KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+49
jadranka
mimi85
libra35
Vanja80
diki81
Bobaue
JocY
SoJa
heart84
Klarica
Strumfeta78
nina :)
Vecka
Cala Domingos
Vuchica
bak
Hiperaktivna
veki1
Ninche
majal86
makac71
Blanka
Erata
marija123
Stenli
JednaSova
Djurdjevak79
millena
saska1
Sofija Veks
Deni
lenjivica
MalaSaJuga
BiKsi :)
d77
Niny
Zmajuška
AriesGirl
leptirica1977
ganedina
tatjanica
Šašava
annci
noja
micaubica83
pegaz
PalcicaBg
Eho
Ancica 87
53 posters

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Stenli 22/12/2015, 14:16

Nisu sve komisije iste u Bg, neke su 'blaze', ja sam srecom dobila 2 puta po 6 meseci produzenje, tacno istice na njihov drugi rodjendan. Ostriji su sada, nego u januaru, kada smo mi prvi put predavali. Najbolje je uz izvestaj fizijatra imati jos neki izvestaj, jer npr hipotonija slabo prolazi na nekim opstinama, nego npr f83 mesoviti razvojni poremecaj.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 22/12/2015, 15:13

Na kojoj si ti komisiji Stenli?
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Stenli 22/12/2015, 20:58

Zemun
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 22/12/2015, 23:40

Blanka,spavanje iskljucivo na levom boku sto duze mozes U 5 mesecu kod jedne bebe mi je bio manjak plodove vode i dr mi je rekao mininum 2 l tecnosti i sto duze spavanje ba levom boku da bi bebe mogle da se hrane i zbog boljeg protoka krvi.Nakon toga sam se ukocila lezuci na levom boku i na sledecoj kobtroli je bilo sve ok.Nastavila sam sa lezanjem na levom boku do kraja trudnoce.
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 22/12/2015, 23:56

E da zaboravih da napisem...kad mi ponestane snage,kad sam iscrpljena i fizicki i psihicki, sednem i setim se svake inekcije fraksiparina,progesterona,vaginaleta,lekova,svih strahova da ne izgubim bebe, lezanja celu trudnocu,zena u bolnici koje su gubile svoje bebe,komplikacija na porodjaju i nakon porodjaja i odjednom skocim i shvatim da je svr proslo i osecam se odmorno,ne osecam vise ni fizicki ni psihicki bol... eto to je ono sto me pokrece svakog dana
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 23/12/2015, 00:18

micaubica83 ::Blanka,spavanje iskljucivo na levom boku sto duze mozes U 5 mesecu kod jedne bebe mi je bio manjak plodove vode i dr mi je rekao mininum 2 l tecnosti i sto duze spavanje ba levom boku da bi bebe mogle da se hrane i zbog boljeg protoka krvi.Nakon toga sam se ukocila lezuci na levom boku i na sledecoj kobtroli je bilo sve ok.Nastavila sam sa lezanjem na levom boku do kraja trudnoce.

Hvala mico. Ljubi bebirone osmeh srce osmeh srce Uživajte!!!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 23/12/2015, 05:51

Mame da znate da su neke serije eferalgan sirupa povucene iz prodaje zbog prisustva poliuretanskih cestica. Ne mogu preko tel. da postavim link, ali proguglajte. Ako neka od vas ima bocice iz ovih serija da bacite.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 23/12/2015, 08:45

...mi smo imali jednu od tih 12 serija koje su povuchene iz prodaje,srechom nikad nismo koristili!...

...ljubim moje trudnice lepotice i mamice sa decom kao i sve nashe kutanjke,volim shto ste tu! :* ...nas dve smo u lovu na sunce,zato smo slabije na forumu...kisssssss!!!
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 23/12/2015, 19:35

Erata, znam da nije nista licno, diskutujemo... Ja i kazem.. da je to sve sto ja mislim, samo teoretski. Naravno da cemo se slusati i osecati pa cemo prema tome i postupati... Mm vec kaze da ce da je stavlja na njegov stomak da spava, ja rekoh ajaoj nama onda, nije to mesto za neko redovno spavanje...
no, videcemo u praksi.
Lepo sto su iskusne mame i o tome podelile iskustva :))

Sofija je curica i po, sija od srece!


Mi danas bili na pregledu, Juca je za mesec dana dobila citav kilogram! (i malo vise)
sada je procena sa UZ da ima 2080 g. Ludnica :)
Sutra vadim krv, dr me iskritikovala za elevit i rekla da od toga nikome nije skocilo gvozdje...
ajhh...
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 23/12/2015, 20:45

..,shashavice,mashalaaaaa...beba bash lepo napreduje...eto josh malo i drzhite se u naruchjuuu...sigurna sam da che juca vech nachi pravo mesto za spavanje,iz mog iskustva samo da dodam da je sofka shkolski spavala u krevetu dok tata nije doshao sa broda i navikao je spava na njemu...od tada imamo bebu lemura! ...hihiiihiiihii

..ljubim vas jaaaa,sitno brojite i ti i eho i ancci...mamice drageeee....a blanki sutra drzhim fige za serklazh!
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 24/12/2015, 00:49

Blanka ::Trudnice jedno pitanje. Da li spavate na ledjima? Pretpostavljam da ne nego na bok lijevi ili desni, sve mi jasno tako pisu strucnjaci i neki učeni dragi ljudi. A kad gledate tv i leskarite ležite li na ledjima? Meni opade lijeva i desna strana, jer nekad u snu kad osjetim da spavam na ledja okrenem se na bok jer sam u tripu da to nikako ne valja pa me zanimaju vasa misljenja. Ljubi vas Blankić osmeh srce

Meni nije bas najjasnije to sa lezanjem a ledjima... Pa lezimo tako na pregledima, i dok se poradjamo, zar ne? Lezimo i dok vezbamo disanje u DZ...
Ja nekad u snu legnem na ledja, pa sta da radim...
Inace, imam trudnicki jastuk, tako da to na ledjima moze biti i polu na ledjima, to je mozda malo bolje, ne znam...
Jedino sto mi je tesko da ustanem iz takvog polozaja, kao da mi se karlica zalepi za podlogu...
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 24/12/2015, 01:04

Tatjanice, fala :*

Pokusavam da se naviknem na cinjenicu da ce sve brzo doci,
da se ne plasim nicega... i tako :)
Mada, realno, bauljam kao da nisam nicega svesna Very Happy
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 24/12/2015, 08:56

Blankic, drzimo fige danas! cmoka cmoka cmoka

Sasavice, braaavo! Masala, za celo kilce za mesec dana...
Sto se tice elevita, ili bilo kog suplementa, ne mogu oni pojedinacno da podignu gvozdje, to je meni rekao i hematolog. Bez obzira na kolicinu koju sadrze. Nije meni tu nista logicno, ali tako kaze covek. Tako da ja svakako pijem femibion, ali pijem i jedan heferol i posebno tablete vitamina c, ali se i hranim redovno gvozjdem. Svakog dana na repertoaru imam nesto sto je bogato gvozdjem. Tako sam ga povratila i drzala na dobrom nivou. Sutra ponovo vadim krv, pa cemo videti kakva je situacija sada. Mada, sto vise odmice, pretpostavljam da bebci sve vise i uzimaju iz naseg organizma.
Inace, nas UZ ceka u ponedeljak. Jedva ceka majka da ga vidi naočare
Nadam se da smo i mi brebacili 2 kg ...postajem kao moja mama. Opterecena je l mi se dete ugojilo i koliko:mkjihu: Juce se posvadjasmo, jer je ocajna koliko sam se malo ugojila! Sve zene se vise ugoje (zamisli gluposti i poredjenja), njena komsinica ima duplo veci stomak od mene (i verovatno 2 x vise kg, a termin joj je mesec i po kasnije). Ja se ubijem od smeha, i kazem, "Jadna Maja, rodice djaka prvaka. Propustice sve cari odgajanja". Ranije me je mnogo opterecivala sa tom hranom. Imam 40 godina, i dalje mi se mama brine jesam li i koliko jela. A sada...tako mi ti njegovi grami znace....Ne smem da joj priznam, ali vec vidim sebe kako sa serpicama trcim po kuci i jurim ga da jede lol! lol! lol! A najstrasnije sam je kritikovala zbog toga. Tako je trcala za mnom, tako sada za bratanicom...Geni su cudo!
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 24/12/2015, 09:59

...hahhahahah,anchi,mama ti je kraljicaaaaa queen  ...super je shto se nisi mnogo ugojila,ja sam bila kao shleper trudnica u poredjenju sa ostalim trudnicama malim motorima,elegantnim limuzinama i po kojim kombijem...vech od 5. meseca su me pitali da li nosim bliznace...e sad,jedina je prednost veeelikog stomaka shto sam svugde,ali bukvalno svugde ishla preko reda trudnica  ...jedva chekam uz izveshtaj od mog malog zeta djoleta! lol!
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 24/12/2015, 11:39

Drage moje sjutra sam na programu. Sad čekam anesteziologa. Hvala što mislite na mene javljam se.
Ljubim vas osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 24/12/2015, 13:02

Blanka srecno sutra!!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jadranka 24/12/2015, 20:18

Blanka, srecno!!!

jadranka

Broj poruka : 91
Datum upisa : 22.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 24/12/2015, 21:50

Blanka, srecno sutra!

Cure, uzivajte!

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 24/12/2015, 22:54

Srecno Blanka
Pozdrav
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 25/12/2015, 13:42

Hvala puno drage zene moje, sta bih ja be zvas. Puno vas volim podrsko moja.
Serklaz jutros stavljen, ne osjecam nista samo ovu gazu medju noge koju kazu skidaju popodne. Very Happy
Pijem cefaleksin, utrogestan. Nista posebno. Malo mirovanja i to je to. Sjutra cu kuci. osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 25/12/2015, 14:02

Blanka, super sto je sve dobro proslo.

Trudnice i mamice, sve vas ljubim, ne stizem nista da ispratim. Filipa muce grcevi, nocu skoro da i ne spava. Dr nam je uvela Espumisan kapi, pa cemo videti kako ce reagovati. S obzirom da je na vestackom mleku, kupili smo mu Novalac za decu sa grcevima. Nadam se da ce biti nekog pozitivnog efekta.

S obzirom da skoro i nemam mleka, dr mi je rekla da obustavimo laktaciju, nema svrhe vise da pokusavam i da se mucim. To sto imam je svega par kapi kolostruma. Prodala bih Avent elektricnu pumpicu za izmuzavanje. Nije uopste koriscena. Jedino je koriscena flasica koja ide u paketu s pumpicom. Ako ima zainteresovanih, neka mi posalju pm. Ako je ovo protiv pravila foruma, Happy kazi, pa cu izbrisacu post.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Deni 25/12/2015, 18:52

Blanka, super igracice

Aries, navijam da grcevi sto pre prodju. srca



Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 26/12/2015, 06:23

...blanki,super sad polako kuchi...ljubim...

....aries,zhao mi je shto se filip muchi sa grchevima,drzhim fige da nova hrana i espumisan budu dobitna kombinacija!
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 26/12/2015, 07:39

Aries, ja ti od srca kazem - ne slusaj tu doktorku, nije u pravu. Zene su i nakon 3 meseca nedojenja uspevala da uspostave relaktaciju. Nadji na netu. Tek si se porodila. Treba da uspostavis laktaciju. Nadji nekog strucnog i dobrog da ti pomogne i ne slusaj doktore. Ne odustaj od dojenja, jer to je najvece blago za bebu. Samo ga stavljaj na siku non stop i krenuce veruj mi. Muka mi je od takvih doktora koji uvaljuju formule i obeshrabruju zene. Samo reaguj i raspitaj se dok nije kasno.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 26/12/2015, 11:22

Erata ::Aries, ja ti od srca kazem - ne slusaj tu doktorku, nije u pravu. Zene su i nakon 3 meseca nedojenja uspevala da uspostave relaktaciju. Nadji na netu. Tek si se porodila. Treba da uspostavis laktaciju. Nadji nekog strucnog i dobrog da ti pomogne i ne slusaj doktore. Ne odustaj od dojenja, jer to je najvece blago za bebu. Samo ga stavljaj na siku non stop i krenuce veruj mi. Muka mi je od takvih doktora koji uvaljuju formule i obeshrabruju zene. Samo reaguj i raspitaj se dok nije kasno.

smiledraw
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu