KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+88
makateca
tatjanica
Dreamerka
jelena*mama2andjela*
Strumfeta78
ella82
winni
loly
greeneye
Meri01
Zmajuška
ivabuku
Blanka
Amna84
bonafides 77
AriesGirl
PalcicaBg
Ancica 87
noja
lenjivica
sunny.tp
flebodia
dzenica
sretnazvijezda
KoMetaK
annci
zvoncica36
pegaz
mikica023
mirka14
Mimi12
pufana
tamarako
alo-alo
Iva79
lela1984
JocY
millena
BabyBear
ShareLove
mata
Sofija Veks
sandrolina
Dora1
mamadabudem
ne gubim nadu
ariadne69
Tinche
milivoj73
snedra
Malena88
mildra
Stenli
stela
Bubica28
krol
Krastavica
missile
breskva
SoJa
bundevica
ChillyVilly
najdi10
Vuchica
ivi
pereca82
Vanilla
Erata
makac71
MAAKKI
allure
Struzzo
fight&faith
leptirko82
hocukusurnecuzvaku
bak
Endzi
Gogoli
pavlovic_miljana
Magnolie
Tebi
Iva01
LaFolie
ganedina
zoxa
mijaki
lelas
Olja-B
92 posters

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Tebi 24/4/2014, 00:01

Devojke pozdrav direktno iz Praga :) Ne mogu a da ne podelim sa vama odusevljenje sa doktoricom Sonjom.Ona je divna,predivna,ma nemam reci.
Mi smo dosli na kontrolu,konslutacije i zamravanje sperme.U klinici su svi zaista predusretljivi i divni,a doktorka Sonja je posebna prica.Ona nam je posvetila vreme i sve nam objasnila,od toga da nam je crtala kako se zadebljava endometrijum i sta rade i kako uticu hormoni na njega.Mene je pregledala i tokom pregleda je polako objasnjavala sve sto sam ja videla na ultrazvuku i uvecavala nam da dobro vidimo.Zaista nemam reci.Pokazala nam je i kako se daju inekcije za stimulaciju.Ma zaista cudo od zene.
Mi planiramo odlazak na VTO u septembru tako da nam je ovo sa zamrzavanjem rezervna opcija ako u septembru ne nadju nista.
Doktorica zaista polako odgovara na sva pitanja koja vas interesuju i ni u cemu ne ostaje nedorecena.U potpunosti nas je opustila i sad smo skroz rastereceni.Zena je pozitivna i u svakoj njenoj reci se vidi koliko savrseno barata svim sto se tice njenog posla.
Svaka cast !
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mijaki 9/5/2014, 15:39

pitanje za devojke iz BG, gde ste radile pregled intreniste pre odlaska u Prag i šta ste sve od analiza priložile. Na spisku koji mi je poslala Mirna stoji koješta nešto, između ostalog vrlo neodređeno ''biohemijske analize''. Imam sve to iz Januara pa ne bih bas da bacam novce bespotrebno again niti bih da me neki internista mlati kako bi dao svoje mišljenje za anesteziju....
nesto se raziljam, sta ako odem bez toga, kao vratiće me i neće mi uraditi aspiraciju?

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 9/5/2014, 16:28

mijaki, trebaju ti sve analize koje su ti poslali. Ja sam sve radila u poliklinici Dr Ristic. Ako ti se ne bacaju pare, idi kod lekara opste prakse sa odstampanim spisko analiza koje treba da obavis, pa trazi upute za specijaliste.

Srecno!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 10/5/2014, 15:54

Mijaki,ja sam internistu radila u "Euromedik-u" u Visegradskoj.Prilozila sam biohemijske analize internisti,a bile su vec oko godinu dana stare.Te sam imala i isto nisam htela da bacam pare na nove.Na osnovu toga me pregledala doktorka,izmerila pritisak,uradila EKG i napisala izvestaj.To je bilo u junu,dve hilj.din. je kostalo.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mijaki 22/5/2014, 22:11

sta da napisem a da drugima bude od koristi. vrca klinika manje prisan i individualizovan pristup. Sonja je tu ali prezauzeta:-( koordinatorke od koristi. Simo neophodan. mi amo bili smesteni u stanu u samom centru. do klinike se lako stize metroom ali nas je uglavnom vozio Simo jer mm ne voli javni prevoz.

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mijaki 22/5/2014, 22:14

na aspiraciji cekala 2,5 sata na stolu dok se nisam zalila. svima zakazu u isto vreme i onda lezi i cekaj. ja to tako ne volim. sve je prelepo cisto i uredno.
a da, trazila sam da a embriolog bude daniel a oni nam doveli neku devojcicu dace bog da ima vise od 20 godina

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mijaki 22/5/2014, 22:18

na to se nisam zalila jer je bilo besmisleno... sve u svemu, ovde cu doci ako bude trebalo samo jos jednom po smrzlice ili na jos jednu donaciju. zbog sonje i opreme koju imaju. ostalo me nije zadovoljilo. trosak je veliki. postupak plus lekovi 5000 eur plus put i smestaj... treba taj novac zaraditi:-(

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 22/5/2014, 22:20

I ja sam duze cekala na transfer drugi put nego prvi,sigurno sat vremena.Sve smo bile zakazane u isto vreme.I meni je biolog bila neka zena,izgleda da nju svima "uvaljuju."A je li Sladjana i dalje daje otpusnu listu?

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 22/5/2014, 22:23

Ja svakako moram opet kod njih,zbog donacije,opreme i laboratorija.Ni ja mnogim stvarima nisam zadovoljna,a skupi jesu.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mijaki 23/5/2014, 01:58

lela aa je za otpusnu dosla i Sonja mada sam shvatila da uvaljuju Sladjanu koju za ne verovati Mirna oredstavlja ko Dr!!! ne umanjujuci njenu vaznost mi svo znamo da je ona sestra iz Jevremove

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od missile 23/5/2014, 08:38

Sta sad da kazem nego da mi je drago sto nemamo novac za PFC, pa radimo u Genesisu. Shocked 
Svejedno, ne znaci da smanjuju kvalitet, niti da ta devojka koja je dosla umesto Daniela nece ekspertski da odradi svoj posao.
Mijaki, dobrodosla kuci u Bg (danas bese dolecete?), i nek bude isti ishod kao kad ste isli po Anu!!!!  osmeh srce 
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 23/5/2014, 08:43

Ja nisam znala za Sladjanu da je bas iz "Jevremove",samo da je sestra koja je radila 12 god. na privatnoj kl. ovde,u Srbiji.A to da je Mirna predstavlja kao Dr. je strasno!Meni je Sladjana davala otpusnu nakon FET-a.Zelim ti svakako OGROMNU betu sada!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 23/5/2014, 08:47

A dobar je biolog ta zena zaista,i kod nas su bili kvalitetni embrioni,u FET-u blaste,cak je tad i doslo do implantacije.E,sad,zasto je beta pala,to je vec druga stvar.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od missile 23/5/2014, 08:56

Lela, ja mislim da su svi njihovi embriolozi Danielovi "ucenici". On prosto ne moze sve da postigne, ali zato verovatno tamo obucava najbolje.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 23/5/2014, 09:22

Jesu,njegovi su ucenici.Ma,oni imaju vrhunsku opremu,biologe i laboratorije,to stoji.I ono sto je bitno za onakve kao sto sam ja-DONACIJU i ja zbog toga moram svakako opet kod njih,sve dok ne uspe.


Poslednji izmenio lela1984 dana 23/5/2014, 22:31, izmenjeno ukupno 1 puta

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mijaki 23/5/2014, 13:14

ma naravno. prag je moj izbor i dalje zbog sonje i opreme. ostalo sve manje vise...
bice beta kakva biti mora:-)
sletela danas - usli u kucu malopre. happy, happy, happy

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Krastavica 1/6/2014, 13:13

Pozdrav svima ,

Ja i muz bi zeljeli da podijelimo nasa iskustva , inace ovaj forum nam je pomogao u donosenju odluke za kliniku u kojoj cemo raditi oplodnju , pa eto zahvalni smo i na tome ostalim clanovima .....

Inace ja i muz smo u braku od 2008 ( muz 1975 , ja 1982 ) i sa vremenom smo se poceli pitati sta je sa potomstvom ... Poceli smo kod lokalnih "sveznalica" ginekologa , te hormoni ovakvi te onakvi te napravite nalaz ovaj i onaj i opet nista . Znaci Sarajevo , Mostar , Zenica i tako godina dana ...dok nismo dosli kod Dr.Balica u Tuzlu na pregled . Uradili smo analize kod njega , spermogram kod muza ok cak i vise nego sto treba , kod mene FSH poludio - stanje menopauza , jaooooo . Ok dao mi je da uradim 5x menopur kao test pa da dodjemo ponovo za 6 dana . UZ jajnika , nista skoro manje od 18 mm , maternica ok . Fino nam je rekao ono sto nam niko do tada nije , citiram : djeco niko u BiH vam ne moze pomoci morate pomoc potraziti vani , ja necu preporuciti specificnu kliniku jer ne bi bilo eticno od mene , malo istrazite i nek vam je bog na pomoci . Niste stari imate vremena da se borite ....Donacija jajnih celija je jedino sta vam preostaje .

Znaci ovo je bilo prosle godine u martu .... Da sad ne pisem romane o stresu , plakanju , tugi koja obuzima itd ....

Odmah smo se dali na posao , koja klinika , cijene itd ...... na kraju PFC nam je zvucao kao medju boljima .....

Kontakti mailom , telefonom i terapije , nalazi mailom ..................stize taj dan u Augustu , sjedamo u auto i gas za Prag

Docekuju nas lijepo , odmah smo kod Sonje , sjedili smo kod nje 2,5 sata , razgovor o svemu , detaljno , ostali smo impresionirani. Dok smo dosli Sonja je vec odradila JC sa donatorkom , muz taj dan dao spermije , cekamo do sutra sta ce nam javiti .

Sutradan dolazimo u kliniku docekuje nas Hlinka i pokazuje nam 7 oplodjenih JC , 6 ok , 1 je za odbaciti .... Transfer za 72 sata dok vide kako ce se dalje razvijati . Uradjen transfer 2 JC , ostajemo jos dva dana u hotelu i idemo kuci cekamo betu .........

Da sad ne idem u detalje uglavnom prvi put ..... nista , drugi put decembar odlazak u Prag .......nista , treci put Mart 2014 .......nista ...........

Ali ne gubimo nadu , idemo ponovo , JC smo potrosili sad ponovo donatorka , skupljaj novce , dizi kredite ali neka idemo dok ne bude , nema stajanja ...

U drugom postu cu vam malo poblize o ostalim iskustvima , od puta , hotela , hrane , osoblja u PFC-u

Krastavica

Broj poruka : 1
Datum upisa : 31.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 1/6/2014, 13:32

Krastavica,i ja sam bila kod njih vec 2 puta na donaciji.U FET-u je doslo do biohemijske trudnoce.Ako budem opet isla na donaciju,svakako mi isto treba nova donatorka,samo kod njih,u PFC,oni imaju vrhunsku opremu i vrhunske uslove.Sad svakako moram da odradim histeroskopiju u Srbiji,odakle sam.Sto se donacije tice,u zapadnoj Evropi PFC i Sonja Lazarovska su zaista medju najboljima.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od krol 3/6/2014, 12:45

lela1984 ::A dobar je biolog ta zena zaista,i kod nas su bili kvalitetni embrioni,u FET-u blaste,cak je tad i doslo do implantacije.E,sad,zasto je beta pala,to je vec druga stvar.

razlicita su iskustva....ja recimo ljubim stope toj zeni do kraja zivota...podarila mi je bebu poslije skoro 20 god.....
krol
krol

Broj poruka : 135
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mijaki 3/6/2014, 12:56

kada je u pitanju tim embriologa kod Sonje, ne znam šta bih napisala. ja sam ovoga pita insistirala da to bude Daniel, nije bio. a onda nam je na razgovoru o embrionima devojka embriolog mrtva hladna rekla da gledamo embrione stare dva dana pa sam je ja ispravila da su to u stvari embrioni stari tri dana ali da izgledaju kao embrioni stari dva dana odnosno da kasne u razvoju. generalno nije dosla pripremljena na sastanak.
pokušavala je da nam objasni ne baš ubedljivo da su baš lepi embrioni, al sto kasne 24h ništa zato, hahaha, pa kao da sam ja blesava....
kako god, kako u ovoj borbi nema pravila i kako 2 i 2 nisu uvek četiri, nije ni toliko bitno. I da je bio Hlinka, ne bi se embrioni ubrzali u razvoju:(

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mijaki 3/6/2014, 13:00

zna li neko, jel i dalje cena donacije uključuje jedan svež transfer i transfer zamrznutih plus doplata za FET, a ako ne bude za zamrzavanje još jedan svež transfer?
ja sam princess dobila iz ovog drugog svežeg transfera jer prvog puta nije bilo za smrzavanje, ali tada donatorku slabije stimulišu pa bude max 4-5 JC....

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 3/6/2014, 13:06

mijaki ::kada je u pitanju tim embriologa kod Sonje, ne znam šta bih napisala. ja sam ovoga pita insistirala da to bude Daniel, nije bio. a onda nam je na razgovoru o embrionima devojka embriolog mrtva hladna rekla da gledamo embrione stare dva dana pa sam je ja ispravila da su to u stvari embrioni stari tri dana ali da izgledaju kao embrioni stari dva dana odnosno da kasne u razvoju. generalno nije dosla pripremljena na sastanak.
pokušavala je da nam objasni ne baš ubedljivo da su baš lepi embrioni, al sto kasne 24h ništa zato, hahaha, pa kao da sam ja blesava....
kako god, kako u ovoj borbi nema pravila i kako 2 i 2 nisu uvek četiri, nije ni toliko bitno. I da je bio Hlinka, ne bi se embrioni ubrzali u razvoju:(
Ja nisam insistirala na Hlinki, mislim da ona zena nije losa,ali znam da cu sledeci put,ako budem isla na donaciju traziti PICSI za muza.Sad,kao,rekli da ne treba,dovoljan je PICSI,a za svezi ET od 8 embr. 6 prezivelo,2 vratili i nista.Za FET,od 4 odmrznutih 2 nisu, lepo nastavila deobu,2 blaste mi vratili i biohemijska. Mislim da cu sl. put i na Hlinki da insistitam.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 3/6/2014, 13:06

mijaki ::zna li neko, jel i dalje cena donacije uključuje jedan svež transfer i transfer zamrznutih plus doplata za FET,  a ako ne bude za zamrzavanje još jedan svež transfer?
ja sam princess dobila iz ovog drugog svežeg transfera jer prvog puta nije bilo za smrzavanje, ali tada donatorku slabije stimulišu pa bude max 4-5 JC....
Sve isto.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Magnolie 5/6/2014, 19:51

pozdrav curiceeee.... ja od sutra pocinjem sa stimulacijom Very Happy zanima me koliko sati nakon stop injekcije ide punkcija? u tom vremeno moram stici u Prag iz Sarajeva, pa da pokusam isplanirati zbog smjestaja? hvala vam ljubim vas punooo

Magnolie

Broj poruka : 37
Datum upisa : 18.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 5/6/2014, 21:17

Magnolie ::pozdrav curiceeee.... ja od sutra pocinjem  sa stimulacijom :Dzanima me koliko sati nakon stop injekcije ide punkcija? u tom vremeno moram stici u Prag iz Sarajeva, pa da pokusam isplanirati zbog smjestaja? hvala vam ljubim vas punooo
Nakon 36h.Kad primis stop uvece,sutradan je pauza,pa nakon toga narednog jutra aspiracija.Srecno! Very Happy 

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 8 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu