KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+52
ariadne69
jelena*mama2andjela*
cecilija78
fight&faith
SoJa
JednaSova
ChillyVilly
AriesGirl
Vecka
jovanka.draskic
dacans
srculence 84
d77
REAANITA
hocukusurnecuzvaku
OKacica
Mili2
ivanicasale
SannI-AlL
Hiperaktivna
zvoncica36
luckystar74
Vuchica
missile
Sofija Veks
MalaSaJuga
malena 92
saska1
Smrdica
cicsa80
ragaco
maki0211
annci
Jelka
Star77
Vanilla
leptirko82
ivi
bak
Petkana
mijaki
PalcicaBg
sandrolina
Niny
karakaca
BiKsi :)
dzefri
mamadabudem
lela1984
Srcko13
KoMetaK
sareni leptir
56 posters

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 24/5/2014, 23:24

Radila sam u ponedeljak, pisah na nekoj prethodnoj strani. Radila sam u Genezisu, tako mi je bilo lakse jer sam morala da se vidim sa dr zbog seme stimulacije. Svakako u Genezisu kosta vise nego u Betaniji. Gde ces ti na histero? Od sutra krecem sa suprefaktom, a pocetkom juna sa stimulacijom.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 24/5/2014, 23:29

Meni sama rekla u Betaniji,jos mi dala izvestaj i rekla sestrama u "Ilic-u' da mi pozovu taxi da taj izvestaj odnesem na Betaniju.To sam i uradila.Sad ostaje da zovem u ponedeljak da mi zakazau histero,tako mi je rekla.Valjda ce mi onda reci za pripremu.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 24/5/2014, 23:44

Kad treba da dobijes? Ja mogu da ti napisem sta treba da se radi, ali su svakako najvise hormoni koji se rade od 2-4 dc, hepatitis B i C, PAPA, brisevi (vaginalni i cervikalni) na bakterije i gljivice... valjda je to to, nemam papir kod sebe.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 24/5/2014, 23:51

Pa,dobicu do kraja sl. ned. Zvacu ih u ponedeljak,kako mi je rekla,pa ce mi reci,valjda.Pitacu ih.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 25/5/2014, 09:26

I ja se slazem sa zenskama nases Kutka.Vera,Nada i Ljubav su najbitnije.Ne mogu da zamislim kako je Kometi posle svega sto je prozivela kroz ovu borbu ali verujem da ce uspeti.Ja sam tip koji se isplace posle neg.bete i onda u istom danu znam kuda dalje.Ja ne odustajem nikada.A verujem ni ostale cure,jer mi smo najace imamo ono sto nas pokrece da idemo dalje i da se borimo a to je zelja za detetom i dok to ne ostvarimo nema odustajanja.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 25/5/2014, 09:49

KoMetaK ::Pre svega zelim da majsko-junski ciklus bude kao martovski i da bude puuuno trudnica!!!

Lucky, super je to brojka za tako nizak AMH, jos jedan dokaz da AMH nije relevantan! Srecno!

Saska, kreces i ti sledece nedelje! Drago mi je da je endo dobar, moramo da popijemo kaficu u Novom Sadu, valjda cemo se uklopiti! Jel ostajes u NS-u pred kraj postupka ili ces putovati?

Bak, znas i sama koliko navijam za tebe, da se "skines" sa suprefakta i da pocnes sa hormonima! Znam da nastavljas do kraja sa suprefactom, ali da uvedes i hormone od danas, pa da se druzite sa Miss u NS-u.

MMI, iliti Mamadabudes, ti si na kontraceptivima kako shvatih? Kad kreces sa bockanjem?

NAvijam cure za sve od srca!  Very Happy Very Happy Very Happy 


Nadam se da ćemo popiti kaficu nekako ćemo se uklopiti ,pa ja ću putovat možda samo prenoćim posle transfera dan ,dva.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 25/5/2014, 09:58

Koračaljke samo hrabro i stićemo i mi do svog cilja i svojih bebica  beba beba beba beba beba 


Misle jel se ti već bodeš fraksijem jel to od početka stimulacije?Kod kog si hematologa?
Meni je u prošlim postupcima Miljić davao 7 dana pre ET a sad Kopitović mislim da daje od aspiracije.

I ja očekujem ovih dana da dobijem pa da krenem sa stimulacijom a već mi frka oću li znati pomiješat merional nije mi toliko strašno ubost naučila sam sa fraksijem a to miješanje i mijenjanje igala to ne znam kako ću.Možda odem u dom zdravlja da mi oni daju vidjeću još.
Misle ti si se već ispraksala sa iglicama.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 25/5/2014, 11:49

saska,ja sam prvi put mesala sada i davala sama sebi .imalasam i ja merional .
obezbedi sebi igle i spriceve i nista nije komplikovano ,samo se usresredi na to tih 5 min i gledaj da budes tacna .
velika igla ide u onu tkz.vodicu ,tj rastvor ,s tim sto pre toga izvuces vazduh u prazan spric do pola i onda gurnes taj vazduh u bocicu sa rastvorom .samim tim nabijes taj isti vazduh u bocicu i tecnost sama ulazi u spric .nakon toga sa tom istom iglom (ne menjas je ),ubacis vodeni rastvor u bocicu sa praskom.to se iste sekunde rastvori ,ne vadis spric tj iglu dok opet sve to ne vratis u spric .
 kada si ubacila svu iymesanu tecnost ,izvuces tu veliku iglu ,jer ona sluzi samo za mesanje tih rastvora -stavis mali iglicu na isti spric .alkoholom sterilises podrucje gde ces bocnuti oko pupka,i bockas pod uglom od 45stepeni.sve lekove tako ,osim fraxija koji se bode pod uglom od 90 .
 zelim jos nesto da kazem vama koje mozda niste znale ,a dobila sam korisnu info iz Genesisa tada .kako se daju bocke .
znaci ,u stilu trougla -od pupka nadole tj ukoso .i samim tim ispada trougao .
jos nesto -nikako puregon i menopur u jednu istu stranu da bockate .uvek menopur  i superfakt u jednu ,a puregon u drugu ili puregon i superfakt u jednu a menopur u drugu .drugi dan mozete menjati ali svakako jedan lek uvek ide uz superfakt .
pisala sam cini mi se omdah nakon svoje vto na temi Genesisa o ovome ,ali evo i ovde da pribelezim -ja ovo sve gore navedeno sto sam ispisala ,nisam znala .
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 25/5/2014, 12:01

znam da strpljenje mnogo znaci..
kometak,hvala na tako divnim recima i kao sto rece mozda je ovo kod mene razlog sto sam mlada,zato sto je prvi put pa mi je tesko da predjem preko svega...a kad na to dodam i komentare bliskih ljudi koji samo ispituju i zevaju u moj stomak kad god se sretnemo,a onda i komentari kao sta vise cekas,ko ceka kasnije ne moze da ima bebu...da li je to samo ovde kod nas ili su svuda tako ljudi radoznali,ne znam...verujem da je podrska veoma vazna,a ja je imam samo od mm...s jedne strane pokusavam da on stane na noge i da se trgne od svega,jer posle saznanja da je azzospermican,sve mu se srusilo...
zato sam i ovde jer mi vi ulivate snagu i nadu da cu ipak uspeti,cak i mm ponekad procita po neki vas red...
ja bi vec odmah krenula sa pripremama,koliko zelim sve ovo..ali kako god,sacekacu,isapitati neke stvari i krenuti u napad.
nemojte mi zameriti, sto sam mozda previse pricala o samoj klinici...mozda je to svuda tako ali ja sam samo kod njih bila,sve je ovo novo za mene i nakon neuspele bete ljuta sam cak i na sebe...
e sad izvinite sto davim,al imam jedno pitanje,zasto se radi histeroskopija?da li i to mene ceka..
dok sam leyala na stolu nakon transfera,sestra je spremala neke cevcice i ne znam sta jos  a taj postupak...upoznala sam zenicu koja je to radila,ali nisam nista pitala jer sam bila opsednuta nakon sto mi je doktor pokazao na uz gde je smestio moje mrvice...
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 25/5/2014, 12:15

Histero se radi nakon 2 do 3 neuspela transfera,da se vidi da li postoji razlog odbacivanja embriona unutar materice.Zato ce je meni sad Kopitovicka raditi.Imas ovde,na Kutku temu-DODATNE ANALIZE i o histero,pa pogledaj.Jesi li radila HSGpre VTO u Spebu?

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 25/5/2014, 12:15

Histero se radi nakon 2 do 3 neuspela transfera,da se vidi da li postoji razlog odbacivanja embriona unutar materice.Zato ce je meni sad Kopitovicka raditi.Imas ovde,na Kutku temu-DODATNE ANALIZE i o histero,pa pogledaj.Jesi li radila HSGpre VTO u Spebu?

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 25/5/2014, 12:42

aha..citala sam sta je to,ali nisam znala kada se radi...nisam radila ni to,sta je sad pa to?
jao,ja nemam veze o ovome,majko mila Crying or Very sad 
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 25/5/2014, 12:50

NE mora da se radi samo posle 2-3 neuspesne, moze dr na UZ da posumnja da ima polipa ili septuma, nesto trece, pa da onda uradi kao dijagnosticku metodu da potvrdi ili odbaci. Ukoliko je zena imala kiretaze ili revizije materice takodje. Ja sam sad radila jer sam imala reviziju posle spontanog. Najbolje otici kod dr od poverenja na UZ i on ce vam reci sta treba.

Saska, bicemo u kontaktu, tako bih volela da popijemo kaficu!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 25/5/2014, 12:54

Samo polako i smireno,naoruzaj se strpljenjem i,gde god radila naredni pokusaj,tebi trba definitivno,tj.,vama jedna detaljna priprema.HSG je ispitivanje prohodnosti jajovoda i,ko nije radio ranije,obavezna je pred prvu VTO!Ne mogu da verujem da ti Markovic nije trazio!Ja bih ti preporucila da ides kod ove Kopitovicke pred naredni pokusaj,mene je juce odusevila da vas spremi!A,kad smo mi krenuli u borbu,ja sam imala22 god.,a mm 24,isto smo tad saznali za njegovu azo.Samo polako,moj savet je da se javi urologu,mm je uz pomoc dobrog urologa popravio svoj spermogram.Strpljenje,glavu gore i bacite se na ozbiljno lecenje i borbu i ne obazirite se na to sta ce okolina da kaze.A to je svugda tako,na zalost.I cuvajte jedno drugo,u nasoj borbi je jako bitna obostrana pomoc,podrska i, naravno ljubav.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 25/5/2014, 12:56

Naravno,histero se radi svakako i ako ima indikacija na UZ.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 25/5/2014, 13:10

ne,niko nam to nije ni spomenuo...
lela i ja sam imala 22 kad smo krenuli,a bas na 23. rodjendan sam, krenula sa stimulacijom. od analiza radili smo samo viruse,papa,briseve na bakteije, krvnu grupu, hepatitis i jos nesto ali je sve vezano za ta ispitivanja.dr. Markovic mi je radio samo uz 12-og dana od ciklusa da vidi ovulaciju,tj kakvo je stanje i tada sam prvi put bila na pregledu kod njih.to je bilo to,zakazali su nam vto za aprila i sledeci pregled je bio treceg dana ciklusa kada sam krenula sa stimulacijom posto ja nisam pila nista pre toga...a i stimulacija je trajala samo 5 dana jer su folikuli brzo rasli,a ja sam cela buknula,a imala sam kako kazu najmanju moguci terapiju i to je to...nakon transfera treceg dana,onesvestila sam se u kupatilu i odmah otisla kod njih,dr. me pregledao i reko da je sve ok i da je mozda razlog sto sam sve lezala.a ja jadnicko stag me bilo i da piskim da mi ne ispdnu bebe...neznanje Embarassed 
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mijaki 25/5/2014, 13:40

kometak, lepo ai napisala - samo ne treba odustati dokle god ima zelje i snage! ja sam uvek cekajuci betu pravila plan B i smisljala sta dalje ako ne uspe... tako mi je bilo lakse...
pa i sada znam da cu ako ne uspe probati sledeceg ciklusa cist prirodnjak kod Goce jer u ciklusu nakom stimulacije bude nekad vise folikula. posle toga oktobar smrzlici i donacija istovremeno:-) ali mozda mi ne bude trebalo hihihiiihiii

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 25/5/2014, 13:47

I ja uvek imam plan B.Sad ispade da ce mi donacija biti plan B ako ipak iskrsne ovaj prirodnjak kod Kopitovicke.A tebi,Mijaki mozda rezervni planovi vise nece ni trebati,zaista.Navijam za tvoju betu!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 25/5/2014, 14:05

mijaki ..saljem  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda 
otvaraj prozore !
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 25/5/2014, 14:07

Mijaki, ja navijam da ti rezervni plan i ne treba! Ali je lakse sigurno ako imas plan B u glavi, lakse se prebrodi cekanje i postupak. I ja ga uvek imam. Samo, umesto Goce bih ti savetovala KOpitovicku i Genezis uopste, jer montiraju aparat za monitoring. Navijam jaaaako da ti plan be ne treba!  igracice igracice igracice igracice 

Markosanja, a jesi li radila ti OGTT? Meni ta kratka stimulacija sa mogucnoscu hiper mirise na policisticne jajnike! Kakvi su ti LH i FSH? Jesi li gojazna u predelu stomaka? Ja bih da sam na tvom mestu uradila prvo ovu analizu. Imam utisak da Genezis i Ivanovici u poslednje vreme ne krecu u pripremu za VTO bez ove analize i bez trombofilija. Moza i gresim jer je vecina nas vec prosla par neuspesnih, ali mislim da treba sve analize uraditi i za prvi postupak. Sto bismo se mucili 3 puta i bili bez uspeha, ako mozemo da uspemo iz prve uz adekvatnu teraoiju?!

Sareni leptiricu, i tebi se 1. UZ priblizava polako!  osmeh srce osmeh srce 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 25/5/2014, 14:10

kometa ,jedva cekam ...pa da se malo smirim ...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 25/5/2014, 14:16

I meni je Kopitovicka juce trazila OGTT da vidi,ali ja sam ga radila jos pred prvu VTO i dobar je.Markosanja,ne bi bilo lose da to uradis,zaista.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 25/5/2014, 14:18

obavezno ogtt !
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 25/5/2014, 14:33

zene,cekajte, ovoliko informacija ne mogu da svarim, sta je sad ogtt?
LH I FSH SU ok.doktor je reko da je samnom sve u najboljem redu,mislim da nemmam plicisticnne jajnike.pre klinike mesecno sam isla 3 puta kod moje doktorke,koja me stalno gledala na uz,pratila plodne dasne, slla na briseve i sve ok.pitala sam ali je uvek bilo sve dobro. na kraju je moja doktorka pocela da se ljuti pa kad god sam otisla samo smo pricale,ponasala se kao psiholog...i vec nekoliko meseci nisam je videla...jedino sam imala povecan prolaktin,ali se on sa terapiom smirio i u normali je...i dalčje pijem bromokriptin.
ranije je moja doktorka prepisivala kontracepcione tabletice,ali sam od njih imala jake glavobolje, bol u stomaku i dobijem neke bubuljice, uyas.
inace nisam gojazna visoka sam 173 a imam 51 kg. dr. nebojsa se smejao da sam ja polovina njegovog tela. a salce nemam imam koskice,pa su me ybog toga malo i kritikovali.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 25/5/2014, 14:35

devojke ,ejdno pitanjce -dali vi trudjace jedete persun ? negd sam procitala da on izaziva kontrakcije ?
ja imam u teglici suseni persun ,ruzmarin ,majcinu dusicu i bosiljak ,origano -pa sve te zacine pomesane ,stavim u svako jel .ali od kada sam trudna izbegavam..zna li neka od vas nesto o tome da mi kaze ?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu