KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+60
Iva79
millena
Maksi
ganedina
Likoli
Blanka
penelope
ragaco
Klarica
Vecka
Djurdjevak79
Endzi
nina :)
JAmajka
Simona
medolina
veki1
Shizika
fight&faith
tatjanica
lenabeograd
Ancica 87
Niny
Cala Domingos
pluton1
KoMetaK
SamoPozitivno
saska1
MalaSaJuga
ivi
Strumfeta78
Stenli
dragana76ns
Vanilla
SoJa
LaFolie
twinsi
lelas
mamadabudem
Vilhelmina
insomnia
SladZana
Petkana
Smrdica
neris8
bak
JocY
hocukusurnecuzvaku
dragmilk
tulumba
zvoncica36
PalcicaBg
BiKsi :)
JednaSova
lela1984
sareni leptir
ivanicasale
d77
Sofija Veks
Vuchica
64 posters

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 19/12/2014, 11:56

Ja sam koristila MUM CARE-čist lanolin,nije štetan za bebu,mada ja nisam imala nekih prevelikih problema sa bradavicama,ali je baš prijao!I sad ga koristim povremeno,još traje ta tubica koju sam kupila pre porođaja.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dragana76ns 19/12/2014, 12:41

Jaoj kakvi su medenjaci, ma oni meni deluju kao bebe od bar mesec dana. Uzivaj sa njima Vilh,malo naporan ali divan period  osmeh srce
Ja sam koristila te tablete fitolat i odlicne su,a opet da kazem da je samo tih prvih mesec dana opterecujuce za majke koliko bebe napreduju,ja moje nisam budila nocu ni da jedu ni da ih presvlacim(za presvlacenje mi je rekla moja Bulevarka),i napredovali su bas dobro...a to budjenje moze kasnije da predje u naviku i da remeti san bebi.
Ja se nisam vodila knjigama, nego iskustvom  bliskih mi osoba.
Leptiru imas u DM-u nije kao pravi ali nije ni los....ja sam nekad mazala daktanol,dobro njima protiv sora a i meni je solidno smirivao bradavice. Kad je bas bilo gusto onda sam one flastercice stavljala ne znam kako se zovu, u apoteci sam kupovala
Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 8dl-index
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 19/12/2014, 12:53

Nema dm u mom gradu. 
Ma kupicu onda mum carw, ako kazete da je ok i ne mora ispiranje. 
Nego, primatila sam da mi se oko bradavica stvrdnula kozica, nekako ogrubela u tom delu, bas do bradavice, na areoli... Sta li je to???
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 19/12/2014, 13:01

Leptiricu ja sam koristila lanolin za bradavice i dosta je znacio. Multi mom kapi sam utrljavala u grudi.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 19/12/2014, 13:01

Vilhelmina, divni su Petar i Masa!!! Meni su isti!!! srca srca srca srca srca srca

Ja sam malkice bila pod frkom sinoc, stigao mi rezultat d-dimera, koji sam vadila u utorak, pa mi je isti 1150. Rolling Eyes Shocked Poslah mejl Anticu, Kopitovicki. Odgovor od Antica mi je stigao posle 2h, izbezumio me, jer mi je rekao da uradim anti Xa, da moze da bude visok zbog embolije pluca, tromba u venama extremiteta ili v. porte (u stomaku). Ovde su praznici, nista nece raditi od 24.12. - 07.01. i bas sam se uplasila. Danas sam ponovila d-dimer, anti Xa ne rade nigde, morala bih u drugi grad, zakazala sam hematologa u utorak, a Kopitovicka mi se javila i rekla da su hematolozi sa kojima se ona konsultovala rekli da je d-dimer OK po njima i da ne brinem jer sam pokrivena terapijom. Sad sam se malo smirila. Very Happy
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 19/12/2014, 13:11

Vecka, jer to taj lanolin mum care, ili....? 
Kometa, ti dovoljno sve to poznajes da uopste nije potrebno tebe uciti, kog lekara da slusas.to znaci da primas fraxi, jer tako?  Od koliko primas? 
I ooobavezno na dve nedelje ponavljaj d dimer. Meni je hvala Bogu on ok, ali evo celu trudnocu na insistriranje lekara iz Bg, ja radim dimer na dve, d e i po nedelje. Kazu da dimer obicno po#le dve nedelje od merenja menja vrednost. Ja sam tako radila, sto je sigurno, yigurno je.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 19/12/2014, 13:22

Na clexanu sam od 0.4. Razmisljala sam mozda sam ga rano i uradila i mozda skace kad dodje do implantacije. U izvestaju pise da ga radim na 2-4 nedelje, pocev 2 nedelje posle bete, a ja ga uradila nedelju dana posle. Kako god, smirila sam se i znam da ce ovog puta ici sve kako treba! Very Happy
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Likoli 19/12/2014, 13:44

Drage moje, evo da se javim, porodila sam se carskim rezom 20. oktobra u 33. nedelji trudnoce i rodila dva decaka, Martina 2010g i Mareka 1100g. Martin je isao iz porodilista kuci a Marek je bio 6 nedelja na neonatologiji u Novom Sadu, sada smo konacno svi zajedno i vec smo veliki, Martin ima 4kg a Marek 3kg i lepo se druze.
Likoli
Likoli

Broj poruka : 427
Godina : 35
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 19/12/2014, 14:12

Petar i Masa su prave bombone!!!!! Likoli,cestitam,Martin I Marek(neobicno ime a lepo)! Uzivajte! srca

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 19/12/2014, 14:20

Likoli, cestitke!!! NEka su Martin i Marek zivi i zdravi 100 godina!!! Super napreduju i verujem da su mnogo medeni momci!!! srca srca srca srca srca srca
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 19/12/2014, 14:27

Vilhelmina,  divna su ti decica, izgledaju zrelije i vece!

Likoli, sve cestitke! Sve je lepse kad ste zejedno, uzivajte!

Kometice, zaturila sam negde od jutros telefon, i ne mogu da ga nadjem, a ton mi je naravno smanjen, a htedoh da vidim šta si uradila za d dimer. Dobro je da si ponovila nalaz, bice sve ok.

Ja sam koristila multimam lanolin, i dugo dugo traje ta jedna tubica. Meni je prijao bas.

Zvončice, majka može zaspati i sa bebom u naručju, znam primere u mom okruženju. A oko mene je dosta ženica dojilo decu u ležećem položaju, i sama sam medju takvima. Voditi se računa mora u svakom slučaju. Ima snimak na youtube, kako pravilno staviti bebu na dojku, objašnjava sestra Mira Stupar, baš za ležeći položaj. Meni je mnogo značio taj snimak, Tangerine ga je postavila na temi dojenje. https://youtu.be/MKCFlXcSWzo Evo ako nekom treba sada.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 19/12/2014, 16:31

Likoli cestitam!!! Da su decaci zdravi i veseli!

Ovo leptiricu

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 55704_big

Sad vidim da je to multi mom :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 19/12/2014, 16:41

Likoli,sve cestitke neka su Martin i Marek,zivi i zdravi jos sto godina! srca srca srca srca srca srca srca srca
Vilh,bebice su medenjaci pravi! srca srca srca srca srca srca
Kometak,drago mi je da siresila dileme oko d dimera! yes Vazno da si pokrivena terapijom!
Leptiricu,brojis sitno! srca srca srca
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 19/12/2014, 17:36

Likoli,čestitam tebi i malim herojima,rastite i uživajte!!!
Meta,nego kako,sve ima da bude savršeno!!!
A položaj za dojenje-i kad vi sedite sa bebom u naručju,ona je svakako u ležećem položaju.Treba paziti,naravno,zna san da prevari,a bebi treba nosić da bude slobodan.Nama iz početka ta poza nije išla,nekako je bio premalen,stalno je ispadala sika...a sad možemo samo tako,inače se jako vrti,zvera oko sebe,a od jela ništa...i težak je ,pa je meni lakše ovako.
Ja bih preporučila sajt superbeba,sve o dojenju na jednom mestu!
I ako se može bez laže bar prvih 4-6 nedelja da beba usavrši sisanje na dojci,a tako će i najbolje podstaći laktaciju.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od neris8 19/12/2014, 17:43

Ja imam Mum care, zadivoljna sam.
Likoli, cestitam sinove. :)
Vilhelmina, bravo za velike bebe. Mnogo, mnogo su slatki, uopste nisi subjektivna :).
Kometak, meni je D dimer isao na 1000, ali u drugom trimestru. Koliko god pricali da su dozvoljene dva puta vece vrijednosti u drugom u odnosu na prvi trimestar, meni Elezovic nista slicno nije rekao, a i u Konzilijumu se bez obzira na to sto im kazes koja si nedelja, referentna vrijednost ne mijenja. Hocu reci, nije to neka jako strasna vrijednost. Probaj da se ne stresiras, znam da je tesko, posebno tebi.
Mi smo na novoj dohrani bas, bas uznapredovali (450gr za 8 dana), doktorka kaze da se desava, i da je to "Catch up". Elem, mali je sa novih 400gr dobio i karakter. Vise ga ne zovemo Dobrica.
Ja sa mlijekom bas kuburim, cak je i losije sada. Mislim da nemam 200 ml dnevno. Vjerovatno sam sama zeznula. Nocu sam se izmuzala na 3, nekad i 4 sata, posto sa dojenjem nista nisam stizala spavati. Ako bih dojila, prvo provedem 40 minuta dojeci, onda dohranim vecu bebu kojoj moje mlijeko nije dovoljno, onda hranim manju koja sporo jede, pa provedem jos 30-40 min druzeci se sa flasicom. U najboljem slucaju, tj. ako hoce da spavaju odmah posle hrane imam sat vremena spavanja do sljedeceg obroka. Mislim da cu probavati da dojim do njihovog drugog mjeseca, ako se ne poboljsa, batalicu.
neris8
neris8

Broj poruka : 82
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saska1 19/12/2014, 18:17

Likoli čestitam rođenje sinova radost radost radost radost radost radost radost radost radost :aa2:da su živi i zdravi i srećni i da svaki dan uljepšavaju život mami i tati srca srca srca srca srca srca srca
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bak 19/12/2014, 19:10

Likoli cestitam ! Da su zivi i zdravi 100 godina smajli angel smajli angel
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 19/12/2014, 19:27

Likoli, cestitam. 
.. Sitno, sitno brojim... Nego sta...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fight&faith 19/12/2014, 21:01

Likoli čestitam rođenje dečaka. Da su živi, zdravi i sretni 100 godina. srca family srca

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dragana76ns 19/12/2014, 21:02

Likoli, cestitam rodjenje sinova...neka su zivi, zdravi i veseli a tebi i tm srecno i uspesno roditeljstvo
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 19/12/2014, 22:03

Likoli cestitam!  osmeh srce osmeh srce osmeh srce

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 19/12/2014, 23:22

Likoli cestitam srca

Multimum komprese su odlicne. Zalepis odlepis,brzo rade posao,a koriste se opet.

Za dojenje je bitno paziti bebin nosic da bude slobodan da moze lepo disati.

M i P su preslatki smajli angel
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 19/12/2014, 23:25

Danas mi bas rekose da su te komprese jednokratne, za jednu upotrebu???
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 19/12/2014, 23:28

Nama u skolici rekli da moze vise puta. Ponovo ih zalepis kad zavrsis pa do narednw upotrebe. Ja sam tako u porodilistu vise dana koristila jedan par. Stvarno su odlicne.
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 20/12/2014, 09:25

Celu noc me je boleo stomak i sad me boli. Nadam se da su creva, uopste ne mogu da razdvojim sta me gde boli. Lezacu jos malo pa ako ne prestane idem u visegradsku. U prvoj trudnoci su pocele kontrakcije u 10toj nedelji, sad sam deveta.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 31 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu