KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
medolino
tiramisu
Deni
libra35
Blanka
lenjivica
Vanilla
Niny
fight&faith
jadranka
Vuchica
Zmajuška
Jerapetra
saska1
Tebi
alex11
SladZana
masato
mirjanamirjana1986
sanja 73
Bobaue
PalcicaBg
Eho
Ancica 87
MalaSaJuga
alisa
Smrdica
Sirijus
tatjanica
Lija
Šašava
Vanja80
noja
micaubica83
BabyBear
Sofija Veks
sandrolina
caci
nina :)
mimi85
BiKsi :)
bak
kiki5
annci
AriesGirl
Vecka
Mimi12
51 posters

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 11/4/2016, 23:55

O radosti lijepa, kako si meden dusice slatka. Samo ti rasti duso draga, i kaki što više nego šta! Bas su mu slatke ove pelenice, bas je prava šmekerica. Ljubim ga u obraščiće mekane. ljubav srcasti poljupci
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 12/4/2016, 07:04

Joooj Annci koliki momak! Pu pu pu! Djole je med medeni.

Ja sam bila sinoc kasno kod hematologa, jedva izdrzala, jer je to vreme kad pocinje da mi biva bas muka i kad sledi bar jedno povracanje affraid .
Situacija je sledeca: sto se fraxija tice moze biti krvarenje od njega, a ne mora da znaci. Niko, pa ni dr, ne moze to da potvrdi. Svi faktori koagulacije i d-dimer su mi na donjoj granici (neki i ispod). Zato je smeo da mi smanji fraxi sa 0,4 na 0,3 uz obaveznu kontrolu antitela FXa posle 4 sata. Ako taj nalaz bude OK, smem da nastavim sa manjom dozom. Ako nije, mozda mora cak stara da se pojaca, jer onda je problem nesto drugo, a ne fraxi. Eto to je izvestaj od sinoc.
I da, pitala ga za temu "fraxi sa ili bez izbacivanja vazduha", na sto je crkao od smeha. Ne veruje da jos neko u medicinskoj struci to ne zna. Apsolutno bez, inekcija je vec spremna za davanje. Taj vazduh ima funkciju kao sto ste vec pisale, da rasprsi sadrzaj. U suprotnom, kaze, ostaje neka kolicina u igli, ne izadje sve. Ja mogu da vam kazem da sve do jedne med.sestre izbacuju vazduh. Meni nesto glupo da ih ja kao "ucim", ali moracu ipak da se ukljucim.

Ljubim vas sve! Posebno tog malenog u sarenim pelenama!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 12/4/2016, 08:40

Mimi, ja sam sve vreme bila na fraxiju, pa onda clexanu (zbog pojave alergije), i nikada nisam radila ta antitela FX. E neka me je nesto zaobislo Very Happy Tebi drzimo fige da rezultati budu ok. Sto se vazduha tice, to je stvarno smehotresno. Npr, meni su u Frontu na intezivnoj nezi sestre istiskale vazduh (inace, nisu ni imali clexan, nego sam donosila), a kada sam presla u apartman (citaj "paralelnni univerzum") clexan su imali, i normalno davali bez istiskanja vazduha. Ista ustanova...sta reci. Mene dole na intezivnoj, iskreno, mrzelo da se svadjam. A i imala sam drugih problema, ko velim, ako me na intezivnoj ubije neka sestra jer je istisla vazduh, e neka ide u persun sve...i preziveh lol! Ti se lepo ukljuci, daleko je do porodjaja...njihova sramota, ne tvoja

Blankic, tebi i skocicama samo veeeeliki poljubac od Djoleta i mene
srcasti poljupci srcasti poljupci
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 12/4/2016, 09:00

Pa imamo istog hematologa, znas koliko je on fin, ozbiljan gospodin i  sve hoce da objasni (a ja imam uvek stotinu dodatnih pitanja). Na ovo sa istiskivanjem vazduha se bas od srca smejao. Ne veruje covek....Ja inace ne dajem sama fraxi, idem ili u DZ ili u jos dve privatne ordinacije ako mi MM nije u to vreme tu. Posebno kad primam i pg depo, moram da odem. Tako da je ovo moje iskustvo sa jedno 10-15 med sestara, sto mladih sto starijih. I divne su prema meni, pa mi bas nesto zao da zanovetam. Ali moracu....
Imam i ja blagu alergiju na stomaku. Rekao mi je da cu morati promeniti ako se pojaca. Upali mi se, pa prodje. Ajde, racunam, nije jos strasno, sacekacu. Rekao je da je to lokalno, reakcija zapravo na rastvarac unutar injekcije, ne moze nesto da skodi osim sto je neprijatno. Ja inace imam osetljivu kozu tako da nisam sigurna da ce i s drugima biti bolje, tako da cekam....

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 12/4/2016, 09:54

Ancci, Djole je medenjak mali, prava smekerica. osmeh srce
I meni od fraxija na stomaku bude crvenilo i bas cesto imam hematome, margarin malo pomaze. Sestre u Domu zdravlja i u Feroni govorile su da se obavezno istisne vazduh, a dr Mitic - hematolog u Feroni, da obavezno ostavim barem malo vazduha jer treba da se rasprsi, tako i radim.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 12/4/2016, 09:57

...mimi,drzim fige da je od fraxija,pa da se sa novom,manjom dozom sve lepo stabilizuje!....grlim tebe i bebicu!!!  sunny

...sto se teme "fraxi i njegova primena" tiche,nikad nisam istiskivala vazduh,niti mi je to palo na pamet...hihiihihiihih....kod mene je to bilo po principu,zvizni i vozi dalje...nisam imala nezeljenih dejstva pa onda o tome nisam ni razmisljala....modrice i one cvorice sam ponekad mazala,kad me bas svrbe,nekom kremicom za hematome iz apoteke,zaboravih kako se zove...

....ancci,djole je tako meden.....bravo za velikog momka,bas je lepo porastao...maneken za pelenice sarenice!!! osmeh srce

...vanjice,nisam expert  ali mi se cini da su ti ok rezulati,a ako i doka tako kaze zasto bi radila amnio?

....moja sofkica naucila tasi tasi,gde je oko,gde zeka pije vode.....seta onako da je drzim na dva prstica,konektuje mi se na kaziprste i cepaaaaj...jutros kad smo se probudile me je poljubila dva puta,kako je medenaaaaa......svaki dan smo na igraji,obozava ljuljasku,penjanje na onu kucicu pored tobogana,da cupka travicu,a najvise decicu....vristi od srece kad idemo u hodnik,zna da ide kod dece.....deca su inace carobna rec kad je nevaljala  Wink ....hihiihihihii....super imamo bebice drugarice na igraji pa smo se dogovorili da pravimo jedno malo pesak-igralistu tu ispred nase zgrade,tate rade, mame piju kaficu, bebe uzivaju sa kanticama i lopaticama...moj dragi stize prekosutra,taman lepo da se ukljuci u akciju - pesak za bebe!!! likeit
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 12/4/2016, 11:24

"Koleginice" treba mi nova pomoc. Posto nikad nisam radila nalaz na toksoplazmu, uradim i to samoinicijativno pre neki dan. Nisam ga nikad radila jer mi niko to nije predlozio, a ja sama nemam nikakvih dodira sa zivotinjama. Imala sam kao dete, to stoji. I sad mi stigli rezultati skroz zbunjujuci. Pa ako neko ima malo vise iskustva s tim, da mi odgovori. I kom doktoru da se javim.
IgM mi je 0,10 (reaktivan >0,6), IgG 14,6 (reaktivan >3,0). Kapiram da je ovaj IgM u redu, ali i da IgG uopste nije. Da li treba jos nesto da izvadim? Koliko je ovo ozbiljno?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 12/4/2016, 11:32

...mimice,ja sam radila torch davno i koliko se secam igg su prosle,da tako kazem prelezane infekcije a igm je trenutno stanje...nadam se da ima cura koje znaju vise od mene...
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 12/4/2016, 11:51

Guglam  ja sad...Sad neki pisu da prelezana infekcija znaci da ne mozes ponovo da je dobijes jer imas antitela, a drugi naprotiv da je taj parazit zauvek prisutan i da se ne zna kad ce proraditi.
Nadam se da ovde neko ima tacnije podatke.
Bila je i tema ovde na Kutku, ali nije dugo aktivna....

Zapravo, nemam pojma sta sad da radim! Osim sto se pojedoh sto to nisam ranije uradila...

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 12/4/2016, 12:29

tatjanica ::

...vanjice,nisam expert  ali mi se cini da su ti ok rezulati,a ako i doka tako kaze zasto bi radila amnio? likeit

Tatjanice, nisam ni ja sigurna sta mi je ciniti, zelela bih da budemo sigurni da je sa te strane sve ok, a opet me frka od amnio.
Zene, pisala sam rezultate dabla na temi dabl testovi
https://kutak.forumotion.com/t485p250-dabl-test-tripl-test-markeri-hromozomopatija#553691

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 12/4/2016, 12:42

Vanjuska ja se ne razumijem u te rezultate bas ni malo, dako se javi neko ko zna. A jel imas para za prena test, to je zakon, ako ti predloze AC sigurnija je Prena i pouzdanija.
Mimi, ne znam ni za tvoje rezultate, ali sigurno postoji neko resenje kod cika doce.

Ljubim vas zenske moje zagrljaj
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 12/4/2016, 12:49

Vanja, ni ja ne znam nista o tome. Ali znam da nisu pouzdani ti testovi i da sluze uglavnom samo da svima naprave konfuziju. Meni rekose u DZ da Tranquility kod Cryosave-a (valjda smem da pominjem kompanije ovde???) kosta manje od 500 eur. Ja sam samo malo gledala sajt, nisam zvala da proverim. Ne znam je li tacno.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 12/4/2016, 13:03

...vanjice,ne znam sta da ti kazem,,,,,znas da amnio nosi oko 2% rizika....nisam sigurna da ti je to neophodno...konsultuj se ti sa nekim specijalistom jos.....cekaj,jesi ti sad uz dabl test radila i expertski uz?


Poslednji izmenio tatjanica dana 12/4/2016, 13:04, izmenjeno ukupno 1 puta
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bak 12/4/2016, 13:04

Jao Annci kakav je srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca
Places li od srece svaki dan Wink

Trudnjace osmeh srce
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 12/4/2016, 14:38

Vanja ja mislim da ti je ukupan rezultat dobar, tebi je ovaj rizik zbog godina veci, ali recimo NT ti je bas nizak, meni je izmereno 1.7mm i za to su rekli da je super, bitno je da bude manje od 2. Niko tebi nece reci da odes da uradis ili ne uradis dalje testove, to morate ti i muz odluciti, oni samo predlazu u nekim slucajevima, a na tebi je da odlucis da li ti je ovaj rizik prihvatljiv ili nije. Ali ako ces se ti narednih 5 meseci nervirati i misliti o tome, onda je mozda ipak vaznije da budes mirna. Ako ikako mozes, uradi neki od tih testova iz krvi, raspitaj se koji pokriva i amnio u slucaju da su losi rezultati. Ali imaj u vidu da ti ni test iz krvi nece reci da beba 100% nema daunov sindrom, nego ce isto ovako biti izrazeno kao rizik 1:nesto. Koliko sam ja shvatila, 100% je sigurna samo amnio da se zna stanje s bebom, ali ona nosi drugi rizik.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 12/4/2016, 15:24

Nije ni amnio 100% sigurna, koliko sam ja citala. Samo se uzimaju druge vrste celija (iz epitelnog dela) u odnosu na testove iz krvi, pa se zato za slucaj loseg rezultata testa iz krvi salju ipak da rade amnio. Prosto statisticki je nemoguce upasti u taj mali procenat greske kod oba testa. Tako sam ja razumela sve sto sam procitala, a ovih dana se bas time bavim.
Znaju sigurno bolje zene koje su to radile....Ja jos uvek samo teoretisem. Rolling Eyes

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 13/4/2016, 00:26

Vecka, hvala na savetima Wink
Ja prelomih, narucila sam dve pelene od CokiLoki (jednu bambus, drugu od velura), i jedan cover... pa ajd cisto da vidimo kako mi to deluje i kako ide. Vala, jesu slatke!
Da ne pricam koliko Djoleta volim, i koliko je jos plus sladak nasmejanko!
Golemi sestkilas Razz

Annci, ne kapiram zasto svi stavljaju jednokratne nocu... pa bas zato sto ne kake, i dugo provedu bez presvlacenja, mozda je u boljed a budu u prirodnim pelenama...?
Mimi, drzi se!
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 13/4/2016, 00:37

Tatjanice, bas fino za Sofku, a posebno za dobru ideju sa peskom Wink
mada, kad su deca u pitanju, sumnjam da cete bas na miru piti te kafe,
ali ajde :)
Konacno i tata stize :)

Koliko sam ja citala o toksoplazmozi (imam 3 psa i macku), zakljucih da je bolje kad se ima dodir sa zivotinjama (mada se ona moze dobiti iz milion drugih izvora... kobasice, nedovoljno skuvana ili pecena jaja... i zaboravih odakle jos), jer se stekne imunitet upravo susretom sa bolescu. Tako da je dobro imati je prelezanu.
Test sam i sama htela da radim iz radoznalosti, ali mi se nije placalo,
a sa drzavom nisam uspela da se dogovorim, nikad nisu imali reagenasa.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 13/4/2016, 00:38

Ja sam odusevljena tim mpp, svasta nadjoh na net o njima i ima vise vrsta. Ajde Šašavice pa taman prenesi iskustvo. I reci mi koliko kostaju? I jos jedno pitanje, ako stavljamo široki povoj, da li su te mpp dovoljne? Skroz sam u zbunu oko toga pa me zanima.
Ljubim vase bebironce u tim slatkim pelenicama poljubac
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 13/4/2016, 01:49

Djole, smekercino, kakav si, gric, njam, njam! Sa sve tim pelenama, pa nek su i usrane!

Igm govori o trenutnoj zarazi, Igg o staroj, koja je nekad bila. Nije mi poznato da ta stara moze da se aktivira, logicn mi da ne moze.

Cmoka
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 13/4/2016, 01:53

Ja sam obavezno morala da radim test na toksoplasmu pre vto,to je bio uslov da bi prosla komisiju.Najbolje Mimi da odes do dr da ti pogleda rezultat
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 13/4/2016, 02:01

Vanja ako mislis na age risk i meni je tako bilo to je zbog godina,ja imam 31 i dr mi je tako objasnila, ja sam ispanicila kad sam videla ali me dr smirila.Ja bih ti preporucila tripl test,tako sam ja uradila i tada je bilo sve ok
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 13/4/2016, 06:49

Šašava ::Tatjanice, bas fino za Sofku, a posebno za dobru ideju sa peskom Wink
mada, kad su deca u pitanju, sumnjam da cete bas na miru piti te kafe,
ali ajde :)
....hihihihiii,sasavice,pusti nas da mastamo,uskoro ces i ti sa mamicama sa igraje juriti za svojom slatkicom po travnjacima...ahahhhaaaa...
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 13/4/2016, 07:26

Uf, nisam pametna sta mi je ciniti.
Radila sam ekspertni, dr kaze da sve deluje uredno, kao i dabl, mada znam da je taj dabl vise statistika nego bilo sta drugo. Koliko sam skapirala, jedino je amnio 100% siguran mada opet rizik je tu, i za razliku od ovih ostalih testova, obuhvata mnogo vise anomalija.
Hvala zene na savetima!

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 13/4/2016, 07:31

Mimi, kad sam radila toxo, i kod mene je Igg bio pozitivan Igm ne, meni su isto objasnili da je to ok da su stvorena antitela, a koliko sam shvatila bilo pa proslo, niko nije spominjao da moze opet da se aktivira.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu