KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+88
makateca
tatjanica
Dreamerka
jelena*mama2andjela*
Strumfeta78
ella82
winni
loly
greeneye
Meri01
Zmajuška
ivabuku
Blanka
Amna84
bonafides 77
AriesGirl
PalcicaBg
Ancica 87
noja
lenjivica
sunny.tp
flebodia
dzenica
sretnazvijezda
KoMetaK
annci
zvoncica36
pegaz
mikica023
mirka14
Mimi12
pufana
tamarako
alo-alo
Iva79
lela1984
JocY
millena
BabyBear
ShareLove
mata
Sofija Veks
sandrolina
Dora1
mamadabudem
ne gubim nadu
ariadne69
Tinche
milivoj73
snedra
Malena88
mildra
Stenli
stela
Bubica28
krol
Krastavica
missile
breskva
SoJa
bundevica
ChillyVilly
najdi10
Vuchica
ivi
pereca82
Vanilla
Erata
makac71
MAAKKI
allure
Struzzo
fight&faith
leptirko82
hocukusurnecuzvaku
bak
Endzi
Gogoli
pavlovic_miljana
Magnolie
Tebi
Iva01
LaFolie
ganedina
zoxa
mijaki
lelas
Olja-B
92 posters

Strana 34 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od noja 25/5/2015, 14:08

Annci cekamo te da se javis sa bebama....
Imaju I privatni smestaji i stanovi sofija je pisala vrati se par str unazad mi uglavnon gde idemo uzimamo apartmane retko kad u hotel ...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od sandrolina 25/5/2015, 15:18

anci, trudnice nasa uzivaj i mazi stomak srce srce srce srce srce srce ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav f f f f f

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 25/5/2015, 21:40

Samo da prijavim da sam se naskitala za sve pare danas. Pozdravih se sa gradom, jer od sutra planiram da jedno 36 sati odmaram. Divan je Prag! Jos ako mi podari te male praske sunkice....ih! Kako se uopste zove stanovnik Praga? Hmmm... Rekoh mami danas da se vracam sa malim Prascicima, ko da sam rekla prasicima Very Happy Very Happy Very Happy

Sada sam se lepo tip top sredila. Cak sam stavila pakovanje na kosu i uradila poseban manikir. Zeza me moj dragi "za koga se tako spremas? Jesi li sigurna da je dokotrka a ne doktor u pitanju". A ja se spremam za najvazniji sastanak u svom zivotu srca
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 25/5/2015, 22:12

Valjda su Präzani..Dolazis nam sa dva malena Präzana :-) Kako god,,bitno je da sizete :-) Odmori pa na put osmeh srce trudnica trudnica
Anci, tvoja mama zna za donaciju kako sam razumjela? Kakav je njen stav bio po tom pitanju?
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mikica023 25/5/2015, 23:41

Ja mogu da preporucim stan u kojem smo mi bili u Pragu - na 5 minuta od klinike, sa parkingom ispred zgrade, super sredjen, renoviran i moderan! Metro stanica na minut udaljenosti, i sve ostalo na dohvat ruke>> https://www.airbnb.com/rooms/3011407

mikica023

Broj poruka : 32
Datum upisa : 13.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 26/5/2015, 00:02

Amma, i kod mene oba roditelja znaju i podrzavaju nas, samo da dobijemo bebu.Tako i treba.I njegova majka zna.Kod nas niko nije protivnik donacije. Beba je beba, ne operecujte se glupostima, nema potrebe.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 26/5/2015, 00:09

Lela ne znam zasto,ali imam osjecaj da uvjek me kritikujes sto se opeterecivam glupostima..
Ja mislim da nakon godinu i po dana braka i 6mj od pocetka lijecenja i saznavanja diagnoze nista nije glupost,sve su normalna ljudska pitanja koja koliko glupa bila za mene su velike teme za ispitivanje i razmisljanje..Ne znam mozda cu i ja za 5-10 godina,, biti tako psihicka slobodna i opustene i htjeti samo da dojdem do bebe ,nece mi biti bitno ni kako,ni ko sta misli..ali sad ,sad ne mogu...
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 26/5/2015, 04:59

Nikog ne kritikujem, ali je ovo tema vezana za PFC,a ne za psiholoski aspekat,tome ovde nije mesto.A zaista ne razumem zasto nekima donacija toliko smeta, to je tacno, a danas sasvim normalno i treba reci hvala sto postoji za ovakve. Sta bi smo da nema ni to?

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 26/5/2015, 06:42

Iskreno, mislim da je donacija vrlo intimna stvar. Ja ne vidim razloga da idem okolo i pricam o tome. Ko treba da zna, on zna. A moj je odabir ko je to.

Ja sam davno prestala da se borim sa vetrenjacama, te se trudim da ne trosim svoju energiju i zivce na rasprave sa nebitnim ljudima. Valjda su me godine naucile tome. Vas dve ste obe mladje po desetak godina od mene. Mozda bih i ja u vasim godinama tako razmisljala, ali sa ove tacke gledista, to je moj zivot! I niko ne mora da zna da li moja cerka ima sanse da lici na mene ili ne. Pogotovu sto je moja situacija komplikovana do bola, te bi obelodavanje na sva zvona dovelo do jos veceg haosa.
Amna, ako mogu da te posavetujem, mislim da je to stvar tebe i tvog muzica. Sednite i dogovorite se. U ovoj prici, vas dvoje ste tim! Svi ostali, pa i nasi roditelji cak, su nasa ogroman podrska, snaga i potpora, ali ovo je nasa bitka. Sami biramo nacin i put.

I kao sto leki rece, tema je PFC, tako da cu ti poslati PP sa mojim razmisljanjima. Mada nije neki greh ukoliko iznesemo svoje strahove i nedoumice. Pa forum tome sluzi, da se razmene misljenja.

Ja vrlo malo spavala...upoznaceme deca sa podocnjacima...juuuu!
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od AriesGirl 26/5/2015, 08:09

Annci, wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete navijači1 navijači1 navijači1 navijači1 navijači1 navijači1 navijači1 navijači1
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 26/5/2015, 08:13

Aries srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ivabuku 26/5/2015, 08:17

Annci
radost radost radost radost radost radost

ivabuku

Broj poruka : 24
Datum upisa : 13.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Zmajuška 26/5/2015, 08:29

Annci idemo wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Gogoli 26/5/2015, 09:32

Pozdrav svima.
Evo da se ukljucim. Mnogo su mi znacile informacije sa ovog foruma za pripreme za Prag. Kako nazalost nije uspelo sa donairanom jc, molim vas za informaciju da li ste pre sledeceg odlaska za ostatak smrznutih jc, radili neke dodatne analize ili nesto sto bi otkrilo zasto nije uspelo?

Gogoli

Broj poruka : 15
Datum upisa : 22.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 26/5/2015, 10:25

Onda sam fulala temu, izvinjavam se!!! A ja ne razumijem tebe , kad kazes da se zamaramo glupostima..Imam potrebu da pitam, pricam ispitujem, trazim savjete...potrazit cu odgovarajicu temu
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 26/5/2015, 10:29

Gogoli..ja ne znam sta si ti radila prije te vto..ali evo sto su meni rekli da odradim jer moze dovest do neuspjeca vto.
laparoskopoji da nemas hidrosalping, imunologiju , sad su spomenuli I neke NK celije...javit ce se neko jos
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od JocY 26/5/2015, 10:33

Amna posto je ovo tema samo za PFC evo ti link za deo o donaciji ima mnogo tema procitaj pa cemo rado da diskutujemo i pokusamo da razresimo sve dileme. Odluka o donaciji je velika i ne donosi se tako olako. Svakako sve u zivotu treba dobro promisliti a ovo posebno. Evo LinAk https://kutak.forumotion.com/f72-donacija-polnih-celija-embriona-i-surogat
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 26/5/2015, 17:20

Samo da se javim da sam stigla kuci sa svoje dve morulice. (sad cu odmah da istrazim razliku izmedju blasti i morula Wink.
Cim smo stigli, pojavila se Ivana. Dragom .su uzeli krv zbog zamrzavanja, (nemam pojma zasto se to radi), i potom nas je oboje primio embriolog. Neka zena je bila u pitanju. Objasnila nam je da se 7 emriona odlicno razvijalo. 2 smo iskoristil sada. Kaze da su excellent i da nema potrebe ya bilo kakvom dodatnom pomoci. Ostatak je takodje vrlo dobar-sve su te morulice, i zamrzli smo 2+3.

Posle toga, dragi u obliznji trzni centar na kaficu (sve ukupno traje 2 sata), a ja u salu. Kao i kod nas. Dobijes i papuce i spavacicu, i podjednako je cisto i namunjeno kao i u . Legnes i cekas. Kao na traci. Bilo nas je bar 4 zenice istovremeno. Za divno cudo-niko od nasih. Sve neke Nemice i Cehinje. Na transferu mi nije bila Sonja, vec neka dr Aleneva. Fina zenica. E sada, tu je razlika. Kod nas na transferu bude bas mrak, i dr mi je strogo zabranila da bilo sta pricam. Nema price ni pomeranja, ni mm. Ovde zena spontano prica, jeste ugasila svetlo i uperila onaj reflektor, ali ni priblizno mrklom mraku. I jos jedna razlika. Ovde su me pprebacile na krevet i nisu mi dale da ustanem ni do wc pola sata. A lezanje je oko sat i po vremena posle postupka. U Beogradu sam ustala odmah sa stola i prosetala do susedne prostorije i kreveta.
Ostalo je manje vise isto. Terapija stnadardna (estrofem, utrogestan, prednison, fraxiparin, folna).
E sada sok: beta tek 11/06 :affraid:Ko ce izdrzati do tada??? Bez obzira sto su vracene te blastice/morulice, beta tek 16 dpt. Jaoj!

Ali, strpljen spasen! Sve ce to Annci izgurati!
Odlucili smo da ipak ostanemo i sutra, a na put krenemo u cetvrtak. Odlucicu u mejduvremenu da li se vracam na posao u ponedeljak, ili cu poduziti par dana. Nisam pametna...ali mislicu o tome sutra ili preksutra, sada moram da uzivam u svojoj trudnoci trudnica
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Zmajuška 26/5/2015, 17:31

Jupi! More odmaraj i uživaj u prvim trudničkim danima i ne misli na posao, sigurna sam da si se naradila u životu! Wink

srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od PalcicaBg 26/5/2015, 17:38

Anci bravo za dve mrvice i jos 5 zamrznutih,pa vi cete napraviti obdaniste u kuci :)
Uzivaj i ne zamaraj se poslom,jedino ako ce ti biti psihicki lakse ti idi na posao za jedno nedelju dana.
I ne opterecuj se dal su morule ili blaste,ako kazu da su odlicne onda zaista jesu.
Daca nam je najsvezija trudnica sa morulama. Wink
Mazi decicu i uzivajte! :*
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od millena 26/5/2015, 18:39

Anci,muzu su ti uzeli krv radi provere na sdt( to su one spolno prenosive bolesti), a verovstno su i tebi uzeli.Tamo svi odleze posle transfera,a po polozaju materice odluce kako ces lezati,ja sam morala na stomaku,a zenica do mene drugacije.Upoznsla s tu drugu dr,jednom mi je uradila ultrazvuk,mlada,slatka,tad je bila smedja.Uzivaj sad sa svojim bebama.
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 27/5/2015, 08:01

Zene, ljubim do neba!

Milena, hvala na pojasnjenjima. Pogotovu morula/blasta koju si mi dala na koracima. Zvuci logicno.

Evo mazim stomacic i leskarim.
Komp me nesto zeza, pa kuclam sa tel, zato zamislite puuuno smajlija koji vam salju srca i cvece!
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 27/5/2015, 08:11

I ja sam imala u FET-u morule, nije velika razlika izm. njih i blasti. Navijam! sunny

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od JocY 27/5/2015, 10:36

Annci samo ti mazi i pazi tu djecu kod tebe pa da se veselimo za dve nedelje osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od hocukusurnecuzvaku 27/5/2015, 11:13

Annci trudnica  naša uživaj i mazi bebaće u tibi ljubav ljubav ljubav


Poslednji izmenio hocukusurnecuzvaku dana 27/5/2015, 15:52, izmenjeno ukupno 1 puta
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 34 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 34 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu