KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+57
sunny.tp
ivanicasale
fight&faith
zsuki75
Tebi
nina :)
jelena.kuburic
jadranka
mikipika32
Jerapetra
noja
mimi85
marina_82
luckystar74
srecica3112
diki81
lela1984
HappyGirl
minja
Bubamara
SoJa
daki_mm
Bobaue
lilyt
sonjastefa
Šašava
Pikseta
micaubica83
libra35
Dreamerka
tatjanica
saska1
Baš za andjele 75.
mirjanamirjana1986
Blanka
sandrolina
Sirijus
PalcicaBg
JocY
Eho
dada88
Vuchica
Ancica 87
AriesGirl
Erata
SannyP
Lija
heart84
annci
BiKsi :)
Vanja80
Amna84
Zmajuška
kiki5
srculence 84
Jeka1984
BabyBear
61 posters

Strana 34 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zsuki75 7/1/2016, 22:55

Drage moje sretan vam božić!
Ja se namerno nisam javljala jer sam htela da vas obradujem danas . bas sam imala neki dobar predosećaj. Kad ono međutim. Jutros 14 dana od inseminacije ja uradih piš test. Veliko ništa. Danas sam i trebala da dobijem ciklus, ali za sad ništa. Ni sama ne znam šta da mislim. Čekam još koji dan pa ako ne dobijem, opet test ili betu. Ne bih previše da se nadam, ali priznajem srce neće da odustane od ideje. ...

zsuki75

Broj poruka : 873
Godina : 48
Location : NS
Datum upisa : 05.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 7/1/2016, 23:32

mirjanamirjana1986 ::Devojke..jedno pitanje..da li utrogestan cini to da me bole i da su mi uvecane grudi i bubuljice sam pocela da dobijam :). Msm.citam u uputstvu kod 1 od 100 zena ima tu nus pojavu. Nista mi nije jasno..taman se obradujem simptomima onda naidjem na googlu kako je sve od utrica..

Sve to hoce od utrogestana a bogami i zbog trudnoce. Ja sam hiljadu puta pisala da nisam imala nikakve simptome sem sto me nekoliko dana pred betu jako bolio stomak kao da cu da dobijem. Tako da ne trazi simptome nikakve, svaka zena je prica za sebe, sve je to individualno. Ti si nasa najnovija trudnica i vjeruj u to sa blastama imas mnogo velike sanse da ostanes trudna. Savjet moj ti je da ne pitas dr googla ni za sta, uzivaj u ovim filmovima evo ih sada na pretek na tv-u, mazi stomačić, i be happy. Jedva cekam da uradis tu betu pa da se radujemo. Srecno osmeh srce osmeh srce

Zsuki, ne znam da li je rano da test pokaze trudnocu nakon inseminacije za 14 dana. Ja sam uvijek radila Betu. Ajde da vjerujemo da je jos rano pa da onda uradis nalaz iz krvi za koji dan.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zsuki75 7/1/2016, 23:50

Nemam pojma Blankić. Rečeno mi je 14 od inseminacije da uradim betu, ali danas ništa nije radilo pa sam zato test. I ja se nadam da je rano za test, muž da je test bio star 😊. Mada test kao meri već od 25 nekih jedinica, ali lepo mi je da se i dalje nadam.
Kad mi rađena inseminacija još nisu bili pukli folikuli, pa onda još dok se oplode ugnezde ihahaj vremena.

zsuki75

Broj poruka : 873
Godina : 48
Location : NS
Datum upisa : 05.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 8/1/2016, 00:58

Pa i ja tako mislim,meni je to rano za te testove na piš ,kako si ga nazvala, da za tako kratak period moze da pokaze. Čekamo mi betu. Daj Bože da bude berićetno i bebićetno. Držim ti fige igracice roda roda roda roda
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tatjanica 8/1/2016, 07:43

...mimiiii!!! .
..bravo strinaaaa!!!...taman lepo da navezhbash pelenke i ostalo dok ne dodje mali mimi ili mimaaa...chestitam ,to su lepe vesti a pored tvog kuvanja,bebche che strinu obozhavati!!!

...zsuki,i meni se chini da je malo rano za pish test...drzhim figeeee!!!

...mirjanaaaaa,ako se ne manesh uputstava iz lekova eto me tamo da ti iste oduzmem...hihhihiiihiii...ma,shalim se malkoooo,mislim kao i blanki,mozhe biti i od trudnocheeee!!!...mazi stomachich mamiceeee i daljinski od tv-a u ruke!!!

...koraciiii,ljubbbb!!!
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 8/1/2016, 09:36

Drage moje srecan bozic i sve najbolje u novoj god.sto vise trudnica ja sam odradela oggt i insulin. Secer ok al insulin ima veliki skok a i pad al ne dovoljan znaci da imam insulinsku rezistenciju,blago meni. Sad cekam da vidim kakav lek ce da mi dodele. A sto se stitne tice ona se sredila i vise ne pijem lekice. Malo je tsh veci oko 3 i endokrinolog mi je ukinuo lek jel ft4 ok i sad ce tsh da padne. Poslala sam sve prof.pa videcu sta sad. A krajem februara krecem sa prirodnjakom. Sad sam opet na mikroginonu
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 8/1/2016, 10:01

Nema sta bice glucophage, siofor ili gluformin (razliciti proizvodjaci a ista aktivna supstanca metformin) uvodi se postepeno jer hoce da bude muka od njega, dijareja itd(ja nisam imala nikkavih problema bila mi mukica dva dana pola sata posle tablete i to je to a pijem ga vec skoro godinu dana)
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 8/1/2016, 10:05

Mimi, neka je sa srecom!!! Neka te jetrva vuce za nosic, da ove godine duplo prosirite porodicu!

Zsuki, ja mislim da je ipak prerano. Pa meni su vratili morule, i betu  sam radila tek 16 dan. Ok, znam da bi pokazalo i 12 da je pozitivna, ali to je 17 odnosno 21 dan od aspiracije. Jos tebi nije ni pukao jos uvek folikul. Ih!!! Ima tu prostora koliko volis za nadanje i navijanje
navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica  navijacica  navijacica  navijacica  navijacica

Mirjana, samo ti tumaci sve signale poziivno. Jer veruj mi, mogu da budu. Isto stomak bolli a bome i grudi, i kada je uspelo i kada treba da dobijes. Sto se utrica tice, zene su imale najrazlicitije simptome od njega, ja ni jedan. Cak mi se nikada nije ni spavkalo...samo mazi stomacic i pricaj sa svojim bebicama. Saljemo Deda Mraza da donese rode
novogodišnji 2  novogodišnji 2  novogodišnji 2  novogodišnji 2  novogodišnji 2  novogodišnji 2  novogodišnji 2  novogodišnji 2  novogodišnji 2  novogodišnji 2
roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda roda roda roda roda
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 8/1/2016, 10:06

Joj mimi vise mi muka od lekova,taman sredim jedno a kad ono pojavi se drugo. Jel imas policisticne jajnike? Jel si smrsala?
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 8/1/2016, 10:07

Tatjanice medene ste ti i tvoja Sofi na snegu sunnysunny eh meni kuvanje dodje kao vid profesije, anti stres terapija pride.... Kad sam zavrsila fakultet mi smo imali internu salu da smo diplomirane pralje i kuvari... Samo ne kuvamo jestive stvari hahahaha... Ovaj Bozic je bio specijalan za mene, prvi put u nasem domu se slavilo a porodica je dosla kod nas (obicno mi trcimo i kod njegovih i kod mojih pa ceo Bozic prodje u kolima). Cak mi i mm nije pretio da ce da me kaze dr sto jedem zalogaj torte Very Happy
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 8/1/2016, 10:10

Smrsala sam 12 kg sa uzasnih 70 na 58. (156cm visine) u principu moglo bi to jos dole kad bih vezbala... I meni je kilaza postepeno isla dole do 2kg mesecno.
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 8/1/2016, 10:12

A sto se tice policisticnih jajnika... Dr kaze da jesu(prva i jedina koja mi je u zivotu rekla da jesu) a endokrinolog kaze da nemam sindrom policisticnih jajnika jer treba neka tri faktora da se poklope a ja imam samo jedan..
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 8/1/2016, 10:13

Lele ja sam visoka isto kao ti a imam 55kg. Nece valjda jos da smrsam? Jel uglavnom se mrsavi od tih leka? Ja imam jedan jajnik al nije policistican.
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tatjanica 8/1/2016, 10:16

....mimi,nauchna kuvariceeee nasha,navijam od srca da se za sledechi bozhich u tvojoj kuhinji kuvaju bebi kashice! :)  prashimo te sofka i ja!

...srculence nashe,drzhimo fige za februar!!! ...nek lekovi pomognu i eto nama do novembra bebaaa!!!
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 8/1/2016, 10:19

U principu (objasni mi lepo veterinar posto se ugl sa veterinarima druzim hihihi) glucophage pomogne da se skine visak koji tvom organizmu smeta, ne desava se nista preko noci. Ali to ne znaci da ces nenormalno slabiti dok pijestaj lek. Ima zena koje smrsaju kilo a ima i onih koje smrsaju 20 sve zavisi koliko su viska imale. Meni je visak bilo tih 12 i vec 5 meseci se kilaza ne menja. Ako bih htela da skidam jos to bi moralo vezbanjem. A dr kaze da sam dovoljno smrsala. Meni je bio visok i secer i insulin tako da imam diabetes tip 2 i insulinsku rezistenciju pride... Moram da pazim sta i koliko jedem ali od kad sam na terapiji ja nijednom nisam ulovila taj famozni visok secer...a da ti ne kazem da mi je tromesecni 4.7% sto je izvrsno
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 8/1/2016, 10:22

Znaci ne mora da znaci da cu smrsam. Jel bas mi ovo super kilaza. Hvala mimi. Tatjanice ljubav
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 8/1/2016, 10:26

Poslao mi stric slike od pre deset godina... Lele kad sam se videla sa onih mojih 45kg na sta sam licila... Gleda muz slike i kaze dobro je da se nismo tad upoznali hahahaha
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 8/1/2016, 10:28

Hahaaaa bila si ko oliva, i ja sam takva bila pre 10god. osmeh srce
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 8/1/2016, 10:28

Jos koji dan do mece pa mikroginon tabletice... Spremanje za Prag pocinjeee :-) mm naravno opet prehladjen i pored svih vitamina minerala normalno da sam i ja zakacila... Malo sam siznula... I prosli put pred VTO sam bila prehladjena... A on je bio za sve vreme stimulacije i boravka u Pragu...
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 8/1/2016, 10:33

Bravo mimi
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sandrolina 8/1/2016, 12:38

Devojke moje, ja sam glihofash pila 2 meseca pred vto i sada sam 30 nedelja trudnoce, pijem ga i dalje! Nikakvih promena nisam imala, kilaza ostala ista, visoka sam 165 a kilaza uvek 55kg sa tom sam i ostala trudna do sada sam se ugojila 10 kg!
Htedoh reci da je to totalno ne bitna stvar kako izgledas, najbitnije je da se hranis zdravo i da dodjes do cilja, lako se sve drugo resi!
Uzivajte i polako pripremajte za postupak!
Svu srecu sveta vam zelim!
Mima, ti se pripremas za Prag, ako nisi uradi analizu antitela urodjene i stecene trombofilije!

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 8/1/2016, 12:57

Hvala ti sandrolina nadam se da cu krenuti rvojim stopama i da je kod mene ta ir problem i da ce mi se nadam posreciti.
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eho 8/1/2016, 13:04

Srculence, ja sam na raznim stranama cula (i od lekara i od pacijentkinja) da se najteze podnosi Siofor. I sama sam ga pila nekih 6 dana i stvarno mi je zatvarao apetit (sreca pa mi ga ukinuse posle, proglasise ga nepotrebnim). Drugih nus pojava nisam imala, a neke zene su imale (povracanje, proliv i slicno). A za Gluformin kazu da ga zene najbolje podnose i da nema nikakvih problema ni sa apetitom, ni sa drugim nus pojavama.
Naravno, shvatam i ja da je to sve individualno, ali eto mozda ti pomogne informacija da pitas svog doktora ako ti bude prepisivao neki od metformina.

Devojke, srecno svima! Da ove godine sve postanete mame!
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mirjanamirjana1986 8/1/2016, 13:41

Mimi stino brojimo;))..uf al su teski dani do bete. Dodje mi u pon.da idem na posao. Nesto me splasnuo optimizam. Merim temp.37,4. Kad cvrc sve od utrica. Bas mi je tezak ovaj deo..kratak mi fitilj ovih dana :)

mirjanamirjana1986

Broj poruka : 293
Godina : 37
Datum upisa : 10.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 8/1/2016, 13:48

Mirjanice da li da ti se smejem ili da te grdim???? Sta znam ja sam ludak isla na posao tri dana posle transfera... I nije uspelo. Sl.put planiram da ne radim kako god znam i umem da izvucem bolovanje... Pa cemo videti... Pokusaj da se ne opterecujes, sad je sve na tvojim bebicama da se izbore, ne otezavaj im tako sto ces se strsirati nepotrebno. Leskari, pevaj po kuci, uzivaj u sitnicama... Gledaj tv ili neku seriju, film, citaj ako volis.. Ali pokusaj da se opustis to je moj savet... Ja do bete skoro da nisam imala vremena da mislim o svemu tome jer sam nakarikala sebi posla na vrat nenormalno...ne valja ni to sto sam ja radila. I naravno da sam tad pokupila i virus i bila bolesna danima.. Kad god popijem lekove posle toga mi muka, povraca mi se... Tad se javljala nada da je mozda uspelo ali racionalni deo mog mozga je govorio budalo to su lekovi .... I tako....
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 34 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu