KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+60
Iva79
millena
Maksi
ganedina
Likoli
Blanka
penelope
ragaco
Klarica
Vecka
Djurdjevak79
Endzi
nina :)
JAmajka
Simona
medolina
veki1
Shizika
fight&faith
tatjanica
lenabeograd
Ancica 87
Niny
Cala Domingos
pluton1
KoMetaK
SamoPozitivno
saska1
MalaSaJuga
ivi
Strumfeta78
Stenli
dragana76ns
Vanilla
SoJa
LaFolie
twinsi
lelas
mamadabudem
Vilhelmina
insomnia
SladZana
Petkana
Smrdica
neris8
bak
JocY
hocukusurnecuzvaku
dragmilk
tulumba
zvoncica36
PalcicaBg
BiKsi :)
JednaSova
lela1984
sareni leptir
ivanicasale
d77
Sofija Veks
Vuchica
64 posters

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vilhelmina 1/11/2014, 14:39

Ivanicasale, sta kaze doktorka?

Petkana, hvala osmeh srce Sta je to fetalna ehokardiografija?

Tulumbice, znam Tanju Dosev, ona je PRELEPA i prezgodna doktorka, radi na ivf odeljenju, nisam znala da radi i CR, pisemo se i verovatno sretnemo :) sunny
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Petkana 1/11/2014, 15:05

Vilhelmina,to je uz bebinog srca.Neki ginekolozi preporucuju ga svim trudnicama,neki kad nesto bude sumnjivo na drugom ekspertnom uz,u mom slucaju preporucen je zbog loseg ishoda prethodne trudnoce jer ni jedan drugi uzrok nije pronadjen a FE nije radjena.Inace,taj pregled bi trebalo da rade samo dr.koji su za to strucno osposobljeni.
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 1/11/2014, 15:31

Sestre joj opet nisu pokazale moje rezultate,ovo je drugi put da su zaboravile.Stvarno neodgovorno sa njihove strane.Ostalo je da ce veceras da me pozovu jer Vesna radi aspiracije veceras pa bice na klinici.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 1/11/2014, 15:57

Vilhemina, ja sam isla na hitan carski, pa ne znam koliko se lezi pre zakazanog CR. Posle CR lezis na odeljenju CR, posete su od 14-15h, ali poseta ne ulazi u sobe, vec porodilja izlazi ispred, u deo za posete...(naravno,ako moze). Po sestri moze da se posalje ako ti neko nesto donese, ako ti zatreba. Od klope vam ne treba nista, osim plazmica i voda. Uglavnom se dobija keks i caj i supica i pire, ali je to sasvim dovoljn. Ponesite i pamucni ves i normalne uloske, jer kad vam skinu gazu, vise mrezaste gace nisu potrebne...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 2/11/2014, 12:00

Vilhelmina ::Ivanicasale, sta kaze doktorka?

Petkana, hvala osmeh srce Sta je to fetalna ehokardiografija?

Tulumbice, znam Tanju Dosev, ona je PRELEPA i prezgodna doktorka, radi na ivf odeljenju, nisam znala da radi i CR, pisemo se i verovatno sretnemo :) sunny
Meni dr savetovala i dr uz sa fet. Ehokardiogr. Idem u cetvrtak u kcnis, jer to u mojoj okolini niko ne radi, cak samo nis. A iskreno za ns, vise za put... Nemam novca. Inace prva fet ehok. Mi je radjena oko 22,23 nedelje. I osim malo pov pl. Vode, da bebom je sve ok. Ovu dr fet. Ehok. Mi je receno preventivno odraditi da bi se utvrdio i potvrdio rast bebe kao i potvrda da je sa beb. Srcem sve ok. Nije lose to odraditi u trudnoci, ja to nisam znala.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 2/11/2014, 12:40

sareni leptir ::Zvoncice, kako se zove tvoja beba?
Moj dečak se zove Balša.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 2/11/2014, 12:42

Za fet.ehokadr. je odličan Voja Parezanović. Radi u Tiršovoj, a privatno na Autokomandi je ordinacija.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 2/11/2014, 12:42

ivanicasale ::Sestre joj opet nisu pokazale moje rezultate,ovo je drugi put da su zaboravile.Stvarno neodgovorno sa njihove strane.Ostalo je da ce veceras da me pozovu jer Vesna radi aspiracije veceras pa bice na klinici.
Ivanice navijamo najače bebac i ja.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 2/11/2014, 13:27

zvoncica36 ::
ivanicasale ::Sestre joj opet nisu pokazale moje rezultate,ovo je drugi put da su zaboravile.Stvarno neodgovorno sa njihove strane.Ostalo je da ce veceras da me pozovu jer Vesna radi aspiracije veceras pa bice na klinici.
Ivanice navijamo najače bebac i ja.
Ivanice tek sad sam videla. Žao mi je.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vilhelmina 2/11/2014, 14:35

Petkana i Sareni leptir, eto meni to niko nije spomenuo da treba da radim i nisam radila Sad bzvz, sta cu, nisam bila na vreme i detaljno informisana i sad mi je krivo, ali mislim da mi je sad i kasno?

Strumfeta, hvala za info za porodiliste!
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Petkana 2/11/2014, 16:14

Vilhelmina,ne znam dal je sad kasno,al ne brini,to sto te nisu slali znaci da je sve u najboljem redu,vecina trud
nica ne radi FE a na redovnom ekspertnom svakako pregledaju srculenca💛💙💜💚❤💗💓💕💞.Kako si ti,jel se oduzilo ovo pred kraj?
Vidim da i tebi skace secer nakon 2H od jela,jel si ti dobila dijagnozu gestacijskog dijabetesa i terapiju il samo dijetu?💋
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 2/11/2014, 16:27

Ja zato pitam, jel ima jos koji bitniji uz i kad je sl uz, uvek pitam ove moje u ns (genesis ili mahom dr ilic ordinaciju, posto sam do sad tamo isla)...
A sto kaze petkana, cim do sada nisu rekli o tome nista, veruj da je sve ok... I bice ok, jer si eto pri kraju...
Ja licno volim sve da ispitam i utvrdim, zato uvek i pitam sta dalje,kod mene je sl fet. Ehok, cisto preventivno a mene vise zanima kol pl vode, posto je to bio mali problem prosli put.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Petkana 2/11/2014, 17:05

Leptiricu,jesi ti na dijeti,cini mi se da si ti dobila dg gest.dijabetesa?Koliko ti je bila poc. glukoza a koliko nakon dva h?💋
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 2/11/2014, 21:39

Da, na dijeti sam. Ali vec mi sve odmice kontroli, hvatam sebe kako pocinje da mi se jede slatko i imam tek sada u sedmom mesecu, pojacan apetit.
Kupila aparat za secer, ali mi nestalo trakica za aparat, pa evo ne merim vec 20ak dana. Uz to sam i pocela iskreno toliko da se izgladnjujem, jer pocetni secer naste mi nikad ujutru nije bio ispod 5,2,vecerala ja ili ne predh dan. Pa sam se pitala k A kako nikako ta jutarnja vrednost da padne, nervoza je pocela da me hvata zbog toga, pritisak mi se jedan dan digo, i ja prestača sa merenjima. Endokr. U bg sam sve to javila, rekla mi da trudnica nesme preko 5 ujutru da ima secer. I da moram nastaviti merenja.
Tako da jedva cekam uz u nisu, da vidim kakvo je stanje sa pl vodom zbog toga....
Jesi li i tu i petkana radila ogtt? Uz to sam jos pred vto i sada na gluforminu od 1500mg.
0 min. Secer 5,4(ili 5,2)ne secam se bas
60 min. 9,1
120min. 8,5
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Petkana 2/11/2014, 22:57

Leptiricu,ne smes se izgladnjivati,najopasniji su nagli skokovi secera a to ti se upravo desi kad previse ogladnis pa jedes.Ja sam na glukofazu 2*500,mrsava ko grana,pocetni secer mi je 4 a dva sata nakon jela 7,9.Ogtt nisam radila jer mi je moj endokrinolog rekla da nema smisla raditi ga ako si pod terapijom metmorfinom.Rekla je da je to GD i da ce mi ako mi se pogorsa nalaz uvesti insulin.Inace,slatko ne jedem od januara kad je ustanovljena blaga IR,sem sto sam se zadnji mesec opustilai udarila po plazmi i jela dosta testa i belog hleba,sto se odmah videlo na nalazu.Sad samo kiselo voce,samo razani i integralni hleb koji sama pravim i to jedno parce dnevno i naravno slatko nula,cak ni ono za dijabeticare.Ja nemam problem da ne mogu da izdrzim a i valja to stanje ozbiljno shvatiti,narocito sto su bebe naprednije po uz.Kod tebe je jos i plodova voda povecana,tako da budi jaca od svojih potreba,jedi redovno samo biraj sta i sama znas da GD nije bezazlen al se moze drzati pod kontrolom .
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 2/11/2014, 23:48

Drage moje, hvala vam svima od srca na tako lepim zeljama!!

Pisacu vise kada izadjem iz porodilista i ugrabim iole vremena!

Saljemo vam pregrst poljubaca  ja i moje dve curice!!! osmeh srce osmeh srce osmeh srce ljubav ljubav ljubav

family sreca sreca sreca sreca
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 3/11/2014, 09:29

Sofija, predivno.
Petkana, moja beba je po uz kasnila dva dana, i to tada nije bio problem.
E lem, ja sam izbacila b brasno, mesim takodje crni sa raz brasnom-hleb. Ali mi se omakne po koji podvarak na ulju, po koji prebranac...provalila sam da mi i mleko sem b brasna, kao i krompir dizu secer. Jogurt ne, al mleko da.
A zadnjih nedelja i po neki slatkis, jer osecam da mi skroz padne secer.
Ni ja nisam nista jela u tvojim nedeljama, ali kazem ti.. Krenulo me od par dana ta zelja za jelom.
Neznam dali ce meni uvesti insulin, nisamcula dr nista o tome. Drzace mena gluforminu ja mislim...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 3/11/2014, 09:39

Meni je glukoza u poodmakloj trudnoći jutarnja bila 4. Inače nisam ljubitelj belog brašna, ali bureka jesam (najgora varijanta). Nekad sam ga jela (retko). Inače sam jela grilovano povrće i juneće šnicle. Šnicle sa pekla na par kapi ulja (tiganj keramički). Nisam ih nikad pohovala. Povrće sam još jela čorbasto kuvano. Tako uvek jedem. Žene koje imaju IR povrća mogu da jedu koliko god žele. Onda je bolje jesti tako nego da šećer luduje. Beba neće biti gladna koliko god da je ženi izgovor to. Moj guzonja je rođen sa 4200grama,a ja sam bila teška 59kg.Obim stomaka 82cm pre nego što sam ušla u salu. Tako da debljina nema veze sa krupnoćom bebe. Inače sam visoka 175.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 3/11/2014, 09:48

Hvala ti..junetinu ne jedem.. Ujutru limun, inam 6 obroka, tj sa po dve uzine. Povrce takođe koristim ili sveze ili kuvano. Od mesa, piletinu, poneko svinjsko... Pil virsle, jogurt.. Obim mog stomaka je preko 1m..)
Teska ko i pre vto 68kg,visoka 156,znam da je to malo vise ali to je moja kilaza od ranije. Inace sam u jednom trenu trudnoce imala 73kg,a moja vaga je pokazivala 70.
Zvoncice,pa ti si onda super prosla, sto se tice svega, kilaze, porođaja..
Ja cu bas videti koja je tezina bebca, ako me opet ovi susteri od lekara u nisu, ne odloze, i ako dr dodje vise da radi.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 3/11/2014, 09:54

A da, jedem puno cicioke. To je jako dobro i sme u trudnoci, za secer.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vilhelmina 3/11/2014, 10:24

jao jadna ja, pa vi bas pazite na ishranu, ja nisam normalna, jedem i tovim se ko debil, a imam IR, kao pazim, a u stvari uvek se nakrkam Sad od ovog trenutka extremno pazim...nije ni cudo sto sam se vec nagojila 20 kg, uzas.... Sad smorih se sad...
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 3/11/2014, 10:25

sareni leptir ::Hvala ti..junetinu ne jedem.. Ujutru limun, inam 6 obroka, tj sa po dve uzine. Povrce takođe koristim ili sveze ili kuvano. Od mesa, piletinu, poneko svinjsko... Pil virsle, jogurt.. Obim mog stomaka je preko 1m..)
Teska ko i pre vto 68kg,visoka 156,znam da je to malo vise ali to je moja kilaza od ranije. Inace sam u jednom trenu trudnoce imala 73kg,a moja vaga je pokazivala 70.
Zvoncice,pa ti si onda super prosla, sto se tice svega, kilaze, porođaja..
Ja cu bas videti koja je tezina bebca, ako me opet ovi susteri od lekara u nisu, ne odloze, i ako dr dodje vise da radi.
Limun se tretira fungicidima koji prodiru u plod i mogu da budu kancerogeni. Jedino domaći limun. Zbog toga ne bih preterivala sa limunom. Junetine i govedina su mesa koja su dobra za gvožđe, takođe i suve šljive (koje ti ne bi smela preterano da jedeš maksimalno 2-3 dnevno) zbog IR. Ja sam osim junetine jela i teletinu,piletinu, nekad svinjsko i ribu(pastrmku ili skušu svežu).
Super smo prošli bebac i ja. Posle porođaja mi je krvna slika bila odlična kao da se nisam ni porađala,a pre porođaja su se dr čudili koliko mi je dobra ks. Sigurna sam da ćete tvoj bebac i ti isto odlično proći. Meni su trudnoća,porođaj,a i sad posle porođaja super prošli. Čim sam izašla iz bolnice kuvam,perem sudove,sve oko bebca. Jedino nisam peglala dve nedelje(možda i manje). Kad sam počela da peglam ispeglam par pelena pa posle par sati ponovo. Sad se osećam kao da se nisam ni porodila. Kad su mi uradili cr krvarila sam kad sam ustala prvi put(tada je bilo dosta krvi po podu), a posle toga još par mislim 2 puta malo obilnije i sve posle toga malo. Krvarenje mi prestalo posle tri nedelje.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 3/11/2014, 10:27

Vilhelmina ::jao jadna ja, pa vi bas pazite na ishranu, ja nisam normalna, jedem i tovim se ko debil, a imam IR, kao pazim, a u stvari uvek se nakrkam Sad od ovog trenutka extremno pazim...nije ni cudo sto sam se vec nagojila 20 kg, uzas.... Sad smorih se sad...
Ja nisam pazila već se tako hranim od kad znam za sebe. Jedino što mogu da ti kažem uživaj u trudnoći pošto žene imaju privilegiju da budu par puta trudne u životu. Sve to brzo prođe.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vilhelmina 3/11/2014, 10:34

Zvoncice, pa i uzivam, izgleda previse :) hvala ti. a ti si carica koliko si organizovana i disciplinovana, bravo
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 3/11/2014, 10:45

Vilhelmina ::Zvoncice, pa i uzivam, izgleda previse :) hvala ti. a ti si carica koliko si organizovana i disciplinovana, bravo
Ma ja sam ti kao radni pas. Imam ''zadatak'' i nema odstupanja. Sad i bebca po satu hranim,presvlačim,kupam i šetam. Već zna šta i kako treba. Čak ga pustim da se sam uspava. Ja ga sredim i malo ga podržim,a kad vidim da je skoro zaspao stavim ga u krevetac. Težak je kao tuč pa me ruke bole. Nas dvoje smo sami i zamisli da ga držim non-stop ne bih mogla u wc da odem. Komšinica što ima blizance (pomagala sam jo pošto je devojčica imala ger) non-stop je morala da nosa bebce. Sad ponekad odnesem Balšu kod nje,a ona ode u prodavnicu. Budem sa tri bebe sama. Postala sam kao babica.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu