KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+88
makateca
tatjanica
Dreamerka
jelena*mama2andjela*
Strumfeta78
ella82
winni
loly
greeneye
Meri01
Zmajuška
ivabuku
Blanka
Amna84
bonafides 77
AriesGirl
PalcicaBg
Ancica 87
noja
lenjivica
sunny.tp
flebodia
dzenica
sretnazvijezda
KoMetaK
annci
zvoncica36
pegaz
mikica023
mirka14
Mimi12
pufana
tamarako
alo-alo
Iva79
lela1984
JocY
millena
BabyBear
ShareLove
mata
Sofija Veks
sandrolina
Dora1
mamadabudem
ne gubim nadu
ariadne69
Tinche
milivoj73
snedra
Malena88
mildra
Stenli
stela
Bubica28
krol
Krastavica
missile
breskva
SoJa
bundevica
ChillyVilly
najdi10
Vuchica
ivi
pereca82
Vanilla
Erata
makac71
MAAKKI
allure
Struzzo
fight&faith
leptirko82
hocukusurnecuzvaku
bak
Endzi
Gogoli
pavlovic_miljana
Magnolie
Tebi
Iva01
LaFolie
ganedina
zoxa
mijaki
lelas
Olja-B
92 posters

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 32 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 22/5/2015, 21:11

Bonafides ja bi samo da ti pozelim dobrodoslicu..I zamolim da sto vise I informacija o svom putu do praga I bebe ostavis na forumu za nas koji taj put krecemo kasnije..ja konkretno planiram pred kraj godine..I ako moze razlog , je li isto fsh?
Nadam se da si prije donacije odradila sve ove pretrage od laparoskopije,histero,imunologije obavezno..
ALI nasa Lela ce ti najbolje reci..
Puno srece ti zelim
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 32 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od bonafides 77 22/5/2015, 21:54

Hvala Amna ,planiram na jesen da idem . Nove analize tek treba da odradim ,iace iza sebe imam 3 neuspesne inseminacije i jednu vto . Razlog je jako nizak AMH 0,16 .

bonafides 77

Broj poruka : 2
Datum upisa : 22.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 32 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 22/5/2015, 22:23

Zene, malopre napisah poduzi izvestaj, vrlo pozitivan i simpatica. Ali pri "postali" puce net, i moj post ode u perun!

Poludela sam!
Ukratko, zavrsili danas na klinici vrlo brzo. Za vas koje se spremate, ajde malo detalnjije:
Otisli u 9 kada smo imali i zakazano. Predali pasose, i za deset minuta nam se pridruzila Ivana-koordinatorka. Donela je moju ID karticu (izgleda kao kreditna kartica), koju cu imati sa sobom sve vreme dok sam na klinici (u mom slucaju, dolazim samo jos za transfer). Posle toga, mene otpratila do Sonje, a mog dragog da da uzorak.
Sonja mi se svidela, malo smo popricale, detaljno je pregledala moje dosadasnje rezultate, a imam utisak da je i moje ranije otpusne liste gledala, jer sam provalila iz razgovora da zna detalje da mi je vracen 8celijski embrion prvi put. Tu me je prilicno kupila, uvek sam volela strebere koji spremni izlaze na ispit.
Uradila mi UZ. Endo mi je 9,5. Ja nisam zadovoljna (umeo je da bude i preko 10), ali ona jeste, pa ko sam ja da kvarim.
Dodala mi je od danas i Utrogestan 3 x 200 mg, kao i Prednison (to do sada nisam koristila. Inace sluzi da umiri potencijalna anti tela da ne odbace plod kao strano telo). Nastavljam sa estrofemom i folnom. A fraxi pocinjem od transfera.

annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 32 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 22/5/2015, 22:34

Rekoh, da posaljem ja ipak, pre nego me zadesi jos neki peh.

Rekla mi je da je donorka 90 to godiste, da je otprilike moje visine, tezine, boje kose i ociju, i da ima moju krvnu grupu. Najbitnije je da ima 14 folikula! Masalaaa!!! Zato decu i treba da radjaju zene u dvadesetim, a ne tetke u cetrdesetim ko ja. Ma samo da rodim cerku....gluposti tipa "prvo da se zavrsi fakultet, pa malo karijera, pa onda da naleti pravi...", i gosn Pravi nalete u 35, a onda oces CVRC, malo smo okasnili...al dobro, necu sada o tome...

Da se vratim izvestaju, dali su nam i gomilu papira i saglasnosti da potpisemo, izmedju ostalog da smo saglasni sa cenovnikom. Tu pise ono sto sam se ja i dogovorila, a to je da je donacija 4.500, tebi su sigurno greskom poslali visu cifru. Dodatno, bar za sada ne placam nista, osim svih mojih lekova. Bar mi je dala recept za estrofem jer je visestruko jeftiniji ovde. Kutija je 4 eur, a ja pred put placala 2.000 din u BGu.
Sutra u 9 nam javljaju koliko se oplodilo (boze koje olaksanje...kad cekam od moje dve koliko se oplodilo, cupam kosu sa glave. Ovako opustncija. Ne znam koliko je imala JC, nije bilo gotovo dok smo bili na klinici, ali ima bar 10. Tako cenim pozitivno Very Happy ). Sutra cemo valjda znati nesto vise i za dalje. Doktorka ceni da transfer ne bi bio pre utorka, ali to cemo svakako jos videti. Do tada, setnje diiivnim Pragom (konacno je prestala i kisa), bezalkoholno pivce (mada nekada preverim i uzmem gutljaj od dragog. Pa u Pragu smo! ), knjizice, serijice...malo pratim mailove i desavanja na poslu. Ali cim me iznerviraju i pocnem da gundjam, moj dragi pridje i ladno zatvori lap-top. Sta da vam kazem, zasluzen odmor, sa kog cu se vratiti sa decicom koju nisam dovela na isti lol! lol! lol!
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 32 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 22/5/2015, 22:38

Bonafides, ja sam radila pored onih standardnih koje radis i kada se spremas na drzavni program, jos tonu svega i svacega. Sto sam nasla ovde na forumu. Iskreno. Ni jedan lekar mi nije rekao da nesto dodatno proverim. Radila OGTT test, stecene i urodjenje trombofilije, C vitamin, D vitamin (i silne neke vitamine), antitela...ali imas to sve na forumu. Idi na stranu dodatne analize, ukoliko ne mozes da se snadjes, vici, pa cu ti poslati pp sa listom svega sto sam radila. Da ne opterecujem ovde stranu.

Toliko drage moje za sada. Drzite fige da je sex u labu uspesan...
Saljem vam puuuno poljubaca iz konacno suncanog Praga
poljubci poljubci poljubci
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 32 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 22/5/2015, 22:56

Ancii navijamo za sexi labor :-)..Anci to ti je prva donacija?Mislila sam da dobijes bas tacne podatke o visini ,debljini, boji ociju..a ne otprilike..
A to da rodis curicu , potpuno isto mislim I jos muz kaze odma sa 20 zamrznut jajne celije..U americi je to kao komercijala posatalo, bogatasi masovno rade...
jako fino I pozitivno pises, hvala ti ..zbog tebe cu i Prag I sve lakse podnijeti
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 32 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 23/5/2015, 06:11

Nema tacnih podataka i ne treba da bude,anonimno je strogo obostrano.Tako i treba.

Mene nikaf nista nije interesovalo o mojoj donatorki,recimo.Morate to da prelomite u glavi,donacija samo tako moze da se radi.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 32 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od PalcicaBg 23/5/2015, 08:42

Anci super,bice tu puno bebica.
I endo je dobar,ne zezaj.
Uzivajte u Pragu,ljubac!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 32 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 23/5/2015, 08:46

Endo je odlican.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 32 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Ancica 87 23/5/2015, 09:20

Ime moje za pravi sex... I da se vratis bar i sa cerkom i sinom i da im dobro odrzis predavanje oko pravljenja i radjanja! Navijam!!!!!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 32 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 23/5/2015, 09:36

Je l ja ono juce rekoh da opusteno cekam Ivanin poziv i info koliko se celijica opolodilo ?  b  b  b Evo me setam ko lav u kavezu. Sreca uzesmo stan a ne hotelsku sobu. Pa imam ceo hodnik, kuhinju, dnevnu i spavacu sobu. Ako nisam prepesacila 10 km, manje nisam.

A Ivane nema...

Inace, Amna, nisam bas opterecivala detaljima, rekla je meni dr da je donorka visoka 168 (ja sam 170), da ima 55 (ja imam 50), da ima smedju kocu (kao i ja) i zelene oci (ok, moje su braon, ali vrlo svetlo, tako da nekada izgledaju gotovo zeleno). Znaci ipak kazu, samo sam ja u postu skratila i rekla da je to slicno meni. Slazem se sa Lelom da treba da bude apsolutno anonimno, ali ipak, mislim da je ljudski da nas interesuje nesto o toj zeni. Evo ja sam za moju sve izmastala, i da je studentkinja, i da studira neki tehnicki fakultet (pogodite sta sam po struci), da je mila i nasmejana, da je diiivna drugarica, da je brizljiva cerka i odana sestra, da ovo radi iz prvenstveno humanih razloga (ali nije ni 2.000 eurica za bacanje, ali njoj to treba za skolovanje...). Ma moja donorka je jedna prava dusa, sa kojom bi svako voleo da se druzi i deli dobro i zlo. Bas takva ce biti i moja deca!

A vidis, Leki, ja nemam nikakave sumlje u ovo. Ne bih bila ovde da je ostalo i gram sumlje. Samo mislim da smo svi razliciti i da se sa ovim teskim odlukama nosimo na razlicite nacine. Ti i ne razmisljas o tome, a ja napisah ceo roman u svojoj glavi. A obe znamo cilj. I isti nam je. beba beba

Nego, sta li je sa ovom Ivanom b ???
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 32 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 23/5/2015, 09:37

I da ne zaboravim, Amna, Leki, Palcice, Ime moje...i sve ostale
Hvaaala! Vi znate na cemu sve, podeljenim nadama, strahovima, patnjama, snovima, podrskama....
cveće
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 32 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 23/5/2015, 10:07

Ne razmisljam,uopste me ne interesuje,ja donaciju vidim samo kao jos jednu metodu vantelesne oplodnje i sansu za onakve kao sto smo mi.I tako mi je lakse psihicki.Onog trenutka kad sam prelomila da cu na donaciju,to sam u svojoj glavi resila i uopste se ne opterecujem glupostima.Sutra ce te Ivana zvati,annci da ti kaze kad je transfer,ne zovu da kazu koliko je oplodjeno.Tek dan pred transfer i onda kazu koliko je oplodjeno.I to tek popodne sutra.I ja sam bila k'o na iglama.A nije bilo razloga,ali,ko bi to tad znao.Zato,opusteno,uzivajte u Pragu,2 transfera su ti zagarantovana,tu nema greske.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 32 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od AriesGirl 23/5/2015, 11:37

Annci, izvestaji su ti divni, pisani sa mnogo ljubavi i dozom humora, plus sto sadrze korisne info koje ce posluziti devojkama koje se spremaju put Praga.

Vucem te najjace za nosic i prasim bebecom prasinom. Ubedjena sam da ce se ovaj put sve dobro zavrsiti. Zelim ti svu srecu.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 32 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od annci 23/5/2015, 11:41

Ma meni je Sonja juce rekla da ce me zvati danas u 9.00. Zato sam ko na iglama. Da je rekla tek pred transfer, ne bih se nervirala...

Ali sta da se radi...Ododsmo mi da obidjemo dvorac. Neka se decica razvijaju bez moje histerije. d d d

Arijes poljubac
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 32 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 23/5/2015, 11:49

I meni tako rekla,pa me Danica zvala tek dan pred transfer,oko 13h.Bice to dobro,nema razloga za nervozu.Sad to znam,a tad nisam.Za naredni put znam,ako budem morala opet ipak na donaciju.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 32 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mamadabudem 23/5/2015, 11:56

Mene samo fascinira činjenica da devojka pristane da se krka onolikim hormonima da bi zaradila 2 soma evra?! A pretpostavljam da joj nije ni prvi put. A kad njoj bude zatrebalo...ne znam, ne razumem. Kod muškaraca je lakše i to sasvim razumem i podržavam.
Annciiiiiii roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda sreca sreca sreca sreca sreca sreca sreca sreca sreca sreca
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 32 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 23/5/2015, 12:03

MDB,ja zato i kazem da mi sto idemo na donaciju ne treba time da se opterecujemo.Ako njoj nije problem,pa,sto bi meni bilo?One dobijaju samo soma eura,rekla mi Sonja.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 32 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Blanka 23/5/2015, 12:07

Annci draga drzim palceve da zabebis ovog puta. Kao sto sam i ranije pisala neka ti Prag donese srecu najvecu. Koracaljke srecno! igra igra igra
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 32 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mamadabudem 23/5/2015, 12:26

Samo soma evra?!? Još gore, za te smešne pare prolazi sve ovo... No
Ma ne opterećujem se ja time, nego nečim drugim, ko je, šta je, genetika i sl....Ali ne otpisujem donaciju. Ako ove godine ništa ne uradimo, sledeće sakupljamo pare za donaciju i pravac Praha Wink
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 32 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 23/5/2015, 12:37

Lela , ja ne mogu protiv sebe I inace u zivotu sam takva ..Ja bih isto da znam, evo I primjera..Da radim u Austriji moram da znam o donatorki sve..Ja I muz tamni a donatorka tipic a austrijanka zuto-narandjasta????
Jako mi se svidja Anci tvoj izvjestaj ...ja bi isto da znam toliko meni dovoljno i opet anonimnost nije narusena
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 32 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 23/5/2015, 13:08

Ma,batalite tu genetiku,onda se upada u vrzino kolo.Sto manje razmisljamo o tome,bolje za nas.S genetikom nema pravila,kakva god da je jajna celija u pitanju.I ja cu opet do godine,ako ove opet bude corak s mojom.Aako ne bude moglo ni da se radi,onda odmah Praha na jesen po 3-i put.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 32 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ivabuku 23/5/2015, 13:29

annci draga, uživaj, odmaraj I šetaj. Navikavaj se to ti je glavni posao narednih meseci
ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav

ivabuku

Broj poruka : 24
Datum upisa : 13.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 32 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 23/5/2015, 13:50

Amna84 ::Lela , ja ne mogu protiv sebe I inace u zivotu sam takva ..Ja bih isto da znam, evo I primjera..Da radim u Austriji moram da znam o donatorki sve..Ja I muz tamni a donatorka tipic a austrijanka zuto-narandjasta????
Jako mi se svidja Anci tvoj izvjestaj ...ja bi isto da znam toliko meni dovoljno i opet anonimnost nije narusena

Ja ne bi ni slucajno da znam nesto o njoj,a jos manje da je poznajem,to mi je fuj!U Ceskoj to rade na pravi nacin,onako kako treba da bude.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 32 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od greeneye 23/5/2015, 15:38

Da i ja dodam neku svoju kad se vec vodi tema o "znati ili ne znati". Sasvim je razumljivo sto nas interesuje ko je i sta je. Pa ljudi smo i rijec je o nasem djetetu.
Kad bi moglo (kao sto ne moze) ja licno bih voljela da upoznam ne NJU vec nekog ko nju poznaje. Tek da mi kaze "ne brini, normalna je".
Mi smo juce dobili podatke o donatorki i onako na papiru sve izgleda super - mlada, zdrava, prava. Fenotip slican nasem. Ali ja bojim onog izmedju redova, ne daj Boze nekih nedijagnoziranih mentalnih poremecaja ili tako nesto. Ali da ne pravimo sad bauk, daleko bilo...
Sto se tice fenotipa, ovdje u Australiji se vodi jako interesantna polemika - klinike razmatraju da li da parovima koji idu na donaciju omoguce da vide slike donatora/donatorki iz doba kad su bili bebe/djeca. Na taj nacin ne mozes ih identikovati ali ipak imas neku predstavu kakav fenotip ta osoba ima.

Annci, budi strpljiva i opustena, sigurna sam da se embrioni razvijaju punom parom. Tvoj posao je sad da pripremis svoje tijelo za njih tako sto ces da se opustis i nakupis puno pozitivne energije pa kad oni udju unutra da misle da su u raju igracice igracice

Saljem ti pozitivne energije cak iz Australije, a to ti se udupla dok obleti oko svijeta pa ti sad vidi vv vv vv

greeneye

Broj poruka : 18
Location : Melbourne
Datum upisa : 15.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 32 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu