KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+55
fmala
JocY
lela1984
dragana76ns
Klarica
fight&faith
tetreb
Orline
dragmilk
ninica2
lelas
Beograd
neris8
bundevica
SannI-AlL
jelena*mama2andjela*
Shizika
ganedina
Smrdica
Petkana
tulumba
twinsi
veki1
buby
Erata
JednaSova
Botox
kockicaaa
ChillyVilly
SoJa
Ninche
bak
SladZana
noja
PalcicaBg
Stenli
ivanicasale
neca73
Strumfeta78
BiKsi :)
d77
ragaco
pluton1
Mili2
hocukusurnecuzvaku
ivi
sareni leptir
leptirko82
Niny
KoMetaK
saska1
Sofija Veks
Vuchica
mamadabudem
medolina
59 posters

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 1/7/2014, 10:43

Hocu, Niny...planiram sredinom jula.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 1/7/2014, 11:12

I ja imam PAI 4g/5g i primam od početka fraxiparin 0,3...
Sofija javi nam se molim te posle hematologa...
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 1/7/2014, 11:43

Ja moram da napisem sta se meni desava, jer cu nekom glavu da otkinem...
Naime, procitam u cetvrtak da lab u DZ u bloku 44 nece raditi od ponedeljka, osim za hitne slucajeve, te se ja spremim i u petak odem u lab i obavim to.
Danas posaljem mamu da mi podigne rezultate, jer u 2 idem kod hematologa, kad mojih rezultata nema...nigde...
Prvo sestra pretrazi svoju kutiju -nema, kaze idite u lab...ova u labu mrzi je da radi, nece ni da saslusa, kaze sve od petka su poslali u merkator...sestra od moje doktorke kaze ne mogu ja tu nista...druga sestra se sazali kaze ja cu to da resim, ali mora da zove merkator da odobre da se ponovo stampa...a nesto treba da se prepise. Zatim je moja mama cekala da prodje pauza, da ova zove i da prepise...a onda je izgleda pogresno i prepisala tako da imam celih 6 proteina umesto 60 i nesto, a u mokraci imam, prvi put u zivotu i povisen urobilinogen...ili je pogresno prepisano...i sta sad da radim...da idem da vidim da li imam zuticu u najavi, da li mi je ostecena jetra ili je samo pogresno prepisano...ovo su rezultati koje ja treba da ponesem hematologu a i na porodjaj...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 1/7/2014, 11:59

A evo i raspleta, jer sam odlucila da preuzmem stvar u svoje ruke...pozovem dz merkator kazu to nije ovde, zovi te lab u bloku 44. Pozovem, javi se ljubazna zena, ja joj ispricam sve i zamolim je da nadje rezultate i samo da mi procita rezultate jer idem kod hematologa...kad kaze proteini 6o, a urobilinogen u urinu normalan... yes 
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 1/7/2014, 12:39

niny,kopitovicka svima ubacuje fraxi od aspiracije ,ali neznam do kada nastavljaju fraxi devojke koje nisu posetile hematologa .ja sam se drzala Elzovica i ona je to ispostovala ,da primam fraxi do kraja trudnoce .
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 1/7/2014, 12:56

Jutros sam ponovila d-dimer u staroj laboratoriji, da vidim hoce li biti nekih odstupanja. Danas cu uzeti uput za stecene trombofilije, i konsultovacu se sa svojim ginekologom oko ovoga. Moj hematolog je misljenja da meni fraxi nije (bio) potreban, jer mi je d-dimer do sada bio super, jer su mi sve stecene trombofilije dobre, a da je od svih mutacija najslabija mutacija PAI 4G/5G heterozigot, i da je vecina osoba ima, samo je veoma mali broj uopste proverava, uglavnom mi iz VTO postupka. Kada bi analizirali "ostale" trudnice, ko zna koliko bi njih imalo genetske mutacije.

U svakom slucaju ja cu sve ovo lepo da proverim, rezultati za neke od stecenih trombofilija se dobijaju u roku od 24h, a za ostale se ceka 15-ak dana. Iscitah puno o tome, skok D-dimera ukazuje na dalje analize, da se proveri da li postoji opasnost od trombofilije. Zbog toga ih upravo i sve ponavljam, da vidim da se nesto u medjuvremenu nije promenilo. D-dimer takodje moze biti i "lazan", tj. on u trudnoci ume da skace i ukoliko ne postoji nikakav problem u organizmu, i da takodje i pada, videcemo, dalje nalize ce pokazati koje je pravo stanje. Ukoliko neki od rezultata ne bude dobar, apsolutno mislim da ce i hematolog odreagovati na to, i prepisati mi terapiju. U suprotnom, nastavicu da ga pratim. Evo nas na pola puta, ima jos mnogo da se "gura" do termina... :) :)
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 1/7/2014, 13:38

trudnjace da VAS sve iscmacem ! sunny znam sta je biti letnja trudnica  Very Happy 
al Dunav strand osvezava  Very Happy 

mi smo malo skitali, selili se u malo veci stan jel nam je postalo tesno u 48 m2 ,
bili u H. novom sad planiramo neku Grcku sve u svemu sto vise vazduha i na vazduhu...Andrea mi u vrticu al se prehladi ... pa malo ide malo neide...Pocinjem 1 . avgusta sa poslom malo cu verovatno prolongirati sa bolovanjima i godisnjim...

U pravu si Sofija neka si proverila, ja sam imala taj @lazan@visoki bez fraxija, tu oko 1000 mi bio u 28 pa na dalje nedelji, ovde su sve sa tim genom trudnice i uglavno primale fraxi... ako treba da ti se uvede fraxi nije problem ... tako da samo ti uzivaj u trudnoci , lepa ...

Ljunim Vas SVe moje lepe i debele ! lol! 
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 1/7/2014, 14:15

Hvala, Noja!  ljubav 

Jbt, jutros ponovila rezultate D-dimera u Konzilijumu, gde sam ga i ranije pratila, kada on 750!! Objasnite vi meni kako moze biti u jednoj laboratoriji 3700, a u drugoj 750?!  affraid  U svakom slucaju, 750 za drugi trimestar za blizance je super, no ja sam posve zbunjena zbog tolike razlike. Svakako cu odraditi stecene trombofilije, kada sam krenula tim putem, da ja budem mirna...

Grlim vas puno!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saska1 1/7/2014, 14:18

Sofija neka si ti odradila u istoj labaratoriji sad si mirnija a ujedno konzilijum je i najtačniji .Mene je Miljić uvijek slao u Konzilijum i sve sam kod njih radila.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 1/7/2014, 14:20

Sofija, to su rezultati nasih laboratorija...  Rolling Eyes 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 1/7/2014, 14:39

Sofija Veks ::Hvala, Noja!  ljubav 

Jbt, jutros ponovila rezultate D-dimera u Konzilijumu, gde sam ga i ranije pratila, kada on 750!! Objasnite vi meni kako moze biti u jednoj laboratoriji 3700, a u drugoj 750?!  affraid  U svakom slucaju, 750 za drugi trimestar za blizance je super, no ja sam posve zbunjena zbog tolike razlike. Svakako cu odraditi stecene trombofilije, kada sam krenula tim putem, da ja budem mirna...

Grlim vas puno!

Da dodje coveku da se za sve duplo bocka! Za svaki slucaj

Sofija, dobro je da je rezultat mnogo manji od onog juce. Kad rece da ides na pregled? Drzim fige, mazi stomacic  osmeh srce 
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 1/7/2014, 14:51

Vala bas! :-O

Vucice, evo me na putu do ordinacije, imam pregled glrica, pratimo ga, pa cu ujedno i pokazati analize i pitati za misljenje. Nakon toga idem kod drzavnog u DZ po doznake i upute na VMA...

Grl, ljub!!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 1/7/2014, 15:33

Sofija, u Zemunskoj bolnici, tacnije u Vatrogasnom domu mozes uraditi sve stecene trombofilije na uput. Mislim da je utorak dan za trudnice.
Na vma mozes uraditi neke + antitela, ali oni nemaju uvek reagense, pa te savetujem da pozoves pre nego odes, jer se meni desilo zadnji put na vma da nisu miogli da mi urade pola analiza...

Inace ja dodjoh od hematologa, definitivno se fraxi prima jos 4-6 nedelja posle porodjaja...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 1/7/2014, 15:58

VMA ni u ludilu (5 i 6 sprat) ne odgovaraju na telefone, samo se centrala javi, i bezuspesno prebacuje pozive :/ Nisam znala da ih i tamo rade, Dr mi prepisa za VMA, ukoliko ne uspem, cimacu se dalje, jbg. Prosli put kada sam radila su imali, ali svakako kod njih uvek zavisi... :-O

Dr rece da mi je grlic da kucnem u drvo super, ne pomera se od 38mm, tvrd i zatvoren.

Slozile smo se da idem kod hematologa cim budem uradila i uzela sve nove rezultate na stecene trombofilije, iako mi je u konzilijumu dobar d dimer. Ona misli da je 99% sve ok, ali da nema zgoreg dodatno se osigurati, posebno kada je blizanacka trudnoca u pitanju...

Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 1/7/2014, 16:29

Sofija svakako popricaj sa hematologom, ali ove laboratorije sve vise brljaju, nevjerovatno. Bravo za grlic.

Noja pobeguljo nedostajala si  usne 

Strumfeta kod nad je ista fora sa gubljenjem nalaza od jednih do drugih, sad sam srecom nasla curu koju znam a radi u labu da mi popodne kad je usmjeni ona preuzima jer inace nema sanse da se mogu posle pronaci.

Tulumbice ja namjerno ne provjeravam nista osim ks da ne bih padala u nesvjest  Very Happy 

ragaco sta radi Jakov?

Juce bio expertski, nema vise cisti na mozgu hvala Bogu, bile su proolazne, stanje solidno, pratimo ovaj put u dan i jos uvijek ne znamo jesmo li muski ili zenski jer nam je okrenulo dupence i ledja, da prostite i tako nedeljama  Very Happy sad prelazim kod ove dr koja mi je radila exp jer radi u KBC, a sa starom ostajem u kontaktu jer bez nje sam malo nesigurna. Laughing sjutra d dimer pa cetvrtak hematolog.
Evo i slicice odprije neki dan
Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Vhgcpg

Sve vas ljubim okruglice.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 1/7/2014, 16:34

Bravo Sofija za grlic!
Utorkom Dr.Antic radi ambulantu na KCS, 2. sprat od 12-14:30, mozes sa uputom...ja tako malopre isla...
Bravo Sladzo za dobar uz i da nema vise tih sekiracija! Lep stomacic!!!

Nema nam Ragaco!!! affraid
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 1/7/2014, 17:04

Sladzana bas si slatka trudnica.
Devojke bas ste se namucile sa ovim analizama.Nasi u vladi bi trebalo da razmisle i otvore posebno odeljenje za analize u toku trudnoce,jer toliko setkanja stvarno nije fer.
Ljubim vas sve...
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 1/7/2014, 17:43

Sladzo super stomacic, i rezultati!!

Strumfetice, hvala! A da li se kod njega zakazuje, ili samo ode sa uputom?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 1/7/2014, 18:15

Ja sam danas otisla sa uputom, ali sam ja usla u 9. pa hteli ne hteli morali su da me prime...Ja sam kod njega bila u februaru u Belmedicu, pa mi je napisao kontrola pred porodjaj. Pretpostavljam da kad bi se pojavila da bi te primili, bez obzira da li si zakazana..
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 1/7/2014, 18:26

SladZana,hvala Bogu da je sada sve super.Extra što nema više ciste,i sekiracije naravno...Slika ti je super ljubav 
Štrumfeta,čekamo julsku bebicu  radost 
Gde su nam ragaco i neca?
Ja od danas na surutci i blagoj kontroli ishrane...
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 1/7/2014, 18:30

Sladzana, bas mi je drago sto je sve ok na UZ.  osmeh srce 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Petkana 1/7/2014, 18:44

Sladzana,slatkice,drago mi je da je sve ok na UZ Very Happy Very Happy Very Happy 
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od neca73 1/7/2014, 19:41

Evo mene, tu sam drage moje. Sladzo odlicno da se sredilo sve  yes.
Strumfetice, Ragaco, kako ste planirale da se porodite. I gde naravno? Joooooooooooj. Kad se vas dve  porodite ostajem ja sama i sledeca na redu. Frkica mi. Kako se vi osecate?
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 1/7/2014, 19:55

I Pluton se uskoro poradja :))
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 1/7/2014, 21:09

Hello,girls!
Na sreću ,nisam imala nikakve veze sa analizama koje pominjete,žao mi je što vam ne mogu pomoći.
Jedino Tulumbice,ono što ti je Štrumfeta rekla za jetrene analize i holesterol i trigliceride da se ne rade u trudnoći-takvu info imam i ja od mojih dr-fiziološki je da ispadaju iz granica.
A surutka ne može da ti smeta nikako,može samo da pomogne-ja sam je pila prva 3.5 meseca po 2l dnevno.
Sofi,bravo za grlić,super što proveravaš!
Čini mi se da je i Šareni leptir bila na UZ i da bebica fino napreduje-samo neka tako nastavi!

Sladzana,prođe pola,a draga?
Verujem da ti je veliki teret pao sa srca kad si čula da je UZ ok!
Da ubuduće ne bude više nikakvih trzavica!!!
A što si mi slatka trudnica  Very Happy Very Happy Very Happy Ja te sve nekako sa devojčicom zamišljam!

Neco,kod mene više nema frke-ušli u 9.,sve nabavili što je potrebno za bebu i pripremili,analize za porodilište gotove i sad jedva čekam taj trenutak.

Ja planiram prirodni s epiduralom u Frontu,idem bez dogovora,takva je situacija da su mi i dr iz DZ i iz Fronta otišli na odmore ovih dana,uopšte je vrlo nezgodno isplanirati kad masa dr-ova ima slobodno,tako da ko nam padne u smenu-kod toga ćemo,i biće ,daj Bože,sve ok,pa ćemo se najviše sa babicom družiti  Very Happy 

Puno slatkih poljupčića za sve vas,mile moje!!!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 5 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu