KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+53
Smrdica
Zmajuška
millena
libertte
Erata
lenjivica
tulumba
ivanicasale
LaFolie
micaubica83
nina :)
jelena*mama2andjela*
neris8
veki1
Cala Domingos
Stenli
libra35
bezdan
Likoli
tuli
ragaco
bak
JocY
fight&faith
Niny
MAAKKI
tatjanica
d77
JednaSova
Petkana
PalcicaBg
lelas
zvoncica36
Vecka
Sofija Veks
Djurdjevak79
Klarica
saska1
MalaSaJuga
BiKsi :)
Ninche
Strumfeta78
dragana76ns
KoMetaK
Maksi
Vuchica
SladZana
mamadabudem
lela1984
Ancica 87
ganedina
sareni leptir
makac71
57 posters

Strana 17 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 4/2/2015, 21:54

Joj Kometice, tako sam i ja mislila samo da ostanem trudna, pa necu kukati, kad ne lezi vraze! lol! lol! lol! Kad se samo setim gorusice i mog nespavanja,majko mila. Odo odmah ovaj tvoj recept da prebacim tamo na temu, da se ne zatrpa.

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 5/2/2015, 00:08

Meni dr rece da pijem minimum 2l vode zbog bakterija iako je uk sterilna, i kaze sad je bitno da pijem dosta vode zbog stvaranja plodove vode. Da nikad ne smem biti zedna.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 5/2/2015, 08:24

KoMetaK ::I sad, kad god me neko pita, kako sam, kazem - ODLICNO! Iako m isvasta nesto u tom trenutku fali! lol! lol! Pozitivnim mislima prizivam pozitivno stanje i tako mi i bude.

a vidis, ja  ne volim kad me pitaju kako sam. Ja sam bas dobro, ali nekako me strah da to izgovorim da se ne ureknem Laughing .

Mi smo bili dan i po u Visegradskoj, na kontrolici... Serklaz IN SITU, ultrazvucno bebac sve ok, sada ima oko 1.100gr  sunny . Ovog puta je tri dana 'stariji', a tako je bilo od samog pocetka, jedino ga prosli put izmerise kao da je 12 dana veci od proseka, pa mi nije bas bilo svejedno. U medjuvremenu sam radila OGTT, koji je dobar, i dnevni profil glikemije, isto dobar. To mi je vazno, znaci da se organizam dobro bori sa secerima
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 5/2/2015, 09:03

Vuchice , bravo za dobar UZ I sada vec velikog deckonju . Super kad ti je I OGTT dobar tj., sto I secer I insulin drzis pod kontrolom . U kojoj nedelji si prekinula Glukofaz I kako se hranis od tada ? I ja za 15 tak dana prestajem da pijem lek, pa ne znam kako cu posle uspeti da odrzavam dozvoljeni nivo secera I insulin .

A ovo za vodu mi nije niko nista rekao, mada sta bi ko imao I da mi prica , I sama znam da dnevno treba piti 1,5 do 2 l vode , ali nisam znala da se plodova vodica menja na svaka 3 h. A ja tu kolicinu popijem za nadelju dana . I da li posle treba da se pitam odakle mi bakterije u urinu ? Evo, od danas zaista krecem da pijem po 2 l , pa taman mi se vracala kroz nos , iscedicu par kapi limuna . A pijem I ovaj caj pa ustajem nocu 4 do 5 puta .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 5/2/2015, 09:38

Ganedina, samo se ti nalivaj. A ustajanje nocu po par puta, pa to je normalna stvar. Ja na svaka dva, dva i po sata.
Sa Glukofazom sam prekinula u 12-oj nedelji. Sto se hrane tice, ne preterujem ni u cemu, pojedem i poneki slatkis, jedem i pitice i testa, jer mi se jedu. Jedino sto stvarno izbegavam je beli hleb.
Imam ritam u obrocioma, sto mislim da je vazno, nisam u fazonu da po ceo dan nesto grickam. Dorucak mi je uvek obilan, bas budem gladna kad ustanem, onda oko podneva neka uzinica, vocka ili povrcka, pa rucak oko 2-3, a veceram kad mm dodje s posla.
Do sada sam u plusu 5 kg
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenjivica 5/2/2015, 10:18

Vucko da li si sa Glukofazom prekinula na svoju ruku ili ti je tako rekla dr Sumarac?
Na kojoj si dozi bila i da li si posteoeno smanjivala?
Bravo za velikog decaka!!!!!!!
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 5/2/2015, 10:37

Lenjivice, bila sam kod Sumarke u 9-oj nedelji, napisala mi je da pijem svoju dozu (2*1000)do kraja 12-te nedelje, ja sam mozda jos dan dva pila samo ujutru.
Posle toga da proveravam svakih 15 dana jutarnju glikemiju, i ako prredje 5.1, da se javim. I nije mi presla - ma nije presla ni 4.5
OGTT da radim izmedju 24-28 nedelje, i to je to.

U svakom trimestru proveravam i TSH, FT4 i antitela stitne, ali to je neki dogovor sa dr. iz doma zdravlja, posto ima drugaicu koja radi neko istrazivanje. Ja sam jedno od zamorcica, ne bunim se, vazno da su vrednosti dobre
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenjivica 5/2/2015, 11:20

Hvala draga osmeh srce
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 5/2/2015, 18:22

Vucice,svaka cast za sve i UZ i za samo 5 kg!!!! Meni juce prestalo krvarenje verujem da je to dobar znak,pa sam danas malo vise setala,nisam radila nista nego cisto sutra kad budem isla na kontrolu da ne padnem u nesvest od setnje.... Verujem u maminu mrvicu i da nam je hematom nestao!!!! osmeh srce

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 5/2/2015, 18:48

...bravo anchice,to je mali borac mamin!!! ...vuchko,svaka chast za nalaze i kilazhu,stvarno si zgodnica....kometice,volim taj tvoj pozitivni stav...kissss...i mi smo danas bili na pregledu,bebica super,lepo je napredovala...za 5,6 dana je vecha,to je na tatu! Wink ...sve vas grli vasha debelica! :*
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenjivica 6/2/2015, 12:29

Cula srce as as as as as
Devojke sta sad? Sta dalje? Kao s marsa da sam pala
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 6/2/2015, 12:34

Lenjivice sad uzivas, ruckas, odmaras i mislis pozitivno. yes
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 6/2/2015, 12:52

Lenjivice cestitam! srca srca srca
Sad uzivancija,opustencija i da vuces za nos jako,jako! sreca
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 6/2/2015, 12:52

lenjivica ::Cula srce as as as as as
Devojke sta sad? Sta dalje? Kao s marsa da sam pala

toooooooooooooooooooooo! d x d x d x d x d
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saska1 6/2/2015, 13:01

Lenjivice čestitam jeeeeee radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 6/2/2015, 13:20

...bravooo lenjiviceeee za tebe i bebicu!!! trudnica
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 6/2/2015, 14:37

Lenjivice , toooooooooooooo . Pratis me u stopu . Bravo za tebe I malo srce junacko .

Sad se lepo smiri, opusti I reci /hvala Bogu, ja sam zaista trudna I ispod mog sada kuca jos jedno srce . Ispunila mi se zelja I to sto cekam ceo zivot .
Koliko se secam ti radis u prosveti I ja bih ti preporucila da odmah otvaras bolovanje I sklanjas se od opasnosti kao sto su boginje, grip ... Ne moras sada nista, tek za par nedelja na novi UZ I tamo negde od 11 do 14 nedelje ako zelis mozes da uradis dabl test , a od 21 do 24 ekspertni .Trazice ti , ako vec nuje tvoj dr da odmah ides I zakazes AC izmedju 17 I 19 nedelje . ali to je sve stvar tvog izbora . Ja sam odlucila da nista od svega toga ne radim, jedino expertni .

Puno poljubaca od nas dvoje za vas dvoje .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od libertte 6/2/2015, 16:33

Lenjivice, čestitam! Uživaj igracice
libertte
libertte

Broj poruka : 64
Datum upisa : 14.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od veki1 6/2/2015, 19:48

Ja da prijavim, bili na ultrazvuku, beba velicine osam nedelja umesto 12 nema srcane radnje tuga
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 6/2/2015, 21:26

Ih bre Veki , pa kako to ? Bas mi je zao . A mozda se desi da srce ipak prokuca .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 6/2/2015, 22:13

Uh bre Veki.... jako mi je zao Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Ja idem za koji dan i kako se priblizava, tako me hvata frka, sad jos vise... mada, sta je tu je, ne mogu da promenim nista. Rolling Eyes

Lenjivice, bravo za srculence! osmeh srce osmeh srce osmeh srce Sad se opusti, pa polako, Ganedina ti je napisala sta i kako, uzivaj, ugadjaj sebi, uzmi bolovanje, ako vec nisi, bezi od virusa... Mozda krenu i simptomi sad, ali i to je individualno i zavrsavaju se uglavnom sa 12 nedelja...

Ancice, bravo za borbenu mrvicu. Sta kaze dr za hematom, jel se smanjio? Iako nemas vise krvarenje, primiri se jos malo, bar do kraja 12. nedelje.

Ljubac! ljubav
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 7/2/2015, 08:18

Veki grlim te. Zao mi je. Sad

Lenjivice cestitam srculence!!! :)


Mene vec neko vreme kad legnem boli stomak, imam ostre bolove, pa tupe, pa ni sama ne znam. Licilo mi je na upalu trbusnog zida koju sam imala posle carskog reza, umisljala sam da mi puca materica... medjutim, odem na uz i dr utvrdi da su moje ciste na jajnicima porasle i da me to boli. Kaze da veruje da ce nestati do sestog meseca, ukoliko ne, icicu na laparoskopiju u sestom. Prvi put cujem za laparoskopiju u trudnoci... Sad

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 7/2/2015, 08:33

Veki, duso, bas mi je zao... Sta sad? Crying or Very sad

Vecka, rade oni svasta tokom trudnoce...ali, naravno, bitno je ko... Mojoj drugarici je pre 10-ak godina prof.Ljubic radio operaciju na jajniku u cetvrtom mesecu, sve se dobro zavrsilo, eno sad velike devojke.
Nadam se da se kod tebe to srediti samo od sebe. Ljubim

Kometa, mislim na tebe....cekamo ovih dana da nam se javis sa divnim izvestajem sunny
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 7/2/2015, 09:25

...veki,bash mi je zhao! zagrljaj
.....vecka,biche to sve dobro,videchesh! b
.........kometice,drzhim fige za pregled!!! c


....sve vas ljubim punoooo!!! ljubav
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od millena 7/2/2015, 10:32

pozz svima..Ako moze neko da mi odgovori,naime do 14 nedelje trudnoce koristila sam 3x2 utrogestana dnevno,a od 14 po 1 ujutru i uvece.U Pragu na otpusnoj listi napisali su mi do 32. nedelje,a po potrebi i do kraja trudnoce.Moja gin mi kaze da on vise nema efekta(sad sam 18) i da ga ne uzimam vise.Verovatno sam od tolikih utr dobila i candidu albicanis koja mi je izolirana.Sad moje pitanje da li se Vi drzite bas do kraja te terapije s utrogestanom ili ste prekinule i ranije.
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 17 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 17 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu