KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+57
sunny.tp
ivanicasale
fight&faith
zsuki75
Tebi
nina :)
jelena.kuburic
jadranka
mikipika32
Jerapetra
noja
mimi85
marina_82
luckystar74
srecica3112
diki81
lela1984
HappyGirl
minja
Bubamara
SoJa
daki_mm
Bobaue
lilyt
sonjastefa
Šašava
Pikseta
micaubica83
libra35
Dreamerka
tatjanica
saska1
Baš za andjele 75.
mirjanamirjana1986
Blanka
sandrolina
Sirijus
PalcicaBg
JocY
Eho
dada88
Vuchica
Ancica 87
AriesGirl
Erata
SannyP
Lija
heart84
annci
BiKsi :)
Vanja80
Amna84
Zmajuška
kiki5
srculence 84
Jeka1984
BabyBear
61 posters

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bubamara 13/1/2016, 14:04

Mirjana cestitam od srca,znam kakav je osecaj,ja sam htela da se srusim pre nego sto sam otvorila taj mail da vidim betu!
Odmah da ti kazem da je meni prva bila oko 200..i na prvom ultrazvuku me dr pitala kolika je bila prva beta,kaze da znam sta da ocekujem, ali odmah je videla da je jedna beba. Rekla mi je da je to mala prva beta da bi bile dve.
Jako mi je drago i stvarno smo velike srecnice jer nam je iz prve uspelo  vv   bb   vv
Inace ja bila na drugom ultrazvuku bebica je bila znaci u sred 8 nedelje velika 13 mm (ne mesak) a sad smo vec i u 9 nedelji.
Mirjana simptomi kod mene su bili probadanja u stomaku,grcici,bolne grudi..pa onda na neko vreme prestala ta probadanja pa sad ima pomalo opet,vise jer sam se opustila pa malo vise hodam,i radim po kuci.
Terapija progesteron inekcije i utrogestan rekli do dabl testa.
Bubamara
Bubamara

Broj poruka : 31
Location : Beograd
Datum upisa : 22.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mirjanamirjana1986 13/1/2016, 14:36

Bubamarice i ja imam neki osecaj da je jedna bebica..srecna sam u bilo kom slucaju.. Kad si ti radila betu? Msm koji dan? Ja sam 9.dan posle et a bile su blastice..i kako se racuna trudnoca po nedeljama jel kao i prirodna od dana posl.menstr. Ili??

mirjanamirjana1986

Broj poruka : 293
Godina : 37
Datum upisa : 10.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 13/1/2016, 14:56

Gdje su nestale cure koje su malo vise upucene u moju situaciju. Sad Sad
Treba mi savjet,treba mi objektivnije misljenje , treba mi fina rijec .Ne znam sta da mislim i pored toliko info o FSH i zidu na koji sva medicina Svijeta nailazi ipak mi je tesko!!
Ne mogu da vjerujem da sam sa 26 godina imala FSH od 90 i da nisam ni znala sta je FSH
Evo poslije Vujovickine terapije (ona je bila jedina nada) FSH je cak skocijo za 3 %..Pa ako mi je FSH pod tako jakom terapijom 60 ,sta je sa stvarnim FSH...
Uzalud pitanja znam,ali sta da radim??
Da idem kod Vujovicke opet,cemu to? Sta moze biti ,ostaju samo jos inekcije..Bas niko mi ne pise o tome,niko nije stigao do te terapije? Ne znam nista o tome niti mogu sta pronaci na internetu.
Eto ako ko ima i vremena,volje i znaja ( jos koji jezik ) da gugla pa da malo to pogleda ,bila bih mu jako zahvalna..
Ja sam 50% prelomila da se povucem od dr. Vujovic i svega ostalog.
Vujovicka zadnji put rece gledajmo zdravlje ,vise ne spominje bebu a brigu i terapiju za zdravlje do 50godine cu dobiti i ovdje. Mozda sam i ranije u tom pravcu trebala ici..Jer sam kucala samo na vrata klinika za neplodnost,nikad kod endokrinologa ,mozda i on smiksa neso za mene.Mozda i pod tome terapijom mogu zatrudnjeti kao i sa cikom..( pod njom je samo 2 % moguca trudnoca )
Ne znam,da nisam otisla kod Vujovicke nebi sebi oprostila,a sad mi krivo sto sam dozvolila da se lijecim svaki 3-4 mjeseca na 15 minuta... Ljudsko prokletstvo, ne znamo sta bi..
Moram da donesem odluku.Mozda pustiti prirodno da vidim kako ide..Jer 2013 sam imala 2 folikula na UZ..
Juce sam preplakala citav dan,navece sam malo probala razmisljati lol!
A ako mi samo ostaje donacija da li sa njom cekati (to moze biti i gubljenje vremena ) ili se psihicki pripremiti i odmoriti u naredni par mjeseci i krenuti na donaciju..Znam da cete reci mlada si imas vremena,ali sta ako cekam pa na kraju i to ne ide,jer eto bas sam baksuz jedna na 1000.
NE ZNAM vise sta da mislim. Ah da, MM ne pravi pritisak,niti mi sugerise sta,kaze nece da utice na moje odluke,boji se da bi sugerisanje mene navelo na neko preduhitreno razmisljanje.. king
Al se ja napisa,olaksa dusu... Sad Sad Sad
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bubamara 13/1/2016, 15:09

Ooo nisam videla da si deveti dan!Pa tebi ce jos i skociti beta,ja sam 13 dan radila i bila je tolika.
Zelim ti kako god ti volela,lepo je i blizanci,ja sad vec razmisljam,posto imamo jednog smrzlica koji nas ceka,ako ne daj Boze sa njim ne uspemo drugi put za jos jednu bebu - moramo ceo proces opet proci za drugo dete,i to privatno jer onda drzavno nemamo vise prava.
Racunas od poslednjeg ciklusa nedelje,a npr na ovom drugom ultrazvuku sam bila u osmoj nedelji, ali merenja bebe pise kao da je u sedmoj po velicini, to tako racunaju jer realno i nismo ostale trudne kad je bila poslednja menstruacije nego kasnije malo i to se vidi po velicini bebe,ali ipak citavu trudnocu racunaju po ciklusu.
Bubamara
Bubamara

Broj poruka : 31
Location : Beograd
Datum upisa : 22.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 13/1/2016, 15:11

Prvo da cestitam mirjani,sve najbolje i skolsku trudnocu osmeh srce

E sad pikseta, ako se plod ne razvija dobro,nema pomoci. progesteron se daje da podrzi trudnocu,aj tako da kazem...ja sam primala nakon krvarenja.i meni se beta nije pravilno duplala i jedan blizanac je otiso,hvala Bogu pa se moja dusa izborila. ZELIMO SVE NAJBOLJE TVOJOJ DRUGARICI.
Dobro dosle Iskra i Detelino.
Baby,ajde vrsnjakinjo po upisu na kutku, red je na tvoju beturinu. osmeh srce
Zmajuska,draga,ljubimo te ,volimo i zelimo devojku za Vasu sto pre.
Koraci,pozdrav za sve.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 32
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jadranka 13/1/2016, 15:16

Amna84, ja bas nista ne znam o tvom problemu ali procitah tvoj post i moj savet ti je da se odmoris od svega i pustis malo vreme da te rastereti. Ja uvek dajem prirodi prednost, pa ako si na tom putu dajem jedan svoj navijacki glas :) a svakako mislim da treba da slusas sebe i svoje potrebe. Godine nemaju veze sa zdravljem i stanjem, ako ti je tesko-tesko ti je i ne vidim kako bi nekome 10 godina starijem bilo teze, ni patnja ni radost ne biraju godine. Ali si dovoljno mlada da pustis neko vreme da prodje i da se zabavis drugim stvarima, da zaboravis probleme.

jadranka

Broj poruka : 91
Datum upisa : 22.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 13/1/2016, 15:18

Amna draga,ne znam sta bih ti rekla a da to ne znas. nisamimala s tim problema.
zelim ti svako cudo,da zaluta jedan bebironcic u tvom stomaku. evo moj mali posipa bebecu prasinu,mase i rukama i nogama,nikad se ne zna...sve najbolje osmeh srce
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 32
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 13/1/2016, 15:25

Markosanja,ljepo je vidjeti tvoju slicicu na avataru smajli angel osmeh srce
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 13/1/2016, 15:55

Amna stvarno mi je zao, o FSH stvarno ne znam nista. Nemoj samo da klones duhom. Idi kod endokrinologa nek te posavetuje, mozda ce imati sta pametno da kaze..
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 13/1/2016, 16:09

Amna zasto ne probas da u becu privatno da nadjes endokrinologa. Ili da pises na mejl u pragu za donaciju da se informises i cisto da znas sta ce ti reci i da li postoji neko drugo resenje. A sto se mladosti tice to nema pravila jel nesto kad boli ono boli i ne pita za godine. Polako se smiri i moj ti je savet da trazis misljenja jos nekog dr.
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Iskra 13/1/2016, 17:26

Hvala svima na dobrodoslici, a za Mirjanu jedno veeeeliko braavooo! beba


Jelena, sasvim je moguce da smo se srele u subotu, jer je moja cimerka takodje radila histero. Mi smo bili u zutoj sobi i ostavili su nas preko noci na infuziji. Zaista su svi bili ljubazni.

Draga Amna, i meni je zaista zao jer nisam u toj materiji, ali se iskreno nadam da ce se ubrzo javiti neka devojka koja te moze posavetovati, posto vidim da se zaista osecas bespomocno. Pokusaj malo da se opustis, iako znam koliko ti glupo i nemoguce zvuci taj savet...

Meni ce sutra uvece biti embrio transfer jedne blastice, pa vam javljam kako je proslo. Ostalo je da ujutru izvadim krv da vidimo da li je spao crp i sedimentacija od upale, ali verujem da to nece biti prepreka za transfer.
Ne znam da li ste vi pred taj dan isto osecale malo jaci pritisak jer je sada sve na vama... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Iskra
Iskra

Broj poruka : 30
Godina : 41
Datum upisa : 17.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mirjanamirjana1986 13/1/2016, 17:41

Bravo iskra!!! Drzimo fige za sutra!!!

mirjanamirjana1986

Broj poruka : 293
Godina : 37
Datum upisa : 10.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 13/1/2016, 17:48

Markosanja draga, drago mi je videti te "vrsnjakinjo". Vojevali smo zajedno te davne 2014. Wink
Da znas i da imam nameru da obradujem prvo sebe u ovoj godini, a onda i vas. Zarekla sam se da je 2016. godina sunny moga zivota!

Amna, prosto mi je neverovatno da kao u toj razvijenoj Austriji sve tako kilavo ide.
Slusaj, ja imam problem sa FSH, ali ja imam sada vec i 46 godina. I meni je pored cikloproginove koju sada vec pijem 9-10 meseci, a koja kao skida FSH, moj FSH rastao u septembru, oktobru, novembru. Ja sam doduse u 2014. god. vec 2 puta isla na donaciju (sto mozes da vidis u potpisu), doduse neuspesno ali zato sto se ja nisam mnogo posvetila sebi, i ostala su mi jos 2 pingvina tamo po koja imam nameru vrlo, vrlo skoro da odem.

Sto se samog FSH tice, jeste ti visok, i tu nemam utesne reci, ali to je zato sto sam ja jedna vrlo realna osoba. Umem da utesim, ali uvek sam vise volela i da mene niko ne tesi nego da mi kaze realno kako jeste i da se sto pre suocim sa bilo cim kakvo god da je, a ne da budem obmanuta, pa da se posle pitam sta to bi. Tako i imam vise vremena da reagujem ako treba. Bitno je samo da se sto pre saznaju neke stvari. Ti, za razliku od mene, imas jos dosta vremena da se posvetis sebi i pravljenju bebe, ali ako je takvo stanje sa FSH onda:

1. Prvo dobro procitaj ovde na Kutku temu o FSH i tamo ces mnogo iskustava naci i dosta ces nauciti. Ima tamo svasta da se procita, videces i da smokve u maslinovom ulju mogu da pomognu da ga snize, itd., itd.
2. Tek ako uradis SVE STO SI MOGLA i sve sto je do tebe i ne uspes i dalje da ga snizis, onda ti preporucujem da se sto pre okrenes donaciji. To nista ne boli, mnoge odavde su bile. O tome da li je to dete tvoje ili nije ne treba ni da razmisljas. PA NARAVNO DA JE TVOJE!

Verovatno da ti u glavi ne mozes da se pomiris sa time da tako mlada ides na donaciju, ali jbg, pitanje je samo koliko jako zelis bebu. Ja sam imala 43 godine, a moj muz 37 kad smo se upoznali i odlucili da se vencamo za samo 2 vidjanja. Ali vec na tom drugom vidjanju smo se dogovorili: dete, po bilo koju cenu, pa taman i usvojeno. Oboje smo to rekli. I zato nikada nismo imali problem. Kad su nam ovde rekli, posle prve aspiracije kada mi nije pronadjena ni jedna jc, da je najbolje da ne gubimo vreme ovde nego da idemo na donaciju u PFC, mi ni jednog trentuka nismo rekli pa videcemo, ili hajde da probamo jos ovo, ili bilo sta drugo. Mi smo odmah rekli ok, samo nam dajte neku adresu i kome treba da se javimo da vidimo sta treba, i naravno pitali smo malo i da nam kaze nesto malo o tome, jer smo oboje bili kao duduci.

Sa tobom je druga prica jer si ti ipak nekih sitnih 15 godina mladja od mene. Pazi, mozda sam ja psihicki i duhovno mladja od tebe, ko ce to znati, ali fizicki....eeeee draga moja, tek sad razumem koliko i jedna-dve godine znaci kada si u VTO prici, a kamoli 15, jer kad sad uporedim moje vrednosti hormona (AMH, FSH, E2, itd.) sa vrednostima iz 2013., to je nebo i zemlja. Da sam te 2013. godine znala za Kopitovicku mozda bih sada vec i rodila iz prirodnog ciklusa, ali to je sad neka druga prica.

Nisi ti ovde jedina koja ima problem sa FSH ili bilo cim u tim godinama, ima ih jos, ali su se ili malo povukle odavde ili odmaraju. Lela ako bude ovo citala mozda ti ona moze reci nesto vise.

Dakle zeno, glavu gore, osmeh na lice i potrudi se da uradis SVE sto je do tebe. Sve dok ne budes sigurna da si sve dala od sebe nemoj ni da se traumiras. Samo polako, kazem ti, iako je zelja prevelika, imas vremena.

I procitaj temu FSH. Sve imas tamo, tako da ti odavde niko i ne treba Very Happy

Ljubim te ljubav
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sandrolina 13/1/2016, 19:11

Drage moje, uradila sam d dimer i sada je 660, sta mislite jel ok, napisali su mi da je na ref. vrednostima laba za period od 27 do 32 nedelje trudnoce ref.vrednost do 640!
Ja sam sada 30 nedelja i koristim clexan od 0,4.

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 13/1/2016, 19:23

Hvala vam cure, malo sam se smirila..Znam da vam je nepoznata materija i dao Bog da nikad i ne saznate nista o tome i da nikada ne dojdete na te stranice...Svako dobro vam zelim..
BabyBear,najdrazi su mi direktni ljudi.Uvjek probam da budem realna..I uzivotu od osnovne skole imam samo takve prijateljice,ljute,direktne i otvorene.
I ovdje sam primjetila da zene vole direktnost,cak i kritikuju one koje pocnu da umisljaju i da gube dodir sa stvarnoscu...Zato mi i treba vase iskreno i direktno misljenje..

Nije u Austriji nista kilavo,ovdje je bila jasna diagnoza u sve tri klinike DONACIJA!
A sto se tice kutka i teme FSh sve sam vec citala i probala,od smokvi ,cajeva,trave i t..Odavno sam ja na ovim temama.Pisala sam sa Lelom prosle godine ,ima tu jos Nataly,Winni i jos par,ali sa vremenom se povuku kao i ja..Jer mozes samo cekati ,nadati se ili na donaciju..Nisam je protivnik samo ne znam kada ici..
Najdraza mi je tema moje FSH cudo smajli angel osmeh srce

Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 13/1/2016, 19:48

srculence 84 hvala sto si me potakla,danas mi je tek mozak poceo raditi u tom pravcu..prvo sto cu uraditi je naci endokrinologa ovdje...
Mora da mi da neku terapiju to je bar jasno da moram biti pod terapijom.
Ja jesam bila kod reproduktivni endokrinologa ovdje i jasno je bilo, samo donacija !Oni se nisu zamarali dalje...
Ali nisam nikad isla endokrinolu da vidim sta sa zdravljem,kako dalje zivjeti i ako mi daju terapiju ,onda me zanima da li pod tom terapijom slucajno moze doci do trudnoce i kakva je njihova terapija za zene poput mene .
Ako sam shvatila nasa Vujovicka i Sumarac su najjace u tome i njihova terapija je samo Cikla,sta je onda u Austriji,e to cu da saznam..

-------

https://kutak.forumotion.com/viewtopic.forum?t=3059
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu