KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+55
fmala
JocY
lela1984
dragana76ns
Klarica
fight&faith
tetreb
Orline
dragmilk
ninica2
lelas
Beograd
neris8
bundevica
SannI-AlL
jelena*mama2andjela*
Shizika
ganedina
Smrdica
Petkana
tulumba
twinsi
veki1
buby
Erata
JednaSova
Botox
kockicaaa
ChillyVilly
SoJa
Ninche
bak
SladZana
noja
PalcicaBg
Stenli
ivanicasale
neca73
Strumfeta78
BiKsi :)
d77
ragaco
pluton1
Mili2
hocukusurnecuzvaku
ivi
sareni leptir
leptirko82
Niny
KoMetaK
saska1
Sofija Veks
Vuchica
mamadabudem
medolina
59 posters

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SannI-AlL 14/7/2014, 23:37

Trudničice naše veliki grl i ljub za vas.Malo sam čitala ,ali se pogubila ko je dokle i šta,oprostićete mi nisam redovna,i drago mi je što sve ne pohvatah jer to znači da vas ima puuuno i da će biti puuuuno beba.
Jedino što mi je zapalo za oko je dilema da li je bilo prirodnih porođaja kod blizanačke trudnoće.Koliko me sećanje služi naša Dragmilk se porodila prirodno sa blizancima Nikolom i Jelenom pre dve i po godine.
Valjda sam nešto pomogla.
Mirno trudnovanje vam želim
 srcasti poljupci  cveće
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 14/7/2014, 23:37

Jelena, grlim te i ljubim, puno, puno, hrabrice divna.

I jedva te iscekujem na ovim stranama, znas....
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SannI-AlL 14/7/2014, 23:43

Evo pronađoh post od Dragmilk:

"od dragmilk taj Čet Jan 12, 2012 12:47 am
Devojke ja sam se porodila juce 11.01,pukao mi vodenjak, prirodnim putem sam se porodila, Jelena 2870g i 49cm, Nikola 2600g i 47cm"


 da ne bude zabune post je iz 2012 god,što sam i obojila :)
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 14/7/2014, 23:52

Jeco bas se radujem sto si nam se ovdje javila, ljubim te draga  srca 
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 15/7/2014, 00:56

SannI ::Evo pronađoh post od Dragmilk:

"od dragmilk taj Čet Jan 12, 2012 12:47 am
Devojke ja sam se porodila juce 11.01,pukao mi vodenjak, prirodnim putem sam se porodila, Jelena 2870g i 49cm, Nikola 2600g i 47cm"


 da ne bude zabune post je iz 2012 god,što sam i obojila :)

Hvala, SannI!

Bas me interesuje da li su joj planirali prirodni, ili je poranila pre CR-a...u svakom slucaju super!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 15/7/2014, 10:08

Pozdrav, drage moje!

Jedno brzinsko pitanjce sta da radim da bol prodje: naime, pre 3 dana sam kada sam se probudila malo istezala po krevetu, ono klasika malo ruke i noge, kada me uhvatio grc u desnom misicu noge lista - osecaj tipa kada plivate, pa vas uhvati grc u nozi. To me je jako bolelo jedno 10-ak min, i onda proslo sasvim. Medjutim, juce kada hodam me celi dan boluckao isti misic, ne tako intenzivno, ali konstantno. Nocas uopste nisam spavala od tog bola.

To je taj deo desne noge koji prebacim preko Beluge jastuka, i tako sam spavala poslednjih par nedelja, pa pomislih da mozda noga nikada pre nije navikla na taj polozaj pri spavanju, pa stoga me bas u toj nozi i na tom mestu uhvatio grc?Nocas nisam koristila jastuk, ali se misic svakako vec prethodno istegao, pa bolucka...

Da li se to vec nekoj od vas desilo? Imate li neki savet kako da ta bol brze prodje?

Ljubim vas sve puno!!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 15/7/2014, 10:45

Draga Sofija Veks,za grčeve je dobar magnezijum.Uzmi onaj šumeći po jedan dnevno par dana  sreca 
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Stenli 15/7/2014, 10:52

Sofija, mene je redovno hvatao grc u listu, ja sam uzimala Mg direkt onaj u kesicama i puno mi je pomoglo.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 15/7/2014, 10:56

Hvala vam drage. I ja ga koristim svaki dan, nevezano za ovo istezanje. Negde procitah da kako bebice rastu, da je telu potrebno vise kalcijuma, pa da pijem vise mleka, evo juce i danas ga tamanim, inace sam do sada pila oko 2dl, sada popijem i pola litra dnevno, ali sto kaze mm, mozda mleko sprecava da dodje do neke buduce upale, ali nece da izleci ovu, jer nije lek.

Kada hodam, malo krivuckam, jer ne moze noga skroz da se osloni na taj misic...  Rolling Eyes 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mamadabudem 15/7/2014, 11:02

Sofija, pojačaj pored Ca i Mg. Izguglaj na netu koja je RDA za Mg i Ca kod trudnica. Trudnicama treba veća doza!!!
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 15/7/2014, 11:06

Hvala, MDB. Ne znam da li su mi povecane doze mleka dovoljne, ili da ipak kupim i kalcijum...?

 c 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 15/7/2014, 11:08

E draga Sofija,poništavaju jedan drugog,borba za mesto na receptorima...Ne uzimaj ih u kratkim razmacima...Možeš kalcijum ujutru,magnezijum uveće...Oba su dvovalentna i grabe se ko će pre da se veže za receptor na ćeliji...Al sam smorila  sreca sa objašnjenjima
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 15/7/2014, 11:09

Di smorila, veoma korisan info, Tulumbice! Vidi se da sjajno vladas ovim gradivom :)

Hvala! :*
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 15/7/2014, 11:11

He,he,profesionalna deformacija...
Odoh da napišem iskustvo o AC na odgovarajućoj temi...Sada sam smogla snage...
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 15/7/2014, 11:13

Ajmo ako moze odgovor na jedno pitanje za zenice iz Bgd koje su se skoro porodile ili otvorile porodiljsko... Stigao mi je zahtev da u roku od 15 dana dostavim bebin izvod iz maticne knjige rodjenih, da bi zahtev bio za isplatu porodiljskog bio prihvacen. E sad ako se ja porodim 22., a rok mi je da dostavim do 26.7. ja to necu moci fizicki da izvedem. Jel ja treba njih da zovem i da objasnjavam ili... kako se resava ta situacija?
Izvinite ako sam otisla u off!
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 15/7/2014, 11:13

Sofija, meni se redovna to desavalo, sibne grc, probudi me, dok ustanem, i vratim se u normalnu, sto godina prodje. Onda me ceo dan boli taj deo noge, pa hramljem, pa sutradan i dalje boli, da, da, iako sam i ja pila mg, ca, cink od natural wealtha svaki dan. Trudnicki smor propratni efekti.  Laughing Vremenom umeju ti grcevi da budu cesci. Videces vec, sve je teze i teze kako odmice trudnoca u tom smislu, svaka koska pocne da boli, teze se kreces, teze namestas, okreces u krevetu, ma to ponekad postane nemoguca misija. No, i to prodje. Ljubac.

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 15/7/2014, 11:14

Strumfe, pa posaljes nekoga da to odradi. Ne moras ti licno. Kod nas licno mora samo roditeljski dodatak, sve ostalo saljes ko je slobodan u familiji!  Laughing 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 15/7/2014, 11:17

Pretpostavljam da treba da dostavis zahtev u roku od 15 dana posto se porodis, dakle, ako se porodis 22. imas 15 dana fore, a onda oni rade resenje za porodiljsko.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 15/7/2014, 11:17

Jer sta ako neko pregura termin?!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 15/7/2014, 11:17

Hvala, Biksi!

Ma nemam ja problem da istrpim, sve za bebice  Very Happy Very Happy samo da znam da je to normalna pojava, da niej kod mene nesto "vanredno"  Razz I naravno, kada neko ima savet kako da bol bude manja, onda super :) Ako ne, guramo ovako, klapa, klapa...  Razz Razz 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 15/7/2014, 11:23

Sofija, kod grca je najbolje odmah svom tezinom stati na petu i on prestaje...hm...ili na prste...nesto sam pobrkala Rolling Eyes 
Ja jos uvek ne uzimam Mg, a inace sam pre 10-ak god.muku mucila sa grcevima u listovima.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 15/7/2014, 11:25

Vidis, ja sam se uvek oslanjala na prste svom tezinom, da grc umine, da mogu da nastavim da hodam. Normalno je Sofi, nich se ne sikiraj. A mislim da nema nacina da brze prodje, i da masiras, dzaba, ja sam i to pokusavala. Jednostavno dok samo ne prodje. Ti svakako uzimaj mg svaki dan.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 15/7/2014, 11:26

Štrumfeta,poslala sam ti pp.A da pozoveš da pitaš u RFZO?Ja tako radim,sve što mi je nejasno pozovem ih...
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mamadabudem 15/7/2014, 11:27

Sofija Veks ::Hvala, MDB. Ne znam da li su mi povecane doze mleka dovoljne, ili da ipak kupim i kalcijum...?

 c 

Ipak ti pojačaj dozu za Ca i Mg.  yes  U našim godinama mleko se ni ne preporučuje, već jogurt!  yes yes yes yes Ili kiselo mleko.  yes yes yes 
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 15/7/2014, 11:30

Zenske, obozavam vas nacisto!!

 poljubac poljubac poljubac srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu