KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+60
Iva79
millena
Maksi
ganedina
Likoli
Blanka
penelope
ragaco
Klarica
Vecka
Djurdjevak79
Endzi
nina :)
JAmajka
Simona
medolina
veki1
Shizika
fight&faith
tatjanica
lenabeograd
Ancica 87
Niny
Cala Domingos
pluton1
KoMetaK
SamoPozitivno
saska1
MalaSaJuga
ivi
Strumfeta78
Stenli
dragana76ns
Vanilla
SoJa
LaFolie
twinsi
lelas
mamadabudem
Vilhelmina
insomnia
SladZana
Petkana
Smrdica
neris8
bak
JocY
hocukusurnecuzvaku
dragmilk
tulumba
zvoncica36
PalcicaBg
BiKsi :)
JednaSova
lela1984
sareni leptir
ivanicasale
d77
Sofija Veks
Vuchica
64 posters

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 26/12/2014, 21:27

Ganedina, raspametila sam se kad sam procitala. Divno! Mnogo mi je drago!

Kometak, isto, srce mi je puno, sad kad ste vas dve tu!

Ja sam pila pronison 5mg 12 nedelja, i skidala se sa njega postepeno. Gluformin do 12 nedelje isto, s tim sto ja nisam strogo bas pazila sta jedem...bilo je izleta svakojakih...

Sto se tice bljuckanja i povracanja velika je razlika. Ako se sliva samo kod usta, to je visak koji beba izbaci. Ja sam citala o refluksu i bila ubedjena da moje dete to ima. Dr kaze neke bebe se prejedaju i izbacuju visak. Bljuckanje se zanemaruje ako beba napreduje. Samo ces cesce da peres garderobu. Ja dnevno promenim 7-8 portikli, a bljuckanje se smanjilo. Ako povraca u mlazu, tu vec treba nesto promeniti. Ako dojis, povezi sa hranom koju jedes, ako je na ad.mleku, promeni mleko...I ono sto zvoncica kaze, podignut dusek za 30 stepeni i drzanje uspravno pola sata posle jela. Mada moje dete je znalo da bljucne i posle 2 sata od jela.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 26/12/2014, 23:05

Zvoncice, Strumfeta hvala drage moje. Podigli dusek, trudim se da pazim sta jedem mada opet nesto moze da smeta. Ni ja nisam sigurna da li je bljuckanje ili povracanje, pretezno se sliva iz usta ali ponekad veca kolicina. Nekad se desi da izbaci od sebe na nekoliko cm i to mislim da je povracanje Rolling Eyes ali primjecujem da izvija glavicu kad legne yes

Sto se siofora tice ja sam ga pila 16 nedelja. Znam da mi je endokrinolog rekla da ako bude potrebe i citavu trudnocu moze da se pije.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od millena 26/12/2014, 23:12




Cestitala bih svima koje ce postati majke i koje to nastoje.Molila bih jednu informaciju sto se tice terapija.Trenutno sam u 12.nedelji trudnoce i sad me zbunjuje ova terapija Prednisonom od 5 mg uz postepeno iskljucivanje.Mozda ja ne razumem dobro,nisam sigurna,u Pragu su mi napisali sa Prednisonom produziti do 12 nedelje i to je to,ali nista ne spominje postepeno iskljucivanje.Uzimam jednu tbl od 5mg na dan i kako to postepeno iskljuciti,ja sam mislila samo posle 12.nedelje ukinuti,a za estrofem su mi napisali kako postepeno smanjivati kao i utrogestan.Zato sam se sad malo uplasila citajuci par predhodnih postova.Bas sam se zabrinula,a Klinika u Pragu trenutno ne radi.Kao i Maxi imam hipotireozu-hašimoto i istu terapiju od 75,TSH su mi od potvrdjenog testa kontrolisali na svake 3 nedelje,a sad su pomerili na svakih 5,TSH mi je bio oko 1.68,a jedan od antitela na samoj granici,medjutim rekli su mi da je to ok i da je bitan TSH te i dalje nastavili istom terapijom.Bilo bi mi drago kad bi mi neko odgovorio,mozda da sutra preskocim prednison???????
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 27/12/2014, 00:30

Millena, smanjuje se obicno prednison ili bilo koja terapija, tako sto par dana prepolovis dozu, pa onda opet. TIpa, sad uzmes pola tablete od 5mg, pa tako 2-3-4 dana, pa onda uzmes cetvrtinu, pa tako par dana, pa onda prestanes. Ja sam tako shvatila ostale cure.

Strumfetice, ljubim! ljubav
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 27/12/2014, 08:06

Prednison par dana popiješ po pola i to ti je to.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 27/12/2014, 08:07

Postoji prelivanje i povraćanje u mlazu. Prelivanje je kad sa strane iz usta iscuri mlekce , a u mlazu je kao vodoskok. Najvažnije je da bebe napreduju. Da je moja beba ja bih je povela kod dr.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od millena 27/12/2014, 08:51

KoMetak,zvoncica36, hvala na odgovorima,tako cu i uciniti.
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 29/12/2014, 19:28

Drugariiiii, Kutak je bogatiji za jos jednu bebu! Ariadne69 nam se porodila 19.11.2014. carskim rezom i rodila Minu!

Ariadne, sve cestitke jos jednom! d d d d d d d d d d d d
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 29/12/2014, 19:32

Milena, i Maksi,

ja sam prednison pila citavu trudnocu, tj. po nalogu hematologa do 37. nedelje, al sam se pre porodila. Ja sam imala kombinaciju povisenih anti tpo, tsh ok, a od mutacija pai1 4g/5g. Terapiju mi je odredio hematolog dr Miljic. U trudnoci sam kontrolisala antitpo i bila su prilicno niska, dakle ta najmanja doza od 5mg dnevno je resavala stvar. Ja bih obavezno konsultovala dobrog hematologa u vezi sa tim, ne bih na svoju ruku prekidala. Zbog mutacije sam primala kleksan injekcije od 0.4.

Glukofaz sam ukidala postepeno od 12. do 14. nedelje, a onda sam ga prekinula.

Pozdrav.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dragana76ns 29/12/2014, 22:05

Cestitam Ariadne rodjenje cerkice, neka je ziva i zdrava dugooooooo a vama srecno i uspesno roditeljstvo zelim
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 29/12/2014, 22:31

Cestitam Nina, nova bebo! Da budes uvek zdrava i vesela!

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fight&faith 29/12/2014, 22:41

Ariadne, čestitam rođenje Mine. Neka vam je živa, zdrava i sretna 100 godina. srca bebe srca

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 30/12/2014, 00:28

Ariadne, cestitam draga!!! Mina, dobrodosla i puno radosti donela svojim roditeljima!!! srca srca srca srca srca srca sreca sreca sreca likeit likeit
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 30/12/2014, 08:08

Ariadne , čestitam ti rođenje tvoje dugo čekane bebe radost radost radost radost radost radost radost sreca sreca sreca sreca sreca sreca as as as as ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav

Neka ti je Mina živa i zdrava i srećna 100 godina , a i vi s njom  !!!!!

Divno. predivno , radujem se svim bebicama, a pogotovo ovim praškim srcasti poljupci .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 30/12/2014, 08:33

Ariadne,cestitam,neka je Mina ziva i zdrava jos sto godina! srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 30/12/2014, 09:43

Ariadne, cestitam, nek je Mina ziva i zdrava!
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 30/12/2014, 12:08

Ariadne, cestitkeod srca, draga!!!

sreca sreca sreca sreca

srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 30/12/2014, 12:25

Cestitke takodje i od mene.  king
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 30/12/2014, 14:37

smiledraw
sareni leptir ::Cestitke takodje i od mene.  king

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saska1 30/12/2014, 15:03

Ariadne čestitam rođenje kćerkice žive i zdrave bile..... igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice sreca sreca sreca sreca sreca sreca sreca sreca sreca
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 30/12/2014, 16:09

D77,kako je bebac, jel sisa, koji pampers koristite?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 30/12/2014, 18:17

Leptiricu, sisa lepo, ali i dalje povrace. A koristim originalni pampers, ali se javio ojed, tako da stavljam sloj gaze dok se ne oporavi. Moracu isti da promenim...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 30/12/2014, 18:44

Ja cu tetre koristiti. Bas zbog tih stvari. 
U, po tickeru vidim. Pa vec ce mesec dana da napuni, super. Velika devojka.. A kazi mi razlog zasto povraca ili to tako ide?! 
Reci mi dali si pocela sa Biogaie kapima za grčeve? 
Kazu da vec od rodjenja treba sa njima poceti. Neznam, samo pitam...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 30/12/2014, 18:51

Leptiricu, ne znamo razlog...nekad bljucne, nekad u mlazu i tako...cekamo prvu kontrolu i merenje za nedelju dana, pa cemo videti...
Pocela sam da koristim Espumisan protiv grceva, ali nije pomogao...a onda sam po preporuci nase Sofije, kupila Colief kapi i za sada, pu pu, deluju...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 30/12/2014, 19:06

Moja drugarica se kune u biogaie kapi, mada su 1200,otprilike. A koliko kostaju te kapi?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu