KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja?

+18
Drina2
trkosoca
Okica84
sevenMAJA
Palčica
Jolence
Binkalina
Danara
Sanjosh88
Roses81
bebironcic78
Simona
lilymar
snedra
tatjanica
JAmajka
miksa
nina :)
22 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja?

Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja? - Page 2 Vote_lcap63%Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja? - Page 2 Vote_rcap 63% 
[ 15 ]
Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja? - Page 2 Vote_lcap29%Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja? - Page 2 Vote_rcap 29% 
[ 7 ]
Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja? - Page 2 Vote_lcap0%Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja? - Page 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja? - Page 2 Vote_lcap4%Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja? - Page 2 Vote_rcap 4% 
[ 1 ]
Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja? - Page 2 Vote_lcap4%Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja? - Page 2 Vote_rcap 4% 
[ 1 ]
 
Ukupno Glasova : 24
 
 

Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja? - Page 2 Empty Re: Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja?

Počalji od trkosoca 27/4/2023, 21:40

Sa 4. Išli smo svuda kod svih psihologa. Ali on je pametan i tačno zna kako da se ponaša u razgovoru sa psihologom. Takvo ponašanje ima samo kod kuće i vrlo malo u školi
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja? - Page 2 Empty Re: Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja?

Počalji od Okica84 27/4/2023, 22:03

Mozda ste bili popustljivi...kako vas suprug reaguje na njegovo kucno ponasanje? Na taj šamar ,pretnje. Mnogo mi je žao i baš se plašim baš takvih reakcija jednog dana. Smatram da trebaju da su srećni jer je neko uzeo njihov život da ga ulepša,da mu doda boje.
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 40
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja? - Page 2 Empty Re: Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja?

Počalji od Drina2 5/5/2023, 10:09

Trkosoca, da li ste probali vi bez deteta da odete na savetovanje kod psihologa? Cisto da dobijete podrsku i eventualno neke smernice kako postupati u takvim situacijama sa detetom, jer samari i nasilje verovatno nisu najbolje dugorocno resenje?
Drina2
Drina2

Broj poruka : 18
Datum upisa : 30.09.2020

Okica84 likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja? - Page 2 Empty Re: Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja?

Počalji od trkosoca 8/5/2023, 14:43

Išli smo i kod školskog psihologa i u centar za soc.rad kod psihologa. Oni kažu da sa detetom mora da se priča i da nikako ne treba tući decu. Nažalost deca imaju veća prava od nas pa je zakon po tom pitanju na njihovoj strani. Muž se u tim situacijama isključi skroz i ode u drugu sobu . Pričao je nekoliko godina ali uzaliud zato se povuče i pusti ga da izdivlja. Kad mu se dozvoli sve što traži super je a kad mu samo jednu stvar zabranimo onda kreće plakanje , ubeđivanje.... Generalno njemu škola stvara veliki problem jer je mrzi i kad nešto mora više puta da uči da bi zapamtio počinje histerija i plač. To mi je čudno jer je najbolji đak. Hiperaktivan je i jedva da par minuta može miran. Kad treba negde da ide sa drugarima i sa nama uči bez pogovora, Ali ako je loše vreme i ne može vani i nema ko da mu dođe onda počinje takvo njegovo užasno ponašanje. A psuje ko kočijaš iako govorim da je to ružno...
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja? - Page 2 Empty Re: Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja?

Počalji od trkosoca 8/5/2023, 14:46

Na tom razgovoru kod psihologa pričali su sa svo troje pa onda sa sinom i tek onda sa nama. Kaže psiholog iako mi ne verujemo da on najviše poverenja ima u mene i tatu i da ne želi da ga napustimo. On to na drugačije načine pokazuje ali pošto je već jednom bio ostavljen plaši se da će se to desiti ponovo...
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja? - Page 2 Empty Re: Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja?

Počalji od Lilly@ 9/5/2023, 10:23

Naša devojčica ima 7 godina i divna je da divnija ne može biti. Da sam je rodila ne bi bila takva ❤️❤️❤️
Lilly@
Lilly@

Broj poruka : 28
Datum upisa : 25.03.2019

Okica84 likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja? - Page 2 Empty Re: Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja?

Počalji od Okica84 9/5/2023, 10:48

Mi smo bas bili na razgovoru za dvoje dece (iako je jedno bilo u zelji) ali ponudjeno nam je i ova opcija. Zasto? Ne znam. Decak i devojcica,8 i 6god. Sever Srbije je isao na jug 🫣Na fotografiji divnoce male. Pristali smo na sledeci korak. Pa sad čekamo drugi poziv. Lily kada ste usvojili devojčicu? Kako vam je tekla adaptacija?
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 40
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja? - Page 2 Empty Re: Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja?

Počalji od Lilly@ 9/5/2023, 11:09

Okica84 ::Mi smo bas bili na razgovoru za dvoje dece (iako je jedno bilo u zelji) ali ponudjeno nam je i ova opcija. Zasto? Ne znam. Decak i devojcica,8 i 6god. Sever Srbije je isao na jug 🫣Na fotografiji divnoce male. Pristali smo na sledeci korak. Pa sad čekamo drugi poziv. Lily kada ste usvojili devojčicu? Kako vam je tekla adaptacija?
Još smo u periodu adaptacije, još dva meseca. Zajedno smo 4 meseca a čini nam se da smo ceo život zajedno. Prvih mesec dana bilo mi je jako stresno, da li ću moći, da li ću znati, išla sam kod psihologa na konsultacije ali ni u čemu nismo pogrešili. Ponašali smo se kao "pravi" roditelji, red mora da se zna, šta se može šta ne, prilagođavali se i mi njoj i ona nama, ispitivala je granice šta i koliko može ali i soc.radnice i psiholog su mi rekli da mora granice da postoje i da se zna ko je roditelj ko dete.
Iz prethodne porodice nije ponela baš neko lepo ponašanje ni vaspitanje, davali su joj telefon po ceo dan samo da ne smeta, to smo regulisali, zna svoje obaveze a to je da uči i bude srećna, nije imala navike oko škole ali i to smo rešili tako da je ona moja savršena devojčica ❤️, kao što rekoh ne znam da li bi bila takva da sam je ja rodila. Karakterno smo vrlo slične da ne kažem "copy-paste" alu moj muž kaže da je tako 🤣🤣🤣
Veruj mi da godine nisu bitne, bitni ste vi i vaš stav od početka, meni se srce cepalo zbog njenog života ali stručnjaci su me uputili da moram da budem jaka i nema popuštanja. Opasnici su oni mali,pokušavaju na sve načine da budu glavni, samo bistra glava i ništa više.
Lilly@
Lilly@

Broj poruka : 28
Datum upisa : 25.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja? - Page 2 Empty Re: Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja?

Počalji od pudza 31/5/2023, 13:17

trkosoca ::Išli smo i kod školskog psihologa i u centar za soc.rad kod psihologa. Oni kažu da sa detetom mora da se priča i da nikako ne treba tući decu. Nažalost deca imaju veća prava od nas pa je zakon po tom pitanju na njihovoj strani. Muž se u tim situacijama isključi skroz i ode u drugu sobu . Pričao je nekoliko godina ali uzaliud zato se povuče i pusti ga da izdivlja. Kad mu se dozvoli sve što traži super je a kad mu samo jednu stvar zabranimo onda kreće plakanje , ubeđivanje.... Generalno njemu škola stvara veliki problem jer je mrzi i kad nešto mora više puta da uči da bi zapamtio počinje histerija i plač. To mi je čudno jer je najbolji đak. Hiperaktivan je i jedva da par minuta može miran. Kad treba negde da ide sa drugarima i sa nama uči bez pogovora, Ali ako je loše vreme i ne može vani i nema ko da mu dođe onda počinje takvo njegovo užasno ponašanje. A psuje ko kočijaš iako govorim da je to ružno...

Probajte da ga odvedete kod kliničkog psihologa koji radi sa decom.
pudza
pudza

Broj poruka : 158
Datum upisa : 26.01.2011

trkosoca likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja? - Page 2 Empty Re: Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja?

Počalji od pudza 2/6/2023, 14:01

Trkosoca,
poslala sam vam privatnu poruku . Mislim da je niste pročitali.
pudza
pudza

Broj poruka : 158
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja? - Page 2 Empty Re: Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja?

Počalji od Danara 5/6/2023, 23:31

Trkosoca,
Žao mi je što vam se to dešava. Pubertet je turbulentan period u odrastanju dece. Probajte da ga rasteretite nekih obaveza, kao da je pod tenzijom. Ja sam odlučila da je ćerki dovoljno obaveza u školi, te nisam htela da je forsiram sa drugim obavezama. Jedno vreme je išla u muzičku školu, onda smo odustali. Bitno mi je da savlada svo gradivo u školi. Dete treba da ima i slobodno vreme za igru i odmor.
Danara
Danara

Broj poruka : 200
Datum upisa : 30.09.2016

trkosoca likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja? - Page 2 Empty Re: Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja?

Počalji od nina :) 25/1/2024, 20:35

odavno nisam bila na forumu jer nisam znala svoj nik ovde i vidim sta se svasta izdesavalo ali sam najvise pogodjena trkosovom pricom jer i ja prolazim kroz sve to
trkosoca razmisljala sam da pisem ovako javno ili samo privatno ali sam skontala bolje ovde nek svi vide
probacu u kratkim crtama da vam ispricam moje probleme sa sinom neke forumasice i znaju jer sam trazila savete od njih
ukratko vezano za osnovnu skolu koliko neke znaju da smo imali trzavica neajvise kod uciteljice i nije bilo nedelje da nisam bila u skoli i lila suze u kancelariji nevezano kod direktorice ili psihologa i pedagoga i naravno u prisustvu uciteljice i sad gledajuci iz ovog ugla posle toliko godina da sam nedavno rekla da bi morali otici i zeni se izvinuti .jer ona nam je rekla da cemo imati uzasne probleme sa njim a mi nismo verovali i govorili da ona njega nevoli i zato pravi razliku izmedju njega i ostale dece i svake godine sve veci raz je bio u odeljenju da u 4 razredu je kreno da menja odeljenja u skoli jer ih je bilo 5 da bi videli gde bi se najboje uklopio sa ostalom decom.uvek je bilo tuce pljuvanja,gadjana kamenom i svakakvih dugodovstina i uvek on jedino kriv,u 5 razredu njegovo se odeljenje rasformiralo i napravili ih 4 da budu u generaciji u pocetku su se i uklopili stari sa novim ucenicima ali pri kraju 5 opet pocinju problemi da su cak neke mame insistirale da ga prebace u drugo odeljenje ali direktor valjda nije dao jer od 4 razreda nisam se druzila sa njim,ali i dalje su me zvali iz skole da li zbog pusenja u wc mi tvrdimo da nepusi oni svi u skoli pusi i tako prepucavanje sa decom nastavnicima i u krug cak i socijalno umesalo prste isli kod psihologa sto u deciju bolnicu ,privatno neracunajuci skolu,soc i uvek on ispada najtelotovaniji ali da ga niko ne razume
sto se dice ucenja uvek je bio oko 3 i nismo ga ni forsirali samo nek prolazzi kad je bila korona cak je bio vrlodobar jer je svaki cas redovno pratio i radio da je bio uvek medju prvima sa poslatim domacim
ali kad je krenu u srednju tu nastaju gori problemi prvu godinu je iso do marta meseca i mene zovu da dodjem da ga ja prebacim u drugu skolu ili ce ga izbaciti zbog neopravdanih 42 imo i mi to uradimo ali posle nismo mogli nigde da ga prebacimo jer njegov smer nigde nije bilo u okruzenju ili je bio na drugom jeziku a on nezna ni jedan sem srpskog.opet ga ove godine upisu u prvi razred samo drugi smer tu je vec razrednom prve nedelje reko da ce zapamtiti dan kad su krenuli u skolu i jedva covek doceko decembar i izbacili ga sa 24 neopravdana ali to sto je na casu pravio probleme sto jede ili stavi noge na sto nastavnik odnosno profesor ga upise a kad je iso prve godine u srednju tad je bas kasnio uvek je gledo profesor da udje pa on a sedi ispred ucionice ili krene od kuce uvek u 8 i 5 pA GA moram voziti do skole a sad uvek u pola 8 kreco
ali je pretio dosta dece kuko za pare ,prisiljavo da mu dalju 100,200 d izigravo mafijasa po skoli
A cak je poceo sitne kradje da radi po kucama da samo udje i prevrne kucu ili uzme sitnice,za sad koliko znam ima 7 krivicnih prijava i oce da mu sastave sve to ali najgore bilo sad za srpsku novu godinu zvao me u pola 2 nocu da dodjem u policiju ja mislila opet glupost kad on frajer sa jednim od 25 g dilerom uso u prodavnicu sa pretnjom plasticnog pistolja i uzeo dnevni pazar kod njega nasli 11000 a kod drugog 18000 kaze advokad sad ga je najebo njegove reci jer kao pretnja pistoljem a jos maloletan ima da zaglavi sigurno par godina zatvora ili popravni dom a on tvrdi da nece ni dan dobiti jer je glavna cinkara policiji pa ce ga oni pokrivati.da ja nisam zapretila beogradom i inspektorima da sam pricala iz bg nebi ni pokrenuli jos prijave jer stoje u stolu da bi ga drzali u saci i cinkario im sta ko radi
ali sto je najgore cak je mene pred rodjendan njegov op;kacko uzeo mi 1200 e sto sam skupljala za grejanje tad ga nije bilo kuci mesec ipo dana,nekad dodje samo da se presvuce i ode opet tako su nam rekli soc radici da ga pustimo da bi imo jos sta ali kad je dosla zima mi se sazalili i rekli da se vrati kuci ako ce ici redovno u skolu kad on opet u oktombru mi uzeo 200 e da mi nismo ni znali da muzu nisu trebale 50 e nebi ni znali da je uzeo jer ja nisam mogla dohvatiti a ni on samo nam nije jasno kako je naso i uzimo kaze svaki dan po 50 e kad ja odem dole svekru da dam insulin na 5 min sto se zadrzim
znam da sam vas sad udavila sa pricom ali nek se ima zabelezeno da budu svesne i buduce usvojiteljke da bude dece koje krenu pogresnim putem
mi smo ga ucili postenju ali ipak krv nije voda kako stari kazu i da je povuku gene familije jer mi smo culi da su od 10 ujaka i tetaka sto ima 8 bili u zatvoru ili domu ko deca ali mi smo se nadali da nece doci do tog i da ce irasti u pametnog momka koji ce imati neki zanat i da se dicimo sa njim a mi se uzasno sramotimo.samo kako kaze advokat da se nesekiramo jer ima 16 ipo godina i da sam odgovara za svoje postupke a ne mi
izvinite sto sam roman napisala i mogla bi jos 10 puta vise ali sam skratila pricu,ako nekog nesto interesuje nek me slobodno pita sad cu pokusati da budem vise kativnija ovde i da opet pomazem forumasicama vezano za usvajanje
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja? - Page 2 Empty Re: Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja?

Počalji od HappyGirl 31/1/2024, 20:20

Nije lako kad krene pubertet, pogotovo ne u današnje vreme. Mi u familiji imamo usvojeno dete i od prošle godine, sa njegovih 13 godina, počinju problemi. Puši, kontrira, bio je odličan đak sad ne uči, došlo je do svađe sa ocem i šutnuo je oca... Roditelji su očajni. Ne znam koje mere preduzimaju ali nema poboljšanje nego iz priče čujem samo je još gore. Nadam se da će ga to ludilo uskoro proći. Vama drage moje želim puno mudrosti i strpljenja sa decom.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja? - Page 2 Empty Re: Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja?

Počalji od snedra 1/2/2024, 14:28

HappyGirl ::Nije lako kad krene pubertet, pogotovo ne u današnje vreme. Mi u familiji imamo usvojeno dete i od prošle godine, sa njegovih 13 godina, počinju problemi. Puši, kontrira, bio je odličan đak sad ne uči, došlo je do svađe sa ocem i šutnuo je oca... Roditelji su očajni. Ne znam koje mere preduzimaju ali nema poboljšanje nego iz priče čujem samo je još gore. Nadam se da će ga to ludilo uskoro proći. Vama drage moje želim puno mudrosti i strpljenja sa decom.

Hvala ti, draga Happy!
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja? - Page 2 Empty Re: Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja?

Počalji od Nella 28/4/2024, 22:25

Trkosoca,
zao mi je sto prolazis kroz takav problem, kao i Nina. dok su mali, sve je drugacije, slitki su i umiljati. Kako krene odrastanje, krecu i problemi, ali to je i u bioloskim porodicama. Nase devojcice imaju po 8 godina, isto krece ludilo u skoli, nisu bas odusevljene obavezama. Trudimo se da balansiramo koliko mozemo.... Budući usvojitelji morate da znate, da sa odrastanjem kreću i problemi, da smo mi stariji roditelji, možda zato neke stvari teže i prihvatamo. Daće Bog da preguramo pubertet što lakše. Ali znajte da i ljubav koju smo dobili nema cenu!! Svena sam toga da pored toga što ih učimo da budu dobri ljudi i geni rade svoje.....

Nella

Broj poruka : 58
Datum upisa : 27.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja? - Page 2 Empty Re: Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja?

Počalji od Danara 29/4/2024, 16:21

Svuda ima problema u pubertetu, kako u biološkim, tako i u usvojiteljskim porodicama. Kad kritikujem moju ćerku, ona mi kaže što sam je usvojila kad mi ne odgovaram. Reko da sam te rodila, bilo bi što sam te rodila. Ima 10 godina, ali je već u pubertetu. Pruža otpor, misli da je najpametnija, cirkus 😁. Borimo se kao i svi drugi. Sreća, još uvek su to benigni problemi. Roditeljstvo je veliki izazov.
Danara
Danara

Broj poruka : 200
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja? - Page 2 Empty Re: Koliko je vaše dete bilo staro u momentu usvajanja?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu