KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
pluton1
mrsbg
bak
cicifu
Beograd
Ancica 87
SladZana
Petkana
ivanicasale
Niny
JednaSova
sareni leptir
mamadabudem
Sofija Veks
tulumba
d77
lela1984
Vuchica
hocukusurnecuzvaku
PalcicaBg
KoMetaK
Smrdica
zvoncica36
Likoli
MalaSaJuga
ganedina
Strumfeta78
Erata
SoJa
Djurdjevak79
neris8
Endzi
BiKsi :)
Tebi
dragmilk
Stenli
neca73
lelas
Bobaue
missile
twinsi
medolina
Vecka
insomnia
Simona
ragaco
LaFolie
51 posters

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mamadabudem 26/9/2014, 21:46

Vuchica ::Gde ste po ovom promenljivom danu, drugarice trudnice?

Sovo, samo miruj. Niko ne voli da bude u bolnici, ali verovatno se tu osecas sigurnije. Bice sve super, a i bebac je vec veliki momak...Very Happy

Petkana, jesi li ti sada kod kuce? Vazno da su bebice dobro. Vidi, istazuj, sta mozes da uradis po pitanju probave. I lezi, cuvaj se....

I Sofiji se priblizilo. Sad znas da su dve smizle, kad ces da spemis outfit za izlazak iz porodilista?  konfete

A sta nam je sa Zvoncicom? Ona je bese imala zakazan CR za ovu nedelju?... Zvoncice, nadam se da je sve super proslo. Cekamo da se javis



Imam i ja  pitanjce. da li je neka od vas radila dabl test na Institutu za majku i dete?
Zakazala sam tamo, ali jos uvek razmisljam da li da ipak idem negde privatno. Znam koliko je vazan taj pregled u 12-oj nedelji, a ne bih volela da me neko na IMD otalja, pa da moram da ipak odem i privatno, i da me cackaju dva puta u dva dana...  zbunjen

Grlim sve! d

Vuchice, naravno  da ideš u IMD yes yes yes  Moja sestra je sa obe trudnoće radila tamo AC i bila prezadovoljna. Bila je tamo tri dana, prvi dan te prime, drugi je AC, a treći posle 13h ideš kući. Svi su jako dobri i stručni... yes yes yes

Ala je usitnilo drage trudničice! Ala će ovde da bude veselo uskoroooo love love love ff ff ff vv vv vv
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 27/9/2014, 08:12

D77,super za izvestaj. Bebicavidim super napreduje. 1.5kg.. Extra. 
Vuchice, ja nisam radila ac tamo, ali sam cula da su. Jako dobri... 
 Sofija, stize upoznavanje. Samo nek bebice jos malo ostanu kod tebe.. 
Imam jedno pitanje i ja... Jutros secer izmeren 6.6naste srca.. Sinoc bila punjena pastrmka, prokelj, kr salata, parce b hleba, casa d kupin vina i 
jedno samo parce isecenog rolata sa vanilom... Pretpostavljam da mi casa k vina nije trebala, kao ni b hleb.. Nemoguce je da je samo jedno parce to. Slatkisa diglo u nebesa ovaj secer.. Juce sam u k mleko ubacila kas. cu cimeta, i nakon dva sata secer mi je bio 4.3
Dali sme cimet da se koristi u trudnoci, saki dan? 
Dajte preporuku za nesto kkonkretno, osim dijete...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 27/9/2014, 09:27

Drage moje, ne mogu sve adekvatno da propratim, vidim da ima raznih desavanjs, bitno je da ste mi sve dobro.
Inace, sto se mazenja stomacica tice, doktori mi rekose da to ne radim, jer pojacava kontrakcije.
Mene su juce skinuli sa tokolize i sad sam na Nifelatu i Bensendinu, pa cemo videti do ponedeljka da li je grlic i dalje kao sto je bio ili je doslo do nekih promena.
Sve u svemu, osecam se sigurnije ovde, nego da sam kod kuce.
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 27/9/2014, 09:47

Sovice draga,biće to dobro,i nama su na AC na Institutu rekli da ne mazimo stomačiće jer izazivaju kontrakcije,nažalost ali tako je...Još malo pa ćemo se maziti sa bebama.Slušaj savete,uzimaj terapiju i uživaj još koju nedelju u trudnoći,posle ćeš u bebici... ljubav
Inače ja sam cele ove nedelje radila sve analize i sve kontrole.Sve ok...Još malo pa će i moja snežna pahulja da stigne sreca
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 27/9/2014, 10:23

Leptiricu, k. vino i rolat su ti podigli secer...ja sam eksperimentisala kada su palacinke u pitanju:pojela 4 palacinke od belog brasna i domaceg dzema i nakon 2h glukoza bila 5,1. Narednog dana sve isto, ali sam pojela 2 palacinke od zobenih pahuljica, koje sam sama samlela u brasno, sa istim dzemom i glukoza je bila 9,1. Znaci, sarena laz je da ovsene pahuljice ne izazivaju nagli skok secera. Moraces sama da vidis sta ti odgovara i koja kombinacija namirnica. Ono sto je sigurno nikako ne uzimaj zajedno krompir i meso, pirinac i meso, kao npr sarmu, jer to strasno dize secer (bar meni).
Sovice, bas mi je drago da je sve ok... sunny
Ja se danas malo opustila kada sam videla da beba napreduje bas skolski, da je grlic cvrst, zatvoren, 44mm...ostaje mi da zovnem ordinaciju oko 12h da vidim koja je grupa sekreta u pitanju.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 27/9/2014, 10:35

Hvala vam puno na savetima, poslusacu vas

Vidim da svi fino napreduju. D77, good job

I  Sovica skunuta sa tokolize. Javljaj nam se ka prodje pregled u ponedeljak, Sovo

Leptiricu, vodi racuna sada, batali beli lebac, bice dana za gozbe.
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 27/9/2014, 11:12

Vuchice, zagrljaj

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Petkana 27/9/2014, 11:17

Hvala na podrsci Vucice,puno znaci...Kuci sam sad,krvarenje je stalo,kontrakcije jos imam,ne mrdam iz kreveta. Ljubac:-)
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 27/9/2014, 11:18

Daco, danas vam je sve okruglo. Punih 30 nedelja, a jos 70 dana... love
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 27/9/2014, 11:19

Petkana ::Hvala na podrsci  Vucice,puno znaci...Kuci sam sad,krvarenje je stalo,kontrakcije jos imam,ne mrdam iz kreveta. Ljubac:-)

ne mrdaj, ne mrdaj
noge u vis, knjiga u sake i uzivancija yes
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 27/9/2014, 11:30

Petkana draga, samo i iskljucivo mirovanje. Meni se kontrakcije znaju javiti i kad se okrecem sa leve strane na desnu, ali ok - u osmom sam mesecu, pa mora da bude i koja kontrakcija.
Samo strpljivo. Wink
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 29/9/2014, 10:25

Trudnice samo da vas cmoknem sve redom :)
Petkana dobro je da je krvarenje stalo, samo miruj, bice dobro:)
Jel vas zaboli stomak pri kontrakcijama? Meni se povremeno stegne stomak  ali me nista ne boli
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Petkana 29/9/2014, 13:09

Hvala trudnicice moje.Dala mi moja dr.inekciju bensedina i od tad nema kontrakcijA.Uradila i uz,grlic super 44mm,bebe super,jos mi napravilw slicice na 4d,preslatki su.Kaze da je do krvarenja doslo zbog nisko postavljene posteljice NINY,dobro je da nisu bolne,to znaci da su lazne no ni njih bi smelo biti do 10 dnevno .
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 29/9/2014, 16:10

Cao drage moje

Evo da se i ja upisem posle danasnje traume, da se tako izrazim.

Naime, odem ja danas do dom zdravlja po mesecne naznake za posao, i posto u Savskom Vencu ne postoji sistem zakazivanja, nego svi trba da dodju izmedju 8 i 9, a trudnice se primaju jedino ponedeljkom, to znaci da svaki put cekam minimum 3, a jednom cak i 5 i po sati.E, posto sam sada u odmakloj trudnoci, i to blizanackoj, to sedenje na ekstra neudobnim stolicama mi je zesci problem. Pitala sam da li mogu da me iole prime ranije, jer mi bukvalno treba minut vremena, da mi zena samo lupi pecat na izvestaj sa komisije na kome mi se otvara porodiljsko sledeceg meseca. Naravno, odbise me.

Dok sam tako cekala, sat nakon sata, sve sam se osecala gore, prvo kicma, pa mi noge otekose, onda mi se stvrdnuo stomak kako kamen i na kraju je poceo grlic da me nekako "pritiska", da se tako izrazim. Odem opet kod sestre i gotovo placnim glasom je zamolim da mi daju negde da prilegnem dok me ne prozovu, jer ne mogu vise da izdrzim od bolova. Kada me je ona po drugi put vidla, odjednom sve ozbiljno, za razliku od prvog puta kada me je opusteno iskulirala, hajde preko reda, pipaju tvrd stomak, hajde hitni CTG. CTG kaze sestra pokazuje kontrakcije, doktorka mi pise uput za hospitalizaciju i kaze da izdrzim da se ne porodim makar jos 5-6 dana, da se bebama formira do kraja mozak i pluca. Ja u poluplacu, prepala se ziva, ne znam sta me je snaslo. Do jutros sve bilo ok, sada dodjoh u dom zdravlja po jedan pecat i zbog nemogucih uslova zaglavih sa svim ovim.

Nakraju, nakon par minuta lezanja tokom CTG-a, stanje se potpuno normalizovalo. Dr preporuci da odem i ponovim CTG privatno gde vodim trudnocu, i da mi tamo premere grlic. Nije pogledala CTG nalaz koji su mi sestre radile kod njih, samo je lupila pecat.

Odoh privatno, primise me odmah, na CTG, CTG savrsen. Grlic takodje, nije se pomerio od 38mm. Kaze mi dr da to sto su oni protumaili drzavno prvih par minut kao kontrakcije, da nisu to bile (objasnjavala mi je strucno kako izgledaju na skali kontrakcije), vec da se u tom trenutku ta beba pomerala, tj. menjala polozaj, te je stoga bila ta oscilacija.

Rekla mi je da mi svakako sedenje i stajanje veoma smeta, i da od sada preporucuje mirovanje. Ja sam trebala dapolazem u cetvrtak test IELTS koji traje 4,5 sata, ona mi rece da mi savetuje da ne idem, jer cu rizikovati da tako dugim sedenjem mozda ipak izazovem kontrakcije. Tako da ce mi 20.000 din propasti, ali, jbg, rizik je u ovoj fazi veliki da bih se sa tim igrala, polagacu ga za par meseci kada bude vreme za to, ipak su mi bebe apsolutni prioritet.

Tako da sam odsada u horizontali, hvala Bogu pa sam sve u stanu pripremila, pa ne moram ni da se oko toga cimam.

Iz lezajnog polozaja, pozdravljam vas puno ja :* :* :*
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 29/9/2014, 16:19

Sofija draga odmaraj. I ja sam danas po laboratorijama visila i sve me zateze i onda se normalno nerviram i nisam mirna. Mislim da smo sada u fazi kad nema vise sale sa fizickim naporom, pa i najmanjim. Ljubim vas ljubav
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 29/9/2014, 16:21

sareni leptir ::D77,nisi videla moju por verovatn.. 
Daj mi predlog neke priv ppoliklinike u nisu, koju bi pitala za color dopler bebe dali rade. Osim mirabilis klinike... Jel postoji neka klinika panjkovic u nisu?pardon... Klinika panajotovic?

postoji ja sam radela betu kod njih ali moram da proverim da li imam njihov broj kod sebe,mozda mi je ostao u zajecaru.Proveravam pa javljem.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 29/9/2014, 16:32

petkana drago mi je da ste sada dobro,samo miruj...
Jedna sova da li si jos u Frontu?U sigurnim si rukama ako jesi.
Sofija prosto ne mogu da verujem da zene sa blizanackim trudnocama nemaju prvenstvo i to za samo neki pecat.Strasno!!!
Drage ostale trudnice drago mi je da ste dobro,i samo uzivajte u trudnoci.
Nemojte da mi zamerite sto me nema,koristim ovo lepo vreme za setnju,i obicno nismo u stanu.Upoznajemo Novi Sad.Ljubim vas puno!!!
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Petkana 29/9/2014, 16:44

Uzivaj IVANICE U NS,sto vise setnje i svezeg vazduha radi prokrvljenosti enda i boljih jc,i puno vode pij,imas odmah kod genezisa prelep futoski park,ja sam tamo svaki dan posle terapije boravila po 1 H
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Petkana 29/9/2014, 16:50

UF,Sofi,kakav stres!U tim nedeljama narocito kod blizanacke trudnoce,samo leskarenje i kratke setnje,sedenje max.izbegavaj,sve sto ne moras licno nek ti obave drugi.ljubac
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 29/9/2014, 17:57

Mene bas stislo evo nekih 2h, zvala sam dr da podjem na ctg.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 29/9/2014, 18:35

Ja sutra idem na komisiju,prekosutra u DZ po doznake.Poluderću od te papirologije više!!! v
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od neris8 29/9/2014, 18:55

Drž se, Sladzo!
neris8
neris8

Broj poruka : 82
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 29/9/2014, 20:43

Sofija, bitno je da je sve ok, na kraju...
I ja danas bila po doznake u DZ...sreca te moja dr nema puno pacijenata- pre mene bilo je njih 3, sa muzevima i zamislite APSOLUTNO NIKO ne ustade da sednem...sreca te zavrsih za manje od pola sata.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 29/9/2014, 20:53

Petkana hvala draga,jedino ne pijem vodu puno,ali pocecu Very Happy A ananas kad da krenem da ruckam?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 29/9/2014, 20:57

Hvala,drage moje, bas su traume kod lekara, sa jedne strane ti preporucuju strogo mirovane, a sa druge strane te prisiljavaju da satima cekas 1 papir, iako su tione prve rekle da to ne smes da radis. Kakav paradoks!

D77, u potpunosti te razumem, a koliko se kod nas ljudskost i solidarnost izgubile...

Sladzo, vrati li se sa CTG-a, sta kazu?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu