KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
hocukusurnecuzvaku
Djurdjevak79
smiley77
Erata
Botox
Orline
Ancica 87
noja
mijaki
Strumfeta78
Niny
tetreb
mamadabudem
dragana76ns
smile :)
winni
Klarica
makac71
JednaSova
Stenli
Bobaue
Vuchica
millena
lelas
Sofija Veks
Zmajuška
lenjivica
bak
lela1984
saska1
ganedina
ragaco
jelena*mama2andjela*
JocY
Mrvica
Blanka
Smrdica
Ninche
BiKsi :)
micaubica83
MalaSaJuga
SladZana
KoMetaK
tatjanica
Vecka
PalcicaBg
zvoncica36
51 posters

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 22/4/2015, 14:50

Bravo Sofija za dojenje obe uspes samo svojim mlekom ?
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 22/4/2015, 14:50

Zvoncice, zurka, i to koja kod tebe!!! Bravo za tebe! Zene kukaju i sa jednim, a ti bez icije pomoci se borila sa 3 bebe koje imaju manje od godinu dana! Svaka cast! Naklon do poda!

I, da, nekako sam sve vise ubedjena da autizam ima veze sa nekim drugim stvarima, pre svega vakcinama, nego sa genetskim poremecajima. POgotovu sto prisiljavaju roditelje da vakcinisu decu.

Lelas, meni rece da mi ne treba, ali se ja sigurnije osecam. A prodavacica me ubedi da je ovaj bolji, verovatno i zobg cene. Plasila sam se hocu li umeti da nemstim taj sa cicak trakom, ali sam msilila da njega kupim kasnije, jer shvatih da moze da se nosi i posle porodjaja.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 22/4/2015, 14:52

Moj guzonja za dva dana punih 7 meseci. Zna samo unazad da puzi i kad mu stavim igračku ispred on se okrene pa opet unazad. Sofi devojčice su baš porasle. Super napreduju. Ni ja nisam žurila sa čvrstom hranom.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 22/4/2015, 14:55

U pravu si meta ....I ja to mislim . Dr tvrde da je dete bilo  predodredjeno. Zakon jaceg to ne bi trebalo jer to su deca ....
Al kako se izboriti sa prisilom .
Sad su organizovani skupovi al mislim da nece biti nista od toga
Tj vec je izglasano pod obavezno
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 22/4/2015, 14:57

noja ::Ja znam kako je sa dve bebe Wink))) godinu I po je andrea imala kad se lea rodila . Kupili smo onaj gumeni bazen plici ali poveci I tu su klopale pa obrisem . imaju inace onu kao dandolinu i stolicu za hranjenje i sto sa dve male stolice razne varijante:)  e al bude svuda . navikavam za stolom sad I sad bbude haos po celom stanu od igracaka do svega kocke se nocu pretvaraju u igle :)))) kad nagazis heheee haos s
Ja sam par puta letela preko sobe zbog loptice. Stanem na nju,a ona od tvrde plastike i samo se poklizam. Mm mi predlagao da ih stavljam u kadu kad jedu. Naravno samo se šalio. Nekako sam preživela. Sad kad se bude porodila ponovo ću joj pomagati. Žena nema ama baš nikoga.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 22/4/2015, 14:58

Neko mora da uzme pare od tih vakcina. Samo slovenske narode špricaju svim i svačim.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 22/4/2015, 15:00

Mogu misliti zurka . Mini vrtic
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 22/4/2015, 15:09

Bravo Zvoncice, svaka cast! Posle par dana sa njih troje, sad kad ste sami vas dvoje, shvatas kako imas divno dete i mirno, zar ne? Wink A mogu misliti kako ce njoj biti sa njih troje malih u kuci, bez ikakve pomoci (ne racunam tvoju, sigurno nije 24h).

I mene nervira bilo kakva prisila, i odmah postajem skepticna. Mi nismo primali cuveni MMR, pa je vecina nas prelezala boginje i nije nam falilo nista. Ja nisam zauske, a bila sam non-stop sa svojim bratancima, par godina starijim od sebe dok su ih imali i - nista. Isto sam neke boginje prelezala kasnije, ne kad i oni iako se nisam odvajala od njih. I nasim genereacijama nista ne fali. Mislim, ne bi mozda trebala da pricam ovako, jer sam pedijatrisjka sestra (iako sam radila samo 2-3 meseca taj posao), ali sam postala poslednjih godina bas sumnjicava. Ovde, u Italiji, nisu obavezne vakcinacije, preporucljive su, ali ne i obavezne. I kad je bila ona frka oko svinjskog gripa, nije bilo prisiljavanja, niti insistiranja na primanju vakcina. Sto kaze Zvoncica, ponekad pomislim da su slovenski narodi pokusni kunici, na zalsot. I nervira me sto se ne zna odakle su vakcine, niko ne preuzima odgovornost... a inace nisam protiv vakcina, samo mi je sumnjivo. Imam ja jos do prvih vakcina, dace Bog da ih docekamo, pa cemo onda videti sta nam je ciniti.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 22/4/2015, 15:14

Da imam ja dosta drugarica preko I nigde nije obavezna ili neku das neku ne . E sad morbile MMR e nisu samo zauske vec I meningitis to je alarm ... . Volim kad cuje sestricu kako sire gleda respect . :)
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 22/4/2015, 15:19

Nismo ni svesne šta sve možemo. Nikad ne bih pomislila da mogu da čuvam bebca od 7 meseci i dvoje od 11meseci,ali...Kad se mora nije teško. Puno čovek nauči od njih. Svako je ''tražilo'' pet minuta nežnosti samo za sebe, a što je najbolje divno su se slagali. Nemam pojma šta bi bilo da su se svađali. Vakcine smo primili. Petovalentne i jesnu šestovalentnu. Moj mali ih je lako podneo. MMR nisam sigurna da ćemo,a onda mogu da me hapse. Ranije se znalo dečije bolesti i to je bilo normalno. Sad nema dečijih bolesti, a u demokratiji moraš je gore nego u komunizmu. Kad smo mi bili deca vakcine su pravljene kod nas sada nema domaćih vakcina i one ''domaće'' su uvozne. To je lako proveriti pre nego što detetu daju ''domaću'' vakcinu tražite da vidite šta piše na njima.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 22/4/2015, 15:25

U porodilistu onako malene tek rodjene odma . K vitamin hepatits b ko dobija hepatitis B ? ...I ...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 22/4/2015, 15:27

Ja cuh da je Loncar usvojio zakon da se roditelji nista ne pitaju oko vakcinacije, uzas! Ja i dalje ne znam kako ce oni uopste da konrolisu ko je primio vakcinu, a ko ne, mi recimo smo sve vakcine primili privatno, a MMR planiramo da ne primimo, pa videcemo kako ce ici. Par drugarica moje koleginice se kunu da su im deca autisticna zbog te vakcine (u Kanadi).

Noja, da, dojim ih obe uspesno, presrecna sam zbog toga Very Happy Imamo za svaki slucaj Novalac, ako ikada ne bude dovoljno mog mlekca, ili kada krenemo u setnju, pa da imamo za usput bocicu, ali je skoro nikada ne koristimo Very Happy

Zvoncice, super, dakle oko mesec dana je lepotancic stariji od nasih curica srca srca srca
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 22/4/2015, 15:31

Ti I kad uvedes cvrstu hranu samo im tvog mleka netreba im nista drugo mislim nikakvo drugo mleko osim tvog . Kako je to lepo
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 22/4/2015, 16:02

Smao da se ceknem. Bila danas na ponovljenom uz. Po amenorieji 7 plus dva. Po uz sest plus nula. Kasnjenje kao i prosli put, tj nije se ni povecalo ni smanjilo. Plod tu, cula sam srcanu radnju! Otplakala ali je dam sebi da se radujem i nadam. Kontrola za sedam dana ponovo. Mozda ovo bude moje drugo cudo, mozda... Ljubim vas okruglice

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 22/4/2015, 16:04

I ukidam sebi internet tj ogranicavam ga, poliudeh od googlanja na temu velicina ploda, spontani, kasnjenje u razvoju.... Odoh da citam knjige o vaspitanji dvogodisnjaka dok jos ima vremena inace ce dete piceti uskoro da nam svima gazduje

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 22/4/2015, 16:30

Devojke, sad vas citam i nista mi nije jasno vezano za AC. Ancice, ti u porodicnoj anamnezi nemas hromozomskih mutacija, je l tako? Amino radi analizu hromozomskih mutacija, i ja stvarno jesam ZA uraditi amino, iako pokazuje samo 98%, a tih 2% ne sa sigurnoscu, ALI samo u slucaju da postoji rizik od hromozomskih mutacija ili da nesto ukazuje na to od predhodnih analiza. Ja konkretno imam poremecaj centra za ravnotezu, prvo se nije znao uzrok, posle se mislilo da je od rodjenja tj od inkubatora i nekih komplikacija, na krjau iskopam duboko negde u porodicnom stablu da u mojoj porodicnoj anamnezi i postoji slican tip poremecaja, ali nije definitivno utvrdjen Menierov sindrom kao kod mene, na kraju se utvrdi da jesve vrlo verovatno da je kod mene to nasledno. To se sve desi negde 2008god. Kada sam bila trudna sa prvim detetom, i sada isto, u genetsko savetovaliste sam odnela sve papire koje sam uspela da prikupim i do tad, a sada i dodatne analize neke BPPV koje se kod mene ne lece jer imam trajno osetecenje cnr levog uha, i u genetskom savetovalistu mi kazu sta: OVO NIJE INDIKACIJA ZA AC ZATO STO OVAJ POREMECAJ KOJI JA IMAM I OCIGLEDNO JESTE NASLEDAN, AMINO NE OTKRIVA. Znaci ocigledno jeste da moja deca mogu od mene da naslede ovaj poremecaj i da se ne daj Boze njima javi od rodjenja ili kasnije u zivotu, ali to prosto ne moze da se otkrije na amino zato sto to nije hromozomska mutacija, tj tu nema greske u genetskom materijalu. Tako da ja, sto se tice mog poremecaja, niti sam radila niti bi mi palo na pamet posle razgovora u genetskom savetovalistu, da radim to, jer ovaj poremecaj ne utice na hromozomske mutacije.
Sad je pitanje, da li kod tebe postoji mogucnost od hromozomskih mutacija, iako u porodici imas neki poremecaj. Ja bih se mozda sa jos nekim geneticarom posavetovala, jer jeste veoma bitno poreklo problema sestre tm, i jeste veoma bitno kog tipa je nejno oboljenje, da bi ti znala kakvu odluku dalje da doneses.

Zvoncice ne bila ti u kozi... ja sam posle porodjaja imala problem posle carskog reza, beba je imala refluks, grceve, strasan problem sa zubima, infekcijama pa peskom u bubrezima, alergijama na hranu... a imala sam i svekrvu koja je kratak period pre toga ostala sama bez svekra, pa se ona pokondirila isto kao tvoj svekar sada, sve ne bi li se oko nje trcalo vise i brinulo, i njeni sinovi i ja smo se lomili oko njenih bolesti, nekih umiljsneih nekih stvarnih ali preuvelicanih... to je bila agonija. Medjutim, sada sa svekrvom znam kako bih, a i sa bebom sam sigurna da bih se mnogo lakse snasla i pored svih problema koje smo imali... nekako mislim da sam vec sad snadjena i spremna da imam bebu, a u prosloj trudnoci nisam blage veze imala sta znaci imati bebu, u sedmom mesecu sam bila kao pala sa neba iako sam imala kontakt sa sestoro beba i dece mojih sestara... dok ne dodje tvoje ne znas sta te ustvari ceka. Sada vec nekako imam osecaj da ce sve biti lakse nego sa prvom bebom, jer organizacija je vrlo vazna, jeste da cu sada imati dvoje dece, duplu obavezu, ali ja prosto ne mogu da docekam taj period, samo da preskocim ovu brigu i stres da li cemo uspeti da dodjemo dotle da se beba rodi i bude zdrava. Samo kad bih mogla da prespavam naredna dva i po meseca, nocima vec sanjam da dolazim kuci sa bebironkom nasom, da znamo da ovo sve ima smisla, i da se pozdravim sa planiranjem i odrzavanjem trudnoce...

Jaoj Nojo citam tvoj opis o kockama hahaha joj meni od kocaka nekad ne bude dobro :) Koliko tvoje curice sad imaju, stali su ti tikeri na 1 i 2 god... :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 22/4/2015, 16:39

Mijaki bice drugo cedo bice bice sigurno!!! :)
Super za uz, svaka cast, srce kuca to je divno, ja jako verujem da ce sve biti u redu! Nama je srce zakucalo cak i mnogo kasnije, imali smo zakazanu kiretazu za 10tu nedelju ali nas je nase malo srce lepo iznenadilo, iako je kasnilo 2 nedelje u razvoju od starta! A i vase ce biti sculence divno, i lepo ce da raste <3

Sto se tice autizma, ja stvarno ne znam sta je uzrok njega, ali sigurna sam da ne moze da se otkrije na AC. To sam od nekoliko dr cula...

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 22/4/2015, 16:45

Mijaki,bice to jos jedno cudo!do tad relaks sa dvogodisnjakinjom!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 22/4/2015, 16:50

...mijaki,biche sve dobro videchesh...mazi svoj stomachich! :*
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 22/4/2015, 17:33

Mjaki,divnoooo!!!Samo neka kucka srculence maleno!!!
Ančice,sve devojke ispisaše,odluka je na tebi,ali obavezno trebe da ideš u Genetičko savetovalište ,pa tamo da pitaš prave ljude sve što te interesuje.
Noja,ideja sa bazenom je više nego dobra!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 22/4/2015, 21:12

Drage saborke, ne stizem da se javim..
tu i tamo nesto ispratim sa telefona. To ne znaci da ne navjam za vas svim srcem, a posebno ta korake. Nego kad se vec povela prica o vakcinama...ja sam ih odbila u porodilistu o sve nadalje, tj. moja beba nijednu nije primila, niti ce. Meni je Bog jedini gospodar i nijedan zakon me ne moze naterati da ubrizgam u svoje dete nesto za sta sam uverena da je zlo na osnovu visegodisnjeg istrazivanja i razgovora sa roditeljima i sa doktorima koji misle svojom glavom. Svi vi koji niste znali, ili mogli 05.04. da dodjete na protest, dodjite 10.05., da podignemo svoj glas protiv prisile, jer se sprema uvodjenje jos novih vakcina. Dokle??? Pozdravljam vas i ne bojte se sile, jer mi smo sila.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 22/4/2015, 21:37

Mijaki, navijam jako da sve bude ok!

Ancice, ne znam sta bih ti rekla pametno, ja sam verovala doktoru koji mi je radio ekspertski uz. MOja mama se porodila ranije i sa mnom i sa bratom, pa eto i ja sam. Moguce da ima veze, sto ne bi genetika i tu igrala ulogu, kad u svemu ostalom utice.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od smiley77 22/4/2015, 23:54

Dobro vece, drage!

evo i mene malo da se javim...  :)  citam vas ali nikako da se javim... Laughing
Vise sam citala Korake, ali ni to u zadnje vreme...  Bolje se osecam, imam vise energije, pa vise setam, radim... sve u svemu 20+6 sam, sutra ulazim u 21.nedelju.. e tu odmah da spomenem, vidim neke su pisale da su u 20.nedelji pa usle u 6.mesec, to po meni jos nije 6.mesec, ali ni po ono sto sam izguglala, nije...
http://www.demetra.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=110:raunanje-nedelja-i-meseci-trudnoe-&catid=37:trudna-sam&Itemid=75

Najprostiji način obračunavanja u kom ste mesecu trudnoće je da pratite prema nedeljama:
1-4 nedelja = 1. mesec
5-8 nedelja = 2. mesec
9-13 nedelja = 3. mesec
14-17 nedelja = 4. mesec
18-22 nedelja = 5. mesec
23-27 nedelja = 6. mesec
28-31 nedelja = 7. mesec
32-35 nedelja = 8. mesec
36-40 nedelja = 9. mesec

http://www.charolija.com/nedelje-trudnoce/
1 mesec: 1-5 nedelja
2 mesec: 6-9 nedelja
3 mesec: 10-13 nedelja
4 mesec: 14-17 nedelja
5 mesec: 18-21 nedelja
6 mesec: 22-26 nedelja
7 mesec: 27-31 nedelja
8 mesec: 32-36 nedelja
9 mesec: 37-40 nedelja

http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=1124&
1.mj = 1-4 sedmica              
2.mj = 5-8 sedmica              
3.mj = 9-13 sedmica              
4.mj = 14-17 sedmica
5.mj = 18-22 sedmica
6.mj = 23-27 sedmica
7.mj = 28-31 sedmica
8.mj = 32-35 sedmica
9.mj = 36-40 sedmica


Inace razmisljala sam ponovo o dnevniku, ali eto stigla u 5.mesec i jos nisam otvorila... Laughing
Bilo kod mene svasta... za ovih 5 meseci, bila bolesna, prehlade, temp, imala krvarenje, primila progesteron injekcije, dabl test ne bas sjajan, pa amnio uradila, bilo malo traumaticnije nego sto sam ocekivala, ali na kraju eto super, dobila rezultate, zdrava devojcica! queen
Sve vas podrzavam, da sve izdrzimo do kraja, 2u1! Razz
Citam vas i dalje i navijam i sve srce

p.s. samo molim da se ovo ne pretvori u debatu za i protiv vakcinacije, jer vec postoji milion stranica za to... ja mislim da ne zivimo u 18.veku, i da se lecimo belim lukom i isterivanjem davola... malo mi je neukusno mesati Boga, vantelesnu, vakcinacije... a i znamo da je kod nas najveci procenat tuberkuloze ,jos uvek! Ne znam u Svedskoj, Norveskoj kolko ima pacijenata sa tuberkulozom (mozda 0), a znam da u Bosni, ili samo idite do plucnog odeljanja u bolnici u Kamenici, ima....
Tolko od mene...  Wink
smiley77
smiley77

Broj poruka : 185
Datum upisa : 24.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 23/4/2015, 00:52

Draga videce kad dobijes bebu nece ti biti svejedno kad krenu 5 vakcina u jednoj vakcini pa puta tri sve do prve godine pa mmr ...grrrrr da se smrznes

noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 23/4/2015, 01:59

Mijaki, ja verujem da ce sve biti OK na kraju, iako si sad pod stresom. Ne znam zasto neki lekari (doduse vecina) vole da racunaju kod nas VTO trudnica trudnocu po amenoreji, kad nije pouzdana! Izracunaj sama, imas dosta kalkulatora na netu (evo jednog:http://ivf.ca/duedatecalculators.htm), uneses datum aspiracije ili vracanje 3-dnevnih ili 5-dnevnih embriona i izaci se koliko je trudnoca stara. Ti si svoj ciklus i postupak uklapala sa donatorkom, tako da sigurno postoji neki dan razlike. Meni je razlika po apsiraciji i amenoreji 2 dana, ali ume da bude i vise, ako se primaju supresivi. Da sam juna prosle godine ostala trudna u postupku, razlika bi mi bila mesec dana i vise, jer sam 45 dana, ako ne i vise primala suprefact, sto zbog visokog LH, sto posle zbog uklapanja sa dr, i ako bi neko racunao po zadnjem siklusu, sigurno se ne bismo uklopili. Mozda nisi pratila, ali i Buby je pretrprosle godine imala razliku 2 nedelje, slali je na kiretazu, a sad David napunio godinu dana, i sve to zato sto su joj ciklusi duzi, i nije bila ovulacija kad lekari racunaju. NIje sve 1+1=2 u medicini.

Smajli, super napredujes, vazno je da si sve ostavila iza sebe i da ste dobro i ti i devojcica. Very Happy

Sto se tice nedelja i meseca trudnoce, imamo temu, pa ne bi bilo lose da iskopiras tamo, da se ovde ne pogubi, mada, manje-vise, ista je matematika. Osim sto neki lekari racunaju ako si kao ti 20+6 da si 20. nedelja, a neki da si 21. a ovo drugo ima mi vise logike, jer ako si napunila 20 godina, onda si u 21. godini zivota (iako to nikad ne govorimo tako) a ne u 20-toj. Svakako, trudnoca traje punih 40 nedelja (280 dana), a ako budes 40+6, to samo znaci da si prenela trudnocu 6 dana. lol! Ja nisam nasla 2 nasa sajta da se poklapaju u racunici, pa sam gledala na stranim i tu se uglavnom svi slazu oko toga kako se racunaju nedelje trudnoce i kad je koja nedelja koji mesec trudnoce, jer tu oko 6. i 7. meseca po tabelama jedan traje 5 nedelja a drugi 4 i obrnuto. Svakako, 20. nedelja (od 19+1 do 20+0) nije sigurno 6. mesec, ni po jednoj tabeli i racunici. I tu se dosta arzlikuje, jer ima par nacina racunanja ulaska u odredjeni mesec (po nedeljama trudnoce, po ciklusu, po terminu porodjaja), tako da ostaje nama da se izaberemo kako cemo racunati. JA racunam po nedeljama trunoce i meni je to najmerodavnije. Evo i teme: https://kutak.forumotion.com/t68p45-trajane-trudnoae-i-termin-porooaja
Sto se tice vakcina, nismo uopste diskutovale da ili ne, bar sam ja tako shvatila nasa iznesena misljenja. Svako ima pravo da radi sa svojim zivotom i sa zivotom svog deteta sta misli da je najispravnije, jer svako posle toga sam snosi i posledice. Nemamo prava da ubedjujemo nikoga, mozemo samo da iznesemo sta mislimo. Ja sam iznela misljenje i da sam protiv AC, i razloge, ali ne bih ubedjivala nikoga da ne ide na AC, naprotiv, ako je indikovana, treba da ide ili ako ce mu psihicki biti lakse. Ja se nisam usudila i spremna sam da snosim posledice, kakve god bile. MIslim, mi, jer je doluka zajednicka mm i mene.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu