KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+88
makateca
tatjanica
Dreamerka
jelena*mama2andjela*
Strumfeta78
ella82
winni
loly
greeneye
Meri01
Zmajuška
ivabuku
Blanka
Amna84
bonafides 77
AriesGirl
PalcicaBg
Ancica 87
noja
lenjivica
sunny.tp
flebodia
dzenica
sretnazvijezda
KoMetaK
annci
zvoncica36
pegaz
mikica023
mirka14
Mimi12
pufana
tamarako
alo-alo
Iva79
lela1984
JocY
millena
BabyBear
ShareLove
mata
Sofija Veks
sandrolina
Dora1
mamadabudem
ne gubim nadu
ariadne69
Tinche
milivoj73
snedra
Malena88
mildra
Stenli
stela
Bubica28
krol
Krastavica
missile
breskva
SoJa
bundevica
ChillyVilly
najdi10
Vuchica
ivi
pereca82
Vanilla
Erata
makac71
MAAKKI
allure
Struzzo
fight&faith
leptirko82
hocukusurnecuzvaku
bak
Endzi
Gogoli
pavlovic_miljana
Magnolie
Tebi
Iva01
LaFolie
ganedina
zoxa
mijaki
lelas
Olja-B
92 posters

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 17/6/2015, 10:15

Zene, moram sa vama da podelim jedno negativno iskustvo.
Pisem a koracima jer necu ovde da zatrpavam temu, ali vecina vas verovatno znaa da prolazim haos sa neprekidnim obilnim krvarenjem i bolovima u stomaku.
U ponedeljak sam ponovila betu i bila je 4700. Posto je moja dr iz Beograda trenutno u Lisabonu na nekom kongresu, ja posaljem rezultate i Ivani i stavim Sonju u cc. Sonja mi je odgovorila u roku od 5 minuta ponovo. Na zalost beta ne raste adekvatno i da obavezno ponovim UZ. Pretrnula sam i organizoval UZ danas u 14.
Poenta je da je TEK DANAS dobijam mail od Ivane koja kaze da dr Sonja u Lisabonu (ocigledno su obe na istom kongresu), i da je sve ok (????) da samo nastavim sa terapijom do sledece kontrole (29/06).
Sada moje pitanje je, da li se ti koordinatori uopste konsultuju sa dr ili kada sve prodje (vise ionako nije bitno) jednostavno sami donose zakljucke, i da li je za takav zakljucak zaist potrebno 48 sati, u trenutcima kada je nama svaki sekund bitan?!?
A Ivana je jos i najbolja....

Sta je tu je...ovo pisem kao iskustvo, da znate. Ok su koordinatori, ali do nivoa prizemnih stvari, ako nesto gori, idite direktno na Sonju!!! Njoj svaka cast. Sigurna sam da je mnooogo zauzetija od Ivane, ali ocigledno joj je vise stalo.

annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od pegaz 19/6/2015, 11:26

Annci, ne verujem da koordinatori tako sami donose neke zaključke. Na klinici nije Sonja jedini doktor. Nemoj da se brineš zbog toga.
Ja sam trenutno u Pragu. Sonja je zaista bila odsutna ovih dana ali mene je pregledala neka druga dr koja je bila jako ljubazna i temeljna. Propisala mi je neki magnezijum i neku injekciju jer je ustanovila na UZV da mi materica malo pulsira ispod endometrijuma.
Dr Sonja će mi raditi transfer.
Ipak su oni ozbiljna klinika i imaju super doktore sa Sojom na čelu.
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 19/6/2015, 13:27

Pegaz, zelim ti svu srecu!!!

Poneta moje price je bila da sam dobila dve dijametralno suprotne invormacije od iste klinike. Sonja je rekla da hitno uradim uz, a Ivana (u saradnji sa drugom dr) da je sve ok. I to sa 48 sati zakasnjenja.
Po meni je to vrlo neozbiljno u situaciji kada ja krvarim i imam neadekvatan rast bete, i kada odluka dr moze da spasi ili ne moju bebu.
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 19/6/2015, 13:27

A sto se tice tebe, Pegaz, navijamo iz sve snage!!!

bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Meri01 20/6/2015, 11:03

Anci, I meni izgleda da koordinatorke donose zakljucke bez konsultacije sa doktorima ali nadam se da nije tako.

Beta bi trebalo da se duplira svakih 48 sati , mada se nadam i verujem da je kod tebe sve u redu.
Ja sam u osmoj sedmici imala svetlo smedji iscedak koji je trajao 3 dana. To je bilo zabrinjavajuce pa sam od tada uradila 2 ultrazvuka I hvala bogu moja beba je u redu.
Bitno je da uradis ultrazvuk da se ustanovi da beba ima otkucaje srca od 160 do 200.
Sto se tice krvarenja mogao bi da bude nizak nivo progesterona sto bi u tom slucaju trebalo da dobijas injekcije progesterona (Agolutin), naravno uz konsultaciju doktora.
Sve najbolje Anci.

Meri01

Broj poruka : 1
Datum upisa : 20.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od greeneye 22/6/2015, 18:15

Drage dame

mi smo trenutno u Pragu, muz i ja. Dosli smo na donaciju JC. Izabrali smo ovu kliniku specificno zbog Dr Lazarovske i to je nekoliko puta naglaseno i insistirano u razmjeni emaila i telefonskih razgovora. Tako da kad smo jutros dosli na kliniku na prvi sastanak i docekala nas druga doktorka, ja nisam znala sta nas snaslo  affraid  affraid    Od soka nisam uspjela ni ime da joj uhvatim. Objasnili su da Sonja nije tu ponedeljkom. Ali ja sam prije mjesec dana specificno pisala Ivani i objasnila da me zabrinjava sto sam upravo na ovom forumu procitala da se ljudi zale bas na ove stvari i ona me uvjerila da ce nas tretman voditi Dr Sonja i da ne brinem. E pa ja ne znam sta znaci voditi ako ne primiti na pregled, pregledati nalaze, objasniti, posavjetovati. . . Kazu bice na transferu. . . Ja sam jutros bar 3 puta trazila da mi to ponove, tek da ne bi opet zaboravili 😡 😡 Ova druga doktorka je bila Cehinja, prijatna i ljubazna ali malo nespremna dosla na randevu. Nije znala nista o nama i nasim nalazima  No  No  No
Ali eto pregurasmo i to.
Donatorka imala aspiraciju jutros  i izvukose 9 JC, jajnici joj se pozlatili  g  g
Sad cekamo molitva molitva molitva molitva
Svim drugim lijepim zenicama koje su na nekoj vrsti cekanja, zelim puno srece.

Annci tebi drzim fige jako najjace i cekam dobre vijesti. Cini mi se da je jutros bio Beta test a veceras UZ. Mislim na tebe molitva molitva

greeneye

Broj poruka : 18
Location : Melbourne
Datum upisa : 15.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 22/6/2015, 20:01

Green najvaznije je da ti Sonja bude na transferu. Neka ti se posreci kao meni i mnogima od nas. Zahvaljujuci njima, mi sada imamo nasu princezu. Sto se tice propusta, za mene su oni nedopustivi, bez obzira sto su me usrecili, to ne opravdavam nikako i nadam se da ce se to popraviti u buducnosti. Mnogi od prevelike zahvalnosti prema klinikama i doktorima kod kojih im uspe, nisu sposobni da sagledaju realnost i da saosecaju sa drugima u nevolji. Meni su ispred svih moje saborke i njima verujem kada imaju probleme u komunikaciji ili postupku i za njih navijam svim srcem. Zahvalna sam do neba i PFC i zelim im da rade dobro, da ne grese, da shvate koliko je vazna podrska i postovanje dogovora. A znanje i tehnologiju imaju. Srecno drage moje i ne zaboravite da nekada ide glatko i ne uspe, a nekada uz mnogo problema i nepredvidjenih situacija stizete do cilja. Verujte u vase buduce bebe. Ljubimo vas nas dve.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od millena 22/6/2015, 20:23

Draha.greeneye,ja sam imala iste zahteve,ali sam tu zaobisla koordinatorke i pisala direkt dr Sonji da je ona razlog zasto sam se opredelila za tu kliniku te da bih zelela da ona bude moj dr u postupku,rekla joj kad planiram,odgovorila mi je vrlo brzo( u roku dva sata), a ispostovala je obecanje.
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od pegaz 22/6/2015, 21:07

Greeneye, ja sam prošle sedmice bila tamo na donaciji jć. U utorak kada je bila aspiracija donatorki ja sam bila na UZV i taj dan nije bila dr Sonja, bila je jedna druga dr jako fina onako sitna i Danica koordinatorka mi kaže da je ta dr inače za pacijente iz Nemačke i da su uspešni postupci bili. Ni ja nisam "uhvatila" ime. Meni to nije smetalo jer iskreno kada se dođe tu pred svršen čin suvišne su sve priče.
Na uzv mi je ustanovila da mi naterica malo "pulsira" i odmah mi propisala agoluten 120 mg i magnezijum pijem dva puta dnevno da se to smiri.
Ja verujem da su oni posvećeni onome u šta gledaju. Sonja će ti biti na transferu sigurno i to je najvažnije.Meni je ovo bio 4. put u Pragu a drugi je sa svežim donor jć. Zato ne brini veruj mi ja sam ih baš upoznala.
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 23/6/2015, 08:47

Greeneye, draga, tako mi je drago da ste krenuli! Sada ne razmisljaj nista i ne sekiraj se. Ja sam se takodje zbog Sonje odlucila za PFC, ali to nema nikakve veze. Meni je bila samo na prvom UZ, trasfer mi je radila ta sicusna mala dr. Sonju vise nisam videla. (nadam se da je vise necu ni videti Wink )

Drzimo ti fige jaaako!!!!
9 jc je sjajno! Sada vi lepo uzivkajte u Pragu! Je l da da je prelep? Dok se u labu desava cudo stvaranja zivota....
Nemoj biti nestrpljiva kao ja...javice se vrv u cetvrtak i transfer u petak. Ako cekate morule ili blaste!
Probaj da se opustis, jer narednih 15 dana pretvorices se u mali radar koji osluskuje svaku promenu na telu....ili ne-promenu...zasto se nista ne desava?...zasto se ovo desava?...ma haos jedan! lol!
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od greeneye 23/6/2015, 10:35

Hvala na podrsci drage moje.
Jutros nam javili da imamo 6 embriona. Samo kratka poruka od Ivane, ne znam nikakve detalje. Zvala bih je da pitam ali ne znam koliko informacija ona dobije od embriologa.
Kaze predlazu ET u cetvrtak sto je dan 3.
Na pregledu juce Dr predlozila ET na dan 5. Ocigledno  nesto se promijenilo. Mozda 6 embija nije dovoljno. Jeli iko od vas isao do blastocysta (dan 5) i sa koliko embriona?

Annci tako mi je drago da se tvoja mrvica pokazala kao pravi mamin borac, bila sam se malo zabrinula.
Pegaz navijam za tebe iz sve snage, da nam juni u Pragu bude najljepsi mjesec za pamcenje.
Svima ostalima hvala i mnogo srece.
ljubav

greeneye

Broj poruka : 18
Location : Melbourne
Datum upisa : 15.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 23/6/2015, 10:43

Green ja se ne bih brinula oko toga. Prepusti to njima. Verujem da znaju sta rade. Meni su vratili 2 embriona 2. dana i evo moje mice zezalice. Pajki, ljubi je majka. Blastociste nisu garant uspeha. Oni procene kad je pravi momenat za vracanje. Ti se sada opusti i spremi za velicanstveni susret...ja sam se za ET obukla u crveno, u boju topline i vatre, a i ovca sam u horoskopu :) A posle lagana setnjica po Pragu i eto tebe na trudnickim stranama za 20 dana.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 23/6/2015, 18:29

Zelenooka, sto kaze Erata, samo se ti opusti. PFC ima sjajne embriologe. Ako kazu da je 3.dan najbolji za vracanje, tvoje je samo da spremis kucicu za bebice....
Bice to sve ok.
A mi cemo navijati jaaako najjace bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od greeneye 25/6/2015, 21:43

Drage moje

Evo mene u lezecem polozaju i tako planiram da ostanem dok god mogu. U meni dvije mrvice cuce i miruju. Nasih 6 divnih kvalitetnih 8-celijskih embriona se odlicno razvilo. Mi smo do sad uvijek imali dosta lose embrione sa mojim JC. Ovo nam je prva donacija. Tako da mi sad oboje buljimo u ove slike ovih sad embriona i divimo se.
Na klinici su svi bili jako ljubazni, Dr Sonja nas je odusevila, uvela nas u kancelariju posle transfera i sve na tenane  objasnila.
Mnogo mi se svidja to sto posle transfera ostajes u lezecem polozaju. U Melburnu samo sto te ne izbace napolje cim noge sastavis. Ja jednom cak odglumila da mi nije dobro , samo da izmamim bar 5 minuta bez pomjeranja lol!

I tako danas odmaranje, muzu sve zapovjedam iz kreveta, on dobar sve slusa, procitao je tamo da ne smijem da se nerviram 😊
Sad otisao u restoran kod Ljube (jel bio neko od vas?) , nosi nam supu, gulas i kolenicu ...mmmmm
Drage moje, hvala na podrsci, puno znaci.
Pegaz, ti i ja smo svjeze iz praga pa bice srece da budemo nove Praske trudnice
Annci, Erata, poslusacu vas savjet tako da ljencarim samo danas a sutra ce pasti mala lagana setnja. Prag je divan, steta propustiti.
Sljedece javljanje na koracima.
ljubav

greeneye

Broj poruka : 18
Location : Melbourne
Datum upisa : 15.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od pegaz 25/6/2015, 23:01

greene naravno da smo bili kod Ljube ali prošli put, sad kad smo bili nekako nismo svratili ali tamo je super...
Da ti budem iskrena ja sam ostala u Pragu još jedan dan posle transfera samo da bih preležala iako nam je hotel bio najskuplji do sada. Grad smo obišli od ponedeljka do petka uzduž i popreko i divljenju nikad kraja, ali petak posle transfera i subotu sam preležala, u nedelju krenuli na put kući.
Nema pravila neko odmah ustane da hoda i uhvati se a neko leži ko mumija pa opet ništa.
Držim ti fige želim veliku veliku betu... zagrljaj
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 26/6/2015, 09:26

Zelenooka, jos samo jednom da poskocim ovde, pa prelazimo na korake.
Ja sam kao i Pegaz. Odelezala dan posle transfera, i onda povratak za Beograd. U Pragu smo uzivali dok smo cekali transfer!

Tacno mogu da zamislim trenutak (preziveli ga verovatno svi ovde) gde dva odrasla bica gledaju slike dva cvetica i tope se od srece....
Da ti ti cvetici porastu u preslatke bebice, pa u divne ljude!

poljubci poljubci poljubci
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od pegaz 6/7/2015, 19:45

I evo posle 16 dana čekanja posle traansfera beta je 867.

Bravo za zlatni grad bravo i za kliniku...
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 6/7/2015, 19:47

Da i ovde cestitam, Pegaz!!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od loly 7/7/2015, 08:57

Jednom kada urade trasfer i odes sa klinike moras kontaktirati svoga ginekologa.Oni su toliko prezauzeti,sreca je darisu i odgovorili,jednostavno nemaju vremena.Nama je sve novo(pojedinima) frustrirajuce i emocijalno a njima nije.Ja sam prolazila kroz isto;pripreme i posle transfera.

Cure imali gdje podatak koliko nas je donijelo bebe na svijet a ne samo koliko puta smo radile IVF?
Dosta bih nam pomoglo da znamo koliki je uspjeh klinike,po tome bih znali koliko su dobri a ne samo kako imaju najsavrseniju opremu. od Donacije i sopstvenih jajasaca?

loly

Broj poruka : 1
Datum upisa : 06.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Mimi12 15/7/2015, 09:00

.


Poslednji izmenio Mimi12 dana 3/9/2015, 21:16, izmenjeno ukupno 1 puta

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od pegaz 15/7/2015, 10:19

Za FET ti je jednostavno. Jedan ciklus piješ Mikroginon da bi odredili prvi dan menstruacije sledećeg ciklusa u kojem rade transfer.
Oni će ti zakazati dan kada će biti transfer tako da ćeš tačno znati kada da uzmeš godnišnji. Zatim od prvog dana ciklusa piješ Estrofem kako ti preporuče i jave ti kada da radiš uzv da im javiš debljinu endometrijuma zatim će ti javiti kad i kako da uzimaš Utrogestan. Kod njih kad dođeš na dan transfera ti još jednom urade uzv.
Ja ti preporučujem posle transfera da odležiš jedan dan a pre transfera možeš doći isto jedan dan. Možeš u tom periodu pripreme konzumirati dosta cvekle, ja sam pila i folnu kiselinu i prenatal na svoju ruku, a možeš se konsultovati i sa nekikim ginekologom da koristiš i neki magnezijum jer on smiruje matericu.
Ne brini se...
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Mimi12 15/7/2015, 13:03

.


Poslednji izmenio Mimi12 dana 3/9/2015, 21:17, izmenjeno ukupno 1 puta

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od pegaz 15/7/2015, 23:17

Transfer bude malo kasnije meni je bio 19. dan sve zavisi koliko su stari embrioni. Taj 12. dan radiš uzv kući i javiš im a dovoljno ti je da dođeš u Prag dan tred transfer.
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od winni 18/7/2015, 10:20

Very Happy posto smo ja i m.m trenutno u fazi da treba da odlucimo gde cemo na donaciju ...zanima me vase iskustvo po pitanju donatorki u Praqu ima li u ponudi jedna ili dve pa mi izaberemo ili kao sto mi u Embriolabu u Solunu rekose da zbog guzve embriolog izabere odgovarajucu po karakteristikama ...i kako ide tamo procedura ....nekako mi je cudno da je samo jedna tamo..plasim se al mozda i gresim da to nebude neko ko neodgovara.... Rolling Eyes Rolling Eyes hvala vam unapred na odgovorima i moze i na p.p
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od pegaz 18/7/2015, 16:17

U PFC ti oni odrede donatorku, pošalješ im slike, krvne grupe i neki opis, visina težina... Ne znam kako misliš da neko ne odgovara? Najbitnije je da je zdrava a to sigurno jeste, i eto krvna grupa se gleda, mislim ne može se tu mnogo "promašiti". Nemoj se opterećivati time, prosto zamisli da je to deo tebe... Wink
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 36 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu