KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+49
jadranka
mimi85
libra35
Vanja80
diki81
Bobaue
JocY
SoJa
heart84
Klarica
Strumfeta78
nina :)
Vecka
Cala Domingos
Vuchica
bak
Hiperaktivna
veki1
Ninche
majal86
makac71
Blanka
Erata
marija123
Stenli
JednaSova
Djurdjevak79
millena
saska1
Sofija Veks
Deni
lenjivica
MalaSaJuga
BiKsi :)
d77
Niny
Zmajuška
AriesGirl
leptirica1977
ganedina
tatjanica
Šašava
annci
noja
micaubica83
pegaz
PalcicaBg
Eho
Ancica 87
53 posters

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 29/11/2015, 13:51

annci ::
aries, bas se priblizilooo!!! Srecno, draga! Meni je ranije CR sa spinalnom izgledao zastrasujuce, a sada sve vise razmisljam o njemu. Moja drugarica u LA se tako porodila i ona me sve vreme nagovara. Kaze da je neverovatan osecaj jer  odmah vidis bebu i odmah ti je stave na grudi..... taj prvi kontat mi izgleda toliko fenomenalno, da ce mozda pobediti strah od budnog stanja...Znas li neke detalje, kako to ovde izgleda?

Hvala puno, draga. Detalje cu opisati kad sve prodje. Znam samo da svi dr preporucuju spinalnu zbog lakseg oporavka, a meni je jako bitno sto mogu odmah da vidim bebu. Tatjanica je na nekoj od prethodnih strana opisala svoje iskustvo. I ona preporucuje spinalnu anesteziju. Jedino se moze desiti da se anesteziolog ne slozi, jer neki ne zele da daju spinal zenama koje su na heparinu, boje se krvarenja. U tom slucaju cu u opstu anesteziju. Ako anesteziolog da zeleno svetlo, odoh u spinalnu.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 29/11/2015, 13:52

Ljubim sve trudnice, mamice i decicu!
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 29/11/2015, 16:39

Blanka,meni je celu trudnocu krv sikljala kao luda...Ne brigaj...Neke devojke su komentarisale davno o odgovorima tim...
Aries svi hvale spinal,kazu da je bolje..
Nas tata danas bio slobodan i nocas se igrao sa sinom da mama spava...Bas sam bila raznezena...
Devojke,uzivajte i mazite stomake...i ljubite decicu...

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 29/11/2015, 16:55

...ancci,pisala sam nashoj aries o mom iskustvu spinala,pa evo da ti kopiram post...
....aries draga,ja sam imala cr u spinalu a bila sam na fraxiparinu u trudnochi (doza 0,4 na svakih 12h)...tetka moja je anesteziolog u bolnici i ona je insistirala da bude spinalna anestezija jer kazhe da je to mnogo bolje i za mamu i za bebu...12 sati pre cr nisam primala fraxi i to je to...priprema je kao i za klasichan cr,brijanje,klistir,nema jela od prethodne nochi....sam postupak davanja anestezje nije bolan nego samo malko neprijatan,kao da se malo zhivac ukljeshtio u ledjima i to traje samo par sekundi,nakon toga ti se neka prijatna toplina sjuri niz noge i u narednih 2 minuta vishe ne osecash nista juzhno od stomaka! :) ...onda te seckaju,niti vidish niti osetish i taman dok pomislish evo me mazhu jodom,sad che da pochnu - oni su vech izvadili bebu....beba plache a ja urlam,je li to moja bebaaaa?...svi se smeju,tetka kazhe pokazhite joj bebicu iako je josh nisu okupali...ona plache,onako crvenkasta,malaaaa,medena....poljubila sam je i odneli je na merenje i sredjivanje....onda par minuta zashivaju i kraaaaj...opet je donose,vichu -teshka 3100,duga 47,ocena 9/9...ponovo je ljubim,odnose je...sve vreme ide muzika u pozadini,nikad nechu zaboraviti sofka je rodjena uz gorana karana i pesmu ostani -

ostaaaniiii,
ovu noc kad svi mi prijete...
ostani,
zagrli me kao dijete...
ostani,
kad sva si ljubav moja samo ti...
ostani, da me chuvas kada zaspu andjeli...

...ide pesma,ja plachem ko kishaaaaaa.......momenat prisustva rodjenju deteta je neshto shto nishta na svetu ne mozhe zameniti,dozhivish takav udar chiste sreche da jednostavno ne postoji nishta lepsheee u zhivotu celom...eto,to je moje iskustvo,pa ako imash prilike da ti rade cr u spinalu,razmotri ovo....
ps. nema dizanje glave 24h,samo levo desno,pa spremi tel i punjach da ti sestre dodaju kad te odnesu u shok sobu...mene rez nije mnogo boleo,samo malo dok sam prvi put ustajala...ma, sve se to izdrzhi i zaboravi....eto tako,raspisah se ja jer mi sofki spava...ljubim moje trudnice lepe!
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od marija123 29/11/2015, 21:19

Tatjanice bas lepo iskustvo :)
Nadam se da ce i meni lagano proci porodjaj, bas me hvata frka. Ja cu najverovatnije morati opstu anesteziju, posto sam negde procitala sa spinalna i epidural ne mogu kad neko ima placentu previu, ne znam sti.
Aries srecno u sredu!
Trudnice i mamice cmok!
marija123
marija123

Broj poruka : 299
Godina : 48
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 30/11/2015, 02:15

Blankic nemoj se nervirati . Ni ja nisam vise imala veze sa klinikom u vezi trudnoce ti si izabrala nekog dr da ti vodi ? Znas da su zauzeti extra ....
Trudnice ljubim vas sve redom i Cekamo nove
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 30/11/2015, 14:09

noja ::Blankic nemoj se nervirati . Ni ja nisam vise imala veze sa klinikom u vezi trudnoce ti si izabrala nekog dr da ti vodi ? Znas da su zauzeti extra ....
Trudnice ljubim vas sve redom i Cekamo nove

Nojice, naravno da imam svog dr. Htjela sam da cujem i njeno misljenje za jednu stvar za koju moj dr nije bio siguran a isto cijeni prof. Kopitovic. Ne ocekujem da mi se iko od njih posveti, moja misija sa njima je uspjesno je zavrsena i sad smo presli na drugi nivo. Bila sam malo ljuta , ali danas sam ok. Posle njenog maila mnogo se lakse osjecam jer joj beskrajno vjerujem nego svim crnogorskim dr na gomilu.
Ljubac za tebe i klinceze osmeh srce

Tatjanice, tvoje iskustvo je predivno, plakala sam i ja da znaš. Ljubim vas dve princezice love
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 30/11/2015, 14:37

Aries primaklo se upoznavanje, divno. Za koji dan ces da drzis svoju bebu u rukama :)
Blanka, ne sekiraj bebice. Razumem zasto si bila besna i lepo je sto ti se prof.javila pa da vidis i njeno misljenje, pa sa tu bude lakse.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 30/11/2015, 15:06

Niny, ljubi Konstantina osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 30/11/2015, 18:04

Aries, srecno, za caroban prvi susret! osmeh srce
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 30/11/2015, 18:44

Tatjanice, hvala...sad sam se setila tvog posta i da je i mene rasplakao. Samo da znas, ponovo me je rasplakao...

Aries, sreeecno sutraaa!!!! Da sve prodje u najboljem redu!

Trudnice i mamice
ljubav ljubav ljubav
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 30/11/2015, 19:30

...zhene moje,jedva chekam da se i ja raspekmezim na vashe priche iz porodjajne sale...ljubim vas puno sa sve stomachichima...
...anci,jesu tebi rekli da ce biti carski?
...blanki,izaberi doktora po svojoj meri da ti vodi trudnochu...za krvarenje iz nosa ne brigaj,hoche od fraxija...
...aries,mislimo na tebeeee...
....grlim sve mamice koje se uvek jave sa pravim savetima!
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 30/11/2015, 22:53

Aries, ljubim te, da sve bude divno i predivno, i da se napunis srecom i ljubavlju :)

Nama su u skolici pricali da su te "regionalne anestezije" (u koje spada spinalna) anestezije buducnosti, brzi oporavak, lakse podnosenje organizma.
Meni isto deluje zastrasujuce...
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 1/12/2015, 07:07

Aries , srecno danas. Drzim pesnice da sve prodje u najboljem redu .S nestrpljenjem cekamo da nam se javis .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 1/12/2015, 07:44

ganedina ::Aries , srecno danas. Drzim pesnice da sve prodje u najboljem redu .S nestrpljenjem cekamo da nam se javis .
smiledraw

Ganedina, ljubi onog tvog medenjaka Lazara ff

A Klaricine vesti su me bas obradovale! Neka ti je lagana i skolska trudnoca d
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 1/12/2015, 08:36

Aries,
bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo

Tatjanice, mi smo sutra kod profesora i planiram da pokrenem pitanje porodjaja. Da se psihicki pripremam. Iskreno, volela bih prirodni porodjaj, ali ne verujem. Prvo zbog godina, a drugo jer sam 2011 imala operaciju mioma na klasican nacin. Rez kao za carski. A negde sam procitala da ukoliko se radi CR prvi put, posle takodje ide na carski. Videcemo vec.
Joooj, jedva cekam sutra UZ. Nisam ga videla 5 nedelja!!! I malo strepim od tih mozdanih komora....bice dobro love love love love
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 1/12/2015, 08:38

Annci, srecno na uz!

Aries, srecno na porodjaju!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 1/12/2015, 12:40

Anncice, srecno na UZ pozdravi nam Djoleta preko ekrana poljubci
Aries draga, srecno na porodjaju, mislima smo uz tebe. čestitamo
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 1/12/2015, 15:04

Ja samo da vam se javim i zahvalim na podrsci i lepim zeljama. Sutra sam na programu za CR, pisacu kad dodjem sebi. Ljubim vas sve.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Zmajuška 1/12/2015, 16:16

Srećno Aries sutra!!! srca srca srca
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 1/12/2015, 18:18

...srechnooo,aries!!!...sutra je tvoj daaan mila!!!
...anci,cekamo dobar izvestaj od doke!

...mi bili na uz kukova,sad i zvanicno smemo da sedimo...ljubb za mame i trudnice!!!
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 1/12/2015, 19:57

annci ::
Tatjanice, mi smo sutra kod profesora i planiram da pokrenem pitanje porodjaja. Da se psihicki pripremam. Iskreno, volela bih prirodni porodjaj, ali ne verujem. Prvo zbog godina, a drugo jer sam 2011 imala operaciju mioma na klasican nacin. Rez kao za carski. A negde sam procitala da ukoliko se radi CR prvi put, posle takodje ide na carski. Videcemo vec.
Joooj, jedva cekam sutra UZ. Nisam ga videla 5 nedelja!!! I malo strepim od tih mozdanih komora....bice dobro love love love love
Annci, i ja sam imala klasicnu operaciju ciste+godine, VTO, fraxiparin, niski trombociti i da je porodjaj krenuo ranije, namera dezurnih dr je bila da me porode prirodno...celu kliniku sam digla da necu tako...
Aries, cekamo lepe vesti.
Veliki zagrljaj i za sve ostale...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od marija123 1/12/2015, 20:46

Aries srecno sutra!
marija123
marija123

Broj poruka : 299
Godina : 48
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saska1 1/12/2015, 21:14

Aries srećno!!!
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 2/12/2015, 08:42

Aries, srecno draga! Da sve prodje divno i da uskoro prigrili svog bebca! Mi navijamo da sve prodje glatko. Evo ja pustam vodu...
bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo

D77, kako si se na kraju porodila? CR? Probliemi su nam isti, a razlika u godinama zanemarljiva (hihiii...bar meni)

Tatjanice, pa vas dve spice sada komotno mozete u kafic na picence...u sedecem polozaju, molim lepo! Nije nasa Sofka neka beba pa da lezi po kaficima Razz Razz Razz

Danas mi je sestricini 2.rodjendan pa cu dan provesti sa njom i lepo ce mi proleteti do vecerasnjeg UZ...ponovo ona trema...Inace, juce dadoh krv i urin, za KKS, secer, gvozdje, proteine....ali i prokleti/glupi D-dimer. Naravno da je opet otisao u nebesea 1900!!! Prosli put mi je Elezovic rekao (pre mesec dana 1200) da moze da ide i do 2000 u 36 nedelji, ali ja sada nisam 36 vec 31...nemam pojma da li da ponovo zakazujem kod njega ili da sacekam par dana i ponovim u drugoj lab. Vec mi se desavalo da skoci na 1000 pa padne na 600 posle par dana...Kod Elezovica svakako ne mogu da zakazem odmah, obicno treba min nedelju do 10 dana....
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 20 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu