzira na brojnost za zajedničko odgajanje dece je potrebno ipak nešto više. A vreme radjanja je ograničeno. Tako da ne vidim što se žene ne bi odlučivale na materinstvo same a ne da prave neke kompromise u kojima ne bi bile ni one srećne, a ni dete.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako do deteta po Draganovoj metodi :) Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od andjeo77 27/9/2016, 19:08

Dragan 1 ::Toliko muskaraca, a vi trazite donore u inostranstvu, pa jos i placate ogromne pare. Bolje taj novac sacuvati za bebu:). Nisu mi jasne neke wstvari ovde, verovatno zato sto sam jedini muskarac :)

Poštovani Dragane,
Evo, od toliko muškaraca ne mogu da nađem ni jednog jedinog, a nije da neću i nije da ih nisam imala. Pri tome, znam šta znači porodica i da je najbolje da se svakoj od nas desi bajkovit susret i bajkovit život. Za razliku od tih mojih utopističkih očekivanja i nadanja, život mi je doneo konja, a ne princa. E sad, pošto mi se ceo taj život sa dotičnim prekinuo u trenutku kad meni biološki sat otkucava, ja (poput i mnogih žena na ovom forumu i van njega) ne želim da sebe osudim na život bez deteta samo zato što se prosto desilo tako da mi život ne dodeli ni bajkovit niti makar normalan i uobičajen način da dođem do potomstva.
Istina je da ima dosta muškaraca, i to u onoj meri u kojoj je istina da ima i dosta žena, a ponajviše je interesantna činjenica da je dosta samih. Ali, i među tim samim ženama ima i onih koji će pre da mukotrpno sakupljaju novac i odu na proces VTO (sa neizvesnim ishodom) nego da (izvinite ne izrazu) dignu noge pred prvim potencijalnim "donorom" i na taj način eventualno reše svoj problem.  
Nije da sam od onih koji su zagovornici samohranih roditelja (evo i dalje se nadam da ću nekog normalnog uspeti da upoznam), ali nisam ni od onih koji će da plaču nad sopstvenom sudbinom i da ne učine ništa. Uostalom, ukoliko sam dobro shvatila na osnovu Vaših postova, ni Vi niste oplakivali sebe, nego se trudite da dođete do dugo očekivanog potomstva, i to na način koji je Vama prihvatljiv.
Vaše nerazumevanje situacije u kojoj su se single žene našle nema apsolutno nikakve veze sa tim jeste li Vi jedini muškarac na forumu ili ne, ali itekako ima veze sa tim da li hoćete i možete da razumete ne samo sopstveni problem nego i problem druge osobe.
Srdačan pozdrav.
P.S. Verujem da bi bilo dosta srećnih žena ukoliko biste nas upoznali sa nekim s kim bismo mogle da imamo ono što se zove dom i porodica.

andjeo77

Broj poruka : 31
Datum upisa : 29.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Kako do deteta po Draganovoj metodi :) Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od mimi85 27/9/2016, 22:31

Andjeo da te malo razveselim, gledala sam skoro slucajno film Maggie's choice.... Pogledaj o cemu se radi, onako simpatican je.... http://www.imdb.com/title/tt3471098/

Dragane, po Vama sam ja onda trebala da napustim muza ili da ga prevarim, nadjem nekog da mi napravi dete posto je kod nas najveci problem muski sterilitet genetske prirode. Ne smemo generalizovati ljude, niti davati neumesne komentare a da zapravo ne znamo sta se u zivotu te osobe desava/desavalo.
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako do deteta po Draganovoj metodi :) Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Dragan 1 28/9/2016, 04:50

Razumem ja sve vas, drage moje, znam da zivot retko koga mazi i da se nije lako snaci u danasnjem ludom vremenu. Andjele 77, licno znam mnogo muskaraca koji su usamljeni i koji zele porodicu i dom. Imam mnogo prijatelja na fejsbuku koji takodje zele da upoznaju neku damu za brak i ozbiljnu vezu. Zaista bih voleo da pomognem, nisam pisao post da bih se salio, jer se sa ovim stvarima koje nas muce nije saliti. U svoj muci svako od nas reaguje drugacije. Recimo ja sam siguran da bih, da je problem u mojoj vezi bio do mog steriliteta zeni dopustio da dobije dete sa drugim muskarcem, jer mi je nedopustivo da joj ne omogucim prirodno majcinstvo. Mimi, ako muz zna onda to nije prevara i ako zaista voli svoju zenu, onda ne vidim razloga da joj onemoguci prirodno roditeljstvo.  Smatram da je mnogo lakse kad muskarac ima problem sa sterilitetom, jer se to moze resiti, ali kad zena ima problem, opcije su suzene i jedino resenje je usvajanje deteta. Neki muskarci su sebicni, pa ako su sterilni razmisljaju o usvajanju, a ako je do zene problem, onda je najcesce napustaju. Znam da se neki nece sloziti sa ovim, ali to je samo moje misljenje. Ne bih rekao ni da ja nisam ocajavao, naravno da jesam, ali koje opcije su mi ponudjene? Zelim svoje dete, supruga ima problem koji godinama ne mozemo da resimo, naravno da zelimo dete. Sve sam u zivotu ostvario, ali najvaznije nisam, naravno da sam ocajavao. Kad je postalo jasno da supruga ne moze da dobije potomstvo prirodnim putem, resili smo se na jedini moguci korak, jer raskid nikada nije dolazio u obzir, previse je volim yes . Ako ne uspemo sa usvajanjem, ne znam sta nam je ciniti. Mogu li ja napraviti dete nekoj dami? Mogu? Da li je to resenje? Ne mogu ni ja pokupiti prvu koja naidje sa zahtevom da mi rodi dete. Moralo bi mnogo kockica tu da se sklopi. Jednostavnije je kad zena to uradi uz dopustenje supruga, nego obratno. Potrebno je mnogo tolerancije koje na zalost ljudi danas imaju sve manje zbog sopstvenog egoizma i cesto iz tog razloga ostaju sami i bez poroda. Trazi se princ i princeza. Ne mora bas da bude konj, ali da li bas mora princ, pa jos na belom konju? Cekajuci princa mnogima prodje voz i eto nas u problemu. Trebalo bi napraviti neke kompromise, nista nije idealno. Teske su to stvari, ne moze se ni generalizovati sve. .
Ima mnogo kvalitetnih muskaraca koji su usamljeni. Recimo moj kum, zivi i radi u Juznoafrickoj Republici, ali rado bi dosao u Srbiju ako bi upoznao neku finu damu i ostao ovde. Godiste 1970, pametan i obrazovan, situiran, omiljen u drustvu. Ne znam ni sam kako do sad nije nasao svoju lepsu polovinu za stalno? Uh, moracu da otvorim agenciju za provodadzisanje kako sam krenuo sunny . U svakom slucaju bilo bi divno da niko ne bude sam i da se ljudi vise postuju i vole, da mane pretvaraju u vrline i da sve ne gledaju u crno belom tonu. Mozda je i zbog toga toliko usamljenih ljudi, a Srbija vapi za decom.

Dragan 1

Broj poruka : 46
Datum upisa : 18.01.2016

Nazad na vrh Ići dole

Kako do deteta po Draganovoj metodi :) Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Simona 28/9/2016, 07:07

Dragane,

po meni usvajanje uopšte ne treba da bude rezervna varijanta za biološko roditeljstvo. Prvo ne bih samo biološko roditeljstvo nazivala prirodnim jer moje dete ne doživljavam meni kao neprirodno. Naravno da ne smatram da su njegovi biološki roditelji takodje neprirodni. Oni su prirodni roditelji kao i svi drugi roditelji ali i mi smo takodje prirodni roditelji. Pošto usvajanje postoji i u prirodi stoga smo prirodni... A i da ne postoji baš u ovom obliku kako je u ljudskom društvu ako je roditeljstvo putem usvajanja nama prirodno - prirodni smo :) Samo nismo biološki roditelji. E sad ja uopšte ne smatram da je moj suprug sebičan što je problem bio do njega pa smo se odlučili za usvajanje. Meni je usvajanje bio san, smatram da sam bolja usvojena majka nego što bih ikad bila biološka i da sam na pravom mestu. On je slično kao i ti razmišljao, mogla sam po njemu da odem, da nadjem nekog drugog, imali smo krize... Za razliku od mene njemu usvajanje nije bio san i teško je prelomio za tu opciju. Takodje trebalo je da puno puta razgovaramo da bi prihvatio da on mene ništa ne uskraćuje i da sam ja ushićena a ne razočarana što smo na putu usvajanja. U svakom slučaju bilo da je san unapred ili usvajanje postane san tokom procesa nikako ne bi trebalo da bude rezervna opcija, da je roditelj koji ne može da bude biološki roditelj prihvatio utešnu nagradu u vidu usvojenog deteta. To nije dobro ni za dete, ni za roditelja. Kako na zapadu vole da kažu - usvajanje je rešenje za roditeljstvo a nije rešenje za sterilitet. Ljudi koji tu razliku ne naprave imaće problema i kasnije, pogotovo što naša deca imaju svoje biološke roditelje. Ako je nekome biološko roditeljstvo velika želja teško će moći da se nosi sa tom činjenicom. Moje dobro prihvatanje njih za sada na duhovnom a jednog dana ako ih Viktor pronadje i upoznam ih i na fizičkom planu mislim da dolazi upravo iz mog zadovoljstva što sam usvojena majka.

Stoga bi i svaka druga osoba trebalo da prati put svog srca, čak i onda ako kako i Andjeo kaže samohrano roditeljstvo joj nije bila opcija od početka nego joj je život to doneo. To ja gledam nešto kao mog supruga kome usvajanje nije bio san ali kada se našao na ovom putu prepoznao ga je kao svoj. Dakle i Andjelu i drugim ženama ovde nije bio san ali kad je već život išao tim tokom mislim da mogu da se raduju svojim odlukama i nadam se da će sve uspeti da postanu majke. A i da ne uspeju verujem da se zbog svog pokušaja neće kajati. I neuspeh u vto će ih dovesti na neke nove puteve poput Maakki koja je kasnije prešla odavde na usvajanje ili će već otići nekim drugim putem kako život bude tekao...

Mislim da se samo osoba ne treba prepustiti nekom trajnom očaju što nije dobila decu lako i usput kao većina ljudi. Mislim da je zajednička tačka na Kutku da su svima ovde putevi teži od većine jer dete/decu ne dobijamo lako (ili na kraju dodje čak do odluke da se nemaju deca). Ali je važno prepoznati lepotu svog puta i ne čeznuti da je neki drugi, ima sigurno nekih razloga zašto je baš put takav bilo da ih sagledavamo ili ne.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako do deteta po Draganovoj metodi :) Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od mimi85 28/9/2016, 07:42

Dragane, affraid affraid affraid !!!!!

Mi i pokusavamo da imamo decu, ali ne na nacin koji Vi predlazete kao laksi!!! Pa zar Vi stvarno mislite da ijedna zena, koja ima zdrav i normalan brak moze uopste i pomisliti da ide i legne sa prvim muskarcem koji naidje da bi joj napravio dete???? I mislite da bi veza ostala zdrava posle toga?!? Hajde onda da se lepo vratimo u srednji vek kad su se ti "problemi" resavali unutar familije pa da lepo zena zalegne sa svekrom, deverom, kumom sta ti ja znam?!?

Mi smo se odlucili za donaciju, kulturniji nacin da oboje imamo dete i da imamo i dalje normalan i zdrav brak-dobru osnovu za srecnu porodicu. Mi smo vec porodica- dvoclana, i veruj da mogu da zamislim nas zivot i bez dece.

mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako do deteta po Draganovoj metodi :) Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od andjeo77 28/9/2016, 11:22

Dragane,
Moja priča o princu i konju je figurativna, i nikad nisam tražila baš princa jer ne postoji ni savršen muškarac niti savršena žena. Lepo ste rekli da je dosta muškaraca koji su kvalitetni i u potrazi za ozbiljnom vezom, ali, opet naglašavam, da ima isto toliko ili čak i više takvih žena. I sami ste se zapitali kako Vaš kum sa svim kvalitetima koje ima do sada nije našao neku ženu. Evo, i ja se sve vreme pitam kako ja sa svim svojim kvalitetima (koji su identični onim koje ima Vaš kum) ne nadjoh nikog posle onog figurativnog konja kojeg sam imala? Na moju žalost, nikako da mi se put ukrsti sa nekim od tih željenih muškaraca, a vreme neumitno prolazi. A u ovom vremenu otuđenosti, možda je i poželjno vratiti se bar delimično upravo provodadžisanju koje ste spomenuli, pa tu bude i nekog uspeha. Uostalom, nikad se ne zna šta i kako može nekog da usreći.
Vaše je mišljenje da ukoliko postoji veza-brak a problem je u muškom sterilitetu, da je bolje da žena zatrudni sa drugim muškarcem nego da se ide na VTO sa doniranom spermom. E sad, moje je mišljenje (kao i mimi85) da je nekako zdravije i normalnija opcija ovo drugo. Time se izbegavaju, između ostalog, i oni psiho problemi koji mogu doći iako sve vreme budu potpiskivani. Taman i da imam muža i da on predloži da ipak pokušam sa nekim drugim, ja lično na to ne bih pristala, nego bih se opredelila za VTO sa donacijom. Jer tako par ulazi u taj proces zajedno, što je opet za njihovu porodičnu zajednicu bitno. Rekli ste da ako žena ima problem da je jedini način usvajanje, a ima i opcija sa donacijom jajne ćelije... Dakle, ima i drugih mogućnosti, a za koju će se svako od nas opredeliti, to zavisi od toga šta je za nas najprihvatljivije i najbolje rešenje, ili šta je za nas jedino rešenje, a opet sve to zavisi od naših želja i mogućnosti (čak i onih materijalnih koje nisu nimalo zanemarljive). Za svaku od odluka je potrebna zaista hrabrost, i spremnost da se celog života "(pod)nosite" sa tom odlukom, kakva god da je. Ipak, čini mi se da je najveća hrabrost potrebna u slučaju sigle žena, jer će se one neminovno suočavati sa pitanjima, na primer: kako baš da nikog od tolikih muškaraca nisu našle, šta reći tom detetu i kako mu objasniti sve okolnosti u kojima ste ga rodili, kako živeti kao samohrana majka i to u zemlji Srbiji gde porodilja ne dobije ni dinar od plate čitava tri meseca (pa i duže) jer u toj državi kojoj su deca potrebna kasni isplata, kako ta tri meseca preživeti sa bebom bez ijednog dinara (a nemate muža da može da pomogne)... Naravno da je bolje skupljati pare da se ima za bebu kad se rodi, ali nama je problem što nismo tu bebu rodile... Verujte da bih zaista mnogo više volela da sad upoznam nekog s kim bih mogla da zasnujem porodicu, ali ako se ne desi tako nešto u narednih nekoliko meseci, odoh ja na VTO pa šta mi Bog i sreća junačka daju.

andjeo77

Broj poruka : 31
Datum upisa : 29.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Kako do deteta po Draganovoj metodi :) Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Amna84 28/9/2016, 15:53

Sta je pisac hjeo da kaze,pobrkao si i zabe i babe...
Kad sam ja onda trebala da radjam a da ne zakasnim????

I moje glavno pravilo i osnovno za muskarce..

Mora da bude musko u svakom smislu rjeci,jak karakter,odlucan,malo da prica a puno da kaze..

Izvini Dragane ali ja ne cijenim muske koji ulaze u ovakve rasprave..ne znam ne shvatam potrebu muska da brblja  i brblja a nista ne kaze..osim da mi neko napravi djete ili da nam sredis kuma...
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kako do deteta po Draganovoj metodi :) Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Vanilla 28/9/2016, 17:18

Žene skroz ste u pravu i podržavam vas. Zahvaljujući napretku medicine mnogi parovi se mogu ostvariti kao roditelji bez primene zaostalih metoda (kum, brat i ostali užas) ako je problem muški sterilitet. Zamislite situaciju u kojoj muž ne zna da li mu je dete dete ili bratanac, kumić, brat ili slično. Kakva bi to bila bolesna porodica ne želim ni da znam.
Što se tiče ženskog steriliteta, donacija j.celije je savršena stvar.
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Kako do deteta po Draganovoj metodi :) Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Simona 28/9/2016, 17:39

Da kažem neku lepu reč za Dragana pošto sam verovatno jedina osoba odavde koja ga zna uživo. Deluje mi kao skroz dobronamerna osoba tako da verujem da ni ovde nije imao lošu nameru... E sad što se samog izrečenog tiče ja sam već izrazila svoje mišljenje.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako do deteta po Draganovoj metodi :) Empty Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od mimi85 28/9/2016, 19:49

Ma ne mislimo mi lose o njemu... Samo izrazavamo misljenja na datu temu Very Happy
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako do deteta po Draganovoj metodi :) Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Amna84 28/9/2016, 22:33

Mozda sam ja malo direktnije napisala,nije da neosjetim da je nespretan i da se zapetljao ali i dalje stojim da ne volim muske koji ulaze u nesto gore nego zene..

Pa evo je li rekao i jednu korisnu
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kako do deteta po Draganovoj metodi :) Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Gost 28/9/2016, 22:41

Simona, Dragane i ostali, nova sam pa ne znam sve vas koji iz braka ili veze nastojite da dobijete ili vec imate dete na neki od "alternativnih" nacina, nadam se samo da ste svesni koliko ste srecni sto imate tu vezu i sto volite jedno drugo toliko da odolevate i "problemu" kojeg imate.
Mislim da je to najveca sreca u zivotu na kojoj moze da se gradi i sve ostalo i uz koju je sve ostalo mnogo lakse i lepse. Imala sam i ja takvu ljubav, znam o cemu pricam, ali se zivot surovo poigrao samnom.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kako do deteta po Draganovoj metodi :) Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Mimi12 29/9/2016, 01:06

Pa Dragan je hteo samo da upozna kuma i Andjela77 Laughing , sto mozda nije losa ideja.
Nikad se ne zna...
Ja licno ne bih nista cenila i ocenjivala, svako je prica za sebe. Dobro je da danas ima vise opcija (ne mislim pritom na srednjevekovne metode koje ste pominjali). Ono sto mi je zasmetalo i zasto sam osetila potrebu nesto da napisem jeste etiketiranje "kod koga je problem, zene ili muskarca". Mi smo par, volimo se, postujemo, i svi problemi su NASI. I pokusavamo da ih resimo kako je najbolje za nas kao par, a ne za nekog pojedinacno. Mogli smo da zivimo i bez dece, nismo od onih ciji zivot bez njih nema smisla, ali sigurno oplemenjuju zivot, daju dodatni smisao. Resili smo da probamo sve sto mozemo da uradimo, a da pritom ne izgubimo sami sebe.
Ja sam relativno kasno srela svoga muza i da se to nije dogodilo, sigurno bih sama krenula u tu pricu kao Andjeo77 i Zumbul_ica. Zato, drage hrabre zene, podrzavam vas od sveg srca osmeh srce .
Dragan je u pravu da ima puno i samih muskaraca koji verovatno isto zele dom i porodicu, ali ne moze nista na silu. Ljubav je hemija, nije statistika da uparujemo single muskarce sa single zenama. A ako se ta hemija desi i posle bebe, uvek je dobrodosla srca1 i verujem da je ne bi odbila nijedna zena iako ima vec dete. Tata je uvek dobrodosao family , ako zeli to da bude.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako do deteta po Draganovoj metodi :) Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Dragan 1 29/9/2016, 02:59

Mimi 12, u pravu si za moju zelju da pomognem, iskreno ide mi to od ruke, do sada sam spojio tri para koji su u srecnom braku, dva imaju i decu, a pre neki dan sam bio na svadbi kod prijateljice, pa vi sad vidite king . Ne smatram da kao muskarac ne treba da ucestvujem u ovoj diskusiji, cak naprotiv. Preko mene mozete cuti musku stranu gledanja na ovakve stvari. Sigurno necu ulaziti u licne rasprave o misljenjima sa bilo kime, cenim i postujem dame i samo zelim da ukazem da postoje i drugaciji nacini resavanja problema. Ko razume, shvatice. Nego, da se vratimo na temu, posto tema nismo mi licno, vec zelja da se dobije dete i postane roditelj. Ako je zelja zaista velika i ako zaista zelimo dete onda nista nije nemoguce. Ako smo sebicni i to radimo iz nekih licnih pobuda naravno da necemo praviti bilo kakve kompromise i onda ce sve ici malo teze. Simpaticno mi je bilo pominjanje srednjeg veka i neke rodbine, ja svakako nisam mislio na rodbinu niti je pominjao, ima milion muskaraca u Srbiji, valjda bi se nasao neki ko nije rodjak sa damom koja pozeli dete. Nije lako razumeti, ali ako se zaista zeli dete i voli supruga, nijedna zrtva nije prevelika. Ti ljudi u srednjem veku su mislili samo na potomstvo, nisu bili nemoralni tako da drugacije posmatraju stvari. Pogine muz, ne zele da isteraju snajku iz kuce i onda joj dever napravi dete, ponavljam, ne iz amoralnih razloga, nego da se nastavi porodicna loza i to dete se odgaja kao da mu je otac poginuli brat. Licno to savrseno razumem i postujem.
   Ako zelimo da budemo voljeni moramo da volimo i saljemo pozitivnu energiju drugima. Zumbulice, naravno da smo svesni koliko smo srecni, svi mi koji imamo voljenu osobu pored sebe. Mnogi nikada nisu imali tu priliku da saznaju sta znaci voleti do beskraja. Zao mi je sto si ti imala problem, ali se takodje nadam da ce ti Gospod podariti srecu i ljubav u buducnosti, jer ljubavi imas u sebi. Treba ljubav shvatiti i razumeti, nemaju svi taj dar. Zelim srecu i uspeh svima ma sta izabrali. Ako neka fina dama zeli da se upozna sa potencijalnim partnerom i suprugom neka me kontaktira na privatne poruke, pa krecemo sa provodadzisanjem. Diskrecija joj je svakako zagarantovana.

Dragan 1

Broj poruka : 46
Datum upisa : 18.01.2016

Nazad na vrh Ići dole

Kako do deteta po Draganovoj metodi :) Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Mimi12 29/9/2016, 08:24

Dragane, mislim da treba da otvoris posebnu temu na Kutku zvanu Provodadzisanje, kad ti tako dobro ide. Mislim da bi imao pune ruke posla Laughing .
Ovde smo svi otisli malo u "off".

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako do deteta po Draganovoj metodi :) Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od alisa 29/9/2016, 09:02

Jest da nemamo problem muskog steriliteta al moram samo da kazem Draganu da nije problem u tome dal je partner sebican, ljubomoran, posesivan... ja licno jako volim svog supruga i razmisljajuci sad o ovome sto ste rekli na samu pomisao da legnem u krevet sa drugim muskarcem dize mi se zeludac... prosto nisam takvog kova da mogu da legnem i rasirim noge sa bilo kim, a verujem i vecina zena sa ovog foruma... mozemo da se osvrnemo i na tog potencijalnog donora sa kojim bi imali sex- jel mislite da je ok i prema njemu? Sta njemu reci? Ti mi samo napravi dete a tvoje dete ce da podize moj muz kao njegov otac???
Sex je za vecinu zena mnogo vise od fizickog kontakta...
Sto se tice donacije za potrebe vto tu ni ja ni moj suprug nemamo problem sa tim da to bude neko iz familije... ali to je vec druga tema...
I stvarno odosmo u veliki off ovde..
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako do deteta po Draganovoj metodi :) Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Vanilla 29/9/2016, 09:06

Meni je super što možemo sa muškarcem da diskutujemo! Ako zanemarimo te srednjevekovne metode koje se verovali ili ne, ako postoji azospermija i danas "preporučuju", šta nam onda ostaje? Drugo rešenje - da se nađe neki muškarac koji će napraviti dete, ne znam koliko je realno i izvodljivo za sve koji imaju taj problem. Kako tek tako pitati nekoga da pomogne? To bi značilo na neki način zbliziti se jako sa tom osobom, a koliko će to dalje da utiče na brak stvarno je veliko pitanje. Druga stvar je kako će se ta osoba osećati znajući da ima svoje dete. Možda se jednog dana probudi i poželi da to i bude zvanično njegovo dete. Ako još žive u istom mestu pa se nekad i sreću, mislim da stvari postaju baš komplikovane. To onda svakako treba i pravno osigurati jer nikad se ne zna šta i kad će kome da kvrcne u glavi.
To što sam spomenula posebno muški i ženski faktor steriliteta samo je iz jednog razloga - konkretnog rešenja problema. Naravno da je to zajednički problem, pa svi mi ovde sa kutka to odlično znamo i osećamo, inače bi se razvodili i ostavljali odavno. U našem slučaju naš problem je kod muža, ali za okolinu to nikad nije bilo precizirano već samo uopšteno kao naš zajednički problem.
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Kako do deteta po Draganovoj metodi :) Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Simona 29/9/2016, 12:59

Zumbuli_ca ::Simona, Dragane i ostali, nova sam pa ne znam sve vas koji iz braka ili veze nastojite da dobijete ili vec imate dete na neki od "alternativnih" nacina, nadam se samo da ste svesni koliko ste srecni sto imate tu vezu i sto volite jedno drugo toliko da odolevate i "problemu" kojeg imate.
Mislim da je to najveca sreca u zivotu na kojoj moze da se gradi i sve ostalo i uz koju je sve ostalo mnogo lakse i lepse. Imala sam i ja takvu ljubav, znam o cemu pricam, ali se zivot surovo poigrao samnom.

Zumbulice,
hvala na lepim rečima. :) Ja imam sina od osam godina a dobili smo ga putem usvajanja.

Svakako da je lakše roditeljstvo kad nas je dvoje. Ali svaki život ima svoj tok, uspone i padove... I ako udjemo kao par u roditeljstvo, ne znači da će uvek tako i ostati. A opet i ti ako kreneš sama u roditeljstvo ne znači da ćeš sama u njemu i ostati. Život je jedna neizvesna avantura i uvek ima neke težine i lepote. Ja sam relativno kasno srela supruga i razmišljala sam o tome da budem singl roditelj ali meni je i tada najbliže bilo usvajanje a tada singl osobe nisu mogle da usvajaju. Na sreću kasnije sam srela supruga i eto sticajem okolnosti opet se nadjosmo na kraju na istom mestu samo zajedno.

Šaljem ti puno energije, hrabre su odluke koje donosiš i trebaće ti snage ali kad kreneš biće snage sve više i više... A nadam se jednog ne tako dalekog dana u budućnosti bićeš mama pa ćeš tek tada videti kako se bori za svoje čedo, kako samo pristiže snaga za koju nisi ni slutila da postoji osmeh srce
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kako do deteta po Draganovoj metodi :) Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od HappyGirl 29/9/2016, 20:36

Drugari, pošto je tema na kojoj ste pisali otišla off dala sam sebi slobodu da deo teme odvojim u poseban topik. Nadam se da se ne ljutite. Pozdrav!
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kako do deteta po Draganovoj metodi :) Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Mimi12 29/9/2016, 20:47

Hahaha..Happy queen

Da li ce Dragan imati dovoljno kandidata kad mu sad nagrnu zene, s obzirom da ima i svoju temu?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako do deteta po Draganovoj metodi :) Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Gost 29/9/2016, 21:26

Hvala, Simona i Dragane, na podrsci.
Ali ovo je hit... Dragan nas prebacio na svoju temu. Samo se nadam da ce da se prvo seti nas koje smo bile tu od pocetka da mu dajemo podrsku :)

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kako do deteta po Draganovoj metodi :) Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od alisa 29/9/2016, 21:37

Zumbulice nije Dragan... Happy je otvorila novu temu i razdvojila ove postove od stare da ne spamujemo vise onu... zasli smo u neke vode koje nemaju bas puno veze sa izvornom temom Very Happy
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kako do deteta po Draganovoj metodi :) Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Blanka 29/9/2016, 22:26

E sad čekamo slike tih momačkih delija lol! lol! lol!
Happy queen
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Kako do deteta po Draganovoj metodi :) Empty Re: Kako do deteta po Draganovoj metodi :)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu