KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+47
noja
mirjanamirjana1986
dr mali pariz
mmakica
spring
Vanilla
annci
bak
Bobaue
Nevena77
Ancica 87
lela1984
dusica78
Sofija Veks
Zmajuška
sanja 73
aurora
ivanicasale
PalcicaBg
mamadabudem
zsuki75
zumbulcic
winni
Lola021
bobica83
srculence 84
Amna84
BiKsi :)
Tebi
masato
tiramisu
saska1
Nataly17
tatjanica
Blanka
mimi85
Padobranka
kiki5
nina :)
Sirijus
Vanja80
sareni leptir
Mimi12
BabyBear
Jerapetra
alisa
TrebamNaDijetu
51 posters

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 30/6/2016, 14:38

Spring, CESTIIITAMO OD SRCAAAA!!!!! Bravo, devojko! Nema te, nema...al zato kada se javis! Ma idi! Vuci ove nas cekalice za nosice!

Jao, Winni, kakva divna rozikasta crtica...pu,pu,pu...Sto se tice Pg depo, prima se na 3-5 kao sto su ti rekli. Ja sam doduse prepisala sebi na 2 dana, ali sam ja imala zaista obilna krvarenja. Visak Pg se ispiski, tako da nije strasno ni kada se malo predoziras. Evo cisto da imas za pracenje vrednosti Pg-a. Jeste ti malo nizi Pg, pa ti odluku donesi sama. Ili proveri ga jos sutra
http://www.tmg.org.rs/v290304.htm

MDB, Tackice, prepiskujte trudnjace...konacno je krenuloooo
vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv

Jelenko, hvalaaa od DJoleta-veseljaka bb bb bb bb
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 30/6/2016, 14:48

Wini, odlicne vesti, navijam za veliku betu! b b b vv vv vv

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 30/6/2016, 15:16

Amna, PG depo inekcije su, mogu da se kupe ovde i jedna je oko 200 din. E sad kako ide tamo za Prag već ne znam.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 30/6/2016, 15:29

Ja cu to morati rijesiti u pragu i ponijeti rezervu..A kako da znam da mi treba prog depo a ne dupla doza urtica ?
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tebi 30/6/2016, 15:34

Ne mozes ti da znas da li ti treba depo  lol!  Ja sam dobila najvecu mogucu dozu utrogestana 4x200mg i depo.Vise od ovog utrogestana i ne moze telo da apsorbuje.Pretpostavljam da se onda dodatno daje depo jer se drugacije aspsorbuje.Mozes da pitas dr.Sonju sta ona misli da li ti treba ili ce ti ona sama predloziti kao sto je meni.Imaju oni na klinici depo, nije kao ovaj iz Srbije od 250, nego manji ali ti daju duplu dozu. Tako su meni posle transfera.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 30/6/2016, 15:42

Annci hvala iscitah tekst dosta poucno a i sto kazes mogla bih Very Happy sutra da ga proverim takocu znati na cemu sam sa njim....
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 30/6/2016, 18:56

Amna, mislim da neces naci u Austriji pg depo. To je neki zastareli lek, ostao je samo ovde u lokalu. Doktori obicno prevrcu ocima kad im ga pomenes jer smatraju da je Utrogestan dovoljan, ali po iskustvima zena sa Kutka - radi!
U Ceskoj postoje isto neke injekcije, zaboravih kako se zovu, tako da se ne moras cimati. Mozes tamo da ih kupis. Samo za sve sto tamo kupujes, ne zaboravi da trazis recept u PFC-u (mada ce te i sami pitati sto ti od lekova treba).
A sto se pristupa austrijskih doktora tice da treba prepustiti sve prirodi, to moze biti ok za prirodne trudnoce. Kad je donacija u pitanju, na prirodu ne treba racunati. Zapravo, lekovima pravimo te neke uslove koje bi priroda trebala da napravi minimum u trajanju od 3 meseca. E, posle toga, moze da se racuna na prirodu.

Kad ste vi u Pragu?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 30/6/2016, 19:33

Kako cu ja znati sta mi treba :-) Mislim ,ako me pitaju :-) Za sad sam sigurna da cu uzeti dodatno recept za utrogeston a trazicu i te inekcije koje su onda zamjena za prog depo.Da ja budem mirna ,zlu ne trebalao a da ne pravim paniku i ganjam dodatno.AKo se sjetis kako se zovu pisi .
Ako sve bude islo po planu 22. jula :-)
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 30/6/2016, 19:44

Winni,koliko sam shvatila,Pregnyl ne primas,tako da je ta crtica samo od trudnoce. Draga,jedva cekam da uradis betu. Meni je jedva bila senka na 8-i dan ali osetljivost 20 pa cekam blizance.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 30/6/2016, 20:31

Zeneee, pomoc. Posle prestanka terapije. Na koliko se dobija ciklis? Radila sam prirodni ciklus bez grama hormona. A vec 4 dana sam bez terapije i nista od ciklusa. Prosli put sam posle stimulacije i svega posle prestanka utrogestana dobila drugi dan. A sad nista 😭 Sad vec pocinje da me plasi
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 30/6/2016, 21:03

Tiramisu nemas pojma kolko mi je lakse posle tvog kom.meni je licno gore sad sa ovom svetlom nego pre neki dan bez.. jer mi je uvek ali bas uvek to bila biohemiska...i nesmem da se radujem jos zagrljaj ja bih bila prezadovoljna i sa 1 bebom posle eto skoro 13 g.braka
Sirijus meni je posle jedne vto ali sa hormonima kasnilo nedelju dana e sad bez njih nisam sigurna ja sam cak isla i na ultrazvuk da vidim kada ce naravno nista konkretno mi nisu rekli... nemoj da se plasis dodje ona uvek
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 30/6/2016, 21:29

Ne spominji mi biohemijske,mrzim ih.Ali sto kaze moja doktorka,svi smo mi bili u nekom trenutku biohemijska.Sada si pod terapijom komplet,samo da se poklope kockice. Nemoj da ti bude gore sa crticom,to uopste nije logicno 😊
Molim te,smej se i opustaj max.da izadjes iz zone biohemijske za par dana.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanilla 30/6/2016, 21:36

Winni, meni je crtica bila toliko bleda i jedva vidljiva da sam plakala ceo dan dok nisam dobila rezultat da je beta preko 700
Opusti se i uživaj!
Ostale čekalice roda roda roda roda roda
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bobica83 1/7/2016, 09:21

Ja sam u prvoj trudnoci posle obilnog krvarenja u 8nedelji bila na utrogestanu 4x200mg i progesteron na drugi dan. Ostala sam do kraja trudnoce na progesteronu na treci dan i utrogestanu 3x200mg. I za sad ovaj postupak mora se spremim i sa progesteronom i sa utrogestanom jer vidim da je nestasica i da ga ima samo od 100mg.
Meni je crtica bila vidljiva jedino na suncu jedva a beta 189 jok kad se setim tog stresa.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 1/7/2016, 09:42

Winni bice to velika beturina sigurno osmeh srce
Sirijus, mislim da nije strasno sto jos nema vjestice, nema razloga za brigu.
Koracaljke srecno osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 1/7/2016, 10:17

Winni, samo da ti pošaljem 😙😙😙😙😙
Koračaljke 💖💖
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 1/7/2016, 10:21

Tebi, htela bih nesto da te pitam. Ako se dobro secam , radila si era test u genesisu. Šta misliš o tome? Da li je imao svrhe? Kakvo je tvoje misljenje?
Mozda nisam dobro ispratila a da je jos neka devojka radila.
Ljubac za sve 😚
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 1/7/2016, 10:31

smajli angel hvala vam svima necu da imenujem da nekog ne zaboravim Laughing ja i jutros radia tetic doduse neki jeftini sa interneta koji mi je uvek bio negativan a jutros se vidi i na njemu druga crtica svetlija je dosta od one ali se vidi...ja nesto razmisljam da sutra uradim betu posto mi 10dpt kada su mi rekli da uradim pada u nedelju . pa sta bog da...
Jelenko nisi mene pitala za era test ali ja sam u maju kada smo radili histero i skrecing end.. kod Kopitovicke pitala za era test da li bi trebali i njega a ona je rekla da tu nema pravila transfer treba da se radi kada je debljina endometrijuma najbolja e sad ko bi ga znao lol! .
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 1/7/2016, 10:54

Moja beta danas, 12dpt....29.7 (prekjuče primila pregnil)
Mala je, znam... Ponoviću u pon ili uto Rolling Eyes ali, više sreće drugi put...
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 1/7/2016, 11:25

Mamadabudem MAMA !! Nije mala nego je na granici !! I to ne mora nista da znaci !! U ponedeljak ponovo !! I nemoj da klones - nikad se ne zna
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 1/7/2016, 11:26

Winni ljubim izvini.. nisam znala da si i Ti radila 💖
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 1/7/2016, 11:46

Winni mozes 10 det. bice to lepa beta.E bas mi je drago za tebe,posle toliko god.borbe.
Mdb nisi ni ti losa. Ako je dan kasnije bila implatacija to ti je dobra beta. Ne otpisuj je,nije to samo pregnyl,bila bi duplo manja da je samo on.Ponovi za dva dana i samo pozitivno razmisljanje,smeh i pevusenje. Autosugestija moze da spasi bebirona kad mu tako malo fali da se zakaci.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 1/7/2016, 12:00

Tiramisu, ali meni je vraćena morula... sad bi beta trebalo da bude bar 100 i više. Ponoviću, ali ...hm...hm... Ako ništa drugo bar sam videla da mogu da proizvedem jć... Laughing

Jelenko osmeh srce
Winni, bravo :)
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 1/7/2016, 13:56

Da,trebala bi da bude veca po knjigama ali nase je telo cudnovato. Jedno sam sigurna,od pregnyla niko nije imao toliku betu. Ponovi je u nedelju da vidis na cemu si a do tada mazi stomak, i ti i muz. Pricajte mu i bez suza molim. Cmok
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tebi 1/7/2016, 14:12

Radila sam ERU u Genesisu. Definitivno prof.Kopitovic nije upravu za to sto ti je rekla Wini, a mogu reci da ni u Genesisu nisu izgleda u potpunosti informisani o samom testu.Nazalost oni svi test vezuju za dan ciklusa i to mora da biti isti dan kao kad je test radjen.
E pa nije tako.Ja sam licno kontaktirala Valensiju jer sam dva meseca po ERA testu o savetu Genesisa transfer trebala imati u nedelju kad moja klinika nije radila.
Era test se ne vezuje za dan ciklusa, nego za broj dana primene utrogestana. Kod mene je to bilo cetiri dana u dozi 4x200mg i peti dan transfer.Tako da endometrijum moze da se estrofemom deblja koliko je potrebno, a tek kad se uvede utrogestan se ulazi u to odbrojavanje dana po ERA testu. Ovo nije moja teorija, nego odgovor koji sam dobila direktno od Igenomixa koji su i izmislili ERA test.
Posto sam dugo citale tekstove o ERA testu na stranim jezicim, jer mi nije bilo jasno sta Genesisu nije jasno u predlogu da pomerim uvodjenje utrogestana za dva dana da bi mi transfer pao u utorak, a ne u nedelju ( posto su oni tvrdili da mora da bude identican dan ciklusa kao kad je radjena era, a meni je to bio 13.dan ciklusa), naisla sam na tekst jednog americkog naucnika koji tvrdi da odredjena kolicina datog progesterona odredjen broj dana inicira gen implantacije.
Nadam se da sam nesto uspela da objasnim :)
Nama je uspeo transfer po ERA testu, pa i pored nerazumevanja sa Genesisom zahvalna sam im sto su u nasu zemlju uvelika ovako dobar test!
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu