KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+52
Marie
krinka
Eho
MalaSaJuga
bebko
Šašava
annci
d77
zvoncica36
pegaz
Simona
Ancica 87
Erata
Cala Domingos
Zmajuška
Niny
Amna84
SoJa
Vuchica
Blanka
SladZana
ragaco
PalcicaBg
Stenli
Ninche
JednaSova
Sofija Veks
saska1
bak
Bobaue
zsuki75
BiKsi :)
tatjanica
ganedina
millena
jelena*mama2andjela*
KoMetaK
hocukusurnecuzvaku
lelas
JocY
luckystar74
Strumfeta78
Smrdica
Dacaa
mamadabudem
micaubica83
lenjivica
AriesGirl
Vecka
marija123
dada88
noja
56 posters

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 29/5/2015, 11:10

Devojke sta sve ne procitah ovde.....
Ne mogu da verujem da neko nece da gleda rizicne trudnoce!!!!!!
Lelas,bravo draga jos malkice pa upoznavanje,brzo ce da prodju tih 10 nedelja!Sreca da d drimer nije alarmantan!Znam kad se mora da se mora(serklaz),ali ni ja nisam sigurna da se mora,ali ajd bolje da verujem privatnom nego drzavnom lekaru...Jedva cekam EUZ u utorak kod Novakovke,i posle toga serklaz,i onda valjda mogu da odahnem!!!!
Vecka,divan ti je avatar :) I ja cu kupiti takvu maju,bas su mi opaljene :)Neka se u bolnici ne zadrzis vise od 1 dan!
Moji danas vrcaju med,Nema nikog kuci.... Juhu...pravim rucak po svojoj meri...Setila sam se neke stare krompir corbe sa valjuscicima,kuvala mi baba kad sam bila mala...Gde mi ona pade na pamet,ali ajd zvala sam da pitam kako se pravi,pa cu da skuvam :)
Lenjivici,Mileni,Tatjanici,Kometi,Ganedini,i svim ostalim navedenim i ne trudnicama i mamama,i buducim trudnicama(kusurko) saljem poljubac!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 29/5/2015, 14:01

Kusurko vucem te za nos! :*
Anci nadam se da ce ti vreme brzo proci a da ces onda uzivati u trudnoci i da ces imati manje razloga za brigu :*
Lenjivice ja sam za Luzajica cula da je strucnjak za uz i da je toliko toga video i to od zena licno koje je on pregledao, dok sam lezala na patologiji u Gradskoj. Medjutim, nakon toga sto je meni precutao (ili nije video) problem posle carskog reza, jako sam razocarana. 
Lelas, ne znam da l je teze kad kroz neke probleme prodjes kao mlada dok je tvoja generacija bezbrizna, ili sa nekim godinama. Ja sam od rodjenja imala odredjene probleme i sa nekim dijagnozama se nosim bukvalno celog zivota, meni nije nista novo da dobijem neku dijagnozu dodatno, jedino sto mi je kao stravicno bilo jeste da mi se uz sve dodatno pripise i sterilitet i preuranjena menopauza, i to sa 25-26god. Sad kad pogledam realno, ustvari godine nemaju veze sa njim.
Moja mama je moju bliznakinju i mene rodila sa 28god, isto koliko cu ja imati sada kad se porodim. Ona je nakon porodjaja sa nama odmah usla u preuranjenu menopauzu, ako sam dobro zapamtila njenu pricu, ona nakon porodjaja nije vise imala ciklus uopste i da je to bio kraj njenog bioloskog reproduktivnog sata. Posto se ni meni ne pise nesto mnogo drugacija situacija, ja sam se iskreno vec spremila na to, s' tim sto je razlika u tome sto je sada medicina napredovala mnogo u odnosu na pre 28god i da je sada mnogo veca verovatnoca da se odredjenom hormonskom terapijom mozda jos odlozi menopauza. Sve u svemu, tako gledano, nista se meni nece desiti drugacije nego mojoj mami, osim sto se moja mama odlucila na korak osnivanja prodice dosta ranije od mene, i da je ona za svojih 28god rodila cetvoro dece, a ja sam eto uspela da dodjem do toga da imam dvoje, i srecna sam u svemu tome. :)
Opet ja filozofiram Razz
Idem da slikam pelenice koje sam sasila za bebu pa da okacim slicice na temu o pelenicama, i da vam se hvalim :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 29/5/2015, 22:04

Trudnice moje imam jednu kutiju utrogestana od 200mg ako nekoj od vas treba tu sam,zelim da poklonim.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 29/5/2015, 22:59

Sanjice treba meni. Uvek dobijem recrpt za 4 kutije mesrcno a koristim 5,5...

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 29/5/2015, 23:27

Vecka imas pp
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 30/5/2015, 01:01

Devojke drage, evo i mene posle nekog vremena. Bila mi je snaja tu, ostala 15-tak dana, tako da sam provela u prici sa njom, nista nisam stigla da pisem, iako sam imala kontrolu u medjuvremenu. Uspevala sam da bacim pogled na blic da vidim sta se desava, ali koncentracija za pisanje je bila ravna nuli! Laughing Laughing A valjda me njena istovetna prica umarala, pa sam se i uspavljivala kao od sale i u toku dana i uvece, tako da se odmorih. Ona mi je lepo sredila stan, pocistila generalno sve, ja sam samo naredjivala i uzivala. Jos mi je napunila i friz sa odlicnom (srpskom) hranom pa sam mirna i sto se toga tice narednih mesec dana, bar! Very Happy Ali, sve to je zahtevalo moju koordinaciju, pa ne stigoh ni da mahnem bar ovde.

Vecka, srecan rodjendan sa zakasnjenjem, ali od srca! Ti se primices polako ali sigurno terminu i nista ti ne mogu dijagnoze! Pusti ih i ne misli na njih! Svakako, od 20-22. nedelje nije vise spontani nego prevremeni porodjaj, tako se racuna, zato su ti i dg preinacili u preteci prevremeni. Ne birni, bebac je vec dovoljno veliki da moze samostalno da pregura, tako da ste u bezbednoj zoni! Jel ovo tvoja slicica sa avatara ili si je skinula sa neta? Bas je lep avatar! Jel ima ovih majicica da se kupe negde i kod nas?

Ganedina, super vi gurate! Bravo! Samo se odmaraj i pazi, bar jos koju nedelju, ne forsiraj se. Very Happy Za gvozdje je dobra i kopriva, pa mozes sad pitu neku od nje, corbicu... dobro je socivo, pasulj... ma proguglaj i sama, ovo mi je prvo palo na pamet. Ja nista nemam od preparata, imam neke vitamine koje pijem, ima malo gvozdja, ali ga odrzavam time, plus cvekla, limun i sargarepa kao sokic.

Lenjivice, super i vi napredujete! Samo tako nastavite! Very Happy Sto se tice briseva, ni ovaj moj dr ih ovde ne savetuje, meni se sve cini da mi je malo zuckast sekret u odnosu na ranije, ali on kaze da nema potrebe da radim, tek tamo pred porodjaj. Rolling Eyes Ovde ih ne uzimaju lekari, nego u labu, sestre, pa cutim i slusam ga.

Dado, jesi li isla na UZ i cula srculence? Rano je bilo, ne birni! I ne gledaj u gacice! Mada, ja i dan danas gledam, iako guram 7. mesec. Svakodnevno! Rolling Eyes

Ancice, super za dobar UZ. Ne plasi se serklaza, nista strasno. JA sam se plasila jer ovi ovde ga ne rade cesto, ali da sam bila bilo gde u Srbiji, ne bih se plasila, jer se mnogo cesce radi kod nas i lekari imaju vise prakse.

Tatjanice, uzivaj i citaj knjige! Imas jos malo vremena, posle neces stici nista. I pazi se tih spa centara, ja zato ne razmisljam ni o cemu slicnom, bas zbog raznoraznih bestija koje vole vodu i takva mesta. Rolling Eyes Nisam shvatila, hoces li se ti poradjati u Srbiji ili CG?


Mico, kod kog dr ides? Kako shvatih, ti si u Nisu? Ja sam tamo isla kod dr Petra NIkolica, on radi u Gynobsisu (cini mi se, kod ucitelj Tasine skole je) i mogu da ga savetujem. Mada, verujem da ima i drugih dobirh dr. Znam da Pera vodi trudnocu mojoj drugarici i ona je prezadovoljna. Iako radi u DZ, on je godinama radio u bolnici u LE, pa onda ima dosta iskustva i sa trudnocama. Ili da zapalis u NS kod Novakovke, to bi bio moj izbor broj jedan u Srbiji. Sto se tice ishrane za gestacijski, ima tema ovde na kutku, pa je pogledaj, ali svakako, izbegavaj belo brasno, slatkise... ma znas sve.

Sanja, pusti crne misli, samo razmisljaj da ces uskoro postati mama i da treba da spremis sve za bebu i da uzivas posle. Mozda ti fali Mg, a moze da bude i nedostatak kalcijuma. Bebe od sedmog meseca mnogo brze rastu, zavrsava se faza okostavanja, jacaju, pa samim tim i koriste vise kalcijuma iz naseg organizma i treba ga nadoknaditi. Po netu savetuju dosta mleka i mlecnih prozivoda, jer beba uzima 200mg dnevno kalcijuma. ZNam da je persun odlican izvor istog, samo ne znam koliko ga mi smemo, tj. u kojoj kolicini dnevno. Proguglaj sta se sme, ima na bebcu interesantnih tema o tom sindromu "nemirnih nogu" kod trundica. Ja guglala, jer sam se slicno osecala a unosim 300 mg dnevno Mg, samo nemam kalcijum u suplementima.

Aries, i ti dobro guras, samo te hormni zezaju malo, pa ti se menja raspolozenje, a kad se pridoda i ovo vreme, sve je najnormalnije. Bice bolje kad udjes u drugi trimestar, ako je za utehu! Mada, mozda si vec usla, stavi tiker da te pratimo. Svi muzevi nadrljaju u trudnoci, jer se na njih praznimo. JA sam se smirila u drugom trimestru, ali imala sam ispade, samo takve, za sitnice! lol! lol! 05.30.2015

Marija, normalno je to neko probadanje u trudnoci, sve se razvlaci, beba pravi sebi prostora. Vazno je da ne traje dugo i da nije previse jako.

Daco, pa ti nam pripadas ovde, iako znam da se plasis jos uvek i cekas srculence da cujes za koji dan. BIce sve to super, ne brini!

Lelas, kako si ti? Srecan ulazak u 30. nedelju! Very Happy Jos samo 10! Very Happy Nije strasan D-dimer od 1200, sad si vec u poodmakloj trudnoci, pa raste iako smo pod terapijom. Imamo krvi za dvoje, duplo vise nego inace, pa zato i skace. Grcevi u nogama hoce od nedostatka Mg ili K, tako sam nasla po netu, posto i mene ponekad zezaju, tj. vise je to neka nervoza u nogama. Organizovacete se oko 2 bebe, a baka ce biti presrecna da ima jos dvoje unucadi, pa ce biti poletna i spremna da sve i svuda stigne! Very Happy Bezis mi nedelju dana, jel tako bese? Very Happy Mi smo nasu srecu cekali 7 godina, a mozda nam stigne na godisnjicu braka, pa ce nam je ulepsati svakako. Evo, kao sto je i Vucku i njm ulepsao Bogdan! osmeh srce

Kuskurko, ja te vucem za nosic da nam se pridruzis ovde uskoro, zezni matematike i statistike kao i Vecka i Ancica i napravite dete prirodno! Sad jos imas malo hormona u organizmu, pa prionite na posao!


Mi bili proslog cetvrtka na kontrolu, dr nije hteo da gleda bebana, jer sam otisla kod njega kao kod psihologa (tako sam ja rekla pre toga) i gledao je samo grlic i placentu, posto je bila spustena. I tako saznadoh da sam bila u opasnosti od placente previe, ali mi ocigledno to pocetkom maja nije rekao, jer je shvatio da bih panicila i stresirala se, nego je malo uvio i zavio i samo rekao da je posteljica spustena. Grlic je preko 3 cm, nije hteo da mi kaze tacno koliko. Procitao me i on da je bolje da mi sto manje kaze i da mi kaze da je sve OK, u protivnom cu da napravim dramu! lol! lol! Rekao mi je da je opasnost prosla, da smem da setam po 15-60 min dnevno, ali se ja i dalje pazim. Ko zna sta mi sad nije rekao! lol! lol! Svakako, ostala sam zbunjena kad mi nije naplatio pregled (inace kosta 100€!) rekavsi mi da sam bila kod psihologa, a posto je on ginekolog ne moze da mi naplati. To sam jedino dozivela od KOpitovicke da ne naplati pregled, ali ovde u Italiji nikada! NI ja, a ni bilo ko koga poznajem. Sledece nedelje idem na redovnu kontrolu, treba da odradim jos neke analize do tada, pa cu videti na cemu smo. Svakako, od danas sam 29. nedelja, pa se mnogo lakse dise! Very Happy 10. juna imam zakazan EUZ jos jedan u 30. nedelji, kako ovde praktikuju, a taj odlican dr koji mi je radio o prethodna 2 EUZ mi je predvideo veliki rizik za ovu trudnocu (sanse za prevremeni su 1:12) pa je zato hteo da me vidi ( verovatno i zbog 250€ koliko isti kosta! lol! lol! ). Eto, dobro smo, lezimo, mirujemo i dalje, mada prosetamo na kratko (danas isla na pedikir! Very Happy ) i tata nas cuva opasno! CItali smo sinoc i danas svasta nesto za ovu nedelju trudnoce, pa kazu da beba sa 28-29. nedelja trudnoce ima razvijena sva cula i oseca sve preko mame, pa nam tata peva pesmice na stomaku, prica price, kuva mami... a malac skace kao blesav! Very Happy Ali, najvole Mocarta! Cim cuje, eto ga, djuska! affraid Laughing Laughing Laughing Da mi je neko pricao, ne bih verovala da ovako u stomaku mogu da osecaju sve. Posebno nervozu! I tad djuska opasno! A nesto sam bila psolednjih dana i ja kao i vi na ivici zivaca, ne samo sa mm (ima srecu, radi po ceo dan! lol! lol! ) ali sa svekrom i svekrvom, sestrom od tetke mm, mojom snajom... za gluposti! Svakodnevno mi je neko pored snaje bio u kuci.. .sad sam NAJZAD sama! Very Happy
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 30/5/2015, 01:02

Auuuu, ja tek sad video da napsiah roman!!!! affraid affraid lol! lol! lol! Laughing Laughing Nije me bilo odavno, pa dok iscitah i napisah sve sto sam htela... uzas!


DA prizovem i ostale trudnicice kojih nema odavno, Makac, Librette....
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 30/5/2015, 06:34

Kometice napokon si se javila! :)
Drago mi je da je sve ok! Za docu bravo!
Sto se moje dg tice pao mi je kamen sa srca kad je nestao "spontani" napokon! :) zeznuce ova beba opet sve statistike, rodice se u terminu tj 38ned :)
Majicu sam videla kod tebe i poludela za njom dok je nisam nasla. Kupila sam je prs mozds 2eeca ali me mama presla jer me je ubedila da kupim dva broja vecu pa smo suzavali i jos mi je siroka Very Happy ima da se kupi u Bgd, imaju radnju ali sam ja porucila preko neta: majice za trudnice Print Shop Kolibri :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 30/5/2015, 07:37

Bravo Kometo! Sad si u bezbednoj zoni...uzivancija. Nego gde rastu takve snajke, da posaljes i meni jednu, da mi poradi malo po kuci? :)))
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 30/5/2015, 07:56

Erata ::Bravo Kometo! Sad si u bezbednoj zoni...uzivancija. Nego gde rastu takve snajke, da posaljes i meni jednu, da mi poradi malo po kuci? :)))

Hoces da ti posaljem ja svekrvu? :) ona sve radi super, samo sto dodatno zvoca Very Happy

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mamadabudem 30/5/2015, 07:59

Ček da virnem i ovde sunny sunny sunny
Aaaaaaa debeliceeeee, samo gurajteeee trudnica trudnica trudnica cvet cvet cvet love
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od marija123 30/5/2015, 10:03

Kometo, sto ti je otmeno dete voli ozbiljnu muziku :)
marija123
marija123

Broj poruka : 299
Godina : 48
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenjivica 30/5/2015, 12:14

Kometice, malo sam se zabrinula sto se ne javljas. Laknulo mi je sad kad vidim da si ok. Uzivaj draga, lakse se dise sad kad si u 29. nedelji. Cituckaj, pomalo setaj i klopaj sarme i piunjene paprike lol! osmeh srce
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jelena*mama2andjela* 30/5/2015, 12:38

kako Kometak dodje i postroji sve redemo lol! lol! lol! lol! ne mogu joj ni hormoni nista lol!
ja nemam sta da dodam posle nje osim da je potpisem.Very Happy
Debelice da vam trudnoce budu sto bezbriznije i necu da cujem ni jednu da je u bolnici pre 9 meseca a za posle se dogovarajte  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 30/5/2015, 13:47

I ja narucila tu majicu ali nam je kratka i to xl. stomak nam je takav da sve nam je malo osim tatine stvari Laughing
Sredjujemo sobicu za bebu,trebaju mi stikeri za zid da li mozda znate gde mogu da narucim.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 30/5/2015, 15:07

Sanja ja stikere za zid kupujem kod kineza :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od millena 30/5/2015, 15:17

Dobar dam trudnice i stare i nove.Evo da prijavimo i mi neke novosti.Vec par dana jedva hodam koliko mi je stomak tvrd.Desavalo se to i pre,ali ja stanem na loptu pa pravac krevet i ubrzo prodje.Medjutim,poslednja 4 dana tvrdoca ne prestaje.Kad hodam,osecam toliku napetost kao da cu eksplodirati.Pregled imam 01.06, ali sinoc uz tu napetost,pocelo je da me boli pri dnu stomaka sa leve i desne strane,sredisnji deo ne.Kad menjam stranu dok lezim,sa boka na bok imam osecaj kao da u stomaku imam ljuljasku koja se ljulja( bolno ) nezavisno od ostalih organa.Bolovi i napetost su se pojacavali i ja uplasena,sta cu,skoknem do bolnice.Pregledali su me,prikljucili na ctg i dr me prstom vaginalno u bolno pregledala.Posle m jos vise bolelo.Potom mi kazu zadrzacemo vas jednu noc radi posmatranja,sa bebom je sve u redu i kazu jos to tako i boli u tom periodu,schok,i normalno je( ne znam bas).Potom me smestise i dodje jedna da mi vadi krv.Elem,ja imam strasno tanke vene i ako nije strucnjak,tesko meni.Htede ona da mi uvede braunilu akoi treba infuzija da imam odmah.Medjutim,kad sam videla da ona merka sve strane,znala sam,bice tu svasts.Odlucila se ona za mesto iznaf palca i ubode,ali krv hoce,nece,ona kopa,rije po mojoj veni,okrece,navlaci,cak donela NaCl da mi usprica unutra ne bi li krv krenula,sakupila malo krvi i odustala.Meni se vec bilo slosilo.Odustala ona od braunile,kaze,nista,dobicete Mg.Mislim,ma svejedno samo ne muci me vise.Kad je izvadila braunilu,tek tad krv potece,umrlja se i ona i ja sve od krvi..Predje ona na drugu ruku i tu uspe da navuce s tankm iglom dva sprica.
Jutros me ponovo prikljucili na ctg,drugi dr,uradio vag ult sondom,pise cerviks 3.48.Mislim da je to dobro.Ja mu kaz ko sam,a ono uopste nisu upisali koja sam nedelja,ni da je IVF u pitanju,on vice.Pre kratlog vremena s se u tu bolnicu prijavila za porodjaj,uzelii mi anamnezu,a takav bitan podatak izostavili.Ne svidja mi se bas u toj bolnici,nekako su neorganizirani,rado bih isla tamo gde sam radila laparo,ali toi je udaljeno 80 km pa m je sad tesko.Krvna slika,generalno losa,crp,leukociti i jos 10 svasta nesto povecano,ali s bebom je sve ok pa iskukumavcih da me puste.
Evo smo kuci sad i odmaramo.Inace mi je dr rekao na kraju 36 nedelje prolazi opasnost i beba je u terminu.
Stomak mi je i dalje tvrd,ali sam se dobro odmorila pa ne boli,a beba vrslja samo tako.Eto,ja se raspisah,ali bas sam se bila uplasila juce.
Mszite svoje tlbice i u njima,nase,najsladje nam bebice.
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od millena 30/5/2015, 15:18

Dobar dam trudnice i stare i nove.Evo da prijavimo i mi neke novosti.Vec par dana jedva hodam koliko mi je stomak  tvrd.Desavalo se to i pre,ali ja stanem na loptu pa pravac krevet i ubrzo prodje.Medjutim,poslednja 4 dana tvrdoca ne prestaje.Kad hodam,osecam toliku napetost kao da cu eksplodirati.Pregled imam 01.06, ali sinoc uz tu napetost,pocelo je da me boli pri dnu stomaka sa leve i desne strane,sredisnji deo ne.Kad menjam stranu dok lezim,sa boka na bok imam osecaj kao da u stomaku imam ljuljasku koja se ljulja( bolno ) nezavisno od ostalih organa.Bolovi i napetost su se pojacavali i ja uplasena,sta cu,skoknem do bolnice.Pregledali su me,prikljucili na ctg i dr me prstom vaginalno u bolno pregledala.Posle m jos vise bolelo.Potom mi kazu zadrzacemo vas jednu noc radi posmatranja,sa bebom je sve u redu i kazu jos to tako i boli u tom periodu,schok,i normalno je( ne znam bas).Potom me smestise i dodje jedna da mi vadi krv.Elem,ja imam strasno tanke vene i ako nije strucnjak,tesko meni.Htede ona da mi uvede braunilu akoi treba infuzija da imam odmah.Medjutim,kad sam videla da ona merka sve strane,znala sam,bice tu svasts.Odlucila se ona za mesto iznaf palca i ubode,ali krv hoce,nece,ona kopa,rije po mojoj veni,okrece,navlaci,cak donela NaCl da mi usprica unutra ne bi li krv krenula,sakupila malo krvi i odustala.Meni se vec bilo slosilo.Odustala ona od braunile,kaze,nista,dobicete Mg.Mislim,ma svejedno samo ne muci me vise.Kad je izvadila braunilu,tek tad krv potece,umrlja se i ona i ja sve od krvi..Predje ona na drugu ruku i tu uspe da navuce s tankm iglom dva sprica.
Jutros me ponovo prikljucili na ctg,drugi dr,uradio vag ult sondom,pise cerviks 3.48.Mislim da je to dobro.Ja mu kaz ko sam,a ono uopste nisu upisali koja sam nedelja,ni da je IVF u pitanju,on vice.Pre kratlog vremena s se u tu bolnicu prijavila za porodjaj,uzelii mi anamnezu,a takav bitan podatak izostavili.Ne svidja mi se bas u toj bolnici,nekako su neorganizirani,rado bih isla tamo gde sam radila laparo,ali toi je udaljeno 80 km pa m je sad tesko.Krvna slika,generalno losa,crp,leukociti i jos 10 svasta nesto povecano,ali s bebom je sve ok pa iskukumavcih da me puste.
Evo smo kuci sad i odmaramo.Inace mi je dr rekao na kraju 36 nedelje prolazi opasnost i beba je u terminu.
Stomak mi je i dalje tvrd,ali sam se dobro odmorila pa ne boli,a beba vrslja samo tako.Eto,ja se raspisah,ali bas sam se bila uplasila juce.
Mszite svoje tlbice i u njima,nase,najsladje nam bebice.
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 30/5/2015, 15:49

Milena i meni se to desava da boli tako nisko s jedne strane i da se stvrdne stomak kad hodam. Tesko se i ja okrecem pa je tu mm da pomogne. Bitno da je bebac dobro.sad se spusta i onda boli tako su meni rekli.
Trazila vecka kod kineza ali nema na vinija kupila sam takvu zavesu pa mislila da uklopim.pronasla sam neki sajt ali su 2300,mislim da je to skupo za stikere.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 30/5/2015, 19:48

Jeeeeeeeeeeeeeee javila se Kometa i Milena.... Devojke,samo kad je sve ok...odmarajte samo! Meni danas dr javio briseve ali mi nije jasno tumacenje...Cervikalni bris sterilan bez bakterija,a vaginalni 3 grupa????? Kaze to je ok??? Kako ok ako je 3 grupa,ja znam da je ok kad je 1 i 2?Jel u trudnoci normalna 3 grupa?
Popljubac svima!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od marija123 30/5/2015, 20:35

Jeste ok treca grupa. I moj dr tako kaze. Prvu grupu nema skoro niko
marija123
marija123

Broj poruka : 299
Godina : 48
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 30/5/2015, 22:25

Milena po tvom opisu ja sam sigurna da su to kontrakcije. Odmaraj i ne naprezi se uopste. Da li koristis utrogestan? Magnezijum? Da li su ti rekli da pijes nesto za smirenje? Meni su postale sve cesce i jake (ali ne bolne samo jak pritisak) te pripremne kontrakcije, tada bukvalno ostajem bez daha koliko je jako i neprijatno, kao da mi se i dijafragma podigne i skoci mi bukvalno u trenutku puls... bas neprijatno. Ali sve dok nema bolova to jeste bezopasno, samo sto ti tvoji bolovi i jesu signal da treba da odmaras sve vise! Ne znam, malo mi to zvuci neozbiljno da ti u anamnezu nisu upisali tako bitne stvari.
Sanjice, mozda ima ovde kod nas sa vini puom, ako zelis mogu reci mojima da pogledaju kod kineza kod nas kda budu prolazili. I to su cini mi se 250-300din. Wink Mi smo isto imali vini pua,ostao je zalepljen po svim vratima u prvom stanu u kom je ziveo Mika kad se rodio, htela sam posle ponovo da kupim tog vini pua da zalepim u drugi stan u koji smo se preselili, ali nisam ga nasla tada. Sad na zidu imamo Nodija i Mekvina, on nam je trenutno aktuelan. A ako budemo imali jos jednog decaka, mada i za devojicicu, ponovo cu potraziti vini pua, da zalepim na ormar :)
Ja sam danas bila malo neposlusan pacijent. Sin i ja smo bili sami celo pore podne, oko 17h nam je dosla moja sestra bliznakinja sa njeno dvoje dece. Jutros sam spremala dorucak, pa kuvala rucak, pa malo sredika kuhinju i skupila jednu turu vesa, a drugu rasirila, posle sam sasila jednu haljinicu u koju sam se zaljubila kad sam videla kroj (to je trajalo malo duze nego sto sam ocekivala da ce biti oko sat vremena max, jer sam postala jako usporena), posle smo malo odspavali, i taman nam je tad dosla moja sestra bliznakinja, pa smo brale tresnje, ja te sto su mi pod ruku nisko, ona je isla na drvo i na merdevine, evo jos uvek cistim tresnje i pakujem u zamrzivac, samo da napravim malu pauzu. U medjuvemenu smo sin i ja prosetali do prodavnice koja nam je ovde blizu da kupimo hleb za veceru za decu i sladoled za njih :) Bas mi je prijalo da budem aktivna i mentalno a i fizicki ali iskreno receno nisam navikla da OVOLIKO budem aktivna u toku dana. Sad mi se lome umor i zadovoljstvo od ispunjenog dana. Jedva cekam da dodje beba, da nam svaki dan bude lep i ispunjen, jer ne mogu vise da lezim i cekam da prodju prazni dani. A ovu haljinicu sto sam sasila taman cu nositi umesto spavacice u bolnici za nedelju dana :) Sutra nam mm ne dolazi, jer radi danas i sutra ceo dan, bas bas mi nedostaje...
Idem da dovrsim tresnje, pa cu vam postaviti slicice moje nove haljinice trudnicke i pelenica koje sam sila za bebu, da se hvalim :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 30/5/2015, 22:36

Drage moje ,

Evo konacno I mene da se javim . Nikako da nadjem malo slobodnog vremena , od kako ustanem po ceo dan sam na nogama . Isla do grada , pukao mi zub 1 gore a tamansam u proslipetak zavrsila sa popravkama, a sada mi je dr. na odmoru I moram ovako krezava da cekam 16. jun I se vrati I da vidim da loi ce moci da me primi uskoro. Tad sam morala I do firme da nosim doznake , pa sam usput kupila I 8 kg jagoda po 66 din za dzem I baktala sa s njima do 22,30 h istog dana iako sam kuci vec dosla umorna kao pas. Inace skoro po ceo dan se bakcam po kuhinji spremajuci hranu kao da nas ima 10. I stalno je nesto prljavo pa cistim, perem, rasklanjam....Danas sam nekako uspela da obrisem terasu posle vise od 7 meseci tako sto sam polivala vodu I nogom brisala sa peskirom ,a zatim ponovo polivala vodom da isperem I metlom sacistim visak vode . Danas sam takodje uspela pa oplevim sargarepu koja se nije videla iz trave posle ovolikih kisa.Jurcam I neke majstore za grejanje usput , jer moramo da ga prepravljamo, da mi se dete zimus ne smrzne .Danas sam I ruze plevila od trave . Eto sta ja radim po ceo dan I cime se sve bakcem . Jadno ovo moje dete, dok sam ja u svim tim akcijama ono cuti I trpi, ne javlja se da je ziv. Sta ce jadno kad ima ludu majku,pa je vec pocelo da se miri s tom cinjenicom .Njegovo je vreme izmedju 21 I 22h kad se on izigra, a onda zajedno spavamo . Dobar mi je za sada srecica mala mamina . Ponekad pomislim da mi gresna dusa sto ga tako mucim po ceo dan radeci sve I svasta,kao da nisam trudna .

Pozdrav svima, a posebno za Kometicu koja je jedno vreme bila zaboravila na nas .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 30/5/2015, 23:12

Sanja, ja sam vini pu stikere 3d kupila kod kineza(oko 200din), a sundjeraste vini pu junake u Aksi (5 stikera oko 1000 din ukupno). I nama je cela soba oblepljena sa vini puom i Nevena sad vec pokazuje gde je meda :-)
Sorry, otisla sam off skroz...
Ljubimo vas sve Nevena i ja!
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 30/5/2015, 23:21

Oho ganedina pa ti si bas aktivna,divim ti se svaka cast.
Ja od skoro pocela da sirim ves i to uz pomoc mm. danas smo trazili vinija al ne nadjosmo. hvala ti vecka a gde sad za tu sitnicu da te maltretiram,nacicu vec nesto. Nasla na internetu vinija 750 din pa ako ne nadjemo to cu da porucim. e taj vini. Nisam vam se pohvalila ove nedelje smo ja i mm isli da kupimo odelce za izlazak iz bolnice,pelenice,carapice,pidzamice,benkice i jos po nesto,tako da smo se opremili za pocetak.moram to da operem i popeglam da mi bude spremno ali to planiram kad udjem u deveti mesec.
Pozdrav za sve trudnice
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu