KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+88
makateca
tatjanica
Dreamerka
jelena*mama2andjela*
Strumfeta78
ella82
winni
loly
greeneye
Meri01
Zmajuška
ivabuku
Blanka
Amna84
bonafides 77
AriesGirl
PalcicaBg
Ancica 87
noja
lenjivica
sunny.tp
flebodia
dzenica
sretnazvijezda
KoMetaK
annci
zvoncica36
pegaz
mikica023
mirka14
Mimi12
pufana
tamarako
alo-alo
Iva79
lela1984
JocY
millena
BabyBear
ShareLove
mata
Sofija Veks
sandrolina
Dora1
mamadabudem
ne gubim nadu
ariadne69
Tinche
milivoj73
snedra
Malena88
mildra
Stenli
stela
Bubica28
krol
Krastavica
missile
breskva
SoJa
bundevica
ChillyVilly
najdi10
Vuchica
ivi
pereca82
Vanilla
Erata
makac71
MAAKKI
allure
Struzzo
fight&faith
leptirko82
hocukusurnecuzvaku
bak
Endzi
Gogoli
pavlovic_miljana
Magnolie
Tebi
Iva01
LaFolie
ganedina
zoxa
mijaki
lelas
Olja-B
92 posters

Strana 24 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Sledeći

Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 24 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mikica023 21/12/2014, 11:41

I ja sam isto dobila mail da nece biti dostupni osim za hitne slucajeve, ali dan nakon sto sam ja poslala Ivani mail sa puno pitanja i potpitanja, na koja mi nije odgovorila. Sada moram da cekam 5.1. da bi mi razjasnila gomilu stvari. Uopste, jako mi je cudno sto moram da izvlacim informacije kao klestima, tj., ako ciljano ne postavim pitanje, cini mi se da mi oni to ne bi ni rekli. A naslusala sam se o profesionalizmu u PFC, iako mi ovo ne lici na to.
Tako da moram da pitam ovde - da li je neka od vas bila na terapiji Sioforom i da li ste prestajale sa terapijom za vreme stimulacije? Meni je endokrinolog rekla da se u slucaju slabog odziva na stimulaciju prestane sa Sioforom, ali ako cu ja ici na UZ tek na kraju stimulacije, kako ce se onda znati kakav je odgovor i da li onda rizikujem da stimulacija ne bude dobra, s obzirom da idem na soft protokol? A i u uputstvu za Siofor pise da je potrebno odredjeni period pre operacije pod opstom anestezijom prestati sa terapijom, koji je to period?
Ja sam vec napisala Ivani da pijem Siofor, ali mi ona nista nije napisala za to.. Shocked Shocked

mikica023

Broj poruka : 32
Datum upisa : 13.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 24 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od zvoncica36 21/12/2014, 11:50

Mikice moje iskustvo sa njima je da oni nisu baš neki stručnjaci što se terapije tiče (uključujući i Sonju). Oni su ti više servis na kraju. Događalo se da koordinatorke daju sebi za pravo da pričaju i pišu o stimulaciji, a nisu školovane za to. Pre bih se konsultovala sa nekim dobrim dr koji se bavi vto ili sa endokrin. koji je upoznat sa vto.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 24 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od BabyBear 21/12/2014, 11:55

Mikice, mislim da Lela pije siofor i da ima iskustva sa tim pa ce ti ona sigurno uskoro odgovoriti Very Happy

Sto se tice Ivane, ja bih joj poslala jos jedan kratak mejl u kome zamolis da ti posalje odgovore da ne bi cekala do 5. jan.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 24 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 21/12/2014, 12:12

Tako je,ja pijem Siofor i nikako se ne prekida za vreme stimulacije.U mom slucaju,kod pozitivne bete,ni citavu trudnocu.A u tvom slucaju,mikice,to treba endokrinolog da odredi.Meni je moj ovako odredio.Ali,u vecini slucajeva,i kod pozitivne bete se pije barem do 12-e nedelje.To svakako endokrinolog odredjuje,ali apsolutno ne utice na stimulaciju.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 24 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mikica023 21/12/2014, 12:50

A sto se tice opste anestezije?

mikica023

Broj poruka : 32
Datum upisa : 13.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 24 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 21/12/2014, 12:56

Nema apsolutno nikakve veze.Pije se i kod aspiracije.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 24 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od alo-alo 21/12/2014, 13:19

mikica023,
ja sam isto zadnjih par dana sizela od Ivane, nije odgovarala na mailove tri dana.
Onda sam presavila tabak, Laughing i prosledila po treci put isti mail u kome sam joj bukvalno rekla da verujem da je u guzvi ali da nije u redu sto ne odgovara tri dana, kao i da ako ima neki pravilnik u kome sa naglasava kada bi, koliko i u kom vremenskom intervalu smeli da je kontaktiramo da mi ostavi link.
E, nakon toga sam u roku od pet minuta dobila odgovor da je na godisnjem odmoru do 05.01.2015 da se ne sekiram i da cemo o svemu detaljno nakon toga.
Tako da eto znas zbog cega se ne javlja
alo-alo
alo-alo

Broj poruka : 686
Datum upisa : 04.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 24 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mikica023 21/12/2014, 13:33

Ma ok, znam da su na odmoru, ali ja sam poslala mail pre nego sto im je poceo godisnji. Nema veze, sve ce to biti u redu, samo nije lepo sto nas ostavljaju tako dugo da cekamo kada nam je svaka informacija i pre pre previse bitna.
Hvala devojke! Very Happy

mikica023

Broj poruka : 32
Datum upisa : 13.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 24 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Tebi 21/12/2014, 15:12

Sonja je izuzetan strucnjak sto se tice terapije, licno tvrdim i ako treba stavljam levu ruku u vatru! Meni je vodila stimulaciju tako da je iz mene izvukla maksimum, bez posledica hiperstimulacije! Drugo, smanjila mi je dozu glukofaza i nestali su svi problemi koje sam tada imala(dijareju, povracanje...). Trazila da mi se uvede fraxiparin, iako je prof. Elezovic rekao tek od pozitivne bete i bila upravu jer je moj ddimer tada bio 4 puta veci od dozvoljenog. I meni se desavalo da saljem email nekoliko puta, ako ne odgovori ja posaljem sms i Ivana odgovori uvek, dan-dva gore dole kad nije u pitanju tacno javljanje podataka od kojih mnogo zavisi, nije strasno.Ja znam da je nama uvek frka i da bitno pre da saznamo sve odgovore na nasa pitanja :) Nekada jednostavno i ne mozemo dobiti odgovor na sva pitanja jer ne znaju ni oni sve. Na pocetku sam i ja cekala na mailu po sat-dva da mi odgovore, sad sam se opustila, pa ako ne odgovore ja ponovim mail i vise se ne nerviram :)   Kada su u pitanju odgovori o stimulaciji za dalje, tok postupka kad ste u postupku, vremena i dogovori o aspiraciji, napredovanju embriona nisam nikada cekala odgovor duze od 45 minuta. Nazalost moja nervoza oko tog dugog cekanja na odgovore prosla je tek kada sam bila tamo u PFC i kada me Ivana sacekala posle aspiracije da vidi kako sam, tada sam i pomislila da kada sam se ja ljutila sto mi ne odgovara, moguce je da je tamo cekala neku od nas da vidi kako je...


Poslednji izmenio Tebi dana 23/12/2014, 16:53, izmenjeno ukupno 1 puta
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 24 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od makac71 22/12/2014, 21:03

Sto se tice Siofora, ja ga pijem 2x1000 i nisam ga uopste prekidala. Tako mi je rekla moj endokrinolog i potvrdili su u Pragu.

Sto se tice Ivane, nikada nisam imala primedbu, uvek mi se javljala u skladu sa mojim pitanjem, ako je hitno za max sat, ako nije duze. Medjutim, pred sam polazak u Prag, ona mi vise onako usput napomene da mi je potrebna pisana saglasnost mm overena kod javnog beleznika. Ona zna da mi muz zivi u inostranstvu i da nam je potrebno vise vremena da se organizujemo. To mi kaze u sredu u podne da joj original dokumenta ne stariji od 8 dana treba u ponedeljak, da bi transfer radili u utorak. Mm radi na terenu po 5-6 dana, ne dolazi u grad, a cetvrtak je bio drzavni praznik i  nista nije radilo, ni beleznik, ni brza posta. Ja kupila kartu i rezervisala hotel, a papira nema, poludela sam...
Hocu da vam kazem, obratite paznju na sve sitnice, pitajte i po 100 puta i njih u Pragu i ovde u Kutku, i nikako ne idite na transfer bez muza ili overene saglasnosti.
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 24 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Iva79 7/1/2015, 11:55

Drage moje,ne znam da li je ovo pravo mesto za moje pitanje,ako nije oprostite.Da li mi neko zna reci za koliko vremena posle neuspelog pokusaja iz pfc savetuju sledeci fet?Hvala
Iva79
Iva79

Broj poruka : 69
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 24 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od millena 7/1/2015, 12:09

Pre svega MIR BOZIJI,HRISTOS SE RODI svima koji danas praznuju.9 Iva 79, ja sam imala neuspesan IVF sa ciklusom u julu,avgust sam odmarala,u septembru odradila dijagnosticku histero i laparoskopiju,a vec sa ciklusom u oktobru otisla na FET u Prag,meni su rekli da nije prerano.Znaci sa 3. ciklusom,ali svakako se posavetuj sa njima.
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 24 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od BabyBear 7/1/2015, 13:38

Iva, 3 meseca je dovoljno, tako kazu. Meni je cak bilo par dana manje od 3 meseca Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 24 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 11/1/2015, 20:51

Drage moje, samo da prijavim da sam poslal mail na PFC. Onaj prvi formular sa opstim podacima. Sada cekam da me pozovu? Tako bar pise.
Ili da ja presavijem tabak pa opisem svu anamnezu i skeniram najbitnije rezultate (hormone, otupsne liste, dodante analize, programe na kojima sam bila do sada...)?
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 24 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 11/1/2015, 20:56

Annci,poslace ti oni mail u roku od par dana.U medjuvremenu,posalji im ono sto su ti poslali da treba od analiza i otpusne s postupaka.Tako sam ja uradila.Ni jedan novi nalaz ti ne treba.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 24 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 11/1/2015, 21:06

Fala, Leki
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 24 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 11/1/2015, 21:09

annci ::Fala, Leki

sunny Ko ti je koordinator,Ivana?

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 24 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 12/1/2015, 02:42

Annci

Ja ti preporucujem da izaberes Ivanu za koordinatorku. Ja sam ih imala sve tri, i ona mi je ubedljivo bila najbolja i najefikasnija...

Srecno!!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 24 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 12/1/2015, 06:08

Nemam jos pojma ko ce biti koordinator. Mogu li ja to da trazim?
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 24 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 12/1/2015, 06:09

Sofija, hvalaaa! Evo prepisacu od tebe. Ako je tebi donela srecu...
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 24 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 12/1/2015, 07:10

I meni Ivana bila oba puta.I treci ce na jesen,ako opet budem ipak morala na donaciju.Vrlo je efikasna.Mozes da biras,tako sto pustis mail direktno njoj-veljkovic@pragueivf.cz.To je njen mail.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 24 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 12/1/2015, 08:36

Hvala, Leki.
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 24 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 12/1/2015, 08:46

Napises I. za koju metodu lecenja si zainteresovana(donacija jajne celije),dobices od nje kompletan upitnik koji treba da popunite(opsti podaci) i sta je sve potrebno od analiza.Mogu i stare,nista ne treba da ponavljas,otpusne liste i dodatne analize,ako si radila.Sve ce ti I. napisati.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 24 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od BabyBear 12/1/2015, 18:15

Obavezno direktno Ivani posalji mejl. Dobices odgovor koliko vec sutra. Ako ti ne posalje do prekostra onda opet saljes mejl i tako to ide Wink
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 24 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 12/1/2015, 18:44

Poslala Ivani direktno. Sada cekanje....
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 24 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 24 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu