KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+60
Iva79
millena
Maksi
ganedina
Likoli
Blanka
penelope
ragaco
Klarica
Vecka
Djurdjevak79
Endzi
nina :)
JAmajka
Simona
medolina
veki1
Shizika
fight&faith
tatjanica
lenabeograd
Ancica 87
Niny
Cala Domingos
pluton1
KoMetaK
SamoPozitivno
saska1
MalaSaJuga
ivi
Strumfeta78
Stenli
dragana76ns
Vanilla
SoJa
LaFolie
twinsi
lelas
mamadabudem
Vilhelmina
insomnia
SladZana
Petkana
Smrdica
neris8
bak
JocY
hocukusurnecuzvaku
dragmilk
tulumba
zvoncica36
PalcicaBg
BiKsi :)
JednaSova
lela1984
sareni leptir
ivanicasale
d77
Sofija Veks
Vuchica
64 posters

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vilhelmina 3/11/2014, 10:51

Zvoncice svaka ti cast, stvarno, ja se generalno divim takvim zenama, ja nikada nisam umela da budem takva, spora sam, smotana i razvlacim se... Nadam se da ce me majcinstvo malo srediti...
Stvarno je jako bitna ta disciplina i prakticna sposobnost....To ce mi jako trebati uskoro....Bolje da krenem od sada
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 3/11/2014, 10:52

Sta sve nije kancerogeno, pa jedemo...
Pola limuna u tri deci vode naste srca evo vec vise od god dana to koristim, uz tothemu od skoro.
Sinoc sam bas jela pastrmku iz naseg ribnjaka u gradu.
Ja se nadam da je sve ok, i sa se pl voda srazmerno povecava. Moja dr. Ca je imala secer u trudnoci od 7-10! Imala je 130kg,ali je smrsala uz ishranu u trudnoci,. A kad se porodila, tk nakon toga vratila se na istu kilazu od 130kg.uzas.inace je sa tom secerom prosla ok, i beba treca po redu joj je ok. To me zvala pre neki dan da mi kaze.
Kad di si vec spomenula carski, koliko se inace krvari nakon toga i koliko obicno nosite onih mrez. Ulozaka u bolnicu? Pakovanja mislim?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vilhelmina 3/11/2014, 11:14

ja sma imala 72 kg kad sam krenula, (to je 7 kg vise nego sto bi trebalo) a sada imam 94. Jela sam crni hleb, ali i beli...Bar sam jela svaki dan sveze voce i sveze povrce, pila puno vode, nisam jela slatkise, grickalice i sl. Ja ujutru imam oko 5,3, sat vremena posle jela oko 7 ili 7,5, a onda pada
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 3/11/2014, 11:41

Ja jednom merim ujutru naste, pa dr dan dva sata nakon rucka, treci dan dva sata nakon vecere i sve tako u krug....
Ujutru mi je uvek tu oko 5,2, posle dr dan padne tj nikad nakon rucka nije preko 5,5-6, večera takodje.... Tu i tamo neko odstupanje .nikad nemam 7.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 3/11/2014, 12:11

Ja sam nosila 4 pakovanja uložaka(dužih) neko zeleno pakovanje i dva pakovanja gaćica(10 komada). Posle mi je muž doneo Boni uloške koji su kraći. Nisam sigurna koliko treba uložaka pošto sam ih ja držala u kupatilu, a moja cimerka ih je redovno uzimala. Mislila je da kad potrošimo te iz wc-a stavi ona svoje. Nisam to znala pa sam stalno stavljala i jurila muža da kupuje. Meni su oni bili prijatni i kući sam ih nosila. Mrežaste gaćice isto. Smešno izgledaju, ali pošto nisam nosila steznik i neću one su me kao malo ''stegle''.Mada mogu kući i obični ulošci i pamučni veš(meni su sve gaćice plitke pa su tačno na ožiljku) zato su mi mrežaste u početku više odgovarale.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 3/11/2014, 12:16

Mene je dr terao da uradim test opterećenja zbog godina. To im je procedura. Ja sam popila glukozu(unutra stavila limun) i povratila posle 25min. Dr mi rekao da nema potrebe da radim ponovo. Glukoza mi je uvek bila oko 3.9-4. Mada i plodova voda uvek ok,ali bebac ogroman. Nisam ni ja niska,ali mm je visok i krupan kao i ostatak muškaraca u našoj familiji.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 3/11/2014, 12:26

Meni je i sada ginekolog predlozio da odradim ogtt,  ali necu...mislim da nema svrhe...inace mi je jutarnja glukoza uvek oko 4.
A sto se tice KS, sem niskih trombocita, muku mucim i sa anemijom-eritrocita imam 3,3, hemoglobin na donjoj granici. Od maja meseca svakodnevno ujutru popijem po 2-3 dl svezeg soka od cvekle, sargarepe, jabuke i limuna+konjsko meso, kakao(sada sam kupila sirovi kakao prah), s.sljive, kajsije, grozdje+Heferol mesec dana, pa nista i uvedena je Tothema.
danas podizem rezultar Feritina i ako je on ok, Elezovic i moj ginekolog tvrde da je to posledice viska tecnosti koja daje laznu sliku anemije.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 3/11/2014, 12:31

d77 ::Meni je i sada ginekolog predlozio da odradim ogtt,  ali necu...mislim da nema svrhe...inace mi je jutarnja glukoza uvek oko 4.
A sto se tice KS, sem niskih trombocita, muku mucim i sa anemijom-eritrocita imam 3,3, hemoglobin na donjoj granici. Od maja meseca svakodnevno ujutru popijem po 2-3 dl svezeg soka od cvekle, sargarepe, jabuke i limuna+konjsko meso, kakao(sada sam kupila sirovi kakao prah), s.sljive, kajsije, grozdje+Heferol mesec dana, pa nista i uvedena je Tothema.
danas podizem rezultar Feritina i ako je on ok, Elezovic i moj ginekolog tvrde da je to posledice viska tecnosti koja daje laznu sliku anemije.
Ko ti je preporučio konjsko meso? Konji su najdopingovanije životinje. Konj da bi se zaklao mora da bude baš mator, a dok su mlađi ako ih koriste za trke onda ih špricaju hormonima. Raspitaj se kod veterinara šta se sve daje konjima. NIKAKO ne bih jela konjsko meso. Mada svako zna za sebe.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 3/11/2014, 12:38

Zvoncice, ne znam sta da ti kazem, ali meso je svo dopingovano...od roditelja pokupim malo svinjetine bez hormona, a sve ostalo znam da je puno otrova. Ove konje kolje kucni prijatelj mog svekra, koji je i vlasnik kafane...ali, prosto ne znam sta se desava sa mojom KS Sad
Ginekolog vidim da hoce da odradi CR za 10-ak dana, dok je jos KS manje zabrinjavajuca.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 3/11/2014, 12:41

A sto cr tako rano?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 3/11/2014, 12:43

Slažem se sa tobom da je sve dopingovano, ali konjsko je najviše. To što kolje čovek koji ima kafanu je još jedan minus kod mene. Da bi imao veću zaradu, a smanjio troškove uzima najlošije meso. Meni sama pomisao od zaklanog konja stvara grozan osećaj. To su divne životinje.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 3/11/2014, 12:45

Leptiricu, pali su mi trombociti, pa postoji velika opasnost od iskrvarenja...i ginekolog i hematolog su se "ufrkenisali".

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 3/11/2014, 12:58

A cula sam za to, drugaricu su poslali za bg zbog pafa trombocita i ona se tamo porodila. Gibekolog nije smeo da je porodi ovde.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 3/11/2014, 15:29

Stigli rezultati iz lab...sa stitnom je sve ok, a Feritin samo 5,3 a ref.vrednosti su od 20-200. Au...bez veze se ubijam Tothemom.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 3/11/2014, 15:37

d77 nisko gvozdje, ipak je ono uzrok lose ks? kad ponavljas trombocite?

Ja sam danas izmjerila secer jutarnji 5.4 po prvi put, i 2h nakon jela 7.4 Shocked do sada sve bilo u granicama. Ogtt dva puta uredan.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 3/11/2014, 15:41

Sladzo, trebalo bi u sredu da ponovim KS, ako moja dr radi-zovem vec 2 dana i nece da se jave na tel.
A sto se tice secera, zavisi i sta si jela...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 3/11/2014, 15:49

....tako ja vec10 dana cekam da dodje jedna dr da radi na kc. A kazu da nije na odmor, i evo vec 10 dana nema koda me pregleda u kc nis. Uzas je tamo d77.
Sto se tice ogtt, pa naravno da zavisi od hrane. Ja cim omanem malo, secer mi u toku dana bio jednom 6,6.ali sam predh veceri popila celu casu kupin. Vina, a to dize bas bas secer.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 3/11/2014, 15:49

c koliko god zivaca da sam imala zadnjih dana me nesto popustaju, posebno kad nece tako da se jave i slicne situacije. Ja dok sam danas isprosila fraxi u dz...moja dr na bolovanju pa ostali ne mare.

Jela...nisam pazila uopste, juce cak torte i sinoc eurokrem, ne znam da li moze to biti...danas bijelo tijesto za dorucak. Propraticu prije kontrole u srijedu.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 3/11/2014, 15:50

Da, svakako da moze od toga biti. Ponovi jos koji put...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 3/11/2014, 19:24

Sladzo, u trudnoci glukoza posle dorucka sme ici do 7,8. Tako da si u ref vrednostima. Very Happy
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vilhelmina 3/11/2014, 21:21

e bila sam na UZ upravo, Petar ima 2038 grama, a Masa 2183 grama, a doktor mi zakazao prijem u bolnicu tek 9. decembra, sto je pocetak 39. nedelje, pa sam bas zbunjena, kako cu ja jos mesec dana ovako? plus sam videla ovde na forumu da se vecinom zene sa dve bebe porode u 36. i 37. nedelji, neke i ranije... Prvi CTG sam imala, kaze dr da su super srdasca <3 Nego, bas mi je cudno ovo oko termina. Kaze, bilo bi idealno 2 nedelje pre pravog termina, znaci 10. decembar... Mislim da cu explodirati do tada, pa ogromna sam !! :) imate neki komentar, savet, misljenje?
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vilhelmina 3/11/2014, 21:41

Sladzana, i ja imam neke tako napade gladi za nezdravom hranom, ali ok je, samo ponekad, a secer je, koliko sam ja razumela moju endokrinoloskinju, ok za trudnice do 8, slicno kao sto Biksi kaze.
D77, probaj cveklu svezu svaki dan, meni je to popravilo gvozdje
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 3/11/2014, 21:48

Vilhelmina draga moja,slušaj ti mene,i ja sam imala 70 kg na početku trudnoće,ugojila sam se 22 kg do sada,ali sam srećna i zadovoljna,srednje sam visine pa ja i ne primetim da sam kao morž.Uživaj u svemu još mesec dana,pa ćemo se družiti u Višegradskoj... sreca Ja ću 5.12.u bolnicu.Šećer sam merila u početku,sada se time ne smaram više...Smršaću kada dođe beba d Jedem grickalice,slatko i uživam baš,znam da sam loš primer,ali neću više da imam neke stege Rolling Eyes Ne brini,uživaj draga
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 3/11/2014, 22:12

D77 nadam se da ce se sve resiti i da ce biti ok.Probaj sa svezom cveklom ona je dobra za ks.Srecno!!!
Trudnice puno poljubaca od mene...
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Smrdica 3/11/2014, 22:17

Vilhemina mozda je i bolje sto duze bice vece bebe..mi smo prosle nedelje imali 2100 decak i 1950 devojcica..a sto se opterecujes kg skinuce se sve to ne brini Wink
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 8 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu