KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+55
fmala
JocY
lela1984
dragana76ns
Klarica
fight&faith
tetreb
Orline
dragmilk
ninica2
lelas
Beograd
neris8
bundevica
SannI-AlL
jelena*mama2andjela*
Shizika
ganedina
Smrdica
Petkana
tulumba
twinsi
veki1
buby
Erata
JednaSova
Botox
kockicaaa
ChillyVilly
SoJa
Ninche
bak
SladZana
noja
PalcicaBg
Stenli
ivanicasale
neca73
Strumfeta78
BiKsi :)
d77
ragaco
pluton1
Mili2
hocukusurnecuzvaku
ivi
sareni leptir
leptirko82
Niny
KoMetaK
saska1
Sofija Veks
Vuchica
mamadabudem
medolina
59 posters

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 10 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 6/7/2014, 22:24

Trudnice drage, evo da vam se malo prudruzim:) Ja ne pijem nista osim folne, tako od starta. To po preporuci farmaceuta :) Sestra mi je farmaceut i ona u svojim trudnocama nista nije pila. Kaze da je to zlo, hemija. A vama ce svaki lekar preporuciti nesto naravno. A sve je to sintetika. Znate li da po apotekama agenti hodaju i traze da im farmaceuti zapisuju imena lekara koji prepisuju odredjene preparate? Ponekad uzmem Mg, ali retko, kad osetim da mi se stegne stomak. Ta revita je dobra. To cu ako mi padne gvozdje.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 10 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 6/7/2014, 23:28

Eratice, i ja kao i ti, prirodno - taj Mg i revitu,i toliko od mene :)

Ja folnu ne koristim, meni su rekli samo prvih 12 nedelja...

Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 10 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Petkana 7/7/2014, 00:20

Leptiricu,meni je pocetna glukoza 4,2 a nakon jela 5 al je dr.bila izricita.Ja sam poslusna po tom pitanju.
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 10 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 7/7/2014, 09:43

Dobro jutro,mile trudnice!

Slatke neke teme na repertoaru!

Ja se nisam baš odrekla sasvim slatkiša,trudila sam se da jedem zdravo,ali bilo je izleta i sa testom i grickalicama i brzom hranom-sve što sam pre trudnoće i u prva 3 meseca uz terapiju zaobilazila u širokom luku.
Trenutno ne mogu da odolim kriški lubenice i kugli sladoleda  Very Happy 

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 10 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 7/7/2014, 09:59

Petkana, i ovde da ti čestitam na dva srculenca  srce srce 

Ja do 12.nedelje nisam pojela niti jedan slatkiš, sad sam počela po malo da zabušavam, pa pojedem po nešto i pijem nes sa šlagom  Laughing 

Od vitamina pijem folnu, E, B, heferol, ponekad C. I ja sam čula da ti kompleksi vitamina nisu dobri.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 10 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 7/7/2014, 13:16

meni je secer 5,2 a nakon glukoze ide na 7,4 pa pada na 5,9 ..inace insulin mi skace na 139 u 60 in ,a nakon 120 in 104 -zato pijem gluformin.naravno da ne jedem slatkise kao ranije ,ali omanem.
kada idem na expertni uz za 11 dana ,kontrola tsh ,ft4,mozda i secera opet .
 sto se tice suplemenata .neznam sta da mislim ,u liliy apotekam imate na 4 kupljena proizvoda dietfarm jedan gratis ,ali nazalost nema za trudnice izbor (mislim na taj gratis ).
pitacu dr ilica sta on misli o suplementima .
redovno jedem po jednu zelenu papriku svezu koja je puna c vitamina ,vrucine mi smetaju ,nesmem puno na sunce ko sto rekoh .cas sam gladna ,cas nisam ....
 devojke cekacemo kometu da nam se pridruzi na ovim stranicama ! d  d  d  d  d  d  d  d
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 10 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 7/7/2014, 14:19

Petkana draga bravo za  srce srce uzivaj u trudnoci.

Erata javi nam se cesce  Very Happy da znamo sta zabica radi.

E sto jedva cekam kad krene da prsti od novih drugara. Kako ste danas drage mame pred porodjajem?  cvet 

Ja sam bila striktna sa hranom do 19. nedelje kad sam uradila oggt i bio odlican a i tada uradim urin i bude ketona u njemu, dr kaze zbog restriktivne hrane pa sam tada uvela malo vise voca,sladoled iponekad tijesto.

Poceli juce i nocas grcevi u nogama, nisam uzimala mg do sad. Da navalim?

 srca 
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 10 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 7/7/2014, 15:57

Navali, Sladzo, imas onaj Mg direkt, super je...

Ja idem posle pola 6 na ctg, pa se javljam sa izvestajem posle toga...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 10 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pluton1 7/7/2014, 16:50

Drage moje,kako vam je po vrucini.
Ja sam bila kod dr.pregledao me i pitao kada bi htela porodjaj.Ja se pogubila,pa reko kad vi mislite,otkud znam.Treba da mu se javim u sredu-cet,pa ce mi reci kad me prima.Sad sam nesto zabrinuta,bojijm se da nije rano,a na pr.mogla bi jos izgurati.Ne znam ni sama.
pluton1
pluton1

Broj poruka : 319
Datum upisa : 12.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 10 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 7/7/2014, 17:11

Pluton, ne znam kako ide kod blizanackih trudnoca, ali sam uverena da moze kasnije. Kod jednoplodnih trudnoca se zakazuje otprilike 7 dana pre termina. Po potrebi i ranije ako dr ide na odmor ili kongres, pa nece bitu tu, sto smatram da je zlocin prema detetu, jer svaki dan u majcinoj utrobi je neprocenjivo vredan i ima razloga zasto je Bog dao da trudnoca traje koliko traje. Cura koja je odbijena na konzilujumu za carski je ocigledno isla regularnim putem. Kada imas vezu, tj. kada ides privatno, CR se zakazuje po dogovoru i nema problema. A onda taj isti dr popuni kvotu za c. rezove, pa ih izbegava u smeni i kada ima jasnih indikacija, tj. neka zena ce nadrljati ni kriva ni duzna. Moja sestra je isla privatno i 9 dana pre termina imala zakazan CR, opusteno i bez problema.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 10 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Petkana 7/7/2014, 17:16

Pozdrav Very Happy ,imam jedno pitanjce.Naime ja imam povisena anti tpo>1000.
Dr. je na izvestaju nakon prvog UZ napisala da smanjim dozu prednizona sa pocetnih 7,5mg na 5mg sedam dana,pa na 2,5 mg narednih sedam dana.To znaci da bih prekinula sa prednizonm u 9 nedelji trudnoce.Mislila sam da se on uzima zavrsno sa 12-stom nedeljom,ili tu nema pravila?Nekako me plase ta visoka anti tpo a njoj od silnog uzbudjenja zaboravih da napomenem za njih.
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 10 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 7/7/2014, 17:18

pluton ,i ja ovako laicki mislim da bi mogla jos malo da guras. zbunjen  zbunjen  zbunjen 
 ja nesto ne mogu da podnesem od kada sa trudna ,ove vrucine jos sada -a kako li ce biti kasnije tek !
 glavobolja me muci ,cirkulaciju krvi osecam ,reuma ,zglobovi ...ma svasta nesto  Mad  ...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 10 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 7/7/2014, 17:20

Ja sam u Pragu dobila semu pronizon 5mg punih 12 nedelja. Upitaj ih, nazovi, a ne bi bilo lose da konsultujes i nekog endokrinologa.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 10 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 7/7/2014, 17:25

Ja vrucinu podnosim odlicno, jer sam prezivela (jedva) podgoricku vrelinu. Nakon toga nema smisla da kukam. Pitajte Sladzanu sta je zurka :))
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 10 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 7/7/2014, 17:38

Plutonko,u principu, dr bi trebalo na osnovu posteljice,protoka kroz pupčanik, CTG-a i samih beba da proceni kad je optimalno vreme za izlazak,e to još uskladiti sa njegovim rasporedom-pretpostavljam da želiš baš tog dr-a na porođaju-onda ipak ne može sve svojim tokom.
Nadam se ipak da će ti zakazati neki dalji datum,ako je bebama ok,neka ih još malo.
Mada,kod blizanaca i ide ranije.
Nemoj,ipak, da brigaš.Ne verujem da će ni dr baš to toliko zbrziti.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 10 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 7/7/2014, 17:45

erata ,sta rece ti koja si nedelja ???
 e zene ,neda se iznervirah ---naslov jedne teme na jedno dr forumu KOLIKO KOSTA BEBA ?- poludela sam i svasta napisala u ime nas ovde  koje jedva docekamo i silno zelimo svoje bebice ,u ime svih zena koje se bore sa dugogodisnjim  sterilitetom !
 prica pocinje ovako nesto ...ja i moj decko zelimo bebu ,ali eto nemamo para za izdrzavanje ..nismo nesto u finansijama ,bla bla ....-
 PA jel pita neko nas ovde sa vantelesne koje smo isle i placale puno puta i puno vise ,samo da dodjemo do bebe i na kraju svaka od nas ima za toliko da bebu prehrani i obuce ?!
 ali ima nas raznih i bas sam pobesnela u trenutku !
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 10 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 7/7/2014, 18:01

Leptiru, 22. nedelja. Pluton, koliko ja vidim skoro sve blizanacke trudnoce se danas zavrsavaju carskim, a kada citamo o indikacijama za carski, to nikada nije iskljucivo blizanacka trudnoca, niti vto, vec kada je beba koja prednjaci okrenuta karlicno, ili obe. Dok sam ja mislila da su mozda blizanci kod nas, istrazivala sam malo i nasla sam na forumu roda primere vaginalnih porodjaja sa blizancima. Kod nas nisam. I kod nas se previse radi carskih rezova i sa time se i mnogi doktori slazu, ali praksa je postala takva. I ono sto zovemo prirodnim porodjajem, nije prirodni uz indukciju, epiziotomiju, polozaj na ledjima itd...Ali tako je kako je. Mislim da se i zene polako bude i da cemo se ipak poradjati prirodnije u buducnosti. Mislim da imamo pravo na dostojanstven porodjaj, a ne porodjaj u strahu, sa makazama nad glavom :) Ja mastam potpuno prirdnom porodjaju i sto vise citam, sve vise sam razocarana kako to kod nas ide...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 10 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 7/7/2014, 19:29

Dosla sa ctg-a, sve ok, nema kontrakcija, izgleda da necu skoro...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 10 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 7/7/2014, 19:34

Bitno da je srculence ok,Štrumfe,a odsustvo kontrakcija ne znači baš mnogo...može za par sati da krene iznenada,ako beba tako odluči  Very Happy 

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 10 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 7/7/2014, 19:36

Strumfeta bitno da je sve ok,a kada resi curica tada ce da obraduje mamu i tatu svojim dolaskom.
Ljubim vas puno trudnjace.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 10 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 7/7/2014, 20:05

Nemoj Ragaco, molim te, nek me pusti bar jos nedelju dana... d 
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 10 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pluton1 7/7/2014, 20:59

Erata,u pravu si,ali ni sama ne znam,sad me strah i jednog i drugog porodjaja.Bojim se da cekam da krene samo od sebe,dr mi rekao da ne bi rizikovao,2 bebe,vto,ja sitnije gradje.A opet carski.,tesko je sve uklopiti,stó rece Ragaco.
pluton1
pluton1

Broj poruka : 319
Datum upisa : 12.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 10 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pluton1 7/7/2014, 21:00

Strumfeta,ceka jos,lepo joj je.
pluton1
pluton1

Broj poruka : 319
Datum upisa : 12.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 10 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 7/7/2014, 21:07

pluton ,jupiiii stizu bekani !! lol!  lol!  lol!  lol!
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 10 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Botox 8/7/2014, 00:31

sareni leptir ::erata ,sta rece ti koja si nedelja ???
 e zene ,neda se iznervirah ---naslov jedne teme na jedno dr forumu KOLIKO KOSTA BEBA ?- poludela sam i svasta napisala u ime nas ovde  koje jedva docekamo i silno zelimo svoje bebice ,u ime svih zena koje se bore sa dugogodisnjim  sterilitetom !
 prica pocinje ovako nesto ...ja i moj decko zelimo bebu ,ali eto nemamo para za izdrzavanje ..nismo nesto u finansijama ,bla bla ....-
 PA jel pita neko nas ovde sa vantelesne koje smo isle i placale puno puta i puno vise ,samo da dodjemo do bebe i na kraju svaka od nas ima za toliko da bebu prehrani i obuce ?!
 ali ima nas raznih i bas sam pobesnela u trenutku !
ljudi imaju pravo na svoje zivotne izbore, odluke itd... tebe ne ugrozavaju I ne vidim sto bi se ti potresala jer neko ne zeli decu iz ovog ili onog razloga...
zivis I pustis druge da zive, svako hoda odabranim putem...
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 10 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu