KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+52
Marie
krinka
Eho
MalaSaJuga
bebko
Šašava
annci
d77
zvoncica36
pegaz
Simona
Ancica 87
Erata
Cala Domingos
Zmajuška
Niny
Amna84
SoJa
Vuchica
Blanka
SladZana
ragaco
PalcicaBg
Stenli
Ninche
JednaSova
Sofija Veks
saska1
bak
Bobaue
zsuki75
BiKsi :)
tatjanica
ganedina
millena
jelena*mama2andjela*
KoMetaK
hocukusurnecuzvaku
lelas
JocY
luckystar74
Strumfeta78
Smrdica
Dacaa
mamadabudem
micaubica83
lenjivica
AriesGirl
Vecka
marija123
dada88
noja
56 posters

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 31/5/2015, 08:10

Sanja bravo za kupovinu prve garderobice I ostalih potrepstina. Bogami, priblizava se .

Ja da prijavim da sam od pre neki dan krenula da pijem capsule gvozdja sa folnom kiselinom iz preventivnih razloga jer mi hemoglobin pao na 117 mada mi je u sustini krvna slika OK , kao I MG direct u kesici od 350 mg jer odavno imam bas jake grceve ujutro u listovima , a negde sam procitala da je za zene posle 40 g to dnevna doza, kao I da je Mg jako bitan I za bebu, samo zaboravih za sta .
Za par dan zavrsavam I sa poslednjom tabletom Mamavita I planiram da kupim neki kvalitetniji praparat sa Omega 3. Gledala sam pre neki dan u apoteci neki od 1700d, mislim da se zove Perinatal ili nesto slicno. Meni je do CR ostalo oko 2,5 mes pa cu do tada malo da forsiram te bolje preparate,jedino ako ovaj mali ne resi da izadje pre. Ranije sam citala da se Omega 3 uvodi u poslednjem trimestru, jer ona kao I Jod jako utice na razvoj mozga I inteligenciju deteta , mada ja odavno vec jedempo malo oraha svakodnevno , a i oni imaju Omegu .Raspitacu se u apoteci sta bi moglo od preparata zbog joda .

Ancice, jos 2 noci spavas pa sledi EUZ. Mogu misliti s kojim nestrpljenjem ga iscekujes, znam po sebi. Jedva cekamo taj izvestaj .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 31/5/2015, 08:56

Hvala ti Marija!!!!! Da Ganedina,jos 2 noci.... Vec sam pocela da sanjam gluposti,psiha nam je cudo... I od kako sam cula da mi sekret 3 grupa a uvek bio druga,odmah pocelo nesto da me svrbucka dole!!!! Lude glave trudnicke!!!!Inace nas je sve trudnaje uhvatila neka manija,ja sam u ova 4 dana nakuvala i nameseli sto nisam u zadnja 3 meseca....I visnje sam brala i jagodice cistila u zamrzivac,i od kako kuvam moja kuhinja u haosu,pa do uvece je ribam a mm samo pizdi na mene,juce sam cak probala i med da vrcam ali sam odustala to mi je tesko :) onako na starinski....Inace danas sam stavila samo supicu...Svekar kaze pece on piletinu na talandari,za mene res,ziveo svekar! Very Happy Joj i ja pomalo virkam stvarcice na netu,ali se ne usudjujem jos u soping! Divno je to spremanje! Zene drage,sve vas ljubim tako vredne!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 31/5/2015, 09:04

Jutro dovojke! Genadina mnogo se zamaras i radis,predpostavljam da cuvis dok cupkas travu? Pazi se. Koja si nedelja?
Strumfeta, jedva cekam taj periof kad pocne da pokazuje i smeska se na razne slicice, igracke...
Jos u 20toj nedelji sam za bebu kupila bebi gimnastiku i lezaljku,sad me vec hvata ludilo da kupimo jos nesto... razmisljam da bebi sasijem odelce za izlazak iz bolnice :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 31/5/2015, 09:10

Genadina Mg je bitan za razvoj mozga.
Anci sad su grupe sekreta nesto ispomerane nema vise onih podgrupa, tako da 3 grupa sada spada u normalne. I mene je to zbunjivalo.
Ako koristis utrogestan onda od njega moze da svrbi. Prvu grupu imaju samo deca tj seksualno neaktivne osobe.
Je l vam se desava da bole kukovi posle spavanja? Svako jutro muku mucim sa kukovima, mozda mi ni krevet ne odgovara.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 31/5/2015, 09:14

aaaa lakse mi je sad... utrogestan pijem ne stavljam vaginalno...bas sam se brinula za taj sekret,bas je jak..momacki :)
mene boli samo levi kuk jer utrnem posto spavam na levoj strani :)
Cekamo haljince Vecka... :)

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 31/5/2015, 09:27

...samo da vas ljubnem sve,trudnichice moje.....vidim da sve ide kako treba i radujem seeee!!!...i mi smo dobro,od nedelje krechemo u shoping za bebojku...u sredu imamo prvi ctg,drzhite nam figeeee...
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 31/5/2015, 09:41

Hehe Anci nisam jedina sa kukovima. Ali evo ustala sam promrdala se i proslo mi :)
Tatjanice bravo za soping :) kad kupis stvarcice salji slicice da vidimo :) je l citas? Sto te nema? :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 31/5/2015, 09:58

Ajd tatjanice da kupis lepe stvarcice za devojanu
Vecka mene mm izgura iz krevet jer tesko ustajem a onda setam hodnikom da se razmrdam.
Ganedina meni je dr ukljucila pregnacare plus sa omega 3. Ima 2 tabletice i kostaju oko 1600 i nesto.
Ancice pa to je normalno,trexa grupa ne mozgaj. Sto se stvarcice tice mi smo kupili neke popkice jedva se i video stomak. Al nisam odolela.
Pozdrav trudnice
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od millena 31/5/2015, 10:11

Dobro jutro ili uskoro dobar dan.Vidim da ovde ima posebno vrednih,divim se Genedini,a i Vecka jos i siva,bas ste vrednice.
Ja od ponedeljka pocinjem da perem sve sto sam kupila za bebu.Moj sav beli ves,cak i donji u boji ja perem na 95°C,bude tu na kraju cak i sarenog vesa,ali posto donji ves ne peglam,bojeci se raznih bakterija sve to na stavljam na najvisu temp.
Sad ne znam kako da perem bebine stvari,uglavnom s kupovala belo,svetlo plavo,ali sve ima po neku slicicu,sad se bojim ako i to stavim na najvise da ne upropastim.Pitam se da li je dovolhno na 60 da bi mi ostalo sve lepo i naravno,plamira sve peglati.Da li je to onda doboljno.
Kako vi perete deciji ves,odelca,cebice?
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 31/5/2015, 11:02

Sijem al pp malo, a znam da ne bih smela Sad ali nisam sila 3 meseca, a masina mi je strast, jace je od mene, mami me, a znam da posle porodjaja necu siti mozda i par meseci.
Bebino sve do tela sam prala na 90, i sa aplikacijama, trenerkice plisane, dzpere i carape na 60. Obavezno krezu za carapice, jako lako se gube Very Happy
Mislim da ci i ja uzeti da birkam sad bebi stvati :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 31/5/2015, 12:18

...vecki moj,ja sam se bacila na knjige kao nekad kad sam bila mala pa na raspustu pochne chitalachka znachka..ovih dana moj dragi ima signala obzirom da su ukotvljeni u antwerpenu pa smo kao na pochetku veze,dvoje zaljubljenih skajpera..hihihi....tvoja ideja za sharene pelene je odlichna!!!
....svaka chast mojim vrednicama,lepo vas je pratiti ovde....ja bash nisam tako okretna,noge mi natichu,brzo se umorim ali dobro,sve to ide u rok sluzhbe...meni josh nisu pochele te kontrakcije,ali zato se na svaka 2,3 sata nochu budim jer mi se pishki...
...kometice,ne kupam se ja u wellnessu od kako sam trudna,samo prenatal masazha lagana i ta limfna drenazha,mada sam sva puna vode..
....sanjchi,jedva chekam da vidim kako ste sredili sobicu sa vini pu motivima :)
...millena,jos malo je ostaloooooo,nadam se da che ti bolovi prestati... :)
...ganedina,i ja sam chitala o dobrobitima omega 3 i joda pa to uzimam od pochetka...
....anchiceee,jedva chekam da nam se javish posle euz kod novakovke!!!
..sve vas puno ljubim i mislim na vas!!!
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 31/5/2015, 12:30

Trudnice vidim da sve lepo gurate i zelim vam lagane trudnoce do kraja. Ganedina iskren savet: primiri, lezi, odmaraj...nemoj toliko da radis. Dobro si izgurala i cilj je da dodjes do termina. Nemoj svojim aktivnostima da isprovociras nesto. Posle bi se kajala. A svi ti poslovi mogu da pricekaju, ili da neko priskoci u pomoc. A kad se bebac rodi imaces aktivnosti na pretek i neces znati kud udaras.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jelena*mama2andjela* 31/5/2015, 12:47

Devojke evo citam vas po malo i moram da je javim,dobronamerno govorim,nemojte pogresno da me shvatite al molim vas da smanjite aktivnosti na minimum. sigurna sam da ce sve i biti u redu i znam da se sad osecate dobro,ja sam se osecala puna energije,da se mene pitalo trcala bi maraton i sve je bilo u redu, i super dok odjednom...nije.    ovo vam govorim dobronamerno,jer onu bol koju sam prosla ne bi pozelela ni najgorem neprijatelju i zelim samo da vam skrenem paznju na to...mirujte,lezite,citajte nesto,gledajte tv...sta koga opusta a vremena za aktivnosti ce biti...ako ima ko da vam pomogne-trazite,ako nema-nista nece propasti za jos par meseci.

Ljubim vas puno

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 31/5/2015, 13:17

Ja procitah da se 70% mozga bebe razvija u 3. trimestru , pa je jako bitno da se bas tada unosi omega 3. Ne znam za Jod da li ga kupiti u apoteci ili kako vec zadovoljiti potrebu za njim . Ja sam od sutra 27 nedelja i 1 dan i nadam se da nisam zakasnila sa Mg i ovim ostalim preparatima koje pocinjem unositi . Jutros sam bila u dilemi sta da radim i na kraju sam odlucila da ipak cepnem 1 kapsulu Omega 3 koje mi stoje neotpakovane a nabavljene jos pre par meseci iz USA preko iherba . Jbg , valjda ne moze da skodi da ga pijem bar par dana dok ne kupim taj neki kvalitetniji suplement koji sadrzi i nju , jer mi je i Novakovka rekla da ona preporucuje ipak preparate namenjene iskljucivo trudnicama . Nasla sam i info da folnu treba piti [re planirane trudnoce i da to ima vise uticaja na bebu nego ona sto sepije u smoj trudnoci, ne racunajuci 1. trimestar kad se pije dok se ne razvije mozdana greda .
Jel treba da se folna pije i u 3. trimestru dodatno, ili je dovoljno to sto je vec ima u tom nekom suplementu koje vecina nas koristi ? Kako mi se cini pa nasa ce sva deca biti novi Anstajni i M.Milankovici i Tesle s obzirom da ih radjamo u poznim godinama i koliko ih jos intrauterino dopingujemo svime sto utice na njihovu inteligenciju, ha,ha,ha .

Vecka , ja nikad ne cucim, jer kad cucnem posle ne mogu da ustanem ,Plevim tako sto sedim na nekon niskom tronoscu ili sam nagnuta sa max rasirenim nogama . I posle svakog kazem necu vise a kad pogledam da je nesto zatravilo ne mogu da gledam i krecem u akciju .

Divno je sto ste pocele da kupujete stvarcice za bebe, stikere... mene juce drugarica pita kad hocu da mi donese krevetac, kolica i sl, a ja nemam pojma sta da joj kazem .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 31/5/2015, 13:32

Marija, probali smo sa svakojakom muzikom, ali od klasicne navise reaguje na MOcarta. Moj dragi je istoricar umetnosti, slusa klasicnu muziku, ali malac ne voli ni jednu od njegovih omiljenih numera... samo reaguje na MOcarta! lol! lol! Doduse i na onu jednu pesmicu - ima jedno pile... skakuce cim cuje! Laughing Laughing Shocked

Lenjivice, da, da sarmice, punjene paprike, plus podvarak! Sve ono sto sam i volela i nisam nekada, a sada bih samo to jela! Shocked Embarassed Laughing Bice ovo srpsko dete, ne italijansko, jer bez jogurta (slanog), jaja i ovih srpskih djakonija ne mogu! Kakva pasta, lazanje, pice... jedem ih samo da ne bih bila gladna! Rolling Eyes

Milena, kako si danas? TI lekari mi deluju malo neozbiljno, kakve su sanse da negde odes privatno ili da ti urade CTG da vide ima li kontrakcija ili ne? Koja si sad nedelja?

Ancice, ne brini za sekret, ok je III grupa u trudnoci i kod sexualno aktivnih zena. Tj. normalna je i ja se ne secam kad sam imala II grupu. Jos 2 noci pa virkanje! Very Happy Nego, mozda bi mogla da stavljas utrogestan vaginalno, i ja sam ga pila dok mi nisu uradili serklaz, a onda mi rekose da treba da ga stavljam vaginalno, navodno jaca grlic i drzi ga pod kontrolom. Mada, i prosli put sam ga stavljala vaginalno, pa ... nista.

Ganedina, smiri se i primiri malo, ja ti pisah i juce, ali i danas cu. TO sto pises da radise je previse, veruj mi. Ipak smo mi trudnice u godinama, samim tim rizicne trudnoce, pa ne bi trebalo da preterujemo ni u cemu. PItaj Mikovica kad odes sledeci put da li je to sto radis dobro ili ne. Pripazi se, sto kaze Erata, da se ned'o Bog nesto ne desi, pa se kajes celog zivota. Ipak si tesko dosla do ove trudnoce. Mene savest grize i dan danas sto sam u prosloj trudnoci se ponasala kao tinejdzerka i jurcala tamo-amo, iako mi nista nije smetalo, niti mi je ista bilo tesko. POsle je bilo kasno. Nadji nekog da ti pomogne za te stvari, ne cuci i saginji se. Ja se sad ne saginjem kad mi ispadne bilo sta! Cekam muza da dodje s posla da podigne sta padne na pod! A sve mi pada na pod! Rolling Eyes Sto se tice omege, uzimam je od pocetka trudnoce, tako m ije dr savetovao, da mi dete bude inteligentno, kaze on! lol! I sad je uzimam u obliku komplexa vitamina, u kome ima i joda i malo Mg, ali svakako bi trebao da se doda kalcijum u poslednjem trimestru, ali van uzimanja Mg. Svasta nesto lepo i korisno nadjoh na netu, pa cu kasnije otvoriti temu o vitaminima u trudnoci, iako verujem da ste vecina vec sve to citale. Nemoj da me shvatis pogresno, samo ti najbolje mislim, a govorim iz iskustva i najdobronamernije!

Sanja, moji prijatelji iz NS su narucivali stikere iz Kine preko nekog sajta, nesto je bilo jeftino, a bas su slatki. Ako hoces, pitacu ih za link.

Tajtanice, ja svhatila da si koristila i druge stvari u welnesu, izvini. Samo citaj i kupuj stvarcice, ti si usitnila bas fino! Very Happy Ja dovukla tonu knjiga iz Srbije, nikako da ih procitam sve! Rolling Eyes lol! Ali, imam jos 2 meseca bar da procitam vecinu! Very Happy Ako volis knjige sa istorijskom pozadinom, preporucujem Gospodarica Ana i Papa Jovana, meni su medju najomiljenijim. Very Happy Kad citas, lezi i podigni noge iznad kolena, meni se do sada jos nisu pojavili otoci, mada, ima jos vremena dok dodjem do tvoje nedelje trudnoce.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 31/5/2015, 13:39

Ganedina, kako sam ja shvatila 400mg folne je dovoljno kroz celu trudnocu, naravno ako neko nema MTHFR pa mora da uzma vecu dozu. A nisi zakasnila nista sa omegom i sa Mg, sigurno. Mg olaksava jer ublazava i grceve u nogama, a sad u III trimestru su grcevi skoro pa normalni. Znaci, bezim ti samo nedelju dana?! Very Happy Mislila sam da sam 2 nedelje ispred tebe. Very Happy

Ja virkam isto stidljivo na netu, razlgedam, citam... ali nista ne kupujem niti cu dok ne dodjemo do kraja. Mozda samo rezervisemo, nesto sam naplasena zbog proslog puta. Tad sam bila spremna da kupim sve i sredim pre porodjaja, a sad sam sve vise ubedjena da cu organizovati mm i njegove da srede kad se porodim. Mada, mozda promenim misljenje. Jedino sto planiram da narucim su platnene pelene. Definitivno sam resila da njih koristim, posle citanja po netu. A vidim i po sebi koliko su me zezali ulosci koji nisu pamucni, stalno neko zezanje sa sekretom i bestijama, od kad sam pocela da koristim pamucne, nikakav problem nemam. Sad ne stavlajm nista, ni dnevne, a hocu da nabavim one sivene za kasnije. Ne znam koliko su efikasne, ali su zdravije sigurno.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 31/5/2015, 13:42

Kakvo crno plevljenje trave u sedmom mesecu u pedesetoj godini! Izvini Ganedina, al mislim da ipak treba da se pricuvas. Ne samo ti, sve cure. Kolika je borba da se dodje do te trudnoce, ne mogu da verujem da osam meseci ne moze da se iskulira. Ajde ponesto, ne treba ni samo lezati, al brate rodjeni, plevljenje m bas deluje zastrasujuce. Kao klinka sam plevila bastu, cvece, tako da znam o cemu pricam.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od millena 31/5/2015, 14:25

Evo bas gledam onu emisiju Balkanskom ulicom( voditeljka mi je antipaticna,ne znam zasto), gost je dr Zorica Crnogorac iz Genesisa i sama je izgubila u prvih par nedelja 3 bebe i u 42, putem vantelesne postala majka.Deluje mi bas simpaticno.
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 31/5/2015, 14:45

Znam da je Crnogorka imala vise spontanih i neuspesnih VTO, zato nas ona i razume najbolje mozda.

Sanja, evo linka sa kog su narucivali moji prijatelji stikere. Besplatna je dostava, a ima dosta winnie the pu stikera, bas su slatki! http://m.aliexpress.com/search.htm?keywords=wall+sticker+kids
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od millena 31/5/2015, 15:03

Kometak ne odgovorih,prikljucivali su me na ctg,s bebom je bilo sve ok pa su me pustili.Mozda i ja od silnog straha mali vise panicim,ali jedno mogu da kazem posto sam u ovoj borbi obisla pola nasih yu drzava,a i par u inostranstvu,kod nas se vise posvete da se trudnoca iznese i da se pripomogne plodu da opstane,a na zapadu nekako ako se ne odrzi prvih 12 nedelja onda nesto i nije bilo u redu.
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 31/5/2015, 20:00

Milena nisam skontala je l koristis utrogestan? Smes li da popijes nesto z a smirenje da se opuste misici, sta kazu dr? Dobro je da si bila na CTG i da je sve u redu sa zapisom, nadam se da te je yo malo ohrabrio!

Devojke sve ste u pravu za aktivnosti! Licno s e osecam mnogo lakse kad se bavim aktivnostima, fizicki mi je lakse, cirkulacija,bol u kukovima i ledjima, grcevi u nogama... ma sve lakse podnesem, ali naravno zna se granica... uostalom prelezala sam 3 meseca, to nije puno u odnosu na to da neke trudnice preleze svih 9, ali sad kako smo u sigurnoj zoni dam malo sebi oduska, jeste da recimo sijem haljinu 10x duxe i 10x sporije nego u normalnom stanju, ali uopste mi nije problem da na svaka 3 sava pravim pauzu i lezim :) i danas sam prosetala do Akse u blizini, pipkala sam pelenice i odelca za bebu (iako imam vec sve), i razocarala se izborom...
Nego, Jelena, ne znam tacno kako se osecam ali razumem te dobrim delom. Kada bi se bebi nesto desilo u zivotu to sebi ne bih oprostila, posebno posle 3 meseca odrzavane trudnoce iskljucivo mirocanjem. I dozvola od doktorke da se aktiviram ne bi smanjila tezinu moje krivice, i jos je gore nego vi koje ste bile totalno poslusni pacijenti. A trava? E ceo zivot cupam travu u basticama ispred kuce, sada sa uzivanjem gledam nabujalu travu medju cvecem i prolazim pored nje, ako nece niko drugida je cupa neka divlja, napokon sam docekala da mi tata kaze da sredim basticu a da ja odgovorim: naravno da je necu srediti, a toliko puta sam imala zelju to da uradim Very Happy pre neki dan mi je tata rekao da bih mogla da pocistim iz garaze paucinu i prasinu, kako sam mu slatko rekla: molim? Ja? E ako nema ko drugi i ako je tebi tesko neka nas paukovi pojedu Very Happy jesam postala razmazena i bezobrazna u njegovim ocima, al tako mi je slatko da napokon odbijem njegove komande koje on nama svima deli redovno Very Happy nego je covek video da sam se pokrenula pa je izgubio osecaj sta je normalno a sta ne Very Happy a i nije ni cudo kad sam i ja u prvoj trudnoci cupala travu, sadila paradajz, usisavala, skupljala paucinu i prala kola... ali je razlika u tome sto sam tad imala 23god, a i nisam znala sta znaci pregurati pet spontanih (doduse ranih ali i to je jako bolno emotivno) i godinama zeleti bebu bez uspeha. Sad se pitam zasto sam u prvoj trudnoci bila toliko nemarna, ali bila sam dete i jako nemarna tj nesvesna mnogih rizika. Zato se sad prenemazem maksimalno, i ako se vec aktiviram za nesto to je nesto to mi prija, nije fizicki mnogo zahtevno, i moze da se pravi pauza :)
Danas sam nacepala 10kg tresanja, al u krevetu, i mama ce sad da pere cebe od fleka, sta da joj radim Very Happy

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 31/5/2015, 20:05

A da, za knjige htedoh da napisem :) nisam se vise nacitala knjiga od perioda kad mi se rodio sincic pa prvih pat meseci. Nekako sam stizala i nisam se osecala kao da imam pune ruke posla,uzivala sam u citanju kao nikad. Citala sam bebi na glas iako on nista nije razumeo,iako nije tematika za bebu :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od millena 31/5/2015, 20:49

Vecka,utrogestan sam prestala da.koristim jos od 28 nedelje,od sutra ulazim u 35, moja dr mi je svaki put govorila da nema vise efekta,a i meni se stalno vracala kandida pa sam onda uzela canesten i prestala utrogestan.Za diazepam su mi rekli samo ponekad,jako retko,a za grceve po dva magnezijuma dnevno.Mg pomaze,ali meni ubrzava rad creva,baas jako pa ga nisam redovno koristila,Toliko praznjenje mi iziritira kozu pa me kjos i to muci,ali sad ga uzimam.
A Boze,stai se sad desilo,jadna,htedoh da sredim donji deo i kako nista ne vidim od stomaka,onako uradih po osecaju.Kad sam zavrsila.kupanje,brisem se i vidim krv,prva stvar koju pomislim,jao ozledili me na pregledu,odmah u glavi stvorim sliku organizacije,sta sad,i zacudim se kako sam smirena,Tek nakon 5 min shvatim da sam se ja to isekla brijacem.I sad se cudim kako sam ostala smirena.
A posao devojke,ma nista nije vaznije od nasih bebica.
A moja beba reagira na onu pesmicu,mama voli bebu...
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 31/5/2015, 21:31

Jooj mogu misliti kako si se uplasila od krvi Sad

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 31/5/2015, 22:44


na Bosanskom Hit lol!
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu