KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+44
ragaco
Botox
Januar
Erata
SannI-AlL
Strumfeta78
SSanja
zoxa
menora72
dragana76ns
laKole
Vuchica
noja
JocY
bak
MAAKKI
zvoncica36
Ema78
Orline
SoJa
Niny
Gral
tetreb
saritam
ninica2
missile
bebica mala
Crvic
bulevarka
fight&faith
lelas
Simona
Shizika
leptirko82
fmala
Stenli
Klarica
BiKsi :)
buby
Ninche
Endzi
KoMetaK
lenabeograd
LaFolie
48 posters

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SSanja 24/11/2013, 13:59

Moguce da je zbog toga sto ujutru dajem krv. Pitacu ga u utorak. Trenutno imam 75kg, nisam bas ni mrsavica. Very Happy
Nego, sad nesto citam, mislim se da uradim sutra i antitijela na stitnu jer mi je pronizon ukinut u 12-oj nedelji, a nekad sam imala povisena ta antitijela.. Pa cisto da vidi dr da li bi meni trebao taj pronizon ipak...
SSanja
SSanja

Broj poruka : 712
Datum upisa : 27.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 24/11/2013, 19:24

Ssanja, mislim da ti i po kg treba jaca doza a bome i po d dimeru. Protiv grceva ti treba magnezijum, al izbegavaj sumeci, ja uzimam nautral w, kombinacija mg cink i kalcijum, i od kada ga uzimam nemam problema, mozda me samo jos jednom uhvatio grc, nekad imam osecaj, kad se protezem, narocito ujutru i u toku noci da bi me grc uhvatio, a onda samo prodje. S pocetka je bilo grozno, kad grc uhvati u sred noci, dok se opasuljis sta te snaslo treba vremena.

Ja se osecam sve teze, u smislu da se bas zadisem, u prethodnih nekoliko dana mi se srce uzlupava, puls se ubrzao, i mantra mi se po glavi sve cesce. Moram pitati dr za to uzlupavanje, malopre sam merila 116 otkucaja srca u minuti. Znam da je Tince imala taj problem, al joj je puls isao jos vise gore, da li jos neko ima slicnih problema. U cetvrtak mi je kontrola, ne bih da idem pre toga do dr, jer hocu u utorak da radim i rezultate kks, urin, ca i stitna.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 24/11/2013, 19:33

I ne umem da procenim da li imam kontrakcije od sinoc, ili me dete sve cesce pritiska, mada mi je drugaciji osecaj nego ranije, ceo donji deo stomaka se stegne, bolelo me i sa strane stomaka, kao ranije kad bole misici, ne umem drugacije da objasnim. Pritom, ne panicim, kontam da bih prepoznala da su kontracije prave i jake, da se to mora prepoznati. Ceo dan sumnjam da mi je to od neizlazenja u toalet od juce, i da mi to pravi najveci problem. Malopre sam uspela to obaviti, i onda mi se recimo srce odmah smiri, i nemam nekog pritiska tolikog ni u stomaku, ni u donjoj regiji pozadi. Da li se i to nekome desava, da se prosto mnogo teze oseca kad ne izadje tezu nuzdu, da na svasta nesto to onda utice?!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 24/11/2013, 19:37

Ssanja, ne rekoh ti, uradi antitela, ja jos uvek pijem pronizon od 5mg, jer su mi povisena od starta bila, jer lecim Hasimoto, i to mi prepisao hematolog do 37. nedelje.

Malo mi mozak trokira, pa umesto u jednoj poruci, ja kako se cega setim ja pitam, il odgovaram.

Danas sam muzu rekla idi kupi so Tesla, kaze mi on, pa gde ima ta so, pritom potpuno ozbiljan, ako treba idem, nije problem, ja kazem pa u svakoj prodavnici, a on kaze mislila si na Tuzlansku, rekoh ta! lol! Pokrivili smo se od smeha. Joj, ova trudnoca me zatupi potpuno, ovakvih bisera sve vise i sve cesce imam! Ledilo!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fmala 24/11/2013, 19:59

Bixi, ja kad imam zastoj u crevima, a to bas zna da bude nekoliko dana, em imam pritisak na grlic, em me boli debelo crevo, znaci sa leve strane najvise, nekako tupav bol, kao zubobolja, glavobolja i slicno, onako, nervozan, ako me razumes. Kontrakcije su vrlo karakteristicna vrsta bola, n ostra, ni tupa, nego bas kao grc u nozi, samo se grci stomak. Znaci, ne kao kad imas grceve crevne, ego bas grc materice kao misica, ne mozes da omanes, to kad zaboli jedna ruka se sama oblaci, druga zove taxi Very Happy Moze se desiti da su slabijeg intenziteta, ali je tip bola isti, meni je tako poceo porodjaj, bilo je odmah na pet minuta, ali sabo, jedva osetno, ali ipak u istim razmacma, jednakog trajanja i kao grc, sto znaci, sta god pokusas, da se okrenes, savijes, zgrcis, opruzis, nista ne pomaze, samo da se smiris i dises, bilo kako, i opustis stomak kao u vodi kad se na silu opustis da bi odmorio na vodi. Sve ostalo su druge tegobe, ima ih raznih. Mogu biti i one lazne kontrakcije, to je cesta pojava i nista strasno.
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 24/11/2013, 20:02

Hvala fmala, mislim i ako jesu kontrakcije da su one lazne BH kontrakcije, al rekoh, ajde da pitam. To je taj osecaj sto se tice neodlaska u toalet, pritisak na debelo crevo, i tako to, razumela sam te.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od buby 24/11/2013, 20:08

fmala ::to kad zaboli jedna ruka se sama oblaci, druga zove taxi Very Happy
 b  b  b  b  dobro ga opisa...meni su kontrakcije bile odmah tu na vrhu stomaka tik ispod grudi,lepo golim okom vidis kako se grci i postaje tvrd jedan deo...i boli...sta znam,znam sta sad bixi opisujes,al nije to to...to je taj pritisak od zatvora,to se i meni desava,nekad bude tako jak da ako sedim moram da ustanem koliko me zaboli debelo crevo ili sta vec Rolling Eyes 
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SSanja 24/11/2013, 20:09

Biksi, da li da uradim Anti Tg ili Anti TPO? Ili oboje? Very Happy meni su anti tg bila bas povisena a anti tpo blago povisena..
A sto se tice izlazaka na veliko lol! lol! , mene isto to muci. Ja sam neko vece imala bolove, nisam znala odakle.. Ne znam da prepoznam kontrakcije.. I odem u wc.. Poslije toga sve se smirilo.. Ja sam bila izbacila kafu, pa je opet vratila, tu prvu jutarnju na poslu popijem i poslije kako vec slijedi.. Vise me nije boljelo.
A pazi, ja nemam konekciju sa mozgom nikakvu. Very Happy u petak odem da uplatim kredit, predam nalog na banku i kao kasnije cu navratiti.. Kad sam kasnije dosla, sef zove sluzbenicu, kaze ima problem sa mojim nalogom.. Ja gledam, sta je sad.. Zamisli, ja pametnica upisala sebe i kao uplatioca i kao primaoca.. Very Happy Very Happy A koliko puta krenem da nazovem tatu, a nazovem mm.. Pa i on je tata u najavi. Very Happy
SSanja
SSanja

Broj poruka : 712
Datum upisa : 27.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SSanja 24/11/2013, 20:10

hehehe, sve imamo isti problem sa crijevima.
SSanja
SSanja

Broj poruka : 712
Datum upisa : 27.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od buby 24/11/2013, 20:16

SSanja ::hehehe, sve imamo isti problem sa crijevima.
zato kad nam urade klizmu ima da katapultira sve ono u zadnaj tri meseca...meni to ostalo sa porodjaja kao najgore iskustvo...em kontrakcije idu do 100 em me gooza zabolela od silnog s*anja..ma strasno,em wc pola metra sa 25 cm,48 stepeni...vise nisam znala sta me boli...al grozni su ti problemi sa s*anjem Laughing lol! 
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od buby 24/11/2013, 20:18

..i ovo piskanje nocu bar kod mene ..jedno 3-5 puta u toku noci...jos kad sam imala kandidu,pa ne mozes da se obrises od suvoce i peckanja...kad bih zaboravila u trudnoci taj deo oko wc-a...i nije tako lose biti trudan lol! 
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Stenli 24/11/2013, 20:24

Ja sam prelezala ceo dan, stomak zategnut, tvrd, boli sa svih strana i u svim polozajima. U pocetku mislila kontrakcije, bas sam se uplasila jer sam juce gledala nesto o prevremeno rodjenoj deci. Ali ne mogu da budu kad ne popusta, zar ne? Mislim, za kontrakciju moras da imas grc koji te popusti pa stegne, a meni je samo stegnuto. Sada imam utisak da me je popustilo posle celodnevnog lezanja. U utorak svakako idem na uz, Saritam, pa cu ti javiti merice, mada to ne treba da ti bude neki orijentir, sve je individualno.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 24/11/2013, 21:11

Ssanja, i jedna i druga antitela uradi.

Znaci i kod tebe zbogom pameti! lol! 

Bas je lepo kad vas podstaknem na pisanje lol! , mimo mene se retko ko na ovakva s.anja zali, ja se onda utripujem da se samo meni desava, onda kad konacno ovde napisem, vidim vecina u istom problemu, da ne kazem nes.anju!lol! Pa pisite zene, narocito vi iskusne, da znam sta jos mogu da ocekujem.

Def nisu to kontrakcije kod mene, kuc, kuc, kuc. Jos da resim ubrzan puls, i gorusicu, o piskenju i ustajanju po tom pitanju ne bih komentarisala, jer od pocetka piskam na svakih sat, i danju i nocu, kao na takmicenju :), i da mi je bar dve tri noci zaredom da spavam ko covek po osam sati sa prekidima za piskenje, pa ja bih bila i vise nego zadovoljna! Ne bunim se ja ni ovako, toliko cekah tu trudnocu, al bi valjalo samo malo da me gorusica ostavi na miru!lol!  Kandidu sto imam vise i ne racunam! lol! Srodismo se! lol! 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od buby 24/11/2013, 21:29

pa cekaj biksi sto ne uzmes gino-daktanol...mislim sto se patis lol! 
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ninche 24/11/2013, 22:01

za to crijevo, probaj da legnes na lijevi bok i da ispruzis obe ruke iznad glave... ja sam se dva puta zacepila u trudnoci, ne ponovilo se ni meni ni nikome.... katastrofa.... poslije sam se ubila sljivama, sto svjezim, sto susenim, samo da me ne potkaci... i kuhaj kompot, od cega god ti dodje pod ruku, jabule, sljive, suhe sljive, smokve.... samo trpaj, meni su to prosvercali u bolnicu poslije poroda, jer kod nas ne pustaju iz bolnice dok ne odes u WC :) ... a to sto boli, pa boli.... mene je stalno boljelo, do zadnjeg dana, razvlaci se sve, pa valjda zbog toga.... cuvajte se trudnice 2 u 1, i 3 u 1 :) !!!!

ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav 
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fmala 24/11/2013, 22:02

buby ::
fmala ::to kad zaboli jedna ruka se sama oblaci, druga zove taxi Very Happy
 b  b  b  b  dobro ga opisa...
pa stvarno.. mislm, ni meni niko nije znao da opise, a ja opet odmah znala da je to to Very Happy sad me podseti na moje dve izvale iz mladjih dana, kad su me neke klinke piale kako boli kad se gubi nevinost, a ja slikovito opisala da je to onaj osecaj kao kad zuris kroz kucu, pa opalis malim prstom stopala o prag  b 
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 24/11/2013, 22:07

fmala ::sad me podseti na moje dve izvale iz mladjih dana, kad su me neke klinke piale kako boli kad se gubi nevinost, a ja slikovito opisala da je to onaj osecaj kao kad zuris kroz kucu, pa opalis malim prstom stopala o prag  b 
 b  b  b  b  b  e da znas!
ja sam se godinama zezala kako je kao kad prebijes prste vratima Very Happy pa ti se pripovraca c 
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fmala 24/11/2013, 22:19

LaFolie ::
fmala ::sad me podseti na moje dve izvale iz mladjih dana, kad su me neke klinke piale kako boli kad se gubi nevinost, a ja slikovito opisala da je to onaj osecaj kao kad zuris kroz kucu, pa opalis malim prstom stopala o prag  b 
 b  b  b  b  b  e da znas!
ja sam se godinama zezala kako je kao kad prebijes prste vratima :Dpa ti se pripovraca c 
lol! lol! lol! lol! lol! lol! 
meni doslo da ga ustinem, da i njega boli  b 
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bulevarka 24/11/2013, 22:39

Veliki ljubac za naše okruglice trudnice . Mislimo na vas i čekamo naše nove drugare .

srcasti poljupci 
bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 24/11/2013, 23:35

Gde ste trudnice neu**ane! lol! lol! Ista, postpisujem i ja isti probem, resavam ga kivijem, po Draganinom savetu, ali ne stizem uvek da ga uzmem na prazan stomak od svih stvari koje treba da uzimam ujutru na prazan stomak! Rolling Eyes I onda dodjem do zatvora i naravno hemorodi su onda neizostavni! Rolling Eyes 

Za ostale probleme nemam savet, jer ih jos nemam, hvala Bogu. Zezam se sa kandidom, sutra cu videti sta mi dr savetuje, ali mislim da je vec bolje sa sodom bikarbonom.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 24/11/2013, 23:41

Moja baba kaze da su ranije dole ubacivali po cen belog luka :-))))
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 24/11/2013, 23:42

fmala ::
LaFolie ::
fmala ::sad me podseti na moje dve izvale iz mladjih dana, kad su me neke klinke piale kako boli kad se gubi nevinost, a ja slikovito opisala da je to onaj osecaj kao kad zuris kroz kucu, pa opalis malim prstom stopala o prag  b 
 b  b  b  b  b  e da znas!
ja sam se godinama zezala kako je kao kad prebijes prste vratima :Dpa ti se pripovraca c 
lol! lol! lol! lol! lol! lol! 
meni doslo da ga ustinem, da i njega boli  b 
LUde ste 100%! lol! lol! lol! lol! lol!  v   b  b  b
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bulevarka 25/11/2013, 00:03

Meta za kandidu ti je jedini lek da izbaciš sve slatkiše, gazirano i da jedeš beskvasni hleb . Ja sam je imala u bezbroj kolonija i samo to mi je pomoglo tako da sam trudnoću izgurala sa minimalnom kandidom , možda dve kolonije više se ni ne sećam . Cmokić
bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 25/11/2013, 00:48

Hvala Bulevarkice, ja se opustila sa slatkisima i eto belaja, tacno sam znala da cu ovako zavrsiti, ali sta cu, bilo je jace od mene Embarassed Embarassed 
LJubim te puuuuno u tu medenu glavicu sto viri iz peskirica! osmeh srce love Daj neku sveziju slicicu, MIhajlica je sad momak, 5 meseci! smajli angel 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 25/11/2013, 01:29

E blesave ste sto posto! lol! Lafe, da l i ja jedno cheno da gurnem dole?!lol! 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 23 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu